atarionline.pl SDrive Micro ;) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthorJerzy72
    • CommentTime13 May 2021

O super, na pewno chętnych będzie sporo.
    • 2: CommentAuthorborg
    • CommentTime17 May 2021 zmieniony

@Belzebub

Bo mnie wkurza, że jak wciskam Option w SDRivie, to mi zaczyna Atari bipać i uciekać "kursor". Starsznie to dziwnie w tym browserze podinkowane. To sobie wole pierdyknąć szybko Reset-Option.
    • 3: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime17 May 2021

No ale...możesz sobie wciśnąć Inverse....
    • 4: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime18 May 2021

@borg trochę masz rację, ale mnie bardziej irytuje to że aby mieć długie nazwy plików to za każdym razem trzeba wciskać Control+L
    • 5: CommentAuthortakron27
    • CommentTime18 May 2021

nie trzeba, wystarczy zapisać w konfigu długie nazwy wyświetlane defaultowo.
    czytajcie manuala czasem...
    • 6: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime18 May 2021

@tarkon27 a gdzie ten manual jeśli możesz podać
    • 7: CommentAuthorXuio
    • CommentTime18 May 2021

@takron27 Moze to kwestia wersji, ale moje czerwone nie zapisuje tego parametru w konfiguracji

@Belzebub ->link<-
    • 8: CommentAuthortakron27
    • CommentTime18 May 2021

->link<-

control+W L Y
    mam wersję zaxonową(micro) i działa
    • 9: CommentAuthorXuio
    • CommentTime18 May 2021

Dziekuje takron27, nie wpadlem na to, zeby jeszcze wciskac "L".
    • 10: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime18 May 2021

Dzięki Panowie
    • 11: CommentAuthortakron27
    • CommentTime19 May 2021

:) fajnie że się okazało że jednak działa, a nie jakiś bug u urządzeniu. tak, torochę dziwnie jest zrobiony zapis konfiguracji, że nie zapisuje 'całości' używanych ustawień tylko wybiórczo jedną funkcjonalność.
    podobnie można w konfigu zapisać sio-speed, obszar pamięci używany przez loader (chyba to dot. tylko plików xex.; używałem, zmieniam czasem, wiele testowanych .xexów nie działa mi na domyślnym ustawieniu),
    czy defaultowy plik podstawiony pod D1.
    • 12: CommentAuthorborg
    • CommentTime19 May 2021

Ale maniana z tym zapisywaniem konfiguracji po trochu :D

Do tej instrukcji się nie dokopałem, w tej co miałem o tym nie pisali. No nic - dobrze wiedzieć :)
    • 13: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime19 May 2021

@borg teraz już nie będziemy musieli klepać Control+L za każdym razem ;)
    • 14: CommentAuthorrycek77
    • CommentTime1 Jun 2021 zmieniony

Kupiłem SDrive do wykopanego po 30 latach z piwnicy Atari 65XE i szczerze polecam. Mam jednak problem - jeden ledwo działający jostick mi się ostał. Myślałem o adapterze takim jak Tom Rev. Ktoś używa i poleca ?. Może są inne alternatywy ?.
    • 15: CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime1 Jun 2021

Tom rev. 2 i 3 działają z Atari - mam, sprawdzałem. Jeśli chcesz grać na padzie to jest to sensowne rozwiązanie. Ale jeśli joystick to kupuj klasyka.
    • 16: CommentAuthorJerzy72
    • CommentTime1 Jun 2021

Zgadza się, mam też Tom rev. 2 i logitecha f710 i można grać, ale nie ma to jak Atari CX-24 na kabel.
    • 17: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime1 Jun 2021

@Jerzy72 chyba CX-40 dużo lepszy do grania
    • 18: CommentAuthorJerzy72
    • CommentTime1 Jun 2021

Każdy ma swoje upodobania, ja mam z 10 dżojstików. Ale najlepiej lubię Atari CX-24.
    • 19: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime1 Jun 2021

@Jerzy72 Też mam sporo joyów i te CX24 też miałem ale się ich pozbyłem bo strasznie źle mi się na nich grało i kurczę myślałem że sobie poprostu pomyliłeś modele
    Ten który preferujesz uchodzi za bardzo niewygodny joy no ale ok każdy ma swój gust i preferencje
    • 20: CommentAuthorJerzy72
    • CommentTime1 Jun 2021 zmieniony

Jak już jesteśmy przy joystickach Atari to tu jest coś na ten temat ->link<-
    • 21:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Jun 2021

Panowie, niech dyskusja o SD Micro nie przeradza się w wątek o joystickach - jeśli potrzebna zmiana tematu to doradzam poszukanie odpowiedniego wątku lub w razie potrzeby otworzenie nowego.
    • 22: CommentAuthoryerzmyey
    • CommentTime2 Jun 2021

A tak żeby nie zakładać nowego wątku - może ktoś będzie wiedział. Mam ten Sdrive micro, ale rosyjski bodajże - i prawie żadne demo nie wchodzi (parę wyjątków).
    Po update'cie firmware'u chodzą prawie wszystkie już gry, ale z dem prawie nic: niezależnie, czy XEX, czy ATR. Zaczyna wczytywać i nieodmiennie po jakimś czasie przestaje, bez żadnego requestera, milknąc i pozostawiając na niebieskim ekranie kursor w tradycyjnym lewym górnym rogu.
    Pozdr.
    • 23: CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime2 Jun 2021

Może dzielnik transferu dla SIO jest źle ustawiony? Zakładam, że próbowałeś na innej maszynie?
    • 24: CommentAuthorNitro
    • CommentTime3 Jun 2021 zmieniony

Repost mojego posta z AA:

Wg. mnie problemy mogą być trzy:
    -nie wciskanie option albo robienie tego za wolno, ja mam taką technikę(bo klawisz reset mam upalony). Wciskam OPTION, trzymam i Inverse - ten znaczek na samym dole po prawej. I komputer robi reboot.
    -coś się stało się i masz złe ustawienia bootloadera lub loadera. Napisz co piszesze w prawym dolnym rogu loadera - fastSIO i bootloadera. Następnie naciskaj U aż będzie -(najwolniej) i wtedy sprobuj załadować.
    -coś z softem, podaj co pisze po naciśnięciu klawisza Help oraz w loaderze, sdrive by kbr?

Mi wszystko co może śmigać smiga, wczoraj rozpakowałem na dzień dziecka 800XE i SDrive szary. Czekam na rozszerzenie RAMu plug'n'play.
    Parę newschoolowych dem na stockową maszynę:
    ->link<-
    A w zamian nie ma może jakaś dobra dusza na sprzedaż GTIA/GTIA fixera? Szkoda plombę zrywać ale jeszcze gorzej sprzęt marnotrawić.

No i już z takich pierdół jak wszystko zawiedzie marka karty, format, sektory na bajt...
    • 25: CommentAuthorxangel
    • CommentTime4 Jun 2021

Nitro: mam płytki do GTIA Fixera, ale jak chcesz zlutowany, to właśnie nadchodzi weekend.... :)
    W razie czego napisz do mnie na lapserwis@gmail.com