atarionline.pl Atari w ZSRR - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Выкладываю фото оглавления журналов, которые я нашел. Кому интересно, пишите на е-майл. Zamieszczam zdjęcie spisu treści znalezionych przeze mnie czasopism. Wszystkich zainteresowanych prosimy o e-mail.
  2.  
    Oto drugi
  3.  
    tutaj jest trzeci
  4.  
    czwarty
  5.  
    Następny
  6.  
    Następny
  7.  
    Następny
  8.  
    Następny
    • 9:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime15 Jan 2022
     
    I remember reading about this in Polish edition of "Komputer". I especially remember diatribe how proud them guys are of the Russian font designed by Stefan Szczypka. I must admit it is quite neat and much more modern than the original one. Did you like this font?
    • 10:
       
      CommentAuthorvangis
    • CommentTime15 Jan 2022
     
    Link do skanów wydań Komputera po rosyjsku.

    ->link<-
  9.  
    Nie pamiętam, wtedy używałem rosyjskiego
    czcionka drukarki, która znajdowała się na wkładzie. Gdzie jest teraz ten wkład, nie mogę go znaleźć. W ostatnich latach korzystania z Atari grała głównie moja córka i przyjaciele. A potem na jej studia kupiłem Pentium MMX i era Atari pogrzebała w naszej rodzinie.
    Chyba powinniśmy zamknąć temat, nigdy nie udało mi się pokazać wnukom w jakie graliśmy. Wielkie dzięki wszystkim, którzy uczestniczyli i życzę wszystkim dobrego zdrowia i szczęścia Tobie oraz Twoim bliskim i przyjaciołom.
    • 12: CommentAuthorZenon
    • CommentTime16 Jan 2022
     
    Trudno na odległość naprawić sprzęt. To może być drobnostka lub poważne uszkodzenie. Stacja długo nie była użytkowana. Zazwyczaj smar na prowadnicach głowicy robi się twardy i wózek głowicy nie przesuwa się prawidłowo.
    Servisant musi popatrzeć i właściwie ocenić przyczynę.
  10.  
    Zgadzam się z tobą, myślałem, że ktoś ma ten sam problem. Na stacji - sprawdziłem smarowanie, filcową wkładkę zacisku dyskietek do głowicy i tyle mogłem zrobić. Niestety nie mam gdzie sprawdzić wydajności stacji. Dlatego proponuję zamknąć temat. Jeszcze raz dziękuję wszystkim.
    • 14:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime16 Jan 2022
     
    Temat zmiany kontekstu języka rosyjskiego cały czas jest aktywny, dziękuję :) będę czytać "Komputery" po rosyjsku, co będzie dobrą pomocą językową, bo mogę obok patrzeć na polskojęzyczne.

    Temat pokazywania następnemu pokoleniu gier, które nie potrzebują podłączenia do internetu, które nie wyrabiają nerwowych odruchów ciągłego sprawdzania komunikatorów i portali społecznościowych - cały czas też warto ciągnąć.

    Znów, to nie jest rozwiązanie problemu ze stacją - to jest propozycja najtańszego chyba sposobu na odpalenie gier na Atari 8-bitowym.

    SIO2PC: mała wtyczka podłączana przez USB + aplikacja na PC = gramy na Atari w stare przeboje

    ->link<-