atarionline.pl ATHANOR 2 - Nowa gra na Atari ST/STe - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime15 Sep 2020 zmieniony
     
    Jeżeli, kogoś kręcą przygodówki na Atari ST, powstała nowa gra:
    ATHANOR 2 - LA LÉGENDE DES HOMMES-OISEAUX lub z angielska
    ATHANOR 2 - Legend of the birdmen

    Info od autora:
    - 4 światy do zbadania
    - 60 plansz
    - Dużo muzyki (Ym & Mod)
    - Digital Sound na (na STe)
    - Dialogi i przedmioty do znalezienia
    - Puzzle
    - Dialogi w języku angielskim/francuskim

    - BigBox w stylu oldschoolowym
    - 2 DD Dyski pełne miłości :)
    - Podręcznik (angielski/ francuski)

    Film z rozgrywki pod adresem:


    Przyznam, że wygląda i brzmi bardzo profesjonalnie. Nawet YM wydaje z siebie inne dźwięki niż nędzne popiskiwania ala Whittaker :)

    Dla zainteresowanych, czymś więcej niż tylko graniem, wywiad z autorem:
    ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Sep 2020
     
    Dzięki Hospes za cynk, gra wygląda naprawdę miodnie. Ale gdzie jest link do sklepu? Tutaj jeszcze 18 ekranów z gry:

    ->link<-

    Z ocen graczy wynika, że nacisk położony na ciekawą historię, a przecież grafika i muzyka też stoi na wysokim poziomie.

    Co ciekawe, autor zapowiada trzecią część, która będzie już tylko na Atari ST i Amigę, nie będzie wersji CPC. A w międzyczasie powstanie "Solara", inna gra.
    • 3: CommentAuthorKroll
    • CommentTime15 Sep 2020
     
    Wow, dzięki Hospes za info i linka, wygląda przepięknie, juz nie mogę się doczekać jak będzie można ją kupić
    • 4: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime15 Sep 2020
     
    gra wygląda rewelacyjnie!
    • 5:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime16 Sep 2020
     
    grafique magnifique
    • 6: CommentAuthorKroll
    • CommentTime6 Nov 2020
     
    Juz niedługo bedzie więcej informacji gdzie co i jak info od autora :)
    • 7:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime29 Nov 2022
     
    Gra przepiękna, wygląda na to że wydanie małonakładowe 100 egzemplarzy się sprzedało. Ciekawe, czy będą wznowienia.
    • 8: CommentAuthordhor
    • CommentTime29 Nov 2022
     
    Wszystko piękne i pograłbym, ale czy w tego typu grze to jest jakimś mega problemem zrobić soundtrack na miarę tego z Amigi? A nawet nie zrobić, tylko przekonwertować, czy co tam... Nawet zwykłe ST by dało radę jak wynika z moich obliczeń :)
    • 9:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime29 Nov 2022
     
    Piękna. Ciekawi mnie skąd jeszcze biorą się nowe dyskietki. W TV mówili, że już tylko odzysk.
    • 10:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime29 Nov 2022
     
    @Dhor: widzę, że STe trafiło w dobre ręce - kamień z serca... ;) gdzie ta fotka, ja się grzecznie pytam? ;) :D

    Ale żeby nie odbiegać od tematu. Bardzo ładna gra, nic o niej wcześniej nie słyszałem.
    • 11: CommentAuthordhor
    • CommentTime29 Nov 2022
     
    @grey Ogórki się kiszą i bimber dochodzi - żeby to wszystko swojsko wyglądało :) No ale masz rację, nie ma co zwlekać :)
    • 12:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime29 Nov 2022 zmieniony
     
    Ja słyszałem, że jest firma produkująca dyskietki. Ale parę lat temu. Kasety bardziej schodzą i tu też jest ktoś, kto produkuje. Takie słuchy.
    • 13: CommentAuthordhor
    • CommentTime29 Nov 2022
     
    @jhusak Swoją drogą to całkiem dochodowa nisza. Dyskietki, kasety, to prawie jak z winylami - ludzkość odtwarza technologię, żeby je produkować na nowo :)
  1.  
    Dyskietki nadal można kupić bez problemu. Jest sporo leżaków magazynowych. Gorzej z napędami, bo tego już nikt nie produkuje i generalnie w przypadku mediów przenośnych/wymiennych świat już praktycznie odszedł od nośników mechanicznych (optycznych, magnetycznych).

    Trzeba się cieszyć tym co zostało, bo niedługo będą po tym tylko wspomnienia. :)
    • 15:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime29 Nov 2022
     
    @Yolk: dokładnie :) na szczęście mam kilka zapasowych flopów do ST, a nawet jedną do Falcona :D
    • 16:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime30 Nov 2022
     
    Muzyczka spokojnie do zrobienia jak pod A8, grafika ładniejsza w tej gierce. :)