atarionline.pl Emulator Atari Xl/Xe na AndroidTV - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime7 Jan 2022
     
    Cześć.
    Czy istnieje jakieś rozwiązanie umożliwiające uruchomienie emulatora Atari Xl/Xe na systemie AndroidTV ?
    • 2:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime7 Jan 2022
     
    Colleen (https://play.google.com/store/apps/details?id=name.nick.jubanka.colleen).
    • 3:
       
      CommentAuthorgienekp
    • CommentTime7 Jan 2022
     
    Ja na NVIDIA Shield używam RetroX ->link<-

    Nie ma tego w "sklepie" bo z jakiś powodów gościa wywalili. Więc trzeba sobie poradzić z instalacją ze strony. No i za darmo są tam jakieś limity. Ja zdecydowałem się na pełną wersję i powiem szczerze, że działa to rewelacyjnie. Zwłaszcza jeśli chodzi o jakieś pady i inne kontrolery. Od biedy można sobie wgrać własny plik z definicją klawiszy i poustawiać jak wygodnie.

    To nie tylko emulator ATARI ale i Amigi itd.
    • 4: CommentAuthormrk
    • CommentTime7 Jan 2022
     
    Ze swej strony polecam wypróbowanie emulatora w przeglądarce: ->link<- (wymaga zapewne świeżego Androida / przeglądarki) - daj znać czy działa.
    • 5: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime7 Jan 2022
     
    @Peri Noid
    Apikacja Colleen świetnie działa na Androidzie. W środowisku AndroidTV udało mi się ją na siłę uruchomić, załadować ROMy i cieszyć się SELF TESTem, ale nie potrafię rozwinąć MENU w górej częsci ekranu, które pozwalałoby cokolwiek załadować. Pojawia się tylko symbol "A Colleen" i czarne tło górnej belki - bez przycisków które widzimy w telefonie.

    W sumie gdyby była jakaś możliwość załadowania pliku to mogłoby to działać, bo SELF TEST jest w 100% pomyślny i Basic też 100% działa tylko nie widzi jakichkolwiek urządzeń...

    Mówiąc krótko: nie można wywołać menu...


    @gienekp
    Cena jest bardzo wysoka. Kolejne pudełko na komodzie. Nie takiego rozwiązania poszukuję...

    @mrk
    Nie działa. To znaczy SELF TEST ok, ale nie można wskazać do załadowania jakiegokolwiek pliku - przycisk "Disk 1 wybierz plik" jest aktywny, ale jego naciskanie nie wywołuje żadnego rezultatu.

    AndroidTV oraz przeglądarka Google jest w najwyższej dostępnej na TV wersji. Posiadam telewizor Philips 55OLED 2021.
    • 6: CommentAuthormrk
    • CommentTime7 Jan 2022
     
    @bartcom: jak działa self-test to już jest blisko, reszta to drobnostka ;) spróbuj uruchomić z tego linka: ->link<-
    • 7:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime7 Jan 2022
     
    @bartcom
    @gienekp
    Cena jest bardzo wysoka. Kolejne pudełko na komodzie. Nie takiego rozwiązania poszukuję...]


    Ale przeciez gienio nie namawia cię do kupowania shielda, tylko RetroX, którego można używać za darmoszkę
    • 8: CommentAuthorgreblus
    • CommentTime8 Jan 2022
     
    @bartcom jest jeszcze RetroArch. Jest trochę nieprzyjazny w konfiguracji przy pierwszym podejściu, ale przy odrobinie uporu można wszystko ustawić. Plus jest taki, że poza Atari obsługuje chyba wszystkie platformy retro.
    • 9:
       
      CommentAuthorgienekp
    • CommentTime8 Jan 2022
     
    @bartcom

    tak jak pirx, napisał, to mam to na tym testowałem, dodatkowo testowałem RetroX na "Canal+ Box". Też OK. Tutaj bardziej chodzi o to, że RetroX jest zrobione typowo pod AndroiodTV, układ menu, założenia obsługi itp.

    Colleen używam na tablecie i on jest bardziej pod Android z dotykiem i tutaj też fajnie działa.

    Musisz też wiedzieć jedno, emulacja coś tam mocy potrzebuje. Jak masz badziewny procek w TV to może to źle działać. Zwykle Atari się dobrze emuluje. Inne komputery jak Amiga to już jest różnie.
    • 10: CommentAuthorBanan
    • CommentTime9 Jan 2022
     
    @gienekp:
    Zwykle Atari się dobrze emuluje. Inne komputery jak Amiga to już jest różnie.

    nie porównuj 8 bitowego przerośniętego kalkulatora do 16/32 bitowego komputera :)
    • 11: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime16 Jan 2022
     
    @gienekp, pirx
    Retrox to fantastyczne rozwiązanie. Prawie wszystkie gry XL/XE działają. Świetny obraz, do tego dźwięk z soundbara s subwoferem...

    Ale nie ma BASICa. Jak go włączyć?

    Nie ma emulacji C64.
    Nie ma też emulacji AtariST (jest Amiga). Nie wiem czy upierać się na AtariST skoro wszystko co było na AtariST jest też dostępne na Amigę (poza demosceną oczywiscie).

    @mrk
    Nadal nie wiem jak mam wczytać jakikolwiek plik. Lub zapisać coś, co stworzyłem np. w Basicu.
    • 12: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime16 Jan 2022
     
    Jest problem z uruchamianiem gier na Amigę.
    Pierwsze uruchomienie się udaje, ale po chwili ekran z grą gaśnie,
    a później tej gry już nie można uruchomić?...
    • 13:
       
      CommentAuthorgienekp
    • CommentTime16 Jan 2022
     
    @Banan
    Przy emulacji 6502 czy 68000 dla procka 32/64-bit to jeden pies. Emulacja procesorów AMIGI to jak emulacja kilku ANTICów, te układy były budowane na jedno kopyto :) Natomiast peryferia to już jest różnie z tą emulacją.

    @bartcom
    jest Amiga, bo czasami sobie włączam. Problem tylko przy emulacji HD, bo zapis nie jest zapamiętywany. Więc jak włączysz kilkugodzinne Settlersy, to trzeba robić "Save State" i stan całej maszyny idzie w zapis. Inne zwykłe gierki z A500 jak Lotusy itp śmigają bez problemu.

    Trzeba tylko zwrócić uwagę na to, że każda platforma ma zupełnie inny emulator. Jest ważne jakie tam ROMy czy Kikstarty podłożysz. Ja zanim puszczę Amigę na RetroX to sprawdzam na FS-UAE jak to działa i Z CZYM działa.

    Co do BASICa to puść sobie to poniżej i powiedz czy działa (ma działać).
    • 14: CommentAuthorNitro
    • CommentTime17 Jan 2022 zmieniony
     
    Polecam RetroArch, Atari chodzi perfekcyjnie, oprócz tego dostaniesz tonę innych sprzętów a wszystko w jednym zgrabnym interfejsie.
    Ale killer feature to shadery emulujące CRT:
    przykład