atarionline.pl Ciekawostki - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime31 May 2021
     
    @astrofor: tak to byłem ja :) , tak czułem że jeSTem śledzony, mogłeś dać światłami to bym się zatrzymał i by pogadali, częSTo tam jeżdżę :)
    @Kroll: dzięki za namierzenie wpisu, bo mógłbym go przeoczyć :)
    • 2: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime31 May 2021
     
    @jesionen: No, śledzony to duże słowo, jechałem do miejscowości koło Wdeckiego Młyna. Zatrzymywać ludzi co znam tylko z telewizji (film Kaza - jaskinie retro ) to też nie miałem śmiałości. Tak czy inaczej pozdrawiam gorąco, i może do zobaczenia na jakimś zlocie. Ps. A w Tczewie to była spora ekipa Atarowców? Ja w młodości to znałem tylko niejakiego Brunera, ale osobnik ten to był raczej z Tczewskiej sceny Punk rockowej, a atarowiec bardziej pobocznie.
    • 3:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime2 Jun 2021
     
    Nie wiem, czy tu albo gdzieś w pobliżu było ale w tym roku pojawił się niezły "remake" tej kultowej gry, na PC i różne konsole (nawet Switcha):

    ... a kiedy pełna wersja na A8 ? :o
    • 4: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime2 Jun 2021
     
    Kultowy polski antywirus mksvir, wpadł na genialny w swej prostocie pomysł stworzenia backupa serwera w razie awari elektryczności. Rozwiązanie ma stanowić oczywiście atari w komplecie z toną wynkla.....https://www.facebook.com/mksvir/photos/p.3281579745284481/3281579745284481/?type=3
    • 5:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime2 Jun 2021
     
    @astrofor niezły regalik
    • 6: CommentAuthorpgru
    • CommentTime3 Jun 2021 zmieniony
     
    Żarty, żartami na temat tony węgla, ale tona węgla to była potrzebna do piec(eta). Atari zużywa mało prądu.
    • 7:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime12 Jun 2021
     
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Jun 2021
     
    Żeby zdjęcie z linku Astrofora nie zniknęło, wrzucam je tu:

    (zadałem z ciekawości pytanie adminowi profilu Mkr_vir, kto jest właścicielem tej kolekcji i jaka stoi za tym historia) :)
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Jun 2021
     
    Odpowiedź:
    właściciel i prezes mks_vir'a to odwieczny fan Atari. W gabinecie, poza gablotą ze starymi komputerami ma cały, działający zestaw Atari 1040 STE z Ultrasatanem


    To tak jak ja! :D
    • 10: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime22 Jun 2021
     
    A kto wiedział że Another world, z 8 bitowców powstał tylko na atari? i to w 1992. Może koledzy giełdowcy z Wrocławia powinni spróbować dodać do wikipedi swojego robocopa z morderczym czołgiem ;)
    ->link<-
    • 11:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime22 Jun 2021
     
    nie wiedziałem o tym.
    fajnie Another World wygląda na XL:
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Jun 2021
     
    Dobrze, że odkryliście prototyp z 1992 roku, teraz czas na coś z 1993 :P :D

    W stosunku do filmiku, który przytoczył Cyprian, udało mi się jeszcze rozbujać klatkę i spaść, potem czarny ekran. Tak więc nie jest to pełna gra, tylko pierwszy etap. Ale i tak pobudza wyobraźnie, że można by przenieść ten hit na Atari, to tylko kwestia kompromisów i wytrwałości.
    • 13: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime26 Jun 2021
     
    towar modny

    • 14: CommentAuthorRocky
    • CommentTime28 Jun 2021
     
    • 15:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime28 Jun 2021
     
    American Hero. Skasowana gra z Atari Jaguar CD wskrzeszona. Zwiastun zapowiada premierę na konsolach i PC

    Popularne w latach 90. gry FMV wracają coraz częściej na rynek gier wideo. Jednym z najnowszych projektów tego typu jest American Hero.

    Ponad 25 lat temu Atari szykowało grę FMV pt. American Hero. Produkcja nie została jednak nigdy dokończona i wydana - głównie ze względu na porażkę konsoli Atari Jaguar/Atari Jaguar CD. Jak się okazuje materiały związane z tym projektem z lat 90, nie przepadły. American Hero doczeka się w końcu wydania na aktualne platformy (konsole i PC).

    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Jun 2021
     
    Na Jaguara już się nie podejmą?
    • 17: CommentAuthormono
    • CommentTime28 Jun 2021
     
    Nie umiom.
    • 18: CommentAuthorslipec
    • CommentTime3 Jul 2021
     
    Demo tylko na 1541.

    • 19:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime7 Jul 2021
     
    Rob Hubbard symfonicznie:
    • 20: CommentAuthorpgru
    • CommentTime7 Jul 2021 zmieniony
     
    Roboty Toyoty (do użytku w domu a nie w fabryce, więc to wielki postęp) już są w stanie przenieść szklanki - nawet te przezroczyste i zetrzeć blat stołu(nawet przezroczysty)



    Czyli będzie więcej czasu na granie na Atari lub przyniesie szklankę soku w trakcie meczu... koszykówki :-)

    Nie wiem jak dla Was ale dla mnie XXI wiek kojarzy się z robotami, więc to powoli się pojawia na wielką skalę. Już teraz można kupić mocno używaną Roombę(która jakby nie patrzeć jest roboodkurzaczem) za mniej więcej 1/4 pensji minimalnej.
    • 21: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime7 Aug 2021 zmieniony
     
    No właśnie się zastanawiam czy by sobie takiego robo-odkurzacza nie sprawić. Ponoć się sprawdza.
    • 22:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime7 Aug 2021
     
    mamy roombę, sprawdza się bardzo dobrze, tylko trzeba niestety kable i inne bałagany z podłogi poprzenosić. domek zaskakująco czysty.
    • 23: CommentAuthorpgru
    • CommentTime7 Aug 2021
     
    Moim zdaniem warto(chociaż niestety nikt mi nie płaci za takie opinie...), ale w przypadku Roomby trzeba dość dobrze sprawdzić ile mamy wolnego miejsca na podłodze i ewentualnie uprzątnąć rzeczy które jest w stanie przesunąć.

    Według tego:
    ->link<-

    Polacy odkurzają statystycznie przynajmniej 1 godzinę w tygodniu jak nie więcej. Co daje rocznie 48 godzin czyli 2 doby(!). Ja nie lubię odkurzać, chociaż możliwe, że są fani i fanki tej formy "spędzania wolnego czasu". Biorąc pod uwagę te "2 doby rocznie" to myślę, że lepiej jest w to miejsce pograć na Atari...
  1.  
    No prosze, jest nawet polska marka (cokolwiek to znaczy) automatycznych odkurzaczy:
    ->link<-
    • 25: CommentAuthorpgru
    • CommentTime8 Aug 2021
     
    Wolałoby się pomylić, ale to wygląda na chińskie roboty z naszym zanglicyzowanym logo. Z drugiej strony to jest się pod wrażeniem jak wielu ludzi potrafi się w Polsce dorobić sprzedając chińskie produkty. Chociaż kto wie, może po 10 latach zdecydują się produkować coś w Polsce?
    • 26: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime8 Aug 2021 zmieniony
     
    Faktycznie,chyba tej firmie bliżej do branży handlowej niż produkcyjnej.
    • 27: CommentAuthorkade
    • CommentTime9 Aug 2021 zmieniony
     
    RTG: Xiaomi Mija 1c posiadam i polecam ;) lub jakis wyzszy model, nie trzeba na Roombe wydawać bez sensu pieniedzy.
    • 28: CommentAuthortebe
    • CommentTime9 Aug 2021
     
    Atari 64

    ->link<-

    This is the Commodre 64 KERNAL, modified to run on the Atari 8-bit line of computers. They're practically the same machine; why didn't someone try this 30 years ago?
    • 29: CommentAuthorpgru
    • CommentTime10 Aug 2021
     
    W 2030 mogą dopuścić samochody autonomiczne w Polsce do ruchu(na pełnej autonomii)? Już bez oznaczenia "test"?

    ->link<-
    • 30: CommentAuthormac
    • CommentTime13 Aug 2021 zmieniony
     
    Rozmomwa z Maciejem Miąsikiem, trochę o Atari, czasach LK Avalon, Januszu Pelcu... ->

    • 31: CommentAuthormono
    • CommentTime15 Aug 2021
     
    Dzięki mac! Świetny materiał, który wypełnia mnóstwo luk.
    • 32:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Aug 2021
     
    Tak, dzięki za wrzutkę. Jak pisał Mono, cenne uzupełnienia luk w "wiedzy powszechnej". Aczkolwiek każda taka rozmowa wywołuje kolejne pytania... :)
    • 33: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime19 Aug 2021 zmieniony
     
    • 34:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime29 Aug 2021
     
    Było już ? ;) :o
    • 35: CommentAuthorpgru
    • CommentTime29 Aug 2021
     
    Co do filmów futurystycznych - zaskakujące jest to, że sporo technologii już mamy w użyciu. Weźmy Robocopa - owszem oficjalnie nie ma za wiele na ten temat - ale cywilne egzoszkielety wspomagane są już jak najbardziej w użyciu:
    ->link<-
    ->link<-
    ->link<-

    W Idiokracji np. są w użyciu roboty sprzątające co jest w sumie już normą w krajach zachodnich.

    Komputery sterowane głosem jak w Star Treku? Dzisiaj już nikogo to nie dziwi:

    ->link<-
  2.  
    Na wykresie Diuna gdzieś daleko w przyszłości a przecież ma być w pażdzierniku:
  3.  
    ..a to panowie pamiętają?
    • 38: CommentAuthormono
    • CommentTime29 Aug 2021 zmieniony
     
    Też pytanie! Rewelacyjny soundtrack by Frank Klepacki!
    Ech żeby ktoś ściągnął całą muzykę w wersji AdLib do formatu .vgm to byłoby fantastycznie.

    Hehe - Wiestwód studios ink.
    • 39: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime29 Aug 2021 zmieniony
     
    piękne brzmienie.
    • 40:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime29 Aug 2021
     
    Na necie jest soundtrack do DUNE2000 ww. autora. :)
    • 41:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Sep 2021
     
    • 42:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Sep 2021
     
    ->link<-

    Ograniczenia w dostawach półprzewodników uderzyły w przemysł motoryzacyjny. W ostatnich dniach przerwy w produkcji ogłosiły Toyota, Ford, Volkswagen i Stellantis. Brakuje już części do kilku milionów aut, a sprawa nabrała politycznego wymiaru. Głos w niej zabrał Tajwan.


    około 70 proc. światowego przemysłu motoryzacyjnego opiera się o jednego producenta półprzewodników: Taiwan Semiconductor Manufacturing w Tajwanie. To założone w 1987 roku, mało znane w Polsce przedsiębiorstwo obecnie praktycznie trzyma w garści całą światową gospodarkę.

    Co kluczowe, dla tej notującej około 50 miliardów dolarów rocznie przychodu firmy przemysł motoryzacyjny nie jest wcale kluczowym odbiorcą – odpowiada za około 10 proc. zamówień. Tajwańczycy spychają więc producentów aut na dalsze miejsca w kolejce.
  4.  
    A tu motoPRawda dodaje jeszcze 3 grosze do tej sprawy. Producent elektroniki to jedno. Drugi powód zastoju jest inny.
    • 44: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime4 Sep 2021 zmieniony
     
    TSMC to prawdopodobnie jeden z kilku głównych powodów potencjalnej inwazji Chin na Taiwan. Ponoć tylko oni i Samsung znają tajniki produkcji w technologi 5nm. Chociaż TSMC rozwinęło się dzięki wiedzy i maszynom produkcyjnym dostarczonym z USA to obecnie podobno cała praktyczna wiedza o produkcji technologi 5nm jest "przy fabryce".
    Jakby co to pewnie amerykanie będą musieli robić ewakuację pracowników i maszyn do USA.
    • 45: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime4 Sep 2021 zmieniony
     
    tutaj coś więcej w temacie:
    ->link<-
    • 46: CommentAuthormac
    • CommentTime8 Sep 2021 zmieniony
     
    To skoro już linkowałem rozmowę z Maciejem Miąsikiem, to jeszcze uzupełnie o Tomka Mazura

    • 47: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime8 Sep 2021 zmieniony
     
    @RTG 5nm TSMC to staroć, w przyszłym roku ma ruszyć fab na 3nm ;)

    TSMC buduje też "fabrykę zawansowanych technologii" w Arizonie. To będzie druga na terenie USA.

    [edit] Reuters podaje, że w ciągu najbliższych 10-15 lat w Arizonie ma powstać łącznie 6 fabów TSMC. Możliwe, że będą posługiwać się litografią 3nm. Tajwańczycy planują też inwestycje w amerykańskie laboratoria do prac nad 2nm i niżej. Ewakuację Tajwanu można uznać za rozpoczętą.
    ->link<-
    • 48: CommentAuthormlc
    • CommentTime10 Sep 2021
     
    Nowy teaser gry robionej na c64 przez Carriona. I co ciekawe z grafiką w hires.

    • 49: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime15 Sep 2021 zmieniony
     
    ratowanie konsol ze śmietnika
    • 50: CommentAuthortebe
    • CommentTime15 Sep 2021 zmieniony
     
    wioska Atari :)

    tylko Atarowcy tam mieszkają ;)

    ->link<-