atarionline.pl Moje materiały wideo z grami na Atari 8/16/32 bitowe. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthornowy80
    • CommentTime7 Feb 2021
     
    Miałem okazję wydrukować kilka projektów w wysokiej rozdzielczości na swoje potrzeby. Przesyłam w załączniku kilka zdjęć wydruków, które po kilku próbach udało się wydrukować w nienagannej jakości:
    - osłona złącza kartridża dla Jaguara,
    - przełącznika RGB/VGA dla Falcona
    - złącze SIO
    - obudowa FujiNet
    Przymierzam się również do drukowania przednich paneli stacji dyskietek dla ST/STE (różne typy stacji) oraz podstawki z przednim panelem dla STE/Mega STE, dla najpopularniejszych modeli Gotheka. Postaram się dobrać kolor pod te projekty zbliżone do obudów Atari. Rezultatami postaram się podzielić w tym wątku :)
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Feb 2021
     
    Świetnie to wygląda, dzięki Paweł!
    • 3: CommentAuthornowy80
    • CommentTime13 Feb 2021 zmieniony
     
    Dzięki Kaz. Dorzucam kilka nowych projektów, które zrealizowałem. Bardzo wciągające zajęcie :)
    - różne wersje podstawek z maskownicami pod Goteka (wersje z przyciskami lub pokrętłem) dla Atari STE/MEgaSTE/TT (kolorystycznie dobrane pod obudowy),
    - maskownica stacji dyskietek dla Atari STE/MegaSTE/TT,
    - Podstawka pod UltraSatan-a do montażu w złączu VME (MegaSTE), pasuje również do TT.
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Feb 2021
     
    Użyteczne! Czy planujesz zająć się jakąś sprzedażą, choćby krótkich serii?
    • 5: CommentAuthornowy80
    • CommentTime14 Feb 2021 zmieniony
     
    Jeśli będą zainteresowani danym projektem, chętnie zrealizuje zamówienie. Mogę również każdy z projektów indywidualnie dopasować. Koszt wydruku LCD jest wyższy od druku FFF / FDM. Jednak druk jest dużo bardziej szczegółowy i precyzyjny. Można przy tym uzyskać dowolny kolor wydruku, mieszając żywice UV o tych samych parametrach. Szczegóły na nowy80@wp.eu, dla zainteresowanych.
    • 6: CommentAuthornowy80
    • CommentTime16 Feb 2021
     
    Za kilkanaście minut premiera. Zapraszam do obejrzenia materiału dotyczącego emulatora zxEmu oraz 8bitowego Atari (Rapidus, Ultimate 1MB, VBXE). Materiał wideo zawiera rozgrywkę z gier: Rick Dangerous, Golden Axe, Tomahawk.
    Kilka spostrzeżeń i problemów:
    • Bardzo ładnie brzmi Pokey emulujący Yamahę (w materiale na przykładzie Golden Axe)
    • Zwolnienia grafiki występują w miejscach, gdzie nie radził sobie oryginalny ZX (dość wierna symulacja – widać to na przykładzie w Rick Dangerous)
    • Zdarzają się błędy grafiki (pojedyncze linie), nie wiem czym jest to spowodowane. Być może kwestia współpracy Rapidusa oraz U1MB (mam zamontowany radiator do chłodzenia na obu komponentach jak na poniższym zdjęciu) albo wina samego emulatora. Nie wiem czy ktoś spotkał się z takimi zjawiskami. Widać to szczególnie w 3D w Tomahawku (dlatego umieściłem ten tytuł w video). Nie ma natomiast takich problemów np. w Elite.
    • Udało mi się stworzyć w makeATR obraz 16MB z zxEmu oraz grami na tą platformę. Może się orientujecie, czy jest możliwość stworzenia większego ATR-a. Chętnie stworzyłbym obraz z dużą ilością oprogramowania na ZX.

    Życzę dobrego odbioru. Wszelkie komentarze i informacje osób z większym doświadczeniem odnośnie zxEmu miele widziane :)
    • 7: CommentAuthornowy80
    • CommentTime17 Feb 2021 zmieniony
     
    Dorzucam jeszcze artykuł z portalu RetroNaGazie poświęcony zxEmu oraz 8bitowemu Atari.
    ->link<-
    • 8:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime17 Feb 2021 zmieniony
     
    Sprawdziłem wczoraj jeszcze i ja nie mam tych artefaktów w Golden Axe. Tyle, że u mnie jest XE a nie XL.

    A co do storydżu to ja mam to wszystko na Side2 (obecnie 3) i zdecydowanie polecam. Partycja może mieć co prawda 32MB ale można ich mieć całkiem dużo więc wiele się da upchnąć.
    • 9: CommentAuthornowy80
    • CommentTime17 Feb 2021
     
    Dzięki za informacje. Spróbuje się pobawić z Side2/3. Jeśli to nie problem, daj znać której wersji SpartaDos X używasz przy zabawie z zxEmu. Pozdrawiam
    • 10:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime17 Feb 2021
     
    Obecnie mam 4.49c bodajże. Wersja ściągnięta od FJC ze sterownikiem do Side3.
    • 11: CommentAuthornowy80
    • CommentTime18 Feb 2021
     
    Spróbuje z tą wersją, może uda się wyeliminować błędy w grafice poprzez skopiowanie Twoich ustawień systemowych. Pozdrawiam
    • 12: CommentAuthornowy80
    • CommentTime23 Feb 2021
     
    Pochwalę się podkładką pod myszkę i ściągawką do jednego z moich ulubionych tytułów na Atari. Zrobiłem już o tym tytule kilka godzin materiału. Będę chciał też zrobić dla siebie arcade stick z tym motywem :)
    • 13: CommentAuthornowy80
    • CommentTime10 Apr 2021
     
    Budujemy "pancernego" arcade sticka. Projekt poświęcony Sidowi Meierowi oraz firmie MicroProse. Dla mnie najlepszemu wydawcy gier symulacyjnych i strategicznych lat 80tych i 90tych. Test Arcade Sticka zrobiłem na Amidze CD32 z TF330. Grafika została wykorzystana z podręcznika Silent Service, wersja Atari XE / XL. Zapraszam serdecznie, premiera za kilkanaście minut :)
    Polska wersja językowa:

    Angielska wersja językowa:
    • 14: CommentAuthornowy80
    • CommentTime10 Apr 2021 zmieniony
     
    Jeszcze zdjęcie jednej z najlepszych gier na Atari XE/XL.W tle inspirowana tym tytułem grafika z arcade stica.
    • 15: CommentAuthornowy80
    • CommentTime10 Apr 2021
     
    Jeszcze kilka zdjęć :)
    • 16:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime12 Apr 2021
     
    No ładne cacko! :)
    • 17: CommentAuthornowy80
    • CommentTime13 Apr 2021 zmieniony
     
    Dzięki, dużo przyjemności sprawiło mi zrealizowanie tego projektu. Prawie tyle co sumaryczny kilkugodzinny materiał na YT poświęcony Silent Service. Ten tytuł to prawdziwy ewenement. Od planowania taktyki, zarządzania zasobami do geometrii i ręcznego liczenia kursu torped. Wszystko w 48kb :)
    • 18: CommentAuthornowy80
    • CommentTime21 Apr 2021 zmieniony
     
    Popełniłem krótki test GameDrivea dla Atari Jaguara. Będzie to prawdopodobnie pierwszy materiał w języku polskim o tym urządzeniu na YT. Zainstalowałem nowy firmware obsługujący obrazy CD (zmieniając przez konieczność rozszerzenie pliku aktualizującego sam firmware). Przekonwertowałem pliki obrazów do obsługiwanego formatu JCD. Pokazuje w materiale wideo, jak to zrobić i jak to ostatecznie działa. Premiera jutro o godzenie 18:00. Zapraszam serdecznie zainteresowanych.

    • 19: CommentAuthornowy80
    • CommentTime22 Apr 2021
     
    Dokładam jeszcze słowo pisane o samym urządzeniu.
    ->link<-
    • 20: CommentAuthornowy80
    • CommentTime26 Apr 2021 zmieniony
     
    Zapraszam do obejrzenia krótkiego materiału dotyczącego Super SIO Splittera. Nowe ciekawe urządzenie dla "małego" Atari.
    Artykuł o urządzeniu z portalu RetroNaGazie.
    ->link<-

    polska wersja językowa:


    angielska wersja językowa:
    • 21: CommentAuthornowy80
    • CommentTime1 May 2021
     
    Przygotowałem krótki materiał wideo dotyczący projektu pokrowców do komputerów 8/16 bitowych. Premiera filmu odbędzie się za około godzinę. Zapraszam Serdecznie
    Polska wersja językowa:

    Angielska wersja językowa:
    • 22: CommentAuthornowy80
    • CommentTime4 Jul 2021
     
    Przygotowałem dla Was krótki materiał video o moim zdaniem bardzo dobrej grze dla Atari. The Last Squardon od Sikor Soft. Pokazuje jak prezentuje się pierwszy poziom gry :)
    • 23: CommentAuthornowy80
    • CommentTime10 Oct 2021
     
    Zapraszam do obejrzenia materiału jak Atari wczytuje grę z płyty winylowej. Używam jako żródła dzwięku gramofonu Technics SL-1900. Zobaczcie sami jak Atari radzi sobie z dzwiękiem wytworzonym mechanicznie i interpretuje go na kod programu :)
    wersja polska:
    ->link<-
    wersja angielska:
    ->link<-
    • 24: CommentAuthornowy80
    • CommentTime1 Nov 2021
     
    Zapraszam do obejrzenia materiału poświęconego Prince Of Persia dla 8 bitowego Atari. Krótkie porównanie jak działa z kartą turbo Rapidus oraz bez karty :)
    Z kartą Rapidus:
    - wzrost prędkości o jakieś 20%,
    -brak zwolnień rozgrywki przy większej ilości obiektów na ekranie
    - zupełnie inne dźwięki w grze
    - niewielkie błędy w grafice
    wersja polska:

    wersja angielska:
    • 25: CommentAuthornowy80
    • CommentTime13 Dec 2021 zmieniony
     
    Sieciowy DREAD na Atari STE prosto s SV2021. Kolejne materiały z SV2021 w montażu. Będzie jeszcze instalacja CT60 oraz ogólny materiał z imprezy :)
    • 26: CommentAuthornowy80
    • CommentTime19 Dec 2021 zmieniony
     
    Zapraszam do obejrzenia materiału z instalacji CT60e w Atari Falcon. Instalacja wykonana przez TKSM w asyście Krolla. Instalacja wykonana na SV2K21, edycja zimowa :)
    • 27: CommentAuthornowy80
    • CommentTime9 Jan 2022 zmieniony
     
    Zapowiedź kolejnego materiału, który będzie trochę mniej typowy. Retro komputery 8/16/32 bitów w obiektywie analogowych aparatów z lat 80/90tych. Dodatkowo zabawa filmem 35mm jak i średnim formatem 60x45mm jak na negatywnie poniżej. Wszystko wywołałem samodzielnie, tylko czarnobiały materiał (film 35mm jak i błony średnio-formatowe). Co z tego ostatecznie wyjdzie po skanowaniu, będzie można przekonać się na materiał wideo :)
    • 28:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Jan 2022
     
    Ciekawe! To czekamy.
    • 29: CommentAuthornowy80
    • CommentTime16 Jan 2022
     
    Zanim materiał pojawi się o sprzętach, wczorajsze warszawskie spotkanie z perspektywy analogowego sprzętu fotograficznego.

    • 30: CommentAuthornowy80
    • CommentTime30 Jan 2022
     
    Zapraszam do obejrzenia zdjęć starych komputerów (w tym Atari) z perspektywy analogowego aparatu. Czy analogowa fotografia ma swój klimat? Przekonaj się sam :)
    polska wersja

    angielska wersja
    • 31:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Jan 2022
     
    Ładne to.
    • 32: CommentAuthornowy80
    • CommentTime30 Jan 2022
     
    Dzięki Kaz, przygotowałem w materiale kilkadziesiąt zdjęć. Mam nadzieje że dobrze zabezpieczone negatywy przetrwają kilkaset lat :)
    • 33: CommentAuthornowy80
    • CommentTime3 Apr 2022
     
    Zapraszam do obejrzenia porównania zaawansowanych systemów "klasycznej" Amigi 1200 i Atari Falcon. Konfiguracja komputerów różna, choć nie są to "gołe" sprzęty. Są to moje ogólne i luźne dywagacje na temat tych systemów z punktu widzenia zwykłego użytkownika. Kolejne materiały będą dotyczyły węższych zakresów tematycznych :)
    • 34: CommentAuthornowy80
    • CommentTime4 Apr 2022
     
    Dorzucam jeszcze wersję angielską, dostałem kilka maili w tej sprawie. Widzę że jest zainteresowanie tematem :)
    • 35: CommentAuthoras...
    • CommentTime4 Apr 2022 zmieniony
     
    Dzięki za wykonaną prace, ale mi się to nie podoba!
    Czemu Amiga jest dopalona a Falcon goły?

    Mam Amigę 1200 060 blizzard podkręcona na 72mhz i Falcony 060 95 i 110 mhz.
    Falcon chłosta taką Amigę.
    Polecam odpalić quake na jednym i 2gim :)
    O demkach Tbl-ów czy kioea nawet nie wspominam.

    wg. mnie lepiej było by porównać stock Amigę i stock falcon-a.

    Mimo wszystko dzięki że Tobie się chciało.
    I nie bierz tego do Siebie, po prostu wyraziłem swoją opinię :)

    p.s.
    tu są fajne porównania:


    tylko nie wie czemu Falcon przykręcony tylko do 66mhz, skoro od kopa chodzi na 95mhz .:.
    • 36: CommentAuthornowy80
    • CommentTime4 Apr 2022
     
    Nie mam nic przeciwko wyrażeniu opinii innych osób. Mam ten sprzęt w takiej a nie innej konfiguracji. Bardziej interesuje mnie porównanie systemów czy funkcjonalności. Będą kolejne materiały i być może karta turbo od Centuriona jak zostanie wydane. Pozdrawiam :)
    • 37: CommentAuthoras...
    • CommentTime4 Apr 2022
     
    Super bo naprawdę nie chciałem urazić, ale dla mnie stock Falcon vs dopalona Amiga :P
    I czekam na więcej bo fajne w końcu z Polski materiały.
    • 38:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime5 Apr 2022 zmieniony
     
    Ha, i tak Amiga dogoniła 1 sek opóźnienia na początku!
    Ale za to ten pomnik skulony w środku lepiej chyba wyglądał na Falconie.
    • 39: CommentAuthornowy80
    • CommentTime10 Apr 2022 zmieniony
     
    Atari TT/Falcon mocno wyspecjalizował się z DTP czy Muzyce. Dla zainteresowanych materiał o profesjonalnym wykorzystaniu Amigi w tworzeniu grafiki 3D. Oprogramowanie które pozwala na generowanie efektów jak w serialach Seaquest czy Babylon 5. Zapraszam serdecznie i jednocześnie pytam się o podobny soft na Falcona (najlepiej z obsługą DSP). Chętnie zrealizuje materiał porównawczy również w tej dziedzinie.
    • 40: CommentAuthorpyniek9999
    • CommentTime11 Apr 2022
     
    LightVawe 3D i VideoToaster.Tak były realizowane efekty w tych serialach.
    • 41: CommentAuthornowy80
    • CommentTime11 Apr 2022
     
    LightWave 3D był przez długi czas częścią softu dla VideoToastera. Nie było możliwości używania osobno LightWave. Zmieniło się to, kiedy został napisany emulator VT. Dopiero wtedy właściciel zdecydował się na wypuszczenie samodzielne działającej wersji. Jest dostępnych na Amigę kilka podobnych "kombajnów", jednak żaden nie jest tak intuicyjny jak LW3D. Widać na przykładzie tego programu, jak ważne jest aby programy były tworzone przez osoby zajmujące się daną dziedziną. Podobnie było np. z Cubase dla Steinberga.
  1.  
    Hejka,

    Widzę, że robisz coś trochę podobnego do mnie. Pozwoliłem sobie napisać dwa małe komentarze na yt. Ale w jednej kwestii, pozwolę sobie tutaj trochę rozwinąć myśl.

    Robisz ten sam wielki błąd, co ja. Dałeś na jednym kanale filmy po polsku i po angielsku. To nie działa. Na podstawie odwiedzin, yt uczy się, kto może być zainteresowany filmami i takim osobom podpowiada Twoje filmy. O ile nic się ostatnio nie zmieniło, to kanał dwujęzyczny jest bardzo mylący dla yt. I w rezultacie promowanie kanału jest dużo słabsze.

    Ponadto dla promowania najważniejsze są dwa współczynniki. Średni procent kliknięć na ikonkę i średni procent obejrzenia filmu. Jeśli teraz masz polsko- i angielskojęzycznych subskrybentów, to naturalnie te wskaźniki będą dużo niższe. Np. dostaje powiadomienie, że dałeś ten sam film w dwóch wersjach polskiej i angelskiej. Ale oglądam tylko jedną, np. polską. YT traktuje to tak, jakby to były dwa osobne filmy. I z definicji współczynnik kliknięć w ikonkę masz mniej więcej dwa razy niższy niż mógłbyś mieć. Również często, gdy widz się zorientuje, że jest np. polska wersja, a on ogląda angielską, to przerywa oglądanie i przełącza się na drugi film. To też zmniejsza średni procent obejrzenia filmu (choć może nie aż tak znacznie).

    Nie rob tego błędu, jeśli chcesz choć trochę rozwinąć kanał (chyba że to ma być taki kanał na zasadzie, czy mniej, czy więcej osób obejrzy, będzie spoko).

    Ja właśnie jestem w trakcie rozdzielania kanałów na dwie osobne językowo wersje. I widzę, jak znacząco idzie do góry oglądalność na nowym polskim kanale (w stosunku do tego, jak szedł angielski). Ten angielski jest zresztą wciąz resztkowo dwujęzyczny (jeszcze nie wszystko przeniosłem), a poza tym baza mieszanych subskrybentów pewnie jeszcze jakiś czas będzie mu trochę ciążyla (w sensie algorytm yt ma problem ze zdefiniowaniem, komu filmy mogą się podobać i w efekcie nie promuje ich wcale).

    Jak jesteś zainteresowany, to zerknij:

    polski (wciąż w trakcie przenosin, stąd jeszcze nie było oficjalnej premiery): ->link<-

    angielski (dawniej dwujęzyczny): ->link<-

    P.S. Sorry, że tak mniej merytorycznie w kwestiach 8/16/32 bitowych, ale może się przyda.
    • 43: CommentAuthoras...
    • CommentTime14 Apr 2022
     
    Nie znam się na Amidze ale było takie coś jak Hades dla TT,
    Tym klonem amigi chlastali.
    Widziałem to raz na allegro, ale Hadesów mi starczy.
    • 44: CommentAuthornowy80
    • CommentTime20 Apr 2022
     
    Hades bardzo fajny sprzęt to fakt. Widziałem w praktyce jak działa u Krolla. Za wszystkie komentarze dziękuje. itguyinaction - ciekawe masz materiały, dzięki za linki.
    Dzisiaj wyjątkowy materiał. Zapraszam do obejrzenia Amigowej wersji symulatora TFX. Kilka misji treningowych. Niszczymy cele powietrzne, naziemne czy nawodne. Zapraszam serdecznie. Kolejne materiały z kampanii w przygotowaniu. Tytuł miał się pokazać na Jaguara, był już w przygotowaniu. Niestety nie doszło do ostatecznego wydania, a szkoda. Z mojego punktu widzenia byłby to najlepszy tytuł na Jaga :)
    • 45: CommentAuthornowy80
    • CommentTime24 Apr 2022
     
    Zapraszam do materiału z porównaniem Dooma na Amidze 1200 030/50MHz oraz Atari Falcon 030/16MHz z DSP. Która wersja bardziej przypadła Wam do gustu :)
    polska wersja językowa

    angielska wersja językowa
    • 46: CommentAuthornowy80
    • CommentTime30 Apr 2022
     
    Dzisiaj zapraszam do obejrzenia materiału z budowy Amigi 1200 w wersji Tower. Wszystko dzięki polskiej firmie Elbox, która jako pierwsza opracowała mostek PCI dla Amigi 1200. Kawałek historii i polskiego wkładu w sprzęt z lat 90-tych.
    wersja polska

    wersja angielska
    • 47: CommentAuthornowy80
    • CommentTime8 May 2022
     
    Zapraszam do obejrzenia materiału z Amigą 1200 oraz Atari Falcon w roli głównej. Porównanie systemowego przegrywania plików oraz z użyciem programów Directory Opus oraz Kobold.
    • 48: CommentAuthornowy80
    • CommentTime28 May 2022
     
    Dłuższy materiał o "kręceniu" dobrze wyposażonej Amigi. Zapraszam do obejrzenia wideo o aktualizacji oprogramowania TerribleFire TF1260 dla Amiga 1200 z procesorem MC68060 rev6. Wersja oprogramowania Alpha 1, Amiga w wersji tower z Mediatorem. Zobacz testy prędkości 50/63/67/94 MHZ.
    • 49: CommentAuthornowy80
    • CommentTime5 Jun 2022
     
    Zapraszam do obejrzenia długiego materiału o rozbudowie Amigi 2000. Bardzo piękny komputer o otwartej strukturze do rozbudowy. Zwróćcie uwagę na wydrukowane obejmy złącz Zorro stabilizujących małe karty. Bardzo ciekawe rozwiązanie dla dużych Amig. Ten sprzęt łatwiej się rozbudowuje niż PC :)
    • 50: CommentAuthornowy80
    • CommentTime19 Jun 2022
     
    Zapraszam do obejrzenia materiału dotyczącego projektu opakowania dla kartridżów 8 bitowego Atari. Opakowanie jest estetyczne i zabezpiecza kartridż przed wpływem czynników zewnętrznych. Idealne kopia zapasowa oryginalnych gier. Jak się prezentuje takie opakowanie? Oceńcie sami :)