atarionline.pl
atarionline.pl Atari
Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
Translate to RSS RSS
KWAS #40 odbędzie się w Katowicach z 2026-06-07 17:59 (2)
Commodore po atarowsku z 2026-05-28 21:50 (21)
Urządzenie z rekordowo szybką transmisją SIO! z 2026-05-24 20:57 (116)
Spotkanie z NES-em z 2026-05-21 22:02 (7)
Po Atariadzie w Czechach z 2026-05-18 19:13 (6)
Już w sobotę KWAS we Wrocławiu! z 2026-05-14 22:01 (10)
Prace nad Golden Axe i nowa gra SwordWork z 2026-05-06 23:55 (34)
Barbarian, Giana Sisters i inne aktualności growe z 2026-05-03 23:45 (25)
Grawitacja 2026 - wyniki i gry z 2026-04-20 23:41 (39)
Rozmowa o demoscenie - Bac z Taquart z 2026-04-17 16:04 (33)
Wkrótce GEMTOS 2026 z 2026-04-16 10:39 (1)
Sceny z demosceny #6: rozmowa z Bac/Taquart z 2026-04-12 19:27 (7)
Od Atari do książki o procesorach - historia Roberta Jaremczaka z 2026-03-31 14:32 (33)
Najnowszy magazyn "FLOP", numer 69 z 2026-03-30 09:40 (4)
Ankieta o AI na demoscenie z 2026-03-25 12:59 (63)
Nowy kanał o Atari 16/32-bit z 2026-03-20 17:15 (52)
Wybór najlepszych gier roku 2025 - FujiCup, AHA z 2026-03-13 18:17 (18)
Brodaty cartridge z 2026-03-10 08:31 (16)
Dzisiaj spotkanie z autorem książki z 2026-03-08 11:04 (17)
Nowości w Bibliotece Atarowca z 2026-03-06 11:49 (18)
«« nowszestarsze »»

Pomocnik/Helper
Gry/Games

Katalog gier (konwencja Kaz)
Aktualizacja: 2026-05-28
Liczba katalogów: 8866, liczba plików: 40016
Zmian katalogów: 6, zmian plików: 20

0-9 A B C D
E F G H I
J K L M N
O P Q R S
T U V W X
Y Z inne
zipCałość 3070 MB

Katalog gier (konwencja TOSEC)
Aktualizacja: 2021-07-11

Opisy gier
"Old Towers" (Atari ST) opisał Misza (19)
Submarine Commander opisał Kaz (36)
Frogs opisał Xeen (0)
Choplifter! opisał Urborg (0)
Joust opisał Urborg (17)
Commando opisał Urborg (35)
Mario Bros opisał Urborg (13)
Xenophobe opisał Urborg (36)
Robbo Forever opisał tbxx (16)
Kolony 2106 opisał tbxx (3)
Archon II: Adept opisał Urborg/TDC (9)
Spitfire Ace/Hellcat Ace opisał Farscape (9)
Wyspa opisał Kaz (9)
Archon opisał Urborg/TDC (16)
The Last Starfighter opisał TDC (30)
Dwie Wieże opisał Muffy (19)
Basil The Great Mouse Detective opisał Charlie Cherry (125)
Inny Świat opisał Charlie Cherry (17)
Inspektor opisał Charlie Cherry (19)
Grand Prix Simulator opisał Charlie Cherry (16)
«« nowszestarsze »»

Wewnętrzne/Internals



   Nowinki tworzone dzięki CuteNews
Już w sobotę KWAS we Wrocławiu!
KWAS ponownie wrócił do macierzy, czyli Wrocławia, a ściślej tuż pod rogatki Wrocławia, czyli do Mokrego Dworu. Tak jak w listopadzie ubiegłego roku, odbędzie się w budynku Punktu Informacji Turystycznej (mapka poniżej).



Jesienna plucha i ostatnie liście spadające z drzew już nam nie grożą, więc zapraszamy wraz z Blasph-em na majowe spotkanie w znacznie lepszej pogodzie niż ostatnio i w przyjemnych okolicznościach budzącej się przyrody. Planowane jest spotkanie z członkami grupy Pentagram, w tym z Kamilosem, który przyleci na KWAS z Londynu, a także pooglądamy sobie stare i nowe demka. Pogramy w więcej osób za pomocą czeskiego Multijoya8, a będzie też ognisko i kiełbaski integracyjne.

Rozpoczynamy 16 maja 2026 roku o godzinie 15:00, choć już od godziny 10:00 będzie otwarte, dla tych co chcieliby przybyć wcześniej (bo nie mieli co robić). Z kolei, jak to na KWAS-ach bywa, nie znamy godziny zakończenia. W tej lokalizacji jest możliwość posiedzenia nawet do rana, więc przed północą nie skończymy.

Odnośnie dotarcia na miejsce, powtórzę to co ostatnio pisałem: do Mokrego Dwóru można oczywiście dojechać własnym samochodem ale też komunikacją miejską - autobusem linii 100 (tu rozkład). Łatwo wytłumaczyć, gdzie należy wysiąść - na ostatnim przystanku, na pętli w Mokrym Dworze. Uwaga! Komunikacja miejska nie dociera tu w nocy, ostatni autobus z Mokrego Dworu wyjeżdża o 22.36. Na szczęście na zlocie będą osoby zmotoryzowane, które mogą podrzucić, a oczywiście można też korzystać z taksówek, uberów i tym podobnych. Mapka z zaznaczoną lokalizacją, można sobie zaplanować dojazd autem (miejsca do parkowania jest dość):



Odnośnie infrastruktury budynku i okolic: niektórzy z Was może pamiętają to miejsce, bo tam 10 lat temu, w 2015 roku, Blasph już robił kiedyś atarowską imprezę na kilkadziesiąt osób. Teraz po remoncie jest lepiej niż wówczas. W budynku jest dostęp do wifi, jest toaleta oraz kuchnia, w której można sobie przygotować posiłek czy kawę/herbatę (w razie potrzeby, jeśli ktoś chce, ale we własnym zakresie). Gdyby ktoś reflektował w przerwie na wysiłek fizyczny to wewnątrz jest stół z piłkarzykami, a na zewnątrz siłownia, plac zabaw dla dzieci, tyrolka do zjazdów, a nawet boisko do koszykówki, tenisa, piłki ręcznej i nożnej. Spokojnie można przyjechać więc nawet z dziećmi, bo będą miały miejsce na aktywności.

Odnośnie planu zajęć na zlociku: plan spotkania jak zwykle na KWAS-ie będzie się ustalał aż do ostatniego dnia, a nawet w trakcie trwania, bo taka spontaniczna jest formuła. Znowu tematem wiodącym będzie demoscena i retrogamedev, a gościem specjalnym będzie Kamil "Kamilos" Nowiński. Prawdopodobnie pojawią się też inni zacni goście znani z demosceny i gamedevu, ale wszystko się okaże na miejscu. Zapraszamy!

2026-05-14 22:01 by Kaz
komentarzy: 10
Kaz @2026-05-14 22:49:06
A, no i może się ktoś podejmie przejścia najdłuższą kładką w Polsce, która prowadzi do party place ;)
Kamilos @2026-05-15 19:40:42
Do zobaczenia jutro!
blasph @2026-05-15 22:35:21
do zo ! kamilos
jhusak @2026-05-16 13:35:00
Jestem z Wami duchem :)
Kaz @2026-05-17 01:13:53
...i ja tam byłem, miód i wino piłem :)
Naliczyłem, że przewinęło się 14 osób, 3 atarki, 3 stacje dysków. Dzięki za fajne rozmowy, chłopaki! Tylko pogoda zawiodła, Mokry Dwór jednak postanowił być mokry nie tylko z nazwy.

PS. AS nie było, bo nie można się było ciągle chwalić byle czym :P
as.. @2026-05-17 05:48:14
@Kaz, jestem!
- dziękuję że o mnie wspomniałeś :)
Kaz @2026-05-17 11:55:19
Proszę uprzejmie. Wspomnę jeszcze nie raz.
as.. @2026-05-17 13:39:11
Dzięki ;) Ja się nie jeszcze jeden raz jeszcze pochwalę :) Przyznam motywujesz ;)
Kaz @2026-05-17 17:52:45
Nie wątpię, że będziesz. Nikt inny tak nie potrafi ciągle to samo w kółko.
Alex_D @2026-05-19 01:20:57
Bardzo fajna miejscówka. Dzięki wielkie za miłe spotkanie.
nickname
e-mail / website (opcjonalnie)

Aktualne tematy
Rekordowo szybka transmisja SIO (34)
ostatni: 09-06-2026 09:48, jhusak
Niedoceniane Polskie Gry (87)
ostatni: 08-06-2026 23:21, MaW
mad-pascal biblioteki (27)
ostatni: 08-06-2026 16:28, zbyti
Kilka kaset (1)
ostatni: 08-06-2026 10:58, dan
Koprocesor (FPU) w Atari Mega STE (21)
ostatni: 08-06-2026 08:38, artik-wroc
The400 (214)
ostatni: 07-06-2026 23:50, Rocky
Mega-CD (75)
ostatni: 07-06-2026 08:39, pancio
Uwaga, uwaga, nadchodzi - Ko-Ma-3! (24)
ostatni: 07-06-2026 01:06, Mq
[AI] podcasty o ATARI, polskim ga... (1)
ostatni: 06-06-2026 18:03, Tygrys1982
Nowe gry na Atari (384)
ostatni: 06-06-2026 09:27, pigula
Zmiany w bazie gier, dem, użytków (1170)
ostatni: 05-06-2026 23:35, duncan
Cosmic Hero 2 (178)
ostatni: 05-06-2026 22:04, TheFender
Sprzedam 1050 i 800XL (32)
ostatni: 05-06-2026 12:14, jakubd
RMT hacking (456)
ostatni: 04-06-2026 22:55, emkay
Skills .md Atari 800 dla AI agentów (13)
ostatni: 03-06-2026 09:38, w1k

Kategorie Forum Atarum

Administratorzy: Adam, Cyprian, Jhusak, Kaz
Użytkowników: 3046
Ostatnio zarejestrowany: franknally
Postów ostatniej doby: 13

Spotkania i zloty/Meetings & Parties

Najbliższe imprezy
link do naszych spotkań online, zapraszamy do odwiedzenia kanału zoom również przez kod QR:

KWAS

Kalendarz AOL


Społeczność/Community


Rozmawiali
Wywiad z Mariuszem Jaroszem i Kaz (15)
Wywiad Dracona z Mr. Bacardim i Kaz (16)
Tomasz Dajczak i Kaz (22)
Lech Bąk i "Świat Młodych" i Kaz (26)
Michał "Mike" Jaskuła i Kaz (30)
F#READY i Dracon (22)
Daniel „Arctus” Kowalski i Dracon (25)
KATOD i TDC (15)
Mariusz Wojcieszek i "Adam" (17)
Romuald Bacza i Ramos (16)
Śledzenie Amentesa i Larek (9)
Leszek Łuciów i Charlie Cherry (17)
TO JUŻ ZA TOBĄ: rozmowa z Bobem Pape i cpt. Misumaru Tenchi (39)
Rob Jaeger i Emu (53)
Jacek "Tabu" Grad i Dracon (0)
Alexander "Koma" Schön i Kaz (0)
Maciej Ślifirczyk i Charlie Cherry (0)
Jarek "Odyniec1" Wyszyński i Kaz (0)
Marek Bojarski i Kaz (0)
Olgierd Niemyjski i Ramos (0)
«« nowszestarsze »»

Stragan
Nowe, pojemniejsze RAM-Carty oferuje Kaz (21)
"mouSTer" czyli myszka ST oferuje Kaz (30)
Atari USBJoy Adapter oferuje Jakub Husak (0)
Programy: Kolony 2106 oferuje Kaz (7)
Sprzęt: rozszerzenia oferuje Lotharek (382)
Gadżety: naklejki, pocztówki oferuje Sikor (11)
Sprzęt: cartridge RAM-CART oferuje Zenon (7)
Miejsce na drobne ogłoszenia kupna/sprzedaży oferuje Kaz (58)
Sprzęt: interfejs SIO2IDE oferuje Piguła (1)
Sprzęt: interfejs SIO2SD oferuje Piguła (110)

Użytki/Utils
Sprzęt/Hardware

Wynalazki
DarkMouse napisał Kaz (7)
Podwójna pamięć na cartridgu napisał Zenon (7)
Zmiana barw i klawiszy napisał Kaczor (21)
Odtwarzacz MP3 jako magnetofon Atari napisał Zaxon (23)
ArTARI napisał Larek (10)
SIO2SD 1010 napisał Lotharek (10)
Atari 2600 w telewizorze napisał Kaz (9)
Sam zrobiłem wtyczkę SIO napisał Szary (14)
SIOki w praktyce napisał Sikor (12)
Obudowy SIO2SD napisał Kaz (14)
Moje SIO2SD napisał Rocky (8)
Atari, LCD i tuner TV napisał Rocky (14)
Atari Allacha napisał Nosty (14)
Electron wymiata! napisał Kaz (7)
Atari w joysticku napisał Kaz (13)
«« nowszestarsze »»