atarionline.pl Tatuaż 8-bit - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Nov 2017
     
    Panowie, czy ktoś z Was ma tatuaże 8-bitowe i mógłby się tu pochwalić zdjęciami? Chodzi mi zarówno o tatuaże "pikselowe" jak i po prostu o tematyce growej czy demoscenowej. Kilka przykładów dla zachęty :)

    Poproszono mnie o stworzenie projektu tatuażu na całe przedramię i chciałbym pogadać z kimś kto sobie robił i może przekazać mi uwagi praktyczne, na co zwracać uwagę przy tatuowaniu całego ramienia/przedramienia.









    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Oct 2021 zmieniony
     
    A tu widzę na zdjęciach z Hawangardy 2020, że kolega komodorowiec zrobił sobie taki:
    • 3: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime17 Oct 2021
     
    Kaz, teraz modne są rękawy. Może warto połączyć motywy, które są najbliższe osobie, która będzie posiadaczem dziarki? Ten fajny:
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime18 Oct 2021
     
    Budzisz się w nocy, a tu Śp(i)ace Invaders! Atakują przedramię!
    • 5: CommentAuthoras...
    • CommentTime18 Oct 2021
     
    Pin, pokaż "łapę" ..
    • 6: CommentAuthormono
    • CommentTime18 Oct 2021
     

    Kaz:

    Budzisz się w nocy, a tu Śp(i)ace Invaders! Atakują przedramię!
    Przyczółek stracony - odciąć!
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Oct 2021 zmieniony
     
    Tatuaże są modne ?,zaczęły być społecznie akceptowalne ,a ludzie są zmienni,zanim zrobi ktoś sobie dziarę niech się dobrze zastanowi 10 razy,oprócz tego że ma się graficzny motyw na skórze to ma się jeszcze ciało obce pod skórą(tusz)co np w słoneczne dni może powodować dyskomfort,może uczulić,tatuaż może także zmienić swój kształt i nie wyglądać "atrakcyjnie",no a na starość to wszelakie tatuaże wyglądają KOSZMARNIE.

    Chcieliście rady,więc ostrzegłem,to też rada.


    PS.Gratuluje tolerancji na ból pani,co ma braci Mario pod stopami.
    • 8:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime18 Oct 2021 zmieniony
     
    Ciekawy temat. :)
    Zasłużonym 8-bitowym grafikiem, oddanym obecnie sztuce tatuażu jest... Richard Beston. ;o
    Pamiętacie jego grafikę z "Mountain Bike" czy "Ninja Commando" ? Nie mówiąc o klimatycznej oprawie w tym hicie ->link<- ?
    Facet po prostu odnalazł się w tym i z tego głównie żyje. :)
    Jego instagram jest tutaj:
    ->link<-

    A tak w ogóle to on z kolegami po fachu jest *bardzo* na czasie, bo nawet uwzględniają nowy trend:
    ->link<-
    :)
    • 9: CommentAuthormono
    • CommentTime18 Oct 2021
     
    Boże, co za koszmar.
    • 10:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime18 Oct 2021
     
    @mono
    Kto: Richard 'Bez' Beston, jego sztuka czy wszystko naraz? ;P
    Bez wątpienia dorobił się zdolnej córki. :)
    • 11: CommentAuthormono
    • CommentTime18 Oct 2021
     
    Do sztuki nie mam nic. Głupotą jest okaleczanie własnego ciała. Ale co kto woli.
    Jedyną akceptowalną dla mnie formą takiej sztuki jest projekt tatuażu. I zdarzają się rzeczywiście rzeczy przepiękne.
    Co mnie jednak zastanawia, to promowanie wszem i wobec zaburzenia psychicznego i kreowanie kolejnej wypaczonej normy.
    • 12:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime18 Oct 2021
     
    @mono
    No cóż, wbrew pozorom podzielam Twoje zdanie. Tatuaż jest dla mnie taką właśnie "sztuką dla sztuki". I sam sobie nic z tego nie robiłem ani nie planuję.
    • 13:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime18 Oct 2021 zmieniony
     
    @mono, to ja napisałem, nie kaz (post nr 6)

    Ale z drugiej strony, tatuaże były modne już grube tysiące lat temu :)
    I podejrzewam, że gdyby je robić z oryginalnej substancji, niestety, chwilę szukając, nie wiem jakiej (węgiel drzewny?), to byłyby fajne, o ile by miały jakąś funkcję zwiększającą np. przeżycie czy atrakcyjność.

    A dziś - wiadomo (Unia chce zakazać części tuszów), że część tuszy jest nieobojętna dla skóry, a bycie wytatuowanym czyli atrakcyjnym budzi mieszane uczucia, więc nie ma sensu.
    • 14: CommentAuthormono
    • CommentTime18 Oct 2021 zmieniony
     
    Atrakcyjnym? Co tu jest atrakcyjnego?

    Edit: Właściwie to właśnie zostałem trollem :) Może porozwijajmy kwestię estetyki na jakimś party, a tu niech już zostanie tatuaż w kontekście 8-bit.
    • 15:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Oct 2021
     
    kuźwa,już myślałem że mnie zjecie za ostrzeżonko a tu proszę :D.
    • 16:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Oct 2021
     
    @mono no jok kuźwa nie wiesz- garowałeś,masz dziarę -TO MASZ RESPEKT NA DZIELNI !!! ;)
    ;) ;)
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Oct 2021
     
    Tatuaże są szkodliwe dla zdrowia:

    ->link<-

    podobnie jak wiele innych rzeczy w życiu, np. palenie papierosów, nadmierne jedzenie, etc. Ale jak ktoś chce to dla mnie nie ma problemu, bo to jego życie, jego zdrowie, jego ryzyko, jego decyzja.
    • 18:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime19 Oct 2021
     
    Problem w tym, że żyjemy w systemie, w którym jak ktoś sobie zdrowie spapra, to inni muszą za to płacić. Także to nie całkiem jak piszesz. Po prostu ktoś wybiera dozwolone metody szkodzenia sobie a reszta jest nielegalna.
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Oct 2021
     
    Tak, żyjemy w takim systemie, ale ja tego systemu nie tworzyłem i nie popieram.
    • 20:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime19 Oct 2021
     
    Tylko czy da się policzyć, ile straciłeś przez czyjeś tatuaże?
    Albo ile inni by zyskali, gdybym np. nie otrzymał pomocy, chorując na coś poważnego? System nie jest super, ale też istnieją jeszcze gorsze..
    • 21:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Oct 2021
     
    ... są jednostki niezdolne do życia które by bez pomocy systemu by zginęły,no co innego jak ktoś sam sobie kuku robi.Tyle że ów system w praktyce też nie działa do końca tak sprawnie jak na papierze.

    Już nie chciałem pisać o potencjalnej szkodliwości czy toksyczności używanych tuszy,renomowane studia mają jakieś ponoć przebadane tusze (ciekawe czy tak dobrze jak szczepionki)ich zwolennicy bez obaw wstrzykną sobie każdy kolor pod skórę nie bacząc na możliwe konsekwencje.
    System jest jednak do dupy,takie na przykład szczepienia powinny być przymusowe pod karą śmierci ;) .

    Kaz a jakby tak karcer za tatuaż ? ;)
    rozwiązało by to kwestie finansowania i naprawiania ewentualnych konsekwencji takich wybryków,oczywiście karcer to przenośnia z uwagi na koszty utrzymania osadzonego ma się rozumieć,nie wracali by i chust ;)
    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Oct 2021
     
    Wolę wrócić do tematu. Jak ktoś zna przykłady ładnych, konkretnych tatuaży 8-bit, to może wrzucić zdjęcia w wątku. Dzięki.
    • 23: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime19 Oct 2021
     
    Sporo fajnych jest:








    Ja dziarki lubię i chociaż sama nie mam, to u innych lubię oglądać :)