atarionline.pl KWAS - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorJUMBO
    • CommentTime24 Jan 2022
     
    Cześć wszystkim.

    Ja również chciałbym podziękować za organizacje, przybycie i wysłuchanie. Mam nadzieję że to nie pierwszy i nie ostatni raz.
    Super było spotkać wszystkich !

    @pustak: zgraj mi tę program do cas czy czegoś. Muszę to mieć. Dzięki ze to wygrzebałeś.
    • 2: CommentAuthorpustak
    • CommentTime25 Jan 2022 zmieniony
     
    @JUMBO w załączeniu plik ATR w środku jest plik JUMBO.COM (loader JUMBO).

    Cas-a nie robiłem jeszcze. Nie bardzo mam jak zgrać to do wav-a. Ale z tego ATR-a może sobie coś wyciągniesz.
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Jan 2022
     
    Pustak - o właśnie, miałem prosić o to samo. Dzięki za pliczek, dorzucam go do archiwum użytków. Niezła perełka i z chęcią przyjrzę się pozostałym Twoim zasobom - może masz tam również inne takie ciekawostki :)

    PS. Szkoda, że nie było czasu dłużej pogadać, bo chciałem Cię jeszcze podpytać o parę rzeczy! Ale co się odwlecze to nie uciecze. Podrzucam zdjęcie, które chciałeś. Dla postronnych - na zdjęciu kolega Pustak, bardzo sympatyczny jegomość, który wraz z Tbxx-em i jeszcze jednym kolegą z Tarnowa, którego ksywy nie zapamiętałem (Bogo?) oprowadzali nas po centrum tego pięknego miasta.
    • 4: CommentAuthorlzd
    • CommentTime25 Jan 2022
     
    Kaz, jak zawsze najciekawsze było na after party. Święty się rozkręcił i wyspowiadał się z całej wiedzy koderskiej. ;)
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Jan 2022
     
    Lizard - bardzo dobrze, czy to oznacza, że teraz jak to wysłuchaliście, będziecie robić dema tak dobre jak Zelax? :D
    • 6: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime25 Jan 2022
     
    Kaz, prosiłam Lizarda, by mi tłumaczył z koderskiego na polski, o czym tam dyskutowali :) DLT nic, poza mną, nie wystawia, ale może pora to zmienić. Co Ty na to, Jaszczurku? Pustak jest sympatyczny, potwierdzam. Afterek udany i była okazja spróbować lokalnego piwa.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Jan 2022 zmieniony
     
    Jeżeli chodzi o lokalne specyfiki, to chciałem przypomnieć się z warszawskim smakołykiem z poprzedniego KWAS-a - słynnymi "pyzami ze słoika" z bazaru Różyckiego. Otóż mimo częstej bytności w Wawie, nie miałem pojęcia, że takie danie istnieje. Nie wiedziałem nawet, że danie może mieć w nazwie, jako integralną część, pojemnik, w którym jest serwowane ("słoik") :D. Dzięki wycieczce Innuendo się dowiedziałem i oczywiście musiałem tego spróbować. No i poniżej moje foto-story. Szukałem stoiska, trafiłem na "panią Halinkę" co ma 55 lat tradycji przyrządzania tego dania. Sprzedawał sympatyczny pan, kupiłem. Koszt 15 zł, ale wliczony w to jest bezzwrotny słoik :D. Danie było serwowane prosto z torby, gorące takie, że można było w ten zimny poranek wykorzystać jako grzejnik do rąk! Owinięte w etykietę zastępczą w postaci stron magazynu sensacji "Fakt" :). Można było jeszcze kupić równie gorące flaki. Oprócz mnie, na pyzy skusił się również Lizard i chyba Sun.

    W domu przechowywałem danie kilka dni w lodówce, ale nie utraciło swoich walorów. Po lekkim podsmażeniu okazało się wyśmienite. To ciasto z mąki ziemniaczanej, nadziewane mięsem (nie wiedziałem jakim, ale koleżanka Innu jest specjalistką nawet od takiej wiedzy o Pradze, więc podpowiedziała, że to wieprzowina) z dodatkiem cebulki, skwarek. Faktycznie, chociaż zmieściły się tam tylko dwie duże pyzy, zawartością jednego słoika można się najeść. Polecam!

    PS. Ogóreczek do tego bardzo pasuje, własnej roboty najlepsze! :)
    • 8: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime25 Jan 2022
     
    Cieszę się, że nasze lokalne danie tak posmakowało :) Obecnie podejmujemy działania, by inny przysmak - pańską skórkę - wpisano na listę niematerialnego dziedzictwa. A tymczasem:
    • 9:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime25 Jan 2022 zmieniony
     
    Sprawdzony jest fakt, że od tej drugiej strony różyca, do której dotarliśmy, ale nie szliśmy tą ulicą, jest knajpka w kamienicy, która daje lepsze i nieco większe porcje. Wiem to, ponieważ w domu testowaliśmy te pyzy z moją kobitką a ona niedawno zwiedzając jakąś wystawę na pradze, trafiła do tej knajpki, jak znajdę fotkę, wrzucę ;)
    Się to zwie "Flaki, Pyzy gorące" czy jakoś tak :) Ulica Brzeska.
    • 10: CommentAuthorlzd
    • CommentTime25 Jan 2022
     

    Kaz:

    Po lekkim podsmażeniu okazało się wyśmienite.

    Pan sprzedawca polecał jeść pyzy proste ze słoika, więc tak też zostały skonsumowane w domu po tygodniu (!) stania w lodówce. Słoiki (szt. 2) zostały zanurzone w wodzie i gotowane w ten sposób, aż zawartość stała się gorąca.
    • 11: CommentAuthorlzd
    • CommentTime25 Jan 2022
     

    Innuendo:

    DLT nic, poza mną, nie wystawia, ale może pora to zmienić. Co Ty na to, Jaszczurku?

    Grupa DLT nie ma czasu na takie przyziemne rzeczy jak dema, gdy jakieś 20 jej procent zasiada także w loży szyderców, doprowadzającej przewodników po zabytkach do białej gorączki. ;-)
    • 12:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime25 Jan 2022
     
    @lzd: tak samo odgrzałem :) Niemniej polecam z tego drugiego miejsca pokosztować.
    • 13: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime25 Jan 2022 zmieniony
     
    Jak byliśmy na Bazarze, mówiłam o tej knajpce ;) Kaz nawet prawie do niej doszedł, bo szukając pyz, obrał kurs na Brzeską. Właściciele restauracji "Pyzy, Flaki Gorące" otworzyli niedawno kolejną "Rybka Frytka i Żużelek". Żużelek to kaszanka.
    Lizard, co tydzień będę podejmować jednoosobową decyzję o wyrzuceniu Cię z grupy, bo za zabytki u mnie się mocno podpada ;) Już mam otwarty zeszyt z czarną listą.
    Sun, ale oryginalne pyzy z Różyca to te, które jadł Kaz i Lizard :) Wiadomo, że jak jest to nasz lokalny przysmak, to knajpy będą to serwować, zważywszy, że na Brzeską sporo turystów dociera i do "Pyz, Flaków Gorących" chodzą.
    • 14:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime25 Jan 2022
     
    Ja wiem, że te z różyca są oryginalne i to ja trułem o tym KaZowi i też słoik przytuliłem. Mówię tylko, że z knajpki lepsiejsze :)
    • 15: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime25 Jan 2022
     
    Następnym razem robimy obchody po praskich knajpach z tradycyjnym warszawskim jedzeniem :) Będzie zagrycha po prasku.
    Sun, bardzo fajnie fotografujesz detale - super ujęcie malatury na sklepieniu przejazdu bramnego Targowej 63!
    • 16:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime25 Jan 2022
     
    Malatury powiadasz... musiałem sięgnąć do Wikipedii :)
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Mar 2023
     
    Nasze spotkania KWAS-owe nie mają stałej formuły, zasad czy miejsca, dlatego tym razem KWAS #28 odbędzie się ad hoc w Rzeszowie, w najbliższy piątek i sobotę. Nie ma jeszcze skonkretyzowanego planu, poza tym, że wieczorem w piątek GDZIEŚ się spotkamy, a w sobotę na terenie Politechniki Rzeszowskiej w porze obiadowej. W obu przypadkach formuła luźna, integracyjno-towarzyska. Kto ma chęć - niech przybywa. Po informacje gdzie będziemy - najlepiej pisać tutaj, do mnie na priv lub do Mono.
    • 18:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Mar 2023
     
    @ Kaz dzieciakowi czapkę żeś zajumał ? ;) (7:)
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 May 2023
     
    Najbliższy K.W.A.S. odbędzie się 10 czerwca 2023 roku w Katowicach. Ktoś chętny - to zapraszam do kontaktu :)
    • 20: CommentAuthorDemorgh
    • CommentTime17 May 2023
     
    Jeśli dostanę wolne, a będę się starał, to chętnie wpadnę. Miałbym, mam milion pytań ;)
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 May 2023
     
    Jasne, wpadaj. A skąd jesteś? Na razie dogrywamy agendę i zbieramy ludzi, bo miejsce i czas już określone.
    • 22:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime17 May 2023
     
    @Kaz, czyli gdzie konkretnie?
    • 23: CommentAuthorDemorgh
    • CommentTime17 May 2023 zmieniony
     
    @Kaz okolice Oświęcimia
    • 24:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 May 2023
     
    No i informacje już są: ->link<-
    • 25:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Jun 2023 zmieniony
     
    To już jutro! Widzimy się :)
    • 26:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime9 Jun 2023
     
    Optymistycznie dużo krzeseł... :-)
    .. ja zajmę dwa bo jestem duży :-)
    • 27: CommentAuthorDaruG
    • CommentTime10 Jun 2023
     
    Sala już gotowa, czeka na gości.
    • 28:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime10 Jun 2023 zmieniony
     
    Byłem, ludzi poznałem, kontakty odnowiłem i setnie się ubawiłem. Dziękuję DaruG za świetną atmosferę :-)
    • 29: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime10 Jun 2023
     
    Dzięki obecnym za przybycie!
    Darek - dzięki za organizację :)
    • 30: CommentAuthorDaruG
    • CommentTime11 Jun 2023
     
    Ja również dziękuję obecnym za przybycie i idąc za ciosem, a zarazem mając już miejscówkę sprawdzoną zapraszam na jesień.
    • 31:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Jun 2023
     
    Fantastyczne spotkanie - dzięki DaruG za organizację tej zacnej miejscówki, mamy gdzie robić KWAS-y górnośląskie :). No i kilkanaście osób na początek to dobry start! :D. Kto napisze relację i pokaże czym się zajmowaliśmy i co oglądaliśmy? Tomek ma najwięcej zdjęć... gdzie une som? :)
    • 32:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime11 Jun 2023
     
    Ja również dziękuję. Mam nadzieję, że będą kolejne spotkania, bo miejscówka jest bardzo fajna.
    • 33: CommentAuthorZenon
    • CommentTime11 Jun 2023
     
    gdzie une som? .... NIE.
    Powinno być: kaj łone som, dowej je ty pieroński wyżyroku...
    • 34: CommentAuthortomaswoj
    • CommentTime13 Jun 2023
     
    Tu som :)

    ->link<-
    • 35: CommentAuthortomaswoj
    • CommentTime13 Jun 2023
     
    Kaz - podlinkuj pliz do dedykowanego arta (istniejącego) na głównej. Nie ogarniam, jak to mogę dodać tam :)
    • 36: CommentAuthorZenon
    • CommentTime13 Jun 2023
     
    Tu som... abo, som tukej... i link
    • 37:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Jun 2023 zmieniony
     
    Zenon - nie wiem jak Tomek, ale ja nie pisałem w gwarze śląskiej tylko dialekcie kresowym, jak moi przodkowie :D. Ale fajnie wiedzieć, jak po Waszemu! :D

    Dzięki Tomek za foty, fajne. To wypada mi skrobnąć jakiś tekst do tego... :)
    • 38:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Jun 2023
     
    Słowo się rzekło, kobyłka u płota - a więc tekst do zdjęć skrobnąłem: ->link<-
    • 39:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Jun 2023
     
    Już jutro zaczynamy K.W.A.S. #30 w Doboszowicach, przyszłej siedzibie stowarzyszenia PTODT. Na razie ta urocza miejscówka wymaga dalszego remontu i przystosowania do spotkań większej liczby osób, więc na razie to spotkanie jest tylko dla chętnych, którzy wiedzą, że na pewno mogą przyjechać i konieczne jest skontaktowanie się ze mną lub Panciem (email, tel), organizatorami spotkania. Możliwa podwózka z Wrocławia, Gliwic, Gorzowa Wielkopolskiego, Skarżyska-Kamiennej lub po drodze z tych miejscowości.

    Przewidziane atrakcje:
    - w piątek ognisko, będą pieczone na drewnie kiełbaski i ziemniaki w popiele :)
    - wiadomo, przegląd sprzętów retro i wieczorek demoscenowy,
    - w sobotę zwiedzamy okoliczne atrakcje: najpiękniejszy pałac w Europie, krzywą wieżę (druga po tej w Pizie), jedziemy do zamku w górach w pobliskich Czechach i od razu na czeskie piwo i knedliczki,
    - będzie też oprowadzanie po posesji z przewodnikiem historycznym,
    - potem znowu ognisko i rozmowy do rana przy miejscowych trunkach (nalewka i wino z miejscowej flory).
    - niedziela nad jeziora i punkty widokowe (średniowieczne grodzisko, kopalnia gnejsu, wieża widokowa, etc.)
    - będzie też detektorysta ze sprzętem, więc będziemy szukać słynnego Złotego Pociągu ;)
    Zapraszam.
    • 40: CommentAuthormono
    • CommentTime22 Jun 2023
     

    Kaz:

    będzie też detektorysta ze sprzętem, więc będziemy szukać słynnego Złotego Pociągu
    A co będzie jak znajdziecie? :>
    • 41: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime22 Jun 2023
     
    Po kwasie to różne rzeczy można znaleźć
    • 42:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime23 Jun 2023 zmieniony
     
    Ten obrazek natomiast to jak po Lucy In The Sky With Diamonds:)

    Znalazłem fajny sposób dojechania do Doboszowic - ale nie tym razem, niestety.

    Pociąg do Opola 3-4h, a następnie Veteranem Shermanem ~80 km ok dwie i pół godzinki
    • 43:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Jun 2023
     

    mono:

    A co będzie jak znajdziecie? :>


    Odjedziemy nim w kierunku Bursztynowej Komnaty :D
    • 44: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime23 Jun 2023
     
    jhusak: kółko w cenie małego samochodu... o ja cię. Zaawansowane urządzenie do popełniania samobójstwa jak ktoś nie ma wyobraźni: 50kg żywej wagi, zasięg 140km, 70km/h?
    Do tego w żaden sposób nie wolno tym jeździć w PL :D w każdym razie zgodnie z prawem. Koleś, który tym jeździ w teście po NY też nieźle szaleje :)
    • 45:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime23 Jun 2023 zmieniony
     
    Trochę offtop, trochę, bo jednak dotyczy pomysłu na dojazd na KWAS.

    @jakubd - nie jest tak źle. Ferrari też możesz ponad 300 jechać, a jest legalny.

    Wolno tym jeździć w PL zgodnie z prawem, ale wolno, 20 czy 25 km/h po ścieżce, wolno po chodniku. Nie wolno to np. w Niemczech czy Holandii. W PL jesteśmy niewidoczni dla policji, nawet ostatnio mi policjant "taknął" patrząc, jak go mijam 25 km/h. Odtaknąłem i pojechałem dalej.

    A w NY są szaleńcy, my w PL nawet w 1/10 tak nie jeździmy.

    Dla ścisłości Veteran Sherman Max ma 38.5 kg wagi. No najpopularniejsze kółko i najbardziej niezawodne.
    Przejechałem kółkiem jakieś 12 tysięcy kaemów i nigdy, NIGDY się na asfalcie nie wywaliłem. To jest jak motocykl, tylko że jak lecisz, to masz ręce wolne. Zasięg przy 30 km/h to jakieś 160-170 km.
    Deskorolka elektryczna jest ZNACZNIE BARDZIEJ niebezpieczna - wiem, bo miałem.

    Dla nie mających wyobraźni - można się nieźle poturbować. A ja mam wyobraźnię, 50 km/h jadę tylko, jeśli jest to droga bez niespodzianek, równa, bez samochodów/ludzi i bez przeszkód; takie są często np. opaski wzdłuż tras szybkiego ruchu. Szybciej się nie odważyłem, no, może z raz 55km/h. A przez las śmigam 30-40 km/h, i przy takich prędkościach leżałem 2 razy, ale na tyłku, a raz skręciłem kostkę niemal stojąc w miejscu próbując pokonać śliską hopkę. 90% przewrotek jest przy prędkości 5-10 km/h przy zahaczeniu pedałem o nie zauważony korzeń lub mały pieniek.

    A jeśli chodzi o cenę... cóż, ma kasa leżeć, to wolę ją "zainwestować" w sport. Kółko zawsze mogę sprzedać. A od kiedy jeżdżę na kółku skończyły się moje problemy z kręgosłupem/wypadaniem dysku. Mój dzienny rekord to na razie 200 km Łomianki - Pisz, a drugi to 162 km na jednym ładowaniu: Łomianki - Wyszków - Serock - Dębe - Łomianki.
    • 46: CommentAuthoras...
    • CommentTime23 Jun 2023
     
    Nie raz i nie dwa widziałem jak Qba tym przyjeżdżał na sztaby Warszawskie, szczególnie na ulicach ze sporym pochyleniem. Dla mnie Szok że można na tym tak zasuwać. Jak robił to Qba.

    Z 2giej strony bał bym się czymś takim jechać (pomijam że jestem za gruby aby tym jeździć)..
    • 47:
       
      CommentAuthorBca
    • CommentTime24 Jun 2023 zmieniony
     
    Za Wiki:

    Dobra kwaśnica powinna być bardzo kwaśna, zaś tłuszcz z mięsa „przegryziony” przez kwas kapusty[1]. Podawana jest z ziemniakami ugotowanymi osobno w przeciwieństwie do kapuśniaku, gdzie ziemniaki sypkie (mączyste) krojone są w drobną kostkę i gotowane w zupie. Niedopuszczalne jest dodawanie jarzyn, jak marchewka itp., bo wówczas powstaje kapuśniak, który bywa serwowany pod tą samą nazwą. Kwaśnica sporządzona na wywarze z łbów rybich spożywana jest w wigilię Bożego Narodzenia na terenie Żywiecczyzny...
    • 48:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Aug 2023
     
    Podesłał Widget:

    "Następny KWAS można zrobić tutaj!"
    • 49:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Aug 2023
     
    I już ustalona data i miejsce następnego KWAS-a. Zapraszamy do Katowic, 30 września 2023 roku. Organizator: DaruG. Dalsze szczegóły wkrótce. Można się zgłaszać do prezentacji, wystąpień, pokazów :P

    Focie z poprzedniego KWAS-a w Katowicach są w tym wątku wcześniej, można zobaczyć, że wnętrze pojemne i wygodne, w okolicy jest jedzenie :)
    • 50:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime7 Sep 2023
     
    up ;-)