atarionline.pl Dude Story - opóźnienia, postępy... - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthorMq
    • CommentTime30 Jul 2021

Skokowo poruszają się motyle, bo motyle tak się poruszają w naturze. Latają w losowych kierunkach gwałtownie przyspieszając i zwalniając tempa. Są dobrze animowane, nie są też wrogami. Mają za to zupełnie inne zadanie i sposób ich poruszania jest ściśle związany z tym zadaniem. Nie będzie tutaj żadnych zmian, a oceny tego rodzaju proponuję wygłaszać jak już się zobaczy grę i w nią pogra:-) Z resztą: nie rozumiem o czym piszesz:-)
    • 2:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Jul 2021

Mq - tego nie zmieniaj, to jest genialne! Nie przypominam sobie takiego pomysłu w innych grach Atari, może takich gier nawet nie ma.

Irata:

q.. z jaką Krucjatą wam się kojarzy ?

Upraszam o uważne czytanie przedmówców. Nie "wam" tylko jednej osobie się skojarzyło. I kolega Mały wyraźnie napisał, że chodzi mu o skojarzenie wyrazistych, dużych elementów gry. Nie pisał o podobieństwie gry, nie twierdził, że to taka sama gra, etc.

Irata:

... w każdym razie takie porównania są lekko krzywdzące,uważam że gra MQ będzie lepsza niż wspomniana Krucjata.

Mylisz porównanie ze skojarzeniem, to zupełnie inne pojęcia.
    • 3:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime1 Aug 2021

@Mq "Są dobrze animowane, nie są też wrogami."
    ... a no tak,teraz sobie przypominam,chyba już o tym rozmawialiśmy,całe szczęście że nie są wrogami ;)
    .
    • 4:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime1 Aug 2021

@Kaz porównania czy skojarzenia tego tytułu z daną grą każą przypuszczać że te gry są w jakiś sposób do siebie podobne,z moich rozmów z Mq wynika że nie są.Krucjata fajna,ale rozkładała ją monotonia i sam gameplay.
    • 5:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Aug 2021

Irata:

każą przypuszczać że te gry są w jakiś sposób do siebie podobne

I dlatego Mały napisał, które elementy gry mu się podobnie kojarzą. Nawet napisał, że nie chodzi mu o gameplay. A ty mu przypisałeś, że zrównuje grę z Krucjatą i piszesz, że gameplay jest różny. Bez sęsu.
    • 6: CommentAuthorMq
    • CommentTime1 Aug 2021

Cała ta dyskusja w ogóle jest bez sensu. Uwaga Małego jak najbardziej słuszna, że mu się skojarzyły jakieś tam elementy, przyznałem rację, bo faktycznie można skojarzyć, chociaż mi to wcześniej do głowy nie przyszło - bardziej miałem skojarzenia swojej gry z Dizzy, albo z Superfrog, ale tworząc to wszystko uznałem, że zawsze i tak z czymś będzie się kojarzyło, bo gra jest platformówką, a platformówek jest tak dużo, że chyba nie sposób już wymyślić takiej zupełnie kompletnie innej, skoro od początku startujemy w scenerii pod tytułem "las".
    W kwestiach uwag dotyczących elementó animowanych, wrogów, przeszkadzajek i ozdobników fruwających, to ja i tak już tutaj niczego nie zmienię, bo to co jest, to jest gotowe, a pozostałe elementy, które jeszcze gotowe nie są, również zostały już skrupulatnie zaprojektowane i uparłem się, że będzie po mojemu (w końcu to moja gra:-))).
    • 7:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Aug 2021

Mq:

uparłem się, że będzie po mojemu (w końcu to moja gra:-))).

I tak trzymaj! :)

PS. Irata - oglądając "Dude" mnie przypomniała się gra "Forbidden Forest". I nie oznacza to, że uważam, że to gry podobne albo takie same :).
    • 8:

CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime1 Aug 2021

Napiszę to jeszcze raz. Latach gdy powstała krucjata - nie było gier z takimi dużymi elementami i wchodzeniem do pomieszczeń (w tamtych czasach nie znałem takich gier). Krucjata była dla mnie takim rarytasem.

Porównanie/skojarzenie z obecną gra to same plusy. Moja wypowiedź nie ma ani grama złego skojarzenia. Duże elementy, animacje różne scenerie itp. same plusy.
    • 9: CommentAuthorMq
    • CommentTime1 Aug 2021

Rozchodzi się jednak o to, żeby te plusy nie przesłoniły wam minusów :-)