atarionline.pl Moje materiały wideo z grami na Atari 8/16/32 bitowe. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Jun 2022
     
    Świetne!
    • 2: CommentAuthornowy80
    • CommentTime19 Jun 2022
     
    Mam na kanale zarówno materiały wideo z budowy samego kartridża jak i przygotowania opakowania. Spokojnie można przygotować własne kartridże jeśli ktoś ma taką potrzebę :)
    • 3: CommentAuthornowy80
    • CommentTime23 Jun 2022
     
    Reprodukcje opakowań dla Atari Falcona. Krótki materiał prezentujący takie opakowanie :)
    • 4: CommentAuthornowy80
    • CommentTime25 Jun 2022 zmieniony
     
    Zapraszam do obejrzenia recenzji scandoublera Medusa. Przygotowałem również porównanie generowanego obrazu między Medusą oraz dwa razy droższym xRGB Framemeister. Jest porównanie obrazu z małego Atari podłączonego przez S-video :)
    • 5: CommentAuthornowy80
    • CommentTime2 Jul 2022
     
    Zapraszam do obejrzenia kolejnego materiału dotyczącego scandoublera Medusa oraz jego pracy z komputerami m.in. Atari MegaSTE, Atari TT, Atari Falcon.
    • 6: CommentAuthornowy80
    • CommentTime17 Jul 2022
     
    Zapraszam chętnych do obejrzenia materiału dotyczącego instalacji nowej karty graficznej dla dużej Amigi z DSP - ZZ9000AX. Niestety nie ma tak dobrego oprogramowania dla DSP jak na Falconie. Przygotowałem krótki test, jak karta spisuje się z nowymi sterownikami 1.11 w odważaniu muzyki mp3 oraz FLAC. Możecie obejrzeć jak karta przechwytuje dźwięk z Pauli. Zapraszam :)
    • 7: CommentAuthornowy80
    • CommentTime24 Jul 2022
     
    Zapraszam do obejrzenia drugiej części materiału dotyczącego TFX dla Amigi. Nie interesują Cię symulatory lotnicze, nie zaglądaj :)
    • 8:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime24 Jul 2022
     
    o mamciu, ale blast from the past - pracowałem nad polską instrukcją do TFX'a, to nie było łatwe ;]
    • 9: CommentAuthornowy80
    • CommentTime24 Jul 2022
     
    Poruszyłeś ciekawy wątek. Wszystkie instrukcje dostępne w sieci są dla wersji PC, nawet te teoretycznie dedykowane dla Amigi. Można to wywnioskować z kilku subtelnych różnic oraz innych skrótów klawiszowych. Po prostu nie znalazłem instrukcji do wersji dla Amigi nawet na portalach dedykowanych temu sprzętowi.
    • 10: CommentAuthornowy80
    • CommentTime4 Aug 2022
     
    Zapraszam do obejrzenia materiału dotyczącego standardu General Midi tym razem dla PC-DOS. Krótkie porównanie próbek dźwiękowych zapisanych na kartach dźwiękowych Adlib, SoundBalster Pro z realnym instrumentem Roland SC-88. Samego Rolanda można podłączyć pod Amigę czy Atari ST przez MIDI. Bardzo ciekawy format, znany od lat 80tych :)
    • 11: CommentAuthornowy80
    • CommentTime6 Aug 2022
     
    Zapraszam do porównania moim zdaniem najlepszej umuzycznionej wersji Indiana "Jones and the Fate of Atlantis" dla Amigi z wersją używającą GENERAL MIDI. Za obsługę instrumentów odpowiada Roland SC-88 - 64 ścieżkowy moduł dźwięków. Właściwie jest to pokazanie jak może brzmieć muzyka z tej gry. Jeśli ktoś chciałby porównania Rolanda z kartami dźwiękowymi dla PC, zapraszam do obejrzenia poprzedniego materiału na moim kanale.
    • 12: CommentAuthornowy80
    • CommentTime16 Aug 2022
     
    Zapraszam do obejrzenia materiału dotyczącego Silly Venture 2022 SE zrealizowanego przy pomocy retro aparatu analogowego oraz przy użyciu retro komputera Amigi, która pokazuje retro komputery Atari. Trochę inne spojrzenie na tą imprezę. Potrzeba sporo wyobraźni jak w grach 8 bitowych :)
    • 13: CommentAuthornowy80
    • CommentTime2 Oct 2022
     
    Przygotowałem krótki materiał odnośnie instalacji CT63 od Centurion. Na kartę turbo od zamówienia czekałem około 3 miesięcy. Wcześniej próbowałem ją kupić przez ponad 3 lata. Mam jeden mały problem dotyczący braku możliwości zapisywania ustawień w biosie dotyczących wyższego taktowania karty. Po restarcie wraca ona do ustawień standardowych 66,6 MHz, może ktoś miał taki problem i go rozwiązał. Próbowałem zapisu w biosie jak i przez ustawienie cpx-a, niestety bezskutecznie. Próbowałem również flashować bios na 3 wersjach oprogramowania. Każdorazowo otrzymuje informacje że urządzenie nie jest rozpoznawane. Może to nieduży problem, ale wdzięczny byłbym za każdą wskazówkę.

    wersja polska materiału:

    wersja angielska:
    • 14: CommentAuthoras...
    • CommentTime2 Oct 2022 zmieniony
     
    Nvram masz sprawny, chociaż nie wiem czy on ma coś to szybkości ct6x.
    Ja normalnie przesuwam suwakiem od szybkości w lewo prawo (działa to na ct63 i ct60e) robię Save i przy kolejnym uruchomieniu komputer działa z taką prędkością jaką ustawiłem. (dokładnie jak u Ciebie na filmie robię Save i działa).
    • 15: CommentAuthornowy80
    • CommentTime2 Oct 2022
     
    Działa i u mnie zmiana prędkości po ustawieniu cpx-ie. Jednak po restarcie mam ustawione z automatu 66,6 MHz. Wygląda to tak, jakby nie zapisywała się informacja na karcie. Nvram mam wymieniony na nowy i działa perfekcyjnie. Przy biosie 1.5 powinno się również zapisywać to ustawienie w biosie, niestety restart wraca do ustawień 66,6 MHz. Próbowałem zrobić flash biosu, używając do trzech wersji oprogramowania. Każdorazowo otrzymuje informacje "unknown flash device ($000122D6)".
    • 16: CommentAuthornowy80
    • CommentTime2 Oct 2022
     
    Otrzymałem informacje odnośnie swojego problemu. Jeszcze nie jest obsługiwany nowy chip przez dotychczasowe oprogramowanie. Mam nadzieje że ten stan się zmieni. Poniżej nieobsługiwany chip oraz numer błędu w dostępnym na dzień dzisiejszy oprogramowaniu.
    • 17: CommentAuthornowy80
    • CommentTime2 Oct 2022
     
    numer błędu
    • 18: CommentAuthoras...
    • CommentTime5 Oct 2022
     
    Yezusie, Brodaty, znaleść coś to wyższa szkoła jazdy.

    Ale dobrze, przechodzimy do tematu:
    A skąd ta informacja że rev.6 060 można chłostać tylko przez 30minut na 95mhz?
    *Oczywiście wypowiem się po odpowiedzi :)
    • 19: CommentAuthornowy80
    • CommentTime7 Oct 2022 zmieniony
     
    Moje empiryczne doświadczenie ze sztuką karty którą mam. Mogę ją ustawić maksymalnie na 92 MHz i w testach prędkości w Kronosie jest minimalnie szybsza od innej karty CT60 ustawionej na 95 MHz. Nie wiem z czego wynika takie zachowanie karty od Centuriona. Przy takim ustawieniu po uruchomianiu dema Quake, pracuje nie dłużej niż 1h zanim się zawiesi. Przy taktowaniu 90 MHz chodziła stabilnie non stop przez całą noc. Karta ma wentylator z radiatorem. Być może kwestia podbicia taktowania jest w znacznej mierze uzależniona od pamięci jaką zainstalujemy, tego jednak nie testowałem.
    • 20: CommentAuthoras...
    • CommentTime7 Oct 2022
     
    Na ct63 z rev.6 110mhz Quake latał trzy dni na zlocie.
    Wiadomi ct63 jest bardzo głośne, natomiast ct60e rev.6 i tam 95mhz, latał sobie spokojnie, dwa dni, warunki bardzo podobne :)
    - latemm, ciepło.
    Chłodzony powietrzem w std. obudowanie falcon-a :)

    -Skąd takie info że nie da się katować rev.6 ponad 30minut ?
    na powyżej 90mhz ??
    Dodam ze pasywnie chłodzony rev.6 w ct60e @ 85mhz latem działa też kilka dni :P
    • 21: CommentAuthoras...
    • CommentTime7 Oct 2022
     
    ->link<-

    Ile to było lat temu :P
    110mhz to nie był problem na "wodzie" ...
    • 22: CommentAuthornowy80
    • CommentTime9 Oct 2022
     
    Piszę Ci tylko o swoim przypadku. Chodzi o CT63 wydanym przez Centuriona w 2022. Moje 92 MHz to większa wydajność zgodnie z Kronosem od porównywalnego CT60 ustawionego na 95 MHz. Prawdopodobnie u mnie ograniczeniem jest zastosowana pamięć, jeszcze tego dokładnie nie testowałem. Procesor nie grzeje się zbyt mocno. Bardziej teraz interesuje mnie dodanie nowych bebechów karty w oprogramowaniu, tak abym mógł wgrać różne biosy do swojego flasha i przetestować różne wersje softu.
    • 23: CommentAuthornowy80
    • CommentTime16 Oct 2022
     
    Zapraszam Was do obejrzenia materiału z testem Atari Falcon CT63 od Centuriona (wydanie 2022). Porównanie prędkości między 66MHz a 90 MHz. Test w grach - Doom, Duke Nuken 3D, Heretic, Hexen oraz Quake. W kolejnych materiałach porównanie CT63 (66-90 MHz) z TF1260 (Amiga 1200 67-94 MHz) oraz BFG9060 (Amiga 4000 50-100 MHz) - jak tylko ją dostanę, produkuje się :)
    • 24:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Oct 2022
     
    o dzizus, dobra muza i bez pielenia, dzięki ci nowy80 !
    • 25: CommentAuthornowy80
    • CommentTime19 Oct 2022
     
    Cała przyjemność po mojej stronie. Pozdrawiam :)
    • 26: CommentAuthornowy80
    • CommentTime29 Oct 2022
     
    Zapraszam do obejrzenia materiału o analogowych jesiennych zdjęciach zrealizowanych aparatem Pentax 6x7. Aparat został wyprodukowany w 1978 roku. Jest profesjonalną lustrzanką średnioformatową. Jak prezentują się zdjęcia na Amidze 4000 z kartą graficzną ZZ9000? Oceńcie sami.
    • 27: CommentAuthornowy80
    • CommentTime7 Nov 2022
     
    Dzisiaj coś z "konurencyjnej" 8 bitowej stajni Commodore. Zapraszam do obejrzenia materiału dotyczącego samodzielnego przygotowania kartridża dla Commodore 64 :)

    • 28: CommentAuthornowy80
    • CommentTime12 Nov 2022
     
    Dzisiaj mam dla Was porównanie znakomitej gry logiczno-zręcznościowej Prince of Persia. Wersja dla "maluchów". Gra dla Commodore została wydana na początku lat 90-tych. Wersja dla 8 bitowego Atari to stosunkowo świeże nieoficjalne wydanie. Ciężko ocenić te wersje ze względu na czas wydania. Jedyne co jest niezmienne to hardware tych 8 bitowych znakomitych komputerów. Która wersja lepsza? Zapraszam do porównania :)
    • 29:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime12 Nov 2022 zmieniony
     
    Brawo, w końcu ktoś ruszył ten temat, nie wiem czy odcinek mi się spodoba bo sam sobie zrobiłem porównanie i wiem co mi się podoba ! he,he :p.
    Kurczę, ale korci żeby wejść, aż się boję..., chodzą słuchy że ty to Commodore masz na ołtarzu ;).

    PS.
    Jasne że lepsza wersja z Commodore, lepiej tnie jak kafle lecą, na białym stroju księcia lepiej widać krew, a nie, nie ma tyle krwi, dobra to się nie liczy, ale z turbanem na łbie takie cyrki odprawiać... ta, i może mam uwierzyć że z łba nie spada przy takich skokach...


    Fajny odcinek, łapka poszła.
    • 30: CommentAuthornowy80
    • CommentTime12 Nov 2022 zmieniony
     
    Małe Atari to mój pierwszy komputer i mam go na stałe rozłożonego. C64 tylko z doskoku rozkładam, choć ostatnio bawię się na C64 cartem MIDI. Obie wersje gier bardzo fajne, choć zupełnie inne. Dla mnie mają poniższe atuty:
    Atari:
    - księżniczka ma większe atuty, więc chętniej przystępuje się do jej ratowania :)
    - szybciej działa
    - Pokey bardzo nisko gra, co mi się bardzo podoba
    - przy otwieraniu wrót kończących poziom czy zbieraniu butelek, nie zawiesza się postać na chwilę.
    - dokładniejsza grafika
    C64:
    - nawiązuje do wersji jak na Amidze, bardziej ją wolę bo w tą wersję grałem jako pierwszą
    - muzyka z Sida jest rewelacyjna, bardzo zbliżona do tej z Amigi
    - kolorystyka oponentów jest lepiej dobrana
    - działa na 64 kb RAM
    • 31: CommentAuthorAdam
    • CommentTime13 Nov 2022 zmieniony
     

    Nowy80:

    Gra dla Commodore została wydana na początku lat 90-tych.

    Jesteś pewien? Wg poniższych stron wersja na C64 została wypuszczona w 2011 roku:
    C64-Wiki: ->link<-
    CSDb: ->link<-

    I jest to również nieoficjalne wydanie, cytat z pierwszej strony podanej powyżej:
    According to Jordan Mechner, there was never an official C64 version created, as no software company was interested in a C64 version in 1989 (when he programmed the Apple II version), because the system was seen as too old. But this could have only looked like it from the US American view, as the C64 had not reached the same level of importance in the USA as in Europe.
    • 32: CommentAuthornowy80
    • CommentTime14 Nov 2022
     
    Zgadza się Adamie, mój błąd. PoP dla C64 została wydana w wersji demo w 1994 roku, pełna wersja 2011. Obie wersje opisane na tej stronie ->link<-
    • 33: CommentAuthornowy80
    • CommentTime4 Dec 2022
     
    Witam wszystkich serdecznie. Dzisiaj mam bardzo krótki materiał ale treściwy. Informacja dotyczy użytkowników CT63 rev 2022 z nowym chipem M29F800FT. Dzięki Orion Soft mamy zaktualizowaną wersje oprogramowania i w końcu możliwość zapisania ustawień zegara procesora :)
    • 34: CommentAuthornowy80
    • CommentTime18 Dec 2022
     
    Zapraszam do porównania Amiga TF1260 z Atari Falcon CT63. Oba komputery posiadają procesor 060 w rewizji 6. Porównanie w grze DOOM oraz Quake dla różnych częstotliwości procesora. TF1260 - 66MHZ & CT60 67MHz, TF1260 94 MHz & CT60 90 MHz. Amiga wyposażona jest w Voodoo 3. Atari Falcon nagrałem ze złącza VGA. Miałem problem ze zgraniem sygnału z Voodoo 3, dlatego obraz grywany jest kamerą video.
    • 35: CommentAuthornowy80
    • CommentTime26 Dec 2022
     
    Zapraszam do obejrzenia demo Starstruck. Porównanie dla Amigi z kartą turbo TF1260 i Atari Falcon TC63. Pierwsze porównanie TF1260 67MHz i CT63 66MHz. Drugie porównanie TF1260 94MHz i CT63 90MHz. Sami oceńcie, która wersja jest przyjemniejsza dla oka :)
    • 36: CommentAuthornowy80
    • CommentTime1 Jan 2023 zmieniony
     
    Mówią, jak wygląda pierwszy dzień roku, tak wygląda cały rok. Przygotowałem dla Was krótki materiał o obudowie do rozdzielacza Super SIO od Sikor Soft. Szczegóły dotyczące urządzenia dostępne są pod adresem e-mail dostępnym pod materiałem wideo. Wszystkiego dobrego w Nowy 2023 Roku
    • 37: CommentAuthornowy80
    • CommentTime1 Jan 2023 zmieniony
     
    Jeszcze klika zdjęć :)
    • 38: CommentAuthornowy80
    • CommentTime10 Jan 2023
     
    Zapraszam do obejrzenia pierwszej części opisu genialnego symulatora okrętu podwodnego Silent Service 2. Gra ze stajni MicroProce. Podstawy nawigacji, klawiszologia opisana na podstawie misji treningowej. W przygotowaniu pełnoprawne partole. Odcinek dla entuzjastów takiej rozgrywki. Jeśli lubisz tylko proste gry zręcznościowe, ten odcinek nie jest dla Ciebie. Opisywany oryginał, wersja Atari ST. Symulator ogrywany na Amidze :)
    • 39: CommentAuthornowy80
    • CommentTime14 Jan 2023
     
    Dzisiaj bardzo nietypowy materiał jak na mój kanał. Po prawie dwóch miesiącach grzebania, udało mi się wyremontować magnetofon szpulowy Sony TC-399 z 1978 roku. Rewelacyjny sprzęt, również jako źródło dźwięku dla 8 bitowych komputerów. Pewnie zrobię i materiał w tym temacie. Sprzęt miał wymienione paski napędowe, część kondensatorów. Do tego trochę wyczyszczony i nasmarowany. Materiał dla osób interesujących się audio ;)
    • 40: CommentAuthornowy80
    • CommentTime22 Jan 2023
     
    Zapraszam do drugiej części cyklu znakomitego symulatora Silent Service II. Dzisiaj prezentuje pierwsze misje z ochroną konwoju czy pościgiem za uciekającymi statkami. Cykl tylko dla maniaków symulatorów. Lubisz zręcznościówki, to zdecydowanie materiał nie dla Ciebie :)
    • 41: CommentAuthornowy80
    • CommentTime29 Jan 2023
     
    Jestem zaskoczony, że tak spora grupa osób skontaktowała się w sprawie tej serii. Zapraszam więc na trzecią część cyklu doskonałego symulatora Silent Service II. Dziś przedstawia zatopienie tankowca otoczonego przez dwa niszczyciele. Cykl tylko dla maniaków symulatorów. Jeśli lubisz gry zręcznościowe, to zdecydowanie nie jest to materiał dla Ciebie :)
    • 42: CommentAuthornowy80
    • CommentTime5 Feb 2023
     
    Zapraszam na czwartą część cyklu doskonałego symulatora Silent Service II. Dziś przedstawiam pełnoprawny patrol z rysem strategicznym i taktycznym. Prawie 30 minut ględzenia o taktyce czy strategii podejścia do celu. Jednym słowem nic ciekawego. Cykl tylko dla maniaków symulatorów. Jeśli lubisz gry zręcznościowe, to zdecydowanie nie jest to materiał dla Ciebie :)
    • 43: CommentAuthornowy80
    • CommentTime11 Feb 2023
     
    Dzisiaj kolejny materiał poświęcony fotografii analogowej. Pokarzę Wam ruiny podwarszawskiej fabryki, którą czeka na rozbiórka. Kryje ona niesamowity klimat, który uwieczniłem na analogowej fotografii. W materiale wykorzystuje komputer z epoki analogu - Amigę 4000 z grafiką ZZ9000.
    • 44: CommentAuthornowy80
    • CommentTime5 Mar 2023
     
    Zapraszam do obejrzenia materiału z odratowanej płyty głównej Amigi 1200 w rewizji 1D1. Amiga nie działała stabilnie z kartami turbo. Po osunięciu dwóch kondensatorów E123C, E125C wszystko się ustabilizowało. Amiga ma nową szarą obudowę, kartę turbo TF1260 oraz Scandoubler IndiVision AGA MK3 A1200. Zostały wybielone klawisze oraz obudowa zasilacza. Z bardzo upodlonego komputer teraz Amiga zamieniła się w piękny "nowy" komputer :)

    • 45: CommentAuthornowy80
    • CommentTime19 Mar 2023
     
    Zapraszamy do pierwszej części poświęconej grze Epic. Kosmiczny symulator ogrywamy z dyskietek na Amidze 4000. Dzisiejszy materiał to dwie pierwsze misje. Jeśli ktoś będzie chciał, mogę przesłać wzór etykiet dyskietek umieszczonych w tym materiale dla gry Epic. Wersja z Amigi została przeniesiona na Atari ST, więc opis rozgrywki idealnie pasuje na "duże Atari" :)
    • 46: CommentAuthornowy80
    • CommentTime10 Apr 2023
     
    Zapraszam na trzecią misję w Epic. Niszczymy obronę naziemną, kopalnie, silosy i inne ustrojstwa :)
    • 47: CommentAuthornowy80
    • CommentTime21 May 2023
     
    Zapraszam do obejrzenia krótkiego materiału o nowej myszce Tank Mouse do Amigi, Atari czy nowych komputerów :)
    • 48: CommentAuthornowy80
    • CommentTime11 Jun 2023
     
    Zapraszam do obejrzenia materiału z krótkiego testu duetu - Samsung SyncMaster 757MB wraz z xRGB Framemaster. Moim subiektywnym zdaniem, najlepszego duetu dla retro komputerów w lat 80/90. Test przeprowadzony na komputerach: Amiga 4000 AGA (RGB), Amiga 4000 ZZ9000 1024x768 (HDMI), Atari 800XL (VBXE), Atari 800XL (RGB - Scart), Atari Jaguar (RGB - Scart). Do stworzenia tego materiału zainspirował mnie wątek na tym forum odnośnie idealnego monitora dla Amigi. Moim zdaniem dobrej jakości CRT wraz z xRGB Framemasterem to jedno z najlepszych dostępnych rozwiązań.

    • 49: CommentAuthornowy80
    • CommentTime2 Jul 2023
     
    Odwiedzamy w wakacje Słupsk w tytule F-117A Stealth Fighter 2.0 na Amidze. Sama obsługa klawiatury, sposób ogrywania symulatora pasuje również do F-19 Stealth Fighter dla "dużego" Atari.

    Jeśli nie lubisz symulatorów, opracowań taktycznych i dziesiątek klawiszy do zapamiętania - nie oglądaj tego materiału. Ponad 30 minut nudzenia o symulatorze wydanym na trzech dyskietkach, to tylko ponad 2MB danych!!!

    • 50: CommentAuthornowy80
    • CommentTime9 Jul 2023
     
    Druga część F -117A Stealth Fighter. Tym razem ponad 45 minutowy materiał z jedną misją m.in. na terenie Polski. Latamy i fotografujemy strategiczne cele "Układu Warszawskiego" Materiał dla wytrwałych lubiących symulatory :)