atarionline.pl AVG Cart - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorkkrys
    • CommentTime12 Sep 2022 zmieniony
     
    Ta fotka poniżej w skrócie pokazuje, że nie ma realnej możliwości zrobienia zwarcia na lini RD5 gdyż Reset nie podaje pełnego napięcia zasilania - wystawia tylko "jedynkę logiczną".

    Gdyby takie połączenie powodowało by uszkodzenia elektroniki to wszystkie urządzenia elektroniczne nie miały by prawa działać. Bałbym się wtedy cokolwiek budować by nie płacić sporych odszkodowań.

    Przykładem tego typu połączeń jest nawet Atari - pamięć RAM na liniach danych jest układem dwukierunkowym - czyli odbiera i wysyła sygnały poziomów logicznych - prawie 0V lub ponad 2,5V (napięcie bliskie zasilaniu na liniach danych żadko występuje nawet w przypadku uszkodzenia pamięci).

    Dlatego pomówienia, że mój Reset psuje cokolwiek są przykładem nieznajomości zasad elektroniki.
    • 2:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime12 Sep 2022
     
    To jeszcze raz ja, kierownik zamieszania.
    Wyszło słabo, nie o to chodziło, a wyszło jak zwykle.
    Przepraszam za to zamieszanie, nie wiedziałem, że ten nie działający cart AVG to "zmodyfikowana" wersja kkrysa i że przyczyna tkwi w tejże właśnie modyfikacji. Nawet, jak się okazuje, sam kkrys tego nie wiedział.
    Rozpętałem zupełnie niechcący tą "aferę", za co przepraszam kkrysa.

    Tym samym, po wyjaśnieniach kkrysa, jestem spokojny o swojego AVG w duecie z jego resetem.

    Rozwiązanie kkrysa nie "psuje" Atari. Howgh!
    • 3: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime12 Sep 2022
     
    Super, dzięki za wyjaśnienie przez wszystkich.
    Wszyscy który chcą tego ficzera, mogą go mieć, ale oczywiście zawsze musimy pamiętać, że dodatki i modyfikacje czasem utrudniają diagnostykę i wpływać mogą na gwarancję (może nie samego Atari... ale nowych dodatków z pewnością) :)
    Choć tmp jest otwarty i jeżeli to okaże się jego wina zawsze chętnie pomoże - ale zawsze musimy jasno sygnalizować, jeżeli coś zmodyfikowaliśmy w dostarczonym rozwiązaniu, żeby nie biegać w kółko szukając problemu.
    • 4: CommentAuthorpajero
    • CommentTime30 Oct 2022 zmieniony
     
    Pewnie wiecie, że oficjalnie nowy firmware ae28 ->link<-

    Plik rompack.rpk gdzieś na karcie SD (nie w root dir) wciskamy Return by zaflaszować na AVGcart

    A po co jest opcja AutoSide?
    • 5:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime30 Oct 2022
     
    To jest oficjalny fw ale nie stabilny a beta. Tak dla ścisłości. I ktoś zaraportował problem z aktualizacją.
    • 6: CommentAuthortmp
    • CommentTime30 Oct 2022
     
    kto? gdzie?
    • 7:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime30 Oct 2022
     
    @tmp: ->link<- I guess, it's a minor problem.
    • 8: CommentAuthorpajero
    • CommentTime30 Oct 2022
     
    Wsad jest stabilny. Nie ma potwierdzenia MOICH problemów. Chyba, że ktoś potwierdzi.
    • 9: CommentAuthorXuio
    • CommentTime6 Aug 2023
     
    Nowa wersja firmware 0029:

    ->link<-

    0029
    ====

    added type 83 (SIC+ 1MB)
    1MB extmem support for ATR files (PBI/ECI)
    fix for X in stacked SDX (don't disable IDE)
    some search fixes
    XEX loader fix (Getris)
    • 10: CommentAuthorXuio
    • CommentTime6 Aug 2023
     
    Jeśli ktoś sciągnął firmware przed godziną 21.00 a ma starszą wersję AVG - niech ściągnie je ponownie, w poprzedniej wersji brakowało fix'a dla XEXów.
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Aug 2023
     
    Xuio - dzięki za info. Taki update dla wszystkich miłośników AVG jest istotny.
    • 12: CommentAuthorlexx
    • CommentTime17 Dec 2023 zmieniony
     
    Witam, znalazłem problem, przy podłączeniu AVG CART + magnetofon z UM (UNERRING MASTER) TURBO, AVG CART nie wczytuje plików ATR, po odłączeniu magnetofonu, pliki wczytują się w prawidłowo. Czu u kogoś z takim podłączeniem występuje taki problem?
    • 13:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    Czy po podłączeniu magnetu masz nadal podłączony kabel SIO od AVG?
    • 14: CommentAuthorlexx
    • CommentTime17 Dec 2023 zmieniony
     
    Mam podłączony sio z AVG CART, nadmienię jeszcze, że inne magnetofony z innym turbo i bez nie powodują konfliktu, tylko UM TURBO powoduje konflikt.
    • 15:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime17 Dec 2023 zmieniony
     
    Z cyklu "Nie znam się to się wypowiem":
    Ponieważ nie wyznaję się w turbach magnetofonowych to się nie wypowiem ale intuicja mi podpowiada, że może chodzić o takie a nie inne wykorzystanie poszczególnych linii SIO przez ten magnetofon. I wystarczy, że jest/nie ma pull-up/down I się sypie transfer z innych urządzeń. Praktyka zna takie przypadki aż zbyt dobrze.
    • 16: CommentAuthorlexx
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    Nie jest to jakieś uciążliwy problem, po prostu byłem ciekawy, dlaczego tak się dzieje. Dzięki za odpowiedź.
    • 17: CommentAuthorpigula
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    U mnie mam AVG podpięte razem z magnetofonem przez splitter SIO od Lotharka. Działą wczytywanie plików z ATR jak magnetofon UM jest podpięty.
    • 18: CommentAuthorlexx
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    Piguła mam identycznie podpięte jak u ciebie, Magnetofon 1010 z UM, ATR się nie wczytuje wywala planszę SELF TEST. Natomiast XCA-12, CA-12, działają poprawnie.
    PS. Obudowa do A8pico idealna :)
    • 19: CommentAuthorpigula
    • CommentTime18 Dec 2023
     
    Niestety nie posiadam magnetofonu 1010. Trzeba by było zobaczyć na schemat, możesz spróbować dołożyć diode bat85 do wtyczki od magnetofonu tak jak robiło się to w sio2sd. Może to rozwiąże problem.
    • 20: CommentAuthorXuio
    • CommentTime17 Mar 2024
     
    Nowa wersja firmware 0030:

    ->link<-

    0030
    ====
    - XEX is now also (TAB) mountable (ATR/ATX/CAR/CAS/XEX)
    - added support for MAP files
    - menu item Mounts->Save to MAP
    - hide/unhide files referenced in MAP file
    - shortcuts and autorun can now store all current mounts
    - new option to not clear mounts on reentering selector
    - CTRL-SPACE doesn't clear mounts on reentering selector
    - fixed ECI/PBI cable detection when autorun is active
    - fix for CTRL-ENTER in search
    • 21:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime17 Mar 2024
     
    się potestuje ;)