atarionline.pl Jaki fotel wybrać? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Oct 2020 zmieniony
     
    Panowie, wkrótce będę wymieniał fotel, przy którym pracuję na kompie i mam pytanko dotyczące wyboru fotela.

    Jakie Wy polecacie do pracy? Z mojej strony cena gra rolę, siedziska za 3000 kupować nie będę :). Nie wiem, czy fotele gamingowe wchodzą w grę - są tanie, ale czy nadają się do pracy przy klawiaturze i myszce, zamiast siedzenia przy padzie? Jestem w temacie praktycznie zielony, więc wszelkie porady mile widziane, możecie nawet linkować konkretne modele do obadania.
    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime26 Oct 2020
     
    nadają się,ja w wydawnictwie miałem po prostestach gamingowy,zwykły był twardy i tyłek i plecy bolały po 12h harówy.
    Po prostu idź do sklepu i zobacz czy ci się wygodnie siedzi,dobrze jakby siedzenie pod zad miało silikonowy wkład :),gąbki nie polecam,każdy ma trochę inną budowę,wzrost,wagę,wiec to co dla jednego wygodne dla ciebie może być dupne.
    • 3: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime26 Oct 2020
     
    Sitag Reality z synchro
    ->link<-
    wydasz z 1500zł. przed kupnem usiądź na nim, może w orange jeszcze korzystają:)
    • 4:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime26 Oct 2020
     
    Markus z ikei
  1.  
    a ja polecę Mojito 236 z synchro - przesiedziałem na nim kilka lat w pewnym niemieckim telekomie i nie mogłem się powstrzymać żeby później nie zamówić do siebie do biura/domu.

    Solidne wykonanie i przede wszystkim wygoda, spędzanie wiele godzin w jednej pozycji, nie powoduje paraliżu przy próbie wstania.

    Zamawiałem w krakowskim OFFICE mebel - przyjechali, zmontowali i wyregulowali u mnie w pokoju.

    @odyniec1 - dobrze prawi - Sitag Reality GS - też dobre - w tym drugim - również pewnym francuskim telekomie mieli i były też całkiem dobre - ale tam tyle godzin nie spędzałem, więc trudno mi porównać je do siebie.
    • 6: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime27 Oct 2020
     
    A ja siedzę na krześle klęcznikowym zwanym klękosiadem. Jak zobaczyłem to pierwszy raz w życiu to wydawało mi się to bez sensu - bez oparcia? Na kolanach przed kompem?
    Teraz sam jestem dziadkiem... znaczy siedzę już 20 lat... znaczy to się sprawdziło. Po pierwszych tygodniach walki, żeby się przyzwyczaiły kolana i plecy efektem jest to, że nie mam żadnych bólów karku czy pleców, bo to nieco wymusza prawidłową postawę.
    W każdym razie na koniec dnia ja znam tylko jedną wadę tego rozwiązania: nie da się grać w gry wymagające kierownicy i pedałów, bo stopy wędrują do tyłu.
    • 7:
       
      CommentAuthorBca
    • CommentTime27 Oct 2020 zmieniony
     
    Hi hi hi dobre, pamiętam lata temu zostałem zaproszony do stosunkowo dużej firmy IT i zostałem przedstawiony właścicielowi. Moje pierwsze wrażenie: Ksiądz jakiś? On - na klęczniku czy brewiarz ma czy modli się aby zadziałało?
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Oct 2020
     
    Dzięki panowie za wszelkie porady i wskazówki, oczywiście dalsze mile widziane, czego używacie i się sprawdza. Rozrzut jest tu duży, od klęczników po fotele gamingowe. Kurcze, faktycznie tak jak pisał Irata, trzeba będzie popróbować własnym ciałem. A już miałem zamawiać netem :)
    • 9: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime27 Oct 2020
     
    absolutnie nie kupuj bez sprawdzenia organoleptycznego
    • 10: CommentAuthorPiesiu
    • CommentTime27 Oct 2020
     
    Markus z Ikei za 500zł + podnóżek za 50zł, już od kilku lat po kilkanaście godzin dziennie i sobie chwalę :).
    • 11:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime27 Oct 2020
     
    @Kaz A ja przewrotnie: jestem już dość zaawansowanym userem kręgosłupa i wiem co nie co. Jak przeszedłem na HO w marcu, to przy złym fotelu i biurku kręgosłup strzelił mi na tyle, że zdecydowałem się na takie ustrojstwo i mogę polecić, jeśli byś się wahał ->link<-
    • 12:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime27 Oct 2020 zmieniony
     
    @Kaz: za mav'em mogę polecić Markus/ikeła - siatkowe oparcie na upały - zbawienne. Używam od paru ładnych lat, a kiszę przy kompie naprawdę nieraz po 16h. Do tego biurko z podnoszonym blatem, żeby nie siedzieć non stop.
    Klękosiady też są okey, również można dostać w ikeła :) - znajomego mam, który podobnie jak laoo przesiadł się na klękosiad, bo już mu gmerali w kręgosłupie nawet.

    A może takie cudo ;)
    • 13: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime27 Oct 2020
     
    Moje główne kryteriym przy wyborze krzesła do pracy przy kompie to możliwości nastawienia, zgodnie np. z tym ->link<-
    Brak możliwości ustawienia podłokietników tak, aby łokcie były na wysokości klawatury prowadzi do zespołu cieśni nadgarstka. Brak kąta prostego przy nogach i nacisk krzesła pod kolanami - niewydolność żylna. Ale długoterminowe trzeba przeplatać siedzenie przy komputerze z aktywnością fizyczną.
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Oct 2020 zmieniony
     
    Ponowne dzięki - czytam uważnie to wszystko co piszecie, bo faktycznie szkoda cierpieć, gdy nie trzeba :)

    W linku Ilmenita jest rysunek, który warty jest wielu słów:

    • 15:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Oct 2020 zmieniony
     
    @Kaz
    wybierz model,sprawdź i zamów taki sam przez neta ;)
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Oct 2020
     
    Irata - nie będę dziadował :). Jak ktoś mi udostępnia możliwość przetestowania sprzętu, obniżenia mojego ryzyka złego zakupu, a więc ponosi koszty powierzchni, utraty zysków z używanego fotela demonstracyjnego, etc. - to moim zdaniem zasługuje na wynagrodzenie.
    • 17:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime27 Oct 2020
     
    Ja też miałem ten dylemat, pojechałem do Ikei i się poprzymierzałem, mi i żonie odpowiadał. Potem się okazało, że znajomy też chciał go kupić, więc sobie u mnie przymierzył i też wziął. Wydają się być solidne no i przede wszystkim można za darmola poprzymierzać :) dla mnie to też był warunek.
    Jednocześnie uznałem, że gamingowe go głównie za dizajn się płaci a na ergo humana jeszcze mnie nie stać ;)
    • 18: CommentAuthoras...
    • CommentTime27 Oct 2020
     
    Kaz,
    Chcesz porządne krzesło do pracy??? Takie na lata? Pod Ciebie?

    Od lat używamy krzeseł firmy Kulig system, krzesła są robione na zamówienie, (wzrost waga personalizacja itd.).
    Taki prawdziwy fotel ortopedyczny do pracy.

    To nie jest jakiś śmieć z allegro, czy gaming-wy podświetlany..
    To fotel aby nie mieć problemów z kręgosłupem (a jak masz na nim siedzenie to bajka)..
    Ja mam problem z plecami (fabrycznie wbudowany) i jak siedzę na nim nie mam problemów, regulacja tego krzesła ma więcej wajch niż toms 720 :P

    Ja polecam ten:
    ->link<-

    8h pracy na nim, to fraszka, oczywiście do niego podłokietniki najlepiej 3d.

    Termin który podają na stronie trzeba pomnożyć x2 to jedyna wada.
    Dwa miesiące temu kupiłem 4 taborety co linkowałem, przyszły tydzień temu :)
    To jest jedyna wada tej firmy. A jak przyjdzie spakowany...

    Pierdziałem na różnych stołkach, ale Kulig system to już 8lat jak ich odkryłem, dla osób które mają problem z kręgosłupem nagle po 8h pracy na krześle ich nie mają.
    • 19:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime27 Oct 2020
     
    @as, cena pi*oko, bo cennik.pdf nie do pociągnięcia :) Ja rozumiem, że zależy od tkaniny itp. itd. ale coś tam powinni napisać.
    • 20: CommentAuthoras...
    • CommentTime27 Oct 2020
     
    @Sun,
    -dżentelmeni o kasie nie rozmawiają.
    Nie, te krzesło nie jest szczególnie drogie, na ceneo, wcześniej kupowałem na allegro. około 1600pln brutto / szt full wypas..
    • 21:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime27 Oct 2020
     
    @as, nie rozmawiałbym jakby mieli do ściągnięcia cennik - a link martwy. Cena nie wydaje się wygórowana za dobrane (customowe) krzesło.
    Dzięki.
  2.  
    Najlepszy fotel jaki miałem to Fury Avenger L. Kupiłem go na stronie komputronika kilka miesięcy temu i użytkuje codziennie. Nic się z nim nie dzieje a ja w końcu mam poprawną pozycję ciała.
    • 23: CommentAuthorpgru
    • CommentTime7 Jun 2021 zmieniony
     
    Tańsze podróby chińskie foteli "do grania" moim zdaniem są całkiem wygodne - tylko za bardzo nie mam porównania - bo do tej pory to używana i zmęczona IKEA, zwykły najtańszy zużyty obrotowiec od Brata, lub po prostu zwykłe krzesła "od stołu".

    Ten rysunek jest o tyle ciekawy, że chyba kiedyś gdzieś było na ten temat, że powinno się mieć wzrok nie na wysokości końcówki ekranu tylko w 2/3 albo 3/4? Może się mylę.
  3.  
    Krzesła hbada na Amazonię za 140 funtow / do tego jak masz dywan to polecam podkładkę pod fotel
    • 25: CommentAuthortatqoo
    • CommentTime20 Jul 2021
     
    I co zostało zakupione? Ja zamawiam hbada. Podzielę się opinią.
    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Jul 2021
     
    Wstyd się przyznać, ale potestowałem w sklepie kilka wzorów - żaden mi się nie spodobał i wciąż siedzę na starym fotelu. Ale wcześniej czy później go zmienię na coś innego, bo mnie irytuje :D
    • 27: CommentAuthorMaciej5010
    • CommentTime21 Jul 2021
     
    W sumie to mój pierwszy wpis i w zasadzie jak tu nie skorzystać skoro mogę się wypowiedzieć jako ekspert od fotela jeszcze z niego korzystając! Tutaj mogę z czystego serca polecić Grospola Ergohuman. Fotel ergonomiczny, wygląda poważnie (jak na faceta blisko 40 :P) i ma bardzo w porządku ergonomię. Na plus na pewno dodatek jak stojak na laptopa i w sumie można pojeździć po całym pokoju z laptopem nie martwiąc się o miejsce haha. Jak poszukujesz jakiegoś fotela to polecam stronę ->link<- znajomy mi polecił widząc tam mój fotel do komputera i w sumie jest tam kilka świeżych artykułów.
    • 28: CommentAuthortatqoo
    • CommentTime26 Jul 2021
     
    Hbada zmontowany. Dałem radę ;)

    Pierwsza uwaga, jest dość niski. Nie polecam wysokim osobom. Dla mnie (175) jeszcze jakoś ujdzie.

    ->link<-
    • 29: CommentAuthortatqoo
    • CommentTime7 Aug 2021 zmieniony
     
    Druga uwaga co do Hbada. Bardzo delikatne oparcia. Nie mam pojęcia w jaki sposób, pracując z domu porysowałem i pozaciągałem lewe oparcie. Guzikiem od koszuli ??? Może jakoś przy montażu....

    NIe, no guzikiem nie ma jak. To po prostu musi być od łokcia.

    Do siedzenia spoko, ale w sumie to nie wiem czy polecam.
    • 30:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime8 Aug 2021
     
    Ja dostałem na 14 urodziny fotel i do dzisiaj go używam. Ostatnio mu spawałem (pierwszy raz w życiu) nogę, bo się ułamała.
    • 31: CommentAuthoras...
    • CommentTime8 Aug 2021
     
    Spróbujcie Kulik system, te fotele są bez konkurencji.
    Nawet taki wielki grubas jak ja daje na nich radę (albo one ze mną).

    Kontakt z tą firmą plus czas realizacji, jak za dawnego ustroju (podwawelską nie pomoże )..
    Ale jak już przyjdzie oraz się na nim posiedzi.
    • 32: CommentAuthortatqoo
    • CommentTime8 Aug 2021
     
    As, jakbym miał tu ich pod ręką to pierwsze co bym zrobił to bym sobie zamówił. Póki co zmuszony jestem siedzieć na chińskim tronie z Amazona.
    • 33: CommentAuthoras...
    • CommentTime8 Aug 2021 zmieniony
     
    @Samciu,
    Dowiozozą i Tobie...

    Jak raz usiądziesz, nie będziesz chciał w nic innego pierdzieć :P
    • 34: CommentAuthortatqoo
    • CommentTime9 Aug 2021 zmieniony
     
    @As: na stronie jest, że dostawa na terenie kraju. Tutaj to teraz Export, żadne tam EU.
    • 35: CommentAuthortatqoo
    • CommentTime13 Aug 2021
     
    Chyba znam odpowiedź na moją zagadkę. Otóż uszkodzenie oparcia może być spowodowane tym, że fotel prawie idealnie wjeżdża pod biurko/stół. Wyciągając go spod niego na 100% musiałem uszkodzić obicie oparcia.
    • 36: CommentAuthorwiluch
    • CommentTime4 Aug 2022
     
    Jak ma być dobry fotel polecam Genesis Nitro 550
    • 37:
       
      CommentAuthorBca
    • CommentTime4 Aug 2022
     
    wysokość panie wysokość bym radził
    • 38: CommentAuthoras...
    • CommentTime4 Aug 2022
     
    Dalej będę polecał :
    ->link<-