atarionline.pl Scandoublery i upscalery - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthorGekoPL
    • CommentTime30 Jun 2021

Niby tak... ale nadal nie wiadomo ile te "cudo robiące mega-cool magię z RGB" będzie kosztowało.
    Jeśli koszt będzie większy niż projekt OSCC, to raczej nie wróżę mu powodzenia bo OSCC ma dość dobry support. Może mieć nawet pierdyliard lepsze przetworniki i parametry, ale bez wsparcia nie da to praktycznie nic i projekt polegnie na etapie wdrożenia i promocji. Trzeba więc poczekać, aż autorzy i pośrednicy wycenią swoje oczekiwania by mieć pojęcie czy to "petarda" czy też "kapiszon".
    Niestety parząc na ostatnie posunięcia Lotaharka z wyborem pośrednika w sprzedaży - myślę że, cenowo będzie to "kapiszon".
    • 2:

CommentAuthorlotharek
    • CommentTime30 Jun 2021 zmieniony

* nie wiadomo ile bedzie kosztowalo / kiedy zostanie wyprodukowane z powodu zapasci na rynku polprzewodnikow, ale na pewno bedzie drozsze niz ossc, ktore klepie sie w chinach...

* support - tak, spolecznosci użytkowników. Tutaj będzie Kuba od supportu i www.

* wybor posrednikow ? rozwin mysl prosze. z tego co wiem to jest jeden.

kapiszony mi sie kojarza pozytywnie z dziecinstwa.

NO I NAWJAZNIEJSZE - CO TO JEST OSCC? chyba ossc - open source scan converter. Medusa nie jest open source
    • 3: CommentAuthordrygol
    • CommentTime30 Jun 2021

@GekoPL

Czy mógłbyś wyjaśnić o co chodzi? bo czuję się wywołany do tablicy.
    • 4: CommentAuthorpin
    • CommentTime1 Jul 2021

.. A OSSC nie obsługuje przy okazji tylko RGB?
    • 5: CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime9 Jul 2021 zmieniony

Kupiłem dzisiaj bardzo gustowne kable DIN->SCART do C64C/C128 i do Atari XE, wrzucam zrzuty ekranów dla każdego:
    1) bez filtra
    2) z filtrem specjalnym 512 (kwantyzacja do ilości kolorów ST)
    3) z filtrem specjalnym 4096 (kwantyzacja do ilości kolorów STE)
    • 6:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Jul 2021

Wczoraj pożyczyłem Meduzę Borgowi z Retrogralni, więc zapewne już wkrótce usłyszycie na tym kanale o urządzeniu, może jakieś testy. A tu jesteśmy we wrocławskim muzeum komputerów ( ->link<- ), gdzie pokazuję Borgowi jakie to fajne ustrojstwo :D
    • 7: CommentAuthorMDW
    • CommentTime22 Jul 2021 zmieniony

Faktycznie Borg o tym wspominał. Podobno będzie robiony całkiem niemały test na potrzeby filmu. Czego jak czego ale dziwnych retro-maszyn generujących jeszcze dziwniejsze sygnały video to w takim muzeum mają pod dostatkiem. :)

Ja zostałem mocno zachęcony Meduzą już po filmie z ostatniego KWAS w Krakowie. A gdy na tym urządzeniu "pojeździ" jeszcze Borg to pewnie się nie oprę zakupowi. Jeżeli wreszcie ulegnę i odpalę jakąś retro-maszynę (bronię się przed tym jak tylko się da).