atarionline.pl California Access 2001 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorkwantkal
    • CommentTime22 Jan 2015
     
    Witam serdecznie,
    Ostatnio zauważyłem że zewnętrzna wajcha dopychacza zwisa smętnie i nie bardzo działa. Otworzyłem stację a tam wyłamany kawałek białego plastiku, który trzymał wajchę dopychacza i ten nie jest w stanie głowicy opuścić na dół tylko odskakuje do góry. Bił się ktoś z takim (albo podobnym) problemem? Prawde powiedziawszy nie mam pojęcia jak się za to zabrać, czym to zastapić, jak zreanimować. Może ktoś ma doświadczenia w temacie?

    Pozdrawiam serdecznie
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime22 Jan 2015
     
    To jest powszechny problem z tą stacją, ja przykleiłem co się ułamało i traktowałem wajchę delikatnie. Widziałem też, że ludzie docinają brakujący element z gumki do ołówka i przyklejają.
    • 3: CommentAuthorxxl
    • CommentTime22 Jan 2015
     
    jhusak drukuje elementy do CA2001 - moja stacje w ten sposob dodrukował.
    • 4: CommentAuthorRYSIEK_M
    • CommentTime22 Jan 2015
     
    • 5: CommentAuthorRYSIEK_M
    • CommentTime22 Jan 2015
     
    Można też "pospawać" lutownicą dodając trochę obcego plastiku.
    • 6:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime22 Jan 2015 zmieniony
     
    <kryptoreklama on>
    ->link<-
    <kryptoreklama off>
    Można też prywatnie :)

    Dodam, że dlatego komplet, bo jeśli dopychacz się wymieni, natychmiast rozlatuje się jarzmo, bo też jest leciwe.
    A wątek o montażu podał RYSIEK_M
    • 7: CommentAuthorRocky
    • CommentTime23 Jan 2015
     
    Jeśli plastik pękł i się obraca na osi metalowej to jedynym sensownym rozwiązaniem są dwie obejmy z drutu (+ dla pewności kropelka) trzyma chyba na wieki.. U mnie w LDW zapomniałem o problemie..
    Trzeba też uważać, żeby nie zamykać dyskietki nie do końca włożonej.. to rozwala dźwignię.
    Oczywiście wydruk tego elementu fajna rzecz.
    • 8:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime24 Jan 2015
     
    Operując drutem i kombinerkami można się skaleczyć...
    Czego nikomu nie życzę.

    A tak, to po prostu wymieniasz i masz na następne lata.
    • 9: CommentAuthorpaptak
    • CommentTime24 Jan 2015
     
    Ja jestem z rozwiązania Kuby bardzo zadowolony.

    ->link<-
    • 10: CommentAuthorkwantkal
    • CommentTime30 Jan 2015 zmieniony
     
    Kuba,
    A gdybym wysłał Ci swoją stację, to jaki koszt byłby wymiany + części? Nie chce spieprzyć od razu czegoś, co dopiero poznaje :)

    Pozdrawiam serdecznie!
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Jul 2021
     
    A już w sobotę o 10:00 pójdzie w świat nagranie, na którym Kuba pokazuje, jak naprawia taką stację (przy współudziale PeriNoida i innych zoomowiczów):

    • 12:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime22 Jul 2021
     
    zoomowców :)
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Jul 2021
     
    Pabloz - dobre, będę teraz tak to określał :)
  1.  
    Plastik starzeje się i pęka. Mogę zrobić z aluminium to będzie służył po wieki.
    ->link<-
    • 15: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime22 Jul 2021
     
    To bardzo fajny pomysł, tylko potrzeba, żeby było tego dostępnych gdzieś w handlu kilka(naście) sztuk dla potrzebujących stacji - cały czas u kogoś w jakimś sklepie. Do tego potrzeba jeszcze tego nieszczęsnego mimośrodu, który jak widać (będzie/było) na filmie także był połamany w przeszłości (lub może ulec uszkodzeniu podczas zdejmowania), a w pakiecie stepstick.pl/Jakub Husaka są takie od razu dwa.
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Jul 2021
     
    Jeszcze mi się przypomina taka uwaga od Kuby Husaka:

    jhusak:

    Rozwiązanie z aluminium dotyczy tylko jarzma, popychacz tak zrobić da się, ale dużo rzeźbienia, poza tym tarcie alu o metal nie jest dla alu zdrowe - będzie się wycierało a opiłki będą wpadać wszędzie. Na dopychacz jedynym dobrym ręcznym sposobem to zanurzyć w dwuskładnikowym kleju w jakiejś foremce z modeliny, a następnie wyrzeźbić pilniczkiem taki dopychacz już na ośce.

    Kropelka do poliamidu nie zadziała, poliamid się ciężko klei, trzeba mieć specjalny klej. Poza tym >30 letni poliamid jest już kruchy i się rozpadnie przy byle okazji (pierwszym użyciu)

    Wydruk 3D (na "mocnych" ustawieniach) jest tutaj bardzo dobrą i elegancką alternatywą. Dla drukarzy: prędkość poniżej 2 cm/sek, wypełnienie bliskie 100%.
    • 17: CommentAuthorstarymarabut
    • CommentTime25 Jul 2021 zmieniony
     
    Dam znać, w przypadku uszkodzenia z powodu opiłkow. Smar i podstawka pod jarzmem minimalizują taki przypadek. Na razie nic złego nie zauważyłem. Jedynie doregulowalem siłę docisku, na dyskietkach no name okazała się za mała.
    @Jakubd
    Tak, ten palec skleił poprzedni właściciel stacji i najwyraźniej dobrze dobrał klej. Trzyma bardz dobrze i nie było potrzeby interwencji.
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Jul 2021
     

    starymarabut:

    Dam znać,


    Dzięki!
    • 19: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime25 Jul 2021
     
    starymarabut:
    Interwencja była potrzebna, bo bez zdjęcia starego palca/mimośrodu nie dało się wymienić obudowy trzymającej trzpień. A przyklejenie spowodowało, że nie dało się tego zrobić bez uszkodzenia.
  2.  
    No nie pamiętam dokladnie. Ale na 100% udało mi się bez zdejmowania palca.
    • 21: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime27 Jul 2021
     
    Być może jeżeli nie miałeś bolca zaraz za tyłem przedniego panelu albo dało się go u Ciebie zdjąć - mi się nie udało (jak widać na filmie), dlatego musiałem zdjąć mimośród/palec dociskający głowice.
    • 22:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime27 Jul 2021
     
    Te stacje często się różniły szczegółami :)
    • 23: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime28 Jul 2021
     
    Widać, że to masowa i silnie zestandaryzowana... manufaktura była :) ładowali do środka co było pod ręką.
    Może warto zrobić jakieś spotkanie (zdalne też może być) i rozebrać kilka egzemplarzy i porównać?
    • 24:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Apr 2022
     
    To już piąty odcinek zmagań Kuby Daneckiego ze stacjami. Premiera dzisiaj o 18:00: