atarionline.pl "Vicky" i inne w opowieści Muro - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime8 Sep 2020
     
    Akurat Vicky to również jedna z moich ulubionych gier, więc słowa złego nie dam powiedzieć o niej, ale faktycznie jak czytam teraz po latach wypowiedź, że twórcy w to nawet nie pograli porządnie i jak rozumiem nie rozważyli gameplayu ani nie testowali, to szczerze mówiąc, gdyby do zespołu dołączyć jeszcze jedną osobę zajmującą się właśnie tymi rzeczami, to na prawdę mogło by być grubo. Trochę szkoda, że wtedy nie wyciskaliście do końca tematu.
    • 2: CommentAuthorpustak
    • CommentTime8 Sep 2020
     
    @as... widocznie miałeś szczęście i kupiłeś już poprawioną wersję. Podobno Avalon wersję poprawioną wydał. Dyskietkę miałeś z Mirage? Może uda się zrobić jej obraz?

    Ja niestety na kasecie miałem wersję z bugiem. W sieci było i nadal jest sporo wersji z bugiem.
    Błąd podobno powstał bo ktoś w Avalonie przed samym wydaniem zmienił sterowanie.
    Więcej na ten temat błędu Vicki-ego jest w tym wątku:
    ->link<-
    • 3:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime8 Sep 2020
     
    Melduję, że właśnie wrzuciłem do bazy poprawną wersję w postaci XEX. :)
    • 4: CommentAuthormuro
    • CommentTime8 Sep 2020
     
    @Mq Z tym "gdyby do zespołu dołączyć ..." to było trochę skomplikowane. Trzeba sobie wyobrazić jaka była wtedy sytuacja. Była dwójka dzieciaków potrafiących porozumieć się w języku, którego cała reszta społeczeństwa nie rozumiała. Jeden robił grafikę i coś kodował, drugi robił muzykę i też kodował. Wydawaliśmy się dziwni i oderwani od rzeczywistości. Wtedy uczyłem się liceum - nikt nie rozumiał co my właściwie robiliśmy, byłem trochę punktem zaczepienia dla kpin. Każdy chciał zagrać - ale żeby przetestować dobrze produkt, trzeba mozolnej pracy - a tego nikt nie rozumiał. W praktyce - nie było komu tej pracy zrobić. Zostaliśmy sami - zrobiliśmy tyle ile potrafiliśmy. A jeśli chodzi o resztę ludzi ze sceny - każdy chciał kodować i robić własne produkcje. Nikt nie chciał komuś testować gier. Nie byliśmy firmą - to było porozumienie twórców.
    • 5:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Sep 2020
     
    @muro
    ale możesz się teraz zrehabilitować -będzie masa osób chętnych do testów,w zasadzie do wszelakiej pomocy :D,więc co VICKY 2 ;) ???

    "każdy chciał kodować i robić własne produkcje." i tak poniekąd jest i teraz,dzisiaj powstaje dużo gier na A8,ale mało która dorasta do standardów jakie wyznaczyliście lata temu,sam mam kilka ciekawych pomysłów na gry,ba nawet nad jedną pracuję ->link<- ale znalezienie zespołu z którym można by realizować takie projekty graniczy z cudem,więc swój projekt puki co robię w zasadzie sam ... ale pewno to przez moją przeszłość* ,tobie zapewne poszło by łatwiej :D
    • 6:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime8 Sep 2020
     
    @IRATA4:
    Co z Twoją produkcją, na jakim jest etapie gra?
    • 7: CommentAuthoras...
    • CommentTime9 Sep 2020
     
    @Pustak,
    Kupiłem w Mirage, około 97/98 roku.
    Postaram się zrobić obrazek z tej dyskietki.. później to już z allegro z dwie wersje, mam z 4 wersje wiki na dyskietce 5 i 1/4 cale jako oryginał.

    Bosze tomsy trza odpalać i to nie te 80 ścieżkowe.
    Tylko multi z tdk.
    p.s.
    Były tam jakieś zabezpieczenia, nie ma stanowiska i będę musiał je odpowiednio "wykreować" Czy "yebnąć" to frezerem po prostu ??
    • 8:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 Sep 2020 zmieniony
     
    @ Dracon
    plansze i ich animacje mam gotowe,gotowa jest historia,do poprawienia mam niektóre teksty postaci,do narysowania ich twarze podczas dialogów i outro,nie mam także jeszcze postaci głównej gdyż to co narysowałem nie nadaje się(wygląda źle) i muszę narysować i zanimować ją od nowa,chwilowo z uwagi na poważne problemy zdrowotne bliskiej mi osoby nie robię nic ale swoją pracę dokończę do grudnia tego roku,reszta zależeć będzie od kodera,mam również osoby chętne na wykonanie trzech prototypowych cartów pod moją grę i obudowy do nich,a jak będzie gotowa to spróbuję jeszcze raz skontaktować się z Retronics w celu wydania -nie wiem czy mnie na to stać,jeżeli nie dogadam się to gra będzie wychodziła pojedynczo/na zamówienie indywidualnie dla chętnych.Czy wersja plikowa będzie za free -tego jeszcze nie wiem,myślę że tak.
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Nov 2021
     
    Będzie można zadać te i inne pytania na spotkaniu z Muro, już w przyszły wtorek!
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Nov 2021
     
    Za chwilkę zaczynamy spotkanie z Muro.
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Nov 2021
     
    Bardzo udane spotkanie, ponad 3 i pół godzinki historii Michała o Atari i Amidze/PC, a również pojawił się i wypowiadał Robert Heber - współtwórca "Skaut Kwatermaster", w której to grze Muro między innymi... odgrywał głosem rolę Sołtysa :). Na spotkaniu przewinęło się ponad 40 osób, podziękowania dla wszystkich zadających pytania!
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Nov 2021
     
    No i jeszcze strona Michała Widery (jest wspomniany jego artek w Bajtku 9-10/1990):

    ->link<-

    oraz język Rust, który polecał jako przyszłość:

    ->link<-
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Dec 2021
     
    A już dzisiaj o 20:00, dzięki montażowi Miszy będzie można posłuchać spotkania z Muro (i Robertem):

    • 14: CommentAuthorpustak
    • CommentTime2 Dec 2021 zmieniony
     
    Na spotkaniu niestety byłem tylko kilka minut, więc chętnie nadrobię.

    Odnośnie wątku to ostatnio dwa dni z rzędu przeszedłem sobie Vicki-ego dla rozrywki.

    Wystarczy przygotować sobie mapę świata 8x8 skreślać puste komnaty, a zaznaczać te z przedmiotami i grę można przejść za każdym razem.
    Najważniejszę, żeby szybko znaleść "Wizję swiata" i "Eddę". Wizje są trudniejsze do znalezienia bo jest ich tylko w całej grze tylko dwie sztuki. Eddy są cztery.
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Dec 2021 zmieniony
     
    Pustak - mogę powtórzyć za komunikatem z monitora - brawo! :D
    A w ogóle to dowiedziałem się, żeś z Tarnowa. To jakbyś coś pamiętał o Grubciu, tarnowskiej demoscenie, gamedevie to zapraszam do dzielenia się wiedzą z Tbxx-em albo na forum w wątkach o Tarnowie :)

    PS. O, już widzę, że się dzielisz! Dzięki.
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Dec 2021 zmieniony
     
    Uzupełnienie do rozmowy z Muro podesłał kolega, który też na tym nagraniu się udzielał - Robert Heber (autor kodu wspominanego tam "Skauta Kwatermastera"). Podesłał zdjęcie, o którym była mowa na spotkaniu i informacje:

    Robert Heber:

    Od lewej tam stoją:
    Mirosław Liminowicz (L.K. Avalon)
    Tomasz Liebich
    Michał Widera
    Robert Heber
    plus przypadkowy przechodzień... ;)


    Zdjęcie zostało wykonane na wystawie PlayBox, która miała miejsce w marcu 1996 roku. Zamieszczone zostało prawdopodobnie w którymś numerze "Świat Gier Komputerowych", ale to jest do sprawdzenia. W tym piśmie na pewno była recenzja gry "Skaut Kwatermaster" L.K. Avalon (numer 1/1996, str. 12) oraz informacja o otrzymaniu Złotego Dysku za 1995 rok (okładka z tyłu). Dzięki Robert za podesłanie info!
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Dec 2021 zmieniony
     
    No proszę, a dzisiaj akurat Duddie ogłosił zapisy na reedycję tej gry: