atarionline.pl O grze "Aztec" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Apr 2020
     
    @ Kaz
    wyłączyć detekcje i będzie dla ciebie git,tyle że w tym przypadku nie jest to takie proste pod emu.
    Fajnie jak by była możliwość wyłączania bądź włączania takich ułatwień,mnie się podobało to przewracanie od wpadnięcia z rozpędu na ścianę,to taki ukłon w stronę realizmu,coś jak w Prince of Persja"ugh)no i trzeba było uważać by cię coś nie zaatakowało jak się,nie można było grać na pałę,skupienie wpływa na imersję,fajnie też jak wywracał się od pająków,dla mnie to takie wpadanie w panikę,było coś podobnego w Hunting Grounds na PS2.
    • 2: CommentAuthormono
    • CommentTime3 Apr 2020
     

    Dracon:

    O właśnie... czy jest sens "znęcać się" nad tą słabo grywalną grą??? :P

    A ja pozwolę sobie się nie zgodzić z przedpiźdźcami (przepraszam - katar).
    Jako dziecko grałem w tą grę dużo i bardzo mi się podobała. Nawet kilka razy udało mi się ją przejść. Miała świetny klimat i mimo, że nie wiedziałem z początku o co chodzi, to odkrywanie co można tam zrobić i jak, oglądanie tych wszystkich stworów i eksploracja piramidy dawała mi mnóstwo radości. Czy to oznacza, że gra jest niegrywalna, skoro jakiś typ ją ładuje pół godziny z kasety i potem rozgryza?
    Wiadomo, że to nie jest gra dla każdego a na pewno nie dla kogoś, kto największą wartość upatruje w tym żeby w grze latało milion przeszkadzajek i żeby się szybko napierdalało w to wszystko trzydziestoma rodzajami broni.
    Ale tacy nie włączają Spellbounda, Azteca czy Price of Magik tylko kupują plejstejszyn i są zadowoleni grając w milion takich samych gier :)
    A z gier na Atari trzeba umieć wydobyć piękno.
    • 3: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime3 Apr 2020
     
    ja również grałem z dużą przyjemnością w Aztec, ta gra ma klimat nie do podrobienia
    • 4:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime3 Apr 2020 zmieniony
     
    Wiadomo, że to nie jest gra dla każdego a na pewno nie dla kogoś, kto największą wartość upatruje w tym żeby w grze latało milion przeszkadzajek i żeby się szybko napierdalało w to wszystko trzydziestoma rodzajami broni.

    Hmmm.... jak to do mnie aluzja, to nie do końca trafiłeś. Lubię kilka różnych rodzajów gier, że wspomnę o Barahirze, Draconusie :) , Thinkerze, Tetris3D czy nawet TaiPeiXL. :P
    No proszę nie generalizować, panie Mono! :>

    A z gier na Atari trzeba umieć wydobyć piękno.

    Czekam aż zrobisz tę zapowiadaną "napierdalankę" z pionowym scrollem i szesnastoma odcieniami, którą kiedyś zaanonsowałeś. Dowiedź piękna kodu i gfx-u. :)
    • 5: CommentAuthormono
    • CommentTime3 Apr 2020
     
    @Dracon: Obiecuję, że to przedostatni raz :)

    E tam, kodu nikt nie widzi :) Zmysłami się to wszystko odbiera ot co.
    Właśnie nie wiem, czy będę kiedykolwiek umiał zrobić tę nawalankę :P Może się kiedyś uda. Albo może ktoś to za mnie zrobi :)
    • 6: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime3 Apr 2020 zmieniony
     
    @mono nigdy nie grałem w epoce ani na A8 ani na C64 teraz z powodu tego wątku spróbowałem i odpadłem ze względu na sterowanie.

    Także Twój sentyment kontra moje świeże doświadczenie ;) Co poradzić.
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Apr 2020
     
    @mono
    Azteca czy Price of Magik tylko kupują plejstejszyn i są zadowoleni grając w milion takich samych gier :)
    A z gier na Atari trzeba umieć wydobyć piękno.

    kolego z całym szacunkiem,ale właśnie na Playstation powstały ponadczasowe oczywiście nie doceniane dzieła :ICO,OKAMI,ALUNDRA,Vagrant Story,Metal Gear,Nier,Journey,Inside.

    Ja dla tego walczę o nieusprawnienie wszystkiego w Aztec,fajnie że głos zabraliście :),jako dzieciak prawie to opanowałem i grało się nieźle,tyle że błędów sporo,no i sterowanie dziwne,problemy z zatrzymaniem rozpędzonej postaci...
    • 8: CommentAuthorxxl
    • CommentTime3 Apr 2020
     
    nie zna zycia kto nie skonczyl Azteca
    • 9: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime3 Apr 2020
     
    A mi to jakoś odpowiadało że bohater był pierdołą i wywracał się o własne stopy, był z tego jakiś ubaw w stylu flipa i flapa, albo ministerstwa głupich kroków z latającego cyrku.
    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Apr 2020
     
    @astrofor
    no dokładnie,jak pisałem że za zakład wlazł do jaskini;)
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Apr 2020
     

    Irata:

    @ Kaz wyłączyć detekcje i będzie dla ciebie git,tyle że w tym przypadku nie jest to takie proste pod emu.


    Ale ja nie chce wyłączać żadnej detekcji. Mnie się nie podoba brak płynności w tej grze, wynikające z kiepskiego sterownika i błędów/nielogiczności.

    Irata:

    Ja dla tego walczę o nieusprawnienie wszystkiego w Aztec,


    Nie wiem co to za "walczenie" z nową wersją - chcesz bić xxl-a, że poprawia sobie grę? Przecież nikt nie kasuje starych wersji gry. Możesz w nią grać, potykać się, rozbijać o ściany, smakować wszystkie smaczki, o które "walczysz".

    Ale co przeszkadza zrobienie sobie nowej wersji, która istnieje obok? Ubędzie ci coś? Jak dla mnie, poprawki czynią grę znacznie lepsza od oryginału. Gdyby usunąć jeszcze błędy, nielogiczności i poprawić sterowanie - to byłaby świetna gra. Inna niż tamta, ale nie zamiast, ale obok.
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime4 Apr 2020
     
    @Kaz
    bo XXl poprawił kilka błędów które mnie również wkurzały,fajnie jak byłaby możliwość wybrania w nowej wersji różnych wariacji rozgrywki,taki trainer jak w niektórych grach z możliwością włączenia bądź wyłączenia różnych ułatwień/poprawek.

    Ale ogólnie fajnie że będzie nowa wersja :D,cieszę się .
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Apr 2020
     

    Irata:

    fajnie że będzie nowa wersja :D,cieszę się .


    Z tego co widziałem, nowa wersja już jest - kilkanaście postów wcześniej xxl opublikował plik Aztec_Datamost3.atr.

    Dorysowałem jeszcze dwa ekrany do gry, więc jak ktoś zechce je dodać, to udostępnię.
    • 14:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime6 Apr 2020
     
    @kaz
    wiem,pobrałem,może pokazałbyś te graficzki :D,chyba że z outro,to nie chcę ;).
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Apr 2020
     
    Pokażę w środę na zlocie.
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Oct 2020
     
    Ktoś trafił na wersję tej gry, w której ta kombinacja działa?
    • 17:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime12 Oct 2020
     
    działa na jakiejś wersji kasetowej,tylko nie wiem czy jest tu w bazie.
    • 18:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime13 Oct 2020
     
    Chodzi o wersję cracked by Wizard, z dodanym ohydnym obrazkiem tytułowym i menu trainera. Większość plików w bazie AO to właśnie ta wersja.

    Wspomniany "tips" jest z kategorii "thank you Captain Obvious", bo jest to po prostu opis dwóch (z bodajże sześciu) opcji ww. trainera.
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 May 2022
     
    Bardzo sympatyczny film o zaletach i wadach wersji Atari, a także Commodore i Apple II:

    • 20:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Jun 2023 zmieniony
     
    W magazynie Happy Computer ze stycznia 1985 roku moją uwagę przykuła inna okładka gry dla C64. Poszperałem i znalazłem jeszcze dwie inne okładki C64... Ależ różnorodność :)