atarionline.pl AVF videos for AVG cart - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime20 Sep 2022 zmieniony
     
    Soon next version dos-friendly is coming for SIDE/SIDEII...
    Covox, realtimeclock preservation and exit to dos functions added.

    Soon....
    • 2: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Sep 2022
     
    @CharlieChaplin - I'll check it tomorrow..
    • 3: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Sep 2022 zmieniony
     
    @jhusak - no to w temacie covox'a masz do wyboru:

    - $D280
    - $D500
    - $D600
    - $D700

    Zdecydowanie najwięcej "covox'ów" siedzi pod adresem $D600-03

    Jak by wystarczyło czasu w procedurze playera by zapisać dwa rejestry covoxa tak, by dźwięk był na kanale L i P jednocześnie (mono) to był by cód miód i bąbelki. No ale to jak się da.
    • 4: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Sep 2022
     
    @CharlieChaplin - in fact, the file is corrupted. I deleted it. Tnx!
    • 5: CommentAuthoras...
    • CommentTime20 Sep 2022
     
    Pin, piszę po niemiecku :) Idę po piwo :P
    • 6:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime20 Sep 2022 zmieniony
     
    @pin, sprawdź maila. A to, co piszesz to właśnie tak jest (grana jest ta sama próbka na obu kanałach, dokładnie na 0 i 2, co obejmuje rozkład kanałów LRRL LLRR).
    • 7: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Sep 2022
     
    @jhusak - o Panie, miałem wyjść właśnie z domu coś załatwić ... ale to chyba oleję i zabieram się za testy. Przynajmniej do czasu w którym kobita mnie nie prześwięci ... ;))))
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Sep 2022
     
    WOW. Wersja na COVOX daje dobrze :). Jest jeszcze jedna różnica - dźwięku odtwarzanego z POKEYA nie da się mocno podgłaśniać, wychodzi to i na odsłuchu i na przechwytywaniu audio (od strony PC np.) Nie przyglądałem się temu jak wygląda sinus, ale domniemam co się dzieje. Problem ten natomiast nie dotyczy audio odtwarzanego tu z covoxa. Na obecną chwilę mogę sprawdzić tylko $D7 bo akurat tu mam rejestry urządzenia. No i gra pięknie.

    Zrobię później może zrzut do YT
    • 9: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Sep 2022
     
    Zrobiłem zrzut, niebawem upload. Jedno ALE jest takie, ze mam problem ze sprzętem i w czasie nagrywania filmiku ze side zauważyłem takie ze 3 mikro przerwy w audio. No może 4 ;) To nie jest więc problem playera tylko mojego peceta, sorry.

    Niebawem tuba.
    • 10: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Sep 2022
     
    Proszę.



    Kuba - na początku odtwarzania audio jest taki głośny pojedynczy "pierd" - on tam "realnie" jest :) (to nie jest wspomniany problem z audio w PC)
    • 11: CommentAuthormono
    • CommentTime20 Sep 2022
     
    Ale to pięknie wygląda i brzmi.
    • 12: CommentAuthortebe
    • CommentTime20 Sep 2022
     
    co to jes VBXE2Flash ?
    • 13: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Sep 2022
     
    @tebe - z poziomu configa sparty X, czy config-selectora, lub też z CP możesz wybrać rdzeń dla VBXE. Czyli można się w dowolnym momencie przełączać np. pomiędzy FX a GTIA emu. Tutaj, do filmików program playera odpalam z 80 znakowego trybu FX a do samego odtwarzania potrzebny jest GTIA ze względu na emulację błędów systemu pal. Stąd też po drodze ten plik wsadowy.
    • 14: CommentAuthorpoison
    • CommentTime20 Sep 2022
     
    WOW, sounds really great !! Is possible do the same for AVFPLAY ? . . . and remove terrible beep sound at the video begining ? :)
    • 15:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime21 Sep 2022 zmieniony
     
    I want to make full featured version for SIDE first to show @tmp that some of features must be implemented in avgcart - otherwise afvplay will not be as cool as SIDE version.

    However, removing beep at the beginning is pretty easy, so I'll do it in spare time.
    • 16:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime21 Sep 2022 zmieniony
     
    @pin, przyślij mi pierwszy megabajt tego filmu zgranego z karty co trzeszczy na starcie.

    Co do przerw w graniu - trzeba sprawdzić, czy wraz z przerwą jest wygaszony ekran (co może deinterlacer we framegraberze pominąć) - wtedy winna jest zbyt wolna karta. Mi się to zdarza przy przewijaniu, zwłaszcza gdy karta była kilkakrotnie zapisywana od początku i zapis przerywany w którymś momencie - wtedy w tym momencie potrafi (ale nie zawsze) być glicz, co oznacza dłuższe czekanie na rezultat, nie mieszczące się w ramce. Podczas normalnego odtwarzania nie zaobserwowałem (karta Sandisk Extreme 16GB).

    Z dodatkowych rzeczy - zwiększyłem długość grania do 128GB, czyli maks, co karta CF może dać przy LBA (na razie w testach, sprawdzone do 16GB)
    • 17: CommentAuthorpin
    • CommentTime21 Sep 2022
     
    Te "przerwy" to nie wina playera, czy Atari. To problem z audio w moim PC, ostatnio właśnie przez to prawie mi się rozleciał live "Strumień z kuchni".
    • 18:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime21 Sep 2022 zmieniony
     
    Drodzy użytkownicy SIDE/SIDEII:

    Nowa wersja MOVPLAY:

    ->link<-

    New features:
    - sound quality best achievable on POKEY ANTIC and GTIA turned on the same time
    - fast 120x forward and rewind
    - shortcut to go to beginning
    - volume up/down
    - pause - reads whole frame to buffer, then displays int from RAM.
    - COVOX under addressees $D280, $D500, $D600, $D700 (binaries with apriopriate names, look into bin catalog), mono, both channels left and right.
    - DOS friendly, may be launched from practical any DOS (tested on 6.4 and Sparta), load address $2800, exits cleanly do DOS.
    - ESC key returns to the place movplay was started in (to DOS, selftest, etc)
    - realtime clock friendly

    But you must prepare CF card as before - write raw data to it.
    • 19:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime21 Sep 2022
     
    Zakładając, że mam podpięte IDE+2 i w nie wetkniętego Side2, odpalam SDX z tego pierwszego i z niego odpalam AVGPLAY - czy odtworzy film z Side2 bez kombinowania?
    • 20:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime21 Sep 2022
     
    Nie wiem, próbuj :) Generalnie player odłącza w jakiś sposób spartę - ale się nie znam na tym. Następnie gra z ide umieszczonego pod d5f0.

    Jeśli jest potrzebny inny adres IDE, można próbować go zmienić.
    • 21: CommentAuthorpin
    • CommentTime21 Sep 2022 zmieniony
     
    Peri Noid - tak. U mnie to tak działa właśnie. SIDE2 najlepiej w trybie loadera (przełącznik w górę), SDX z IDE Plus. Bootujesz się z IDE Plusa i z hdd odpalasz player. No i działa.

    Jedynym zauważonym u mnie problemem jest to, że jeśli player jest odpalany z pliku BAT, to po wyjściu do DOS tenże się wiesza. No i jeśli masz VBXE to obowiązkowo do odtwarzania filmików polecam rdzeń GTIA Emu, bo na FX stracisz większość kolorów.
    • 22:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime21 Sep 2022
     
    Z kolorami na VBXE z rdzeniem FX to już zaobserwowałem jakiś czas temu i wiem w czym rzecz :-) Ale akurat to nie dotyczy kompa, którego używam z IDE+2 bo to stockowa 130-ka.

    Swoją drogą - player można spokojnie odpalić bezpośrednio z tego samego carta na którym jest film. Trzeba tylko odpowidnio cart spartycjonować tak, żeby malutka partycja na player była na końcu a pierwsza partycja zaczynała się na odpowiednim sektorze. Potem nawet podmiana filmów sprowadza się do zgrania ich na pierwszą partycję.
    • 23: CommentAuthorpin
    • CommentTime21 Sep 2022
     
    @Peri Noid - mniej więcej tak właśnie było złożone "demo" WePlash by Nir / Motionride z SillyVenture, tylko że zdaje się że mała partycja była z początku a za nią raw dane filmu. I chyba to jest prostrze rozwiązanie, bo można od określonego numeru sektora zapisywać na kartę dane jakkolwiek. Wyrzucanie partycji na koniec powoduje, że i tak zapisując dane filmu nie możesz uszkodzić MBR karty.
    • 24:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime21 Sep 2022 zmieniony
     
    Nic się nie uszkadza bo wrzucasz na partycję a nie kartę. Cała sprawa polega na odliczeniu od początku karty tylu sektorów, żeby to dawało w sumie "nagłówek" filmu AVF (jest tak trochę takich bajtów rozbiegowych) plus wielokrotność jednej klatki. Liczysz ile sektorów potrzeba, żeby wypełnić takie ograniczenie i partycję zakładasz w kolejnym. Potem możesz wziąć serię filmów (nie jeden tylko dużo), z każdego obciąć tą rozbiegówkę i wrzucasz jeden po drugim jako strumień od początku partycji. W ten sposób:
    1. Linux nie zniszczy tablicy MBR bo piszesz na partycję, która się zaczyna później.
    2. Linux nie zniszczy kolejnej partycji z playerem bo po dojechaniu do końca pierwszej partycji zgłosi brak miejsca.
    3. Player to łyknie bo oczekuje "rozbiegówki", którą uwzględniliśmy i którą przeskakuje a potem sekwencji klatek o konkretnej długości każda bez wnikania w ich zawartość - co oznacza, że sam "przeskoczy" te dodatkowe sektory przed początkiem filmu.
    4. Nie będzie problemu przy przejściu z filmu na film bo to jest po prostu sekwencja kolejnych klatek bez niczego pomiędzy. Na szczęście format AVF jest tutaj bardzo sprzyjający.

    Przykładowo, tak wygląda spartycjonowanie karty, na której mam kilka teledysków, które przerabiałem jeden po drugim a potem prostym skryptem skleiłem w jeden strumień i nagrałem na tę kartę.

    $ fdisk /dev/sdb

    Witamy w programie fdisk (util-linux 2.38.1).
    Zmiany pozostaną tylko w pamięci do chwili ich zapisania.
    Przed użyciem polecenia zapisu prosimy o ostrożność.


    Polecenie (m wyświetla pomoc): p
    Dysk /dev/sdb: 971,58 MiB, bajtów: 1018773504, sektorów: 1989792
    Model dysku: Multi-Reader -0
    Jednostki: sektorów, czyli 1 * 512 = 512 bajtów
    Rozmiar sektora (logiczny/fizyczny) w bajtach: 512 / 512
    Rozmiar we/wy (minimalny/optymalny) w bajtach: 512 / 512
    Typ etykiety dysku: dos
    Identyfikator dysku: 0x16d58148

    Urządzenie Rozruch Początek Koniec Sektory Rozmiar Id Typ
    /dev/sdb1 33 1969999 1969967 961,9M 83 Linux
    /dev/sdb2 1970000 1989791 19792 9,7M 6 FAT16
  1.  
    @JHusak:
    Removing the "beep" at the beginning of a video would be super cool, since this annoying beep happens with EVERY video.

    Now I hope, that @tmp will update the firmware so that all new features of MOVplay can be adapted to AVG cart.

    And one more thing, I would like to see one or two more gfx modes, besides low resolution Gr.9+11 (80x100 pixels). Maybe something like a) HIP (greyscale only) in 160x240 or b) something similar to RIP (difference: Gr. 10 with luma, Gr. 11 with colours for 8x16 = up to 128 colours) in 160x240 pixels would be doable ?

    For old silent movies, HIP with greyscale would be best, for some other movies 128 colours would be enough, if we therefore get a higher resolution. Not sure, if the little A8 and its Antic chip has enough bandwith for that...

    Last not least, the inclusion of Covox is great!
    • 26:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime21 Sep 2022
     
    Pin, a czym się robi te partycje od 33 sektora?
    • 27:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime21 Sep 2022
     
    To ja robiłem. Linuksowy fdisk spokojnie daje radę.
    • 28:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime21 Sep 2022
     
    No właśnie centosowy fdisk nie. Pierwszy sektor to 2048 i nihuhu. Muszę pod jakimś ubuntu spróbować.
    • 29:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime21 Sep 2022 zmieniony
     
    Najpierw klepnij 'c' żeby wejść w tryb kompatybilności ze starym DOS-em.
    • 30:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime21 Sep 2022 zmieniony
     
    @Peri Noid - Poszło! Dzięki :)

    Tylko co z tego, że mi SIDE ani SIDE 2 tego nie widzi... nie widzi partycji FAT16.
    • 31: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 Sep 2022
     
    żeby widziało, to normalnie partycję FAT definiujemy w FDISK'u na Atari.
    • 32:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime22 Sep 2022
     
    AVFPLAY for AVGCART NEW VERSION ALERT!!!

    ->link<-

    added: volumeup/down (POKEY ONLY)
    removed annoying beep at the beginning;
    added pause
    added ESC during play to exit to menu
    added COVOX support (untested, however it worked that way in SIDE version)
    • 33: CommentAuthorpoison
    • CommentTime22 Sep 2022
     
    EPIC, COOL, GREAT !! :) thank you ;-)
    • 34:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime22 Sep 2022
     
    @jhusak: A mi widzi. Nie mam pojęcia, czemu u ciebie jest źle :-/
    • 35:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime22 Sep 2022 zmieniony
     
    Pin napisał.
    • 36:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime22 Sep 2022
     
    No i git.
    • 37:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime22 Sep 2022
     
    nie sprawdzałem jeszcze :/
    • 38:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime22 Sep 2022
     
    powiem, że miałem 2x podejście do FAT16 na karcie, żeby sparta to widziała i 2x się poddałem :(
    • 39:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime22 Sep 2022 zmieniony
     
    Sparta to Sparta, ale żeby SIDE widział. Mam inną kartę partycjonowaną pod Spartą, i tę SIDE widzi.
    • 40: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 Sep 2022
     
    Sun - ale to jest banał. Odpalasz Fdisk, definiujesz external np. FAT16, przydzielasz literę napędu, zapisujesz tablice partycji, wyciągasz kartę i wkładasz do pc. Tam robisz format i gotowe. Aha, no i FAT16, czyli max 2GB.
    • 41: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 Sep 2022
     
    PC zobaczy partycje FAT w takiej wielkości jaką zadeklarujemy na Atari. Dla uściślenia i tylko tego obszaru dotyczy format na pc
  2.  
    dwie ataryny wyposazone w avg z trackami ,mikser i heja mozna grac :)
    • 43:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime22 Sep 2022
     
    @pin: podejmę próbę #3 ;)
    • 44:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime24 Sep 2022 zmieniony
     
    Zrobiłem sobie SimCovoksa, ale inteligentnego - na mikrokontrolerze. Gra bajecznie przez te porty joyów.

    I tak. Jest trzask przy początku odtwarzania filmów na AVFPLAY.

    —edit —już go nie ma.
    • 45: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Sep 2022
     
    z tym "exit to dos" pod SDX to jest jakiś problem jednak. Postaram się to jakoś mocniej zdiagnozować na dniach i dam znać na priv.
    • 46: CommentAuthorpigula
    • CommentTime25 Sep 2022
     
    Teraz Kuba w końcu da się normalnie video oglądać - nie ma tego trzasku... REWELACJA!!!!
    • 47:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime25 Sep 2022 zmieniony
     
    A teraz (zarówno side/side2 jak i avgcart/avfplay) nie ma W OGÓLE trzasku. Tylko po uruchomieniu aplikacji jest (a i to nie zawsze), ale i to się wytnie :) Nie wytnie się tego co jest po uruchomieniu komputera.

    Klikamy spację lub return i po prostu zaczyna grać!

    Jedyne, co jest do poprawienia (ale to było i bywa) u skryptowców - to sklejanie filmów nie catem + 512 bajtów, ale dd z obcięciem pierwszych 8 kb. Inaczej na połączeniu utworów pojawi się trzask. W pierwszych 8 kb nie ma nic, stąd trzask (głośność $33 -> $00(na ramkę) -> $33)

    I wielka prośba do posiadaczy covoksów. Powiedzcie, czy wasze kowoksy robią głośne "pyk" na starcie komputera, czy też nie, i które to kowoksy.

    Mój SimCovox robi pyk, bo SO inicjalizuje port D300 na odpowiednie kierunki i na wartość 00 z niewiadomego stanu.

    I jeszcze - z których kowoksów można odczytać ustawioną zawartość.
    • 48:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime25 Sep 2022
     
    Sprawdziłem u siebie na Side2+PokeyMAX v.2 i pierdnięcia na Covoksie nie ma.
    • 49: CommentAuthorpigula
    • CommentTime25 Sep 2022
     
    określ o jakie głośne pyk Ci chodzi - albo nagraj i wrzuć jakiś plik obrazujący to pyknięcie.
    • 50:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime25 Sep 2022 zmieniony
     
    @PeriNoid: u mnie na maxie2 i AVG na filmach, oraz na audio pdm stereo (czyli powiedzmy 22KHz max) mam efekt winyla. Nagrałem to ostatnio Kubie. Co jakiś regularny odstęp czasu są takie trzaski jak z winyla. Natomiast audio pdm mono, 42-44KHz idzie czyściutko. Nie masz takiego efektu u siebie?