atarionline.pl Atarowe i nieatarowe newsy scenowe - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1:

CommentAuthorxeen
    • CommentTime25 May 2020 zmieniony

jok, miło mi to czytać. myślałem, że piszę sam dla siebie :)
    zatem odgrzebuję temat ;)

na outline 2020 w wersji covidewej, czyli outline było parę akcentów atarowskich.
    wystawiono pare interek na małe i duże Atari

->link<-

->link<-

• 2:

CommentAuthorxeen
    • CommentTime25 May 2020 zmieniony

na tymże party na uwagę zasługuje znakomita grafika Faceta na c64

->link<-
    • 3: CommentAuthorCyprian
    • CommentTime26 May 2020

fajne
    • 4: CommentAuthorjok
    • CommentTime26 May 2020

super!
    tzn. 'newsy', żę żyją :)
    - fajny ten efekt odbicia w logo, reszta to nie dla mnie :D
    - tzn nie znam sie na tyle - nie rozumiem czemu to fajne poza tym, że małe ;)
    (szykowałem się na outline też - szkoda, że w tym roku tylko online)
    tu mega imho 'małe' demo

oczko się facetowi ciut 'rozpłynęło', i nóżki ludek rachityczne itd.
    ale ładne - paletę c64 opanował świetnie.
    • 5:

CommentAuthorxeen
    • CommentTime3 Aug 2020

w miniony weekend we Wrocławiu odbyło się party Decrunch, gdzie pojawiło się parę atarowych akcentów. Jedno interko w kategorii wild, zwycięska praca w kategorii procedural gfx na XL/XE (gratulacje Svoy!), moja grupa wystawiła też łącznie 6 produkcji w "segmencie" 256B też na XL/XE/ - udało się zorganizować wg mnie fajny konkurs w tej kategorii i swietnie się bawilismy przy kodowaniu.

Plan był taki aby zrobić combined 256 ze sceną ZX spectrum, ale ostatecznie ZX miało swoja osobna kategorię nad czym po cichu ubolewamy :)

Prace z party są tutaj:

->link<-

Ostatnio mamy sporo radochy z tymi prodkami 256B, zapraszamy wszystkich do zabawy w tej kategorii na SV. Wiadomo, że z czasem bywa różnie ,ale akurat ta kategoria jest o tyle wdzięczna że prodkę można zakodowac w parę dni / może i parę godzin (choć bywa i tak że parę tygodni kombinuje się jak przyoszczędzić jakiś bajcik ;) ).
    • 6: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime3 Aug 2020

Xeen, myślałem że to trafi na główną - nowe 256b są wyjatkowo dobre i nie powinno to przejść bez echa.

Strach pomyśleć co Agenda zrobi następnym razem... ;)
    • 7:

CommentAuthorxeen
    • CommentTime22 Sep 2020 zmieniony

na party Function pojawił się atarowski akcent z grupy Lamers - interko promujące nowe wydania Atari Fana - takie akcenty zawsze cieszą, dzięki!

Do tego warto obejrzeć produkcje z innych platform - bardzo dobre prace na c64, fajne ćwiartki na PC, dobre demko na PC które wygrało.

Polecam obejrzenie!

->link<-

demko Memento Mori na c64 ma fenomenalną grafikę
    • 8: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime22 Sep 2020

@Xeen, dzięki za wspomnienie i dobre słowo :)
    Magazyn ma się pojawić w tym miesiącu, szczegóły na atarifan.xyz.
    • 9:

CommentAuthorxeen
    • CommentTime1 Oct 2020

interko do abbuca #142 by Arsenic

• 10: CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime1 Oct 2020

nie wiem jak wy,ale ja UWIELBIAM interka do ABBUCA,mam chyba wszystkie :D.
    • 11: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime22 Nov 2020

hejka, spieszę donieść, że Agenda wystawiła intro 128b na odbywającym się w ten weekend party demosplash
    ->link<-
    pojawiła się też bardzo fajna prodka na Commodore PET, do której muzykę robił nasz Zlew:
    ->link<-
    • 12: CommentAuthorAlex
    • CommentTime22 Nov 2020

Haha! Zupełnie jak mój track scroll z 1996 :D
    • 13:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Nov 2020

Alex - pokaż! :D
    • 14: CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime22 Nov 2020

@ Alex
    nie pokazuj ! ;)
    • 15: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime23 Nov 2020

No proszę, Cloud Computing na małym atari, i co nie da się?...
    • 16: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime23 Nov 2020

:) dzięki szeryf za komentarz na pouet
    • 17:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Nov 2020

Zgrabne. Takie proste efekty, małożerne, a tak rzadko wykorzystywane jako efekty w grach, szkoda.

• 18: CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime25 Nov 2020

@Kaz ... generalnie rzadko fajne efekty są wykorzystywane w grach,chyba tylko w grach Gorgha.
    Gdyby niektóre efekty z dem umieścić mądrze w grach,nie w sensie wrzucenia na siłę tylko by były nierozłącznie powiązane z rozgrywką bądź grafiką/tłem to naprawdę mogło by pokazać przewagę Atari na poletku 8BIT,przypomina mi się tutaj (chyba)twój świetny pomysł z cieniowaniem tła w Rescue Expedition .
    Z takich efekciarskich gier to przychodzi mi do głowy Guard,Extiraptor,Gówno spadające w dół,Bump Pong,Disc Hopper,Eidolon,Kolonis Rif/Fractalus,Ballblazer,Trust i w sumie to chyba wszystko... nie każda z tych gier jest grywalna,ale każda robi wrażenie
    ... zastanawiałem się kiedyś czy dałoby się w grze na Atari odpowiednio preparując grafikę paralaksy uzyskać efekt z końcówki demka "Near" 0d 3:25,teraz jestem przekonany że by się dało,można by to wykorzystać jako np efekt lotu pod ziemią w jakiejś strzelance,lecimy sobie nad planetą ala Extiraptor a w którymś etapie zlatujemy pod ziemię ... albo bijatyka z takim tłem he,he,he nawet jakbyśmy sterowali ładnie animowanym dużym cieniem co mogło by usprawiedliwić oświetlenie znajdujące się za postaciami i wykorzystać sprity....
    ... ale do takich projektów to trzeba dobrego kodera.
    Ostatnio przyszło mi coś do głowy coś co można by wykorzystać w strzelance,sam tego nie zrobię a może ktoś wykorzysta pomysł,ja muszę do końca doprowadzić swój projekt,co też czynię.
    • 19:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Nov 2020

Yoomp.
    • 20: CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime28 Nov 2020

...no tak i od strzała HIT,albo połączenie różnych efektów(przeźroczystości itp) plus fajna woda animowana w Crownland.
    • 21: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime1 Jan 2021

Fajne demko na pycy:
    ->link<-
    • 22:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Jan 2021

DiHalt 2021, kolega Svoy w 256 bajtach:

• 23: CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime22 Jan 2021 zmieniony

A to nie Gorgh? ;),no dobra Svoy zrobil demko o medytacji Gorgha he,he.(by nie było niedomówień).

Ps.Pisałem stojąc w korku,więc tak wyszło,ale już widzę że parę osób szpilę musi wbić HA,HA,HA żenua.
    • 24:

CommentAuthorbocianu
    • CommentTime22 Jan 2021

A nie Gorgh? ;),no dobra Svoy zrobil demkobo Gorgh he,he.

czy tylko ja nie rozumem tego narzecza?
    • 25: CommentAuthormav
    • CommentTime22 Jan 2021

Chyba zamiast "demkobo" powinno być "demko o" - a chodzi o to, że Gorgh zdaje się intensywnie medytuje ;)
    • 26: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime22 Jan 2021

bardzo fajna pracka Svoya, pochwalę się, że na Foreverze 2019 uczyłem chłopaków medytować :)
    • 27: CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime22 Jan 2021

domyśliłem się :D.
    • 28: CommentAuthorphilipo
    • CommentTime26 Jan 2021 zmieniony

"Jakiś czas temu świat obiegła wiadomość, że UNESCO doceniło fińską i niemiecką Demoscenę wpisując je na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. To pierwszy przypadek w historii. Czym jest ta, być może najbardziej niszowa dziedzina komputerowej sztuki? Jaki ma związek z grami? Kim są ludzie tworzący scenę i jaki to ma związek z łamaniem zabezpieczeń? O tym rozmawiamy z Łukaszem Szałankiewiczem - Artystą dźwiękowym, muzykiem. Zajmuje się zagadnieniem audio w mediach interaktywnych w poznańskim Collegium Da Vinci na Wydziale Informatyki i Komunikacji Wizualnej. To też jeden z najstarszych stażem aktywista Demosceny w Polsce."

• 29: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime3 dni temu

PPS zawitał na demoscenie
    ->link<-
    • 30: CommentAuthorlaoo
    • CommentTime3 dni temu zmieniony

a kto to jest?

A żeby nie zadawać tylko jałowych pytań, to nie wiem czy było, ale znalazłem link do nowego scenowego zina, gdzie nawet Dely coś napisał: ->link<-
    • 31: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime3 dni temu

PPS to pomysłodawca New Year Disk