atarionline.pl Gra z PolyJam 2020 "Myślozbrodnie" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime5 Feb 2020
     
    Armia Radziecka z nami od dziecka :D

    The Big Fight (bolszaja rozpierducha)

    Nad Denver kolorowy mrok
    (neony tworzą styl mu)
    Do miasta wjeżdża ruski czołg
    Z całkiem innego filmu.
    Wania wyciska nogą gaz,
    Sasza jest wieżyczkowym,
    A pod nim Misza z Griszą wraz
    Ładują odłamkowym.
    Zahuczał silnik niczym grom,
    Czołg wybił dziurę w murze
    I wjechał w Carringtonów dom
    Aż wszyscy spadli z łóżek.
    Cieć Josef wyszedł z wizawi,
    O ścianę nim dupnęło
    I jęknął: - Mejbi mnie się śni?
    Mejbi dzys ys video?
    - Kakoj widejo? Paszoł won!
    Wtem z góry swoją fizys
    Ukazał stary Carrington
    Pytając: - Łot ys dzyzys?
    - Hełp, hełp! - zakrzyknął pedał Steff,
    Co właśnie spał z koniuszym,
    - Wot kapitalisticzeskij syf! -
    Rzekł Sasza do Waniuszy.
    Rozpruty basen, zryty kort,
    Bez drzwi i szyb chałupa,
    W salonie rozjechany tort,
    W sejfie niestety kupa.
    Pozostał tylko smród i żal,
    Wiatr w licznych dziurach śwista,
    Zgwałcone patrzą tęsknie w dal
    Alexis w zgodzie z Cristal.
    Pijana Faron, zamiast spać
    Wachluje się onucą,
    Szuka w słowniku słowa "blać"
    I marzy, że powrócą...
    A ja rozmyślam, jaka w tym
    Dziwaczna jest przyczyna,
    Że gdyby grali taki film,
    To już bym biegł do kina!
    • 2:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime5 Feb 2020
     
    Najnowsza wersja:
    Thougtcrimes_Release.zip (Serwer Pigwa link uniwersalny)
    Thougtcrimes_Release.zip (Serwer AOL link uniwersalny)

    Obecnie jest to wersja 0,4. Ale linki będą zawsze prowadziły do najnowszej.
    • 3:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime5 Feb 2020
     
    Jak czerwona hołota, to ostateczna wersja powinna mieć numerek 0.5
    • 4:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime5 Feb 2020
     
    @Kaz
    Nie odniosłeś się do mojej skromnej dygresji.
    Można liczyć na cud? ;)
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Feb 2020
     

    Dracon:

    P.S. Obrazek tytułowy z tego wątku świetny.


    Dziękuje.

    Dracon:

    Czy mam przez to rozumieć, że jest więcej niż cień szansy na to, iż ukończysz hiresowe grafiki do HIS DARK MAJESTY? :P
    Bo tak, tego... na to by wychodziło z tej wypowiedzi. Gra jest dawno (prawie) skończona, tylko Twoich "przerywnikowych" gfx-ów jakoś brak do kompletu. :|


    W swojej wypowiedzi mówię o projektach rokujących na dokończenie, a nie ukończonych :). Gra HDM jest ukończona od 2010 roku. Szansa na dodatkowe grafiki zawsze jest, ale na razie nadal pozostaje nikła. Jak coś się zmieni to na pewno poinformuję :)
    • 6: CommentAuthorxxl
    • CommentTime5 Feb 2020
     
    przeciez Ilmenit na nie czeka...

    ilmenit:

    Obrazki nie były niekoniecznym dodatkiem, ale o ile pamiętam w momencie wypuszczenia gry były gotowe 3 albo 4 i nie wyglądało, że w rozsądnym czasie będzie ich 23. Jeżeli będą gotowe, zrobię nowy build gry.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Feb 2020
     
    Czytaj ze zrozumieniem. Tam nie ma słowa o tym, że czeka, tylko o tym, że jeśli dostanie 23 obrazki to zrobi nowy build.

    A nie ma na co czekać, bo szanse są ich powstanie są bardzo nikłe.
    • 8:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime6 Feb 2020
     
    A ja wprost powiedziałem, że oczekuję ~5 klatek animacji młotka...

    Bardzo podoba mi się stwierdzenie "bardzo nikłe" - teraz będę Tobie tak mówił, zamiast "nie skończę tej gry" :D
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Feb 2020 zmieniony
     

    TDC:

    A ja wprost powiedziałem, że oczekuję ~5 klatek animacji młotka...


    To fajnie, że miałeś oczekiwania (chociaż znowu odrobinę przekręcasz fakty, bo mówiłeś o 3 klatkach), ale projekt hobbystyczny polega na wspólnych ustaleniach, a nie wyrażniu oczekiwań. A zgodziłem się tylko na 2x2 klatki, bo i tak nie było szans, żebyś zdążył je wprowadzić. Dlatego też wyraźnie Ci powiedziałem, że nie będę tracił czasu na niepotrzebną robotę. Nie pomyliłem się, nie zdążyłeś na gamie jamie wprowadzić nawet tych podstawowych 4 klatek.

    TDC:

    Bardzo podoba mi się stwierdzenie "bardzo nikłe" - teraz będę Tobie tak mówił, zamiast "nie skończę tej gry" :D


    Ale mi nie musisz niczego mówić, bo ja już to wiem, że nie skończysz danej gry albo szanse są bardzo nikłe :) Przecież dajesz o tym mi do zrozumienia od lat. Narysowałem się mnóstwo grafiki, której do dzisiaj w Twoich programach nie ma.

    PS. Załączam ekran tytułowy z poprawką literówki. Tryb GR12 (160x240, 6 kolorów, 2xDLI), i tak do podmiany, bo w programie użyłeś GR15 (160x200, 4 kolory).
    • 10:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime6 Feb 2020 zmieniony
     
    Kurde, dorosłe facety, poszli razem na jam mając w głowie dobrą zabawę, a teraz jak to czytam, to tak, jakby obaj mieli pretensje do siebie, że poszli i sobie zrobili na złość.....
    łapią się za słówka jak jakieś przekupy, jak banki w przypisach z gwiazdką, o co chodzi? Po co to?
    Jeszcze żebyście się poznali na tym jamie, to bym rozumiał, z obcym sie można nie dogadać, źle zrozumieć. Ale Wy jednak chyba nie pierwszy raz się spotkaliście, no nie?

    Z zewnątrz to nie wygląda dobrze. Po prostu nie wiem o co chodzi. Robicie niepozytywny szum w sumie o nic...
    • 11:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime6 Feb 2020
     
    Na zgodę tdc skończy grę, i wszyscy będą zadowoleni
    • 12: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime6 Feb 2020
     
    Gra na zgodę, jak w starym, dobrym małżeństwie :]
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Feb 2020
     
    Mav - a ja z kolei nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Nikt nie napisał, że był na game jamie z przymusu albo źle się bawił. Gdzie to wyczytałeś?

    Mam wrażenie, że dla niektórych jakikolwiek spór czy dyskusja to już koniec świata, "niepozytywny szum". Bez przesady, akurat ferment czasami się przydaje, żeby sprawy poszły naprzód, skoro "pozytywny szum" nie pomaga.
    • 14:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime6 Feb 2020
     
    @Tdc mądry inteligentny facet, który przez wysoką kulture wiele lat neutralizował " wieszanie psów" na sobie, w końcu nie wytrzmał i konkretnie zaczął bronić swojej osoby tak to odbieram
    • 15:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime6 Feb 2020
     
    A ja tu widzę i czuję, że Tomek pokaże Wam wkrótce skończoną grę :D
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Feb 2020
     
    Pabloz - coś Ci się pomieszało, tu nikt na Tomku nie wiesza psów. Zresztą, od mniej więcej 2006 roku współpracuję i bronię TDC-a przed niesłusznymi zarzutami, bo się przekonałem o ich niesłuszności. Za co zresztą też wiesza się na mnie psy, tak na marginesie.

    Ale bez przesady, nie znaczy to, że we wszystkim się z Tomkiem mamy zgadzać albo mam popierać wszystko co robi, albo czego nie robi. Akurat współpracowałem z Tomkiem przy wielu gamejamach (i kilkudziesięciu innych projektach), więc chyba lepiej wiem jak wygląda organizacja jego pracy. A jej skutek jest taki, że żadna nasza wspólna gra z game jamu i prawie żadna spoza game jamu (poza Tomcatem z 2010 roku) nie została przez TDC-a ukończona. To demotywuje.

    Nie jest to dla mnie duży problem, bo jak pisałem - już wiem, czego się spodziewać, a czego nie. I na game jamach już mi nie przeszkadza myśl, że gra nie zostanie ukończona :)
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Feb 2020
     
    Kuba - oby :)
    • 18:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime6 Feb 2020
     
    Kurcze Kaz, nic mi sie nie pomieszało. Przeczytaj proszę ze zrozumieniem.
    • 19:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime14 Feb 2020
     
    @pabloz1974 - dziękuję za miłe słowa.
    Oczywiście trafiłeś w sedno;)

    A my z Kazem wbrew temu co tutaj wypisuje, na jamie bawiliśmy się doskonale i na miejscu nie było sprzeczek i czepiania się o słówka - wyjaśniam tak dla jasności;)