atarionline.pl SDrive Micro ;) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime14 Jul 2021
     
    szczególnie, jeśli nie jest "prawdziwym Polakiem" :)))))))))))))))))))))))))))))))))
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Jul 2021
     
    Kryteria tej kategorii to już sami musicie ustalić :D
    • 3: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime16 Jul 2021
     
    Ja nie jestem ;) Nie ma co ustalać ;)
    • 4: CommentAuthorAmigos
    • CommentTime27 Nov 2021
     
    Witam czy jeszcze to cudo można gdzieś kupić?
    • 5:
       
      CommentAuthorgienekp
    • CommentTime6 Mar 2022
     
    Czy jest jakiś trik, który spowoduje, że po włożeniu SDrive do gniazda OD RAZU będą przypisane jakieś defaultowe dyski. Bez jakiegoś menu i innych cudaków. Np.
    D1: -> TMP1.ATR (tu chyba można by podmienić nazwę na SDRIVE.atr)
    D2: -> TMP2.ATR
    D3: -> TMP3.ATR
    D4: -> TMP4.ATR

    ?

    Potrzebuje się trochę pomieszać z fizycznym magnetofonem no i muszę fizycznie wypiąć jedno i wpiąć drugie a potem znowu to pierwsze.
    • 6: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime1 Jun 2022
     
    Tak daje znać . Dzięki wsparciu Jakuba który mi odsprzedał swoje zachomikowane Atmegi za rozsądne pieniądze, mogłem zrobić kolejne 20 SZT Sdrive Micro a nawet je troche przecenić ;) No ale to ostatnie 17 szt i kończę produkcję. ->link<-
    • 7: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime5 Sep 2023
     
    Dobra.Jako że konkurencja zrobiła swoją wersję ja odpuszczam ;)
    Zostało mi materiałów na 20 szt. Przeceniłem i wystawiłem na Alle,

    ->link<-
    • 8: CommentAuthortakron27
    • CommentTime6 Sep 2023
     
    osobiście bardziej doceniam tutejszy przycisk reset niż tamtejszy zmiany numerów stacji.
    • 9:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime6 Sep 2023
     
    Reset też jest.
    • 10: CommentAuthorbartgo
    • CommentTime6 Sep 2023
     
    To super urządzenie jest. A najfajniej jakby długie przyciśnięcie robiło reset a krótkie działał jak zmieniarka stacji dysków.
    • 11: CommentAuthorrozyk
    • CommentTime7 Sep 2023 zmieniony
     
    Kupione na prezent.
    Zostały 3 sztuki.
    Proszę nabywać ten zacny towar póki czas :-)
    • 12: CommentAuthoraxe
    • CommentTime7 Sep 2023
     
    Święte słowa. Zostały 2;)
    • 13:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime7 Sep 2023 zmieniony
     
    Nic nie zostało :) Ja już miałem z poprzedniego bacza.
    • 14: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime7 Sep 2023
     
    Panowie, technicznie nie da sie zrobić twardego resetu Atari przez interfejs SIO .

    To znaczy, da sie ale to nie było by zdrowe dla sprzętu ;) Czyli przycisk zwierający zasilanie ;) A potem patrzeć gdzie się dymi. ;)

    Dziękuje wszystkim zakupowiczom, zmotywowaliście mnie zrobiłęm express i dzisiaj wysłałem większą część zamówień. Jutro - pojutrze powinny wyjść pozostałe.

    I prawdę mówiąc, jednak postanowiłem kopać sie z koniem. Przepraszam za zmianę ale kolejne Sdrive Micro można nadal zamawiać. Dosyć mam ciągłego ustępowania jednemu samcowi alfa ;)
    • 15:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime7 Sep 2023
     
    No i git. Niech ludzie decydują, co chcą i od kogo.
    • 16: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime7 Sep 2023
     
    quod erat demonstrandum
    • 17:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime8 Sep 2023 zmieniony
     
    @zaxon nie fikaj, bo zaraz z dżuda dostaniesz w uda :)))))))))))))))
    • 18: CommentAuthoradi
    • CommentTime8 Sep 2023
     
    SDrive został opracowany jako projekt open source przez Św. pamięci Rastera i jego Kolegę.

    Czyli można go produkować bez oglądania się na konkurencję.
    • 19: CommentAuthorXuio
    • CommentTime8 Sep 2023
     
    I bardzo dobrze zaxon. Btw. dokupilem jeszcze jeden, do poprzedniego, czerwonego.
    • 20: CommentAuthorbartgo
    • CommentTime8 Sep 2023
     
    > kolejne Sdrive Micro można nadal zamawiać

    Pomarudzę jak typowy niewdzięczny obywatel... Ciągle te szare i szare... Czemu nie w kolorze 600/800XL?...
    • 21:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime8 Sep 2023
     
    Spray w łapki i zrob.se :D
    • 22: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime21 Sep 2023
     
    Rozesłane. Przepraszam że tyle zeszło ale DHL Express ( LOL) mi 10 dni płytki woził z Niemiec do Belgii z Belgii do Holandii i z powrotem.

    Kolejne wystawione.

    ->link<-

    I tu taka prośba, jeśli ktoś zamawia to bardzo bym prosił do paczkomatu INPOST o ile to nie problem.

    Niestety dzięki dziwnej polityce Allegro do kuriera musze dopłacać, nawet jeśli jest niby darmowy w Smarcie. Podobnie jest z dostawami Allegro One box. Ta dostawa to spore ryzyko.Kurierzy paczki gubią, nie odbierają w terminie itp problemy. Nie polecam tej metody dostawy.
    • 23:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime21 Sep 2023 zmieniony
     
    mozna tak...duzo pracy, duzo utraconej funkcjonalosci..

    mozna tez i tak- ->link<-


    ->link<-



    2 buttons: next drive, previous drive
    2 buttons pressed together - RESET of device; loader will load after atari reset
    6 leds: 2xRED ( sd act/error) , drive number:
    D1: blue
    D2: green
    D3: yellow
    D4: orange
    • 24: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime21 Sep 2023 zmieniony
     
    Można. Tylko hmm, Kto tak naprawdę będzie zaglądał za Atari żeby patrzeć na diody ? Albo po omacku siegał do przycisków na górze ? I obluzowywał interfejs w gniazdku ?

    Upierdliwość użycia level max. No chyba że będzie lusterko w zestawie ? Najlepiej takie dentystyczne. Do tego , hmm coś Ci z tej wtyczki płytka wystaje ? CZy to jest gniazdo micro SD z zatrzaskiem karty ? Przecież połowa ludzi je wyrwie niedługo po zakupie.

    Ot, cóż powiedzieć ? Jak zwykle. Zobaczyłeś że coś zrobiłem i mi sie to sprzedaje więc też musiałeś zrobić ;) Niestety, idei idącej za tą moją wersją Sdrive nie zrozumiałeś kompletnie .

    A idea była prosta. Miało być tanie, proste w użyciu. Dla ludzi którzy nie mają czasu patrzeć na diody, zagłebiać sie w czytanie manuali która od czego jest. No i dociekać po co są te cholerne przyciski ?

    Oni chcą to tylko podłączyć wieczorem i z dziećmi zagrać w Montezumę. ;)

    Ty rozbudowałeś na siłę, na siłe też upychając w swoją wtyczkę. BTW, wtyczki ci zalegają ? Bo nie wiem czy nadal wydzielasz sprzedaż ? Nadal jest jedna wtyczka na osobę ;) ?

    Smutne to trochę w sumie bo przecież masz możliwości, maszyny, ludzi , mógłbyś zrobić dużo dobrego a wolisz robić tak jak robisz. NO ale , twoja sprawa ;)
    • 25:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime22 Sep 2023
     
    czy na sali jest prawnik? :-)
    • 26: CommentAuthortakron27
    • CommentTime22 Sep 2023
     
    zaxon, ale przyznam, że nawet do głupiego wczytywania montezumy, ta jedna dioda pokazująca czy coś się wczytuje, czy sprzęt się zwiesił, to jednak się przydaje ;)
    • 27: CommentAuthorVLX
    • CommentTime22 Sep 2023
     
    Panowie, spokój. Nie wiem, co ma na celu ta bezsensowna przepychanka.

    Są różne wersje wersje - pełna wersja z pięcioma przyciskami, uproszczona z dwoma przyciskami, maksymalnie uproszczona bez przycisków. Każda ma swoje przeznaczenie i grupę odbiorczą i pisanie że któraś jest lepsza albo gorsza jest bez sensu. Są po prostu różne i mają różne grupy odbiorcze. Zluzujcie poślady.
    • 28: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime22 Sep 2023 zmieniony
     
    Yny.Tak swoją droga kiedyś robiłem też i pełną wersję.Po uwagach od ludzi którzy i tak tego nie używali dopiero powstała wersja mini. Była w THT bo myślałem o kitach do samodzielnego składania.
    • 29: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime22 Sep 2023
     
    Nawet była obudowa ;)
    • 30: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime22 Sep 2023 zmieniony
     
    Dla mnie osobiście bardziej podoba się wersja od Zaxona, przy tym jest tańsza, prosta i solidna, bez niepotrzebynych fajerwerków i wodotrysków. Czekam na wersję z guzikiem, który będzie resetował komputer bez konieczności wyłączania go. Wiem, że niemożliwe, ale ja się na tym nie znam, więc dla mnie jak najbardziej możliwe. :-)
    • 31: CommentAuthorbartgo
    • CommentTime22 Sep 2023 zmieniony
     
    Dla mnie świetnym kompromisem byłaby wersja Zaxona w której guzik by rotował między czterema napędami a dłuższe przyciśnięcie działało jak obecnie (reset). Ale wtedy faktycznie powstaje kwestia wskazywania która stacja jest wybrana i komplikujemy.

    Te guziki i diody od Lotharka to niezła konkurencja dla mechanizmu zmiany napędu z Fujineta i chyba jedyna opcja żeby szybko pograć w gry kilkudyskowe bez rozkładania super sprzętu i kabli. Design z wtyczką wygląda nieco prototypowo ale może gniazdko da się wstawić pionowo albo coś. Generalnie jest to jakaś alternatywa ale pewno mniej budżetowa :D

    Nawiasem mówiąc, dwie różnokolorowe diody by wystarczyły do wskazania wyboru jednej z czterech stacji (00 01 10 11).
    • 32:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime22 Sep 2023
     
    Wystarczyłaby nawet jedna rgb hehehehehehe
    i 20 stronicowa instrukcja obsługi z legendą kolorków ;)
    • 33: CommentAuthorVLX
    • CommentTime22 Sep 2023
     
    Oj tam. Dajesz w środku miniprojektor, który na suficie wyświetla wszystkie informacje. A w sio2sd byłby tylko malutki obiektywik.
    • 34:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime22 Sep 2023
     
    O, to też niegłupie!
    Choć malutkie, niecałocalowe wyświetlaczyki OLED/epaper są też już w dostępnych pieniążkach.
    • 35: CommentAuthortakron27
    • CommentTime22 Sep 2023
     
    konstantyn - takiego zimnego resetu przez złącze sio nie da się zrobić.

    bartgo - przy pomocy przycisków zmiana przypisanego napędu (d1,d2,..) , a granie w gry kilkudyskietkowe, to chyba dwie różne sprawy. gra będzie oczekiwała innego dysku (pliku obrazu) w napędzie o tej samej literze (np. d1); przyciski nie podmontują ci innego pliku pod tą samą literę.
    mylę się ?
    • 36: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime22 Sep 2023
     
    Takron27 - da się, wszystko się da, tylko jeszcze nikt nie wpadł na pomysł jak to zrobić. ;-) Jakąś przedłużkę po kabeklach w odpowiednie miejsce puścić, czy inną szajbkę wstawić i bedzie. ;-)
    • 37:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime22 Sep 2023 zmieniony
     
    do Piotra Bugaja ./ vel Zaxxon

    "Można. Tylko hmm, Kto tak naprawdę będzie zaglądał za Atari żeby patrzeć na diody ? Albo po omacku siegał do przycisków na górze ? I obluzowywał interfejs w gniazdku ?"


    nie ma takiej potrzeby; cala wtyczka "swieci" w dosc wyrazisty sposob



    "Upierdliwość użycia level max. No chyba że będzie lusterko w zestawie ? Najlepiej takie dentystyczne. Do tego , hmm coś Ci z tej wtyczki płytka wystaje ? CZy to jest gniazdo micro SD z zatrzaskiem karty ? Przecież połowa ludzi je wyrwie niedługo po zakupie."

    Dam Ci do reki, zebys wylamal. obok bedzie czekac skrzynka wodki jako nagroda. Popatrz na punkty oparcia i wyciagaj wnioski. podstawy mechaniki. A propos lusterka - po co ta zlosliwosc ?






    "Ot, cóż powiedzieć ? Jak zwykle. Zobaczyłeś że coś zrobiłem i mi sie to sprzedaje więc też musiałeś zrobić ;) Niestety, idei idącej za tą moją wersją Sdrive nie zrozumiałeś kompletnie"


    teraz mnie rozbawiles. Prosze przyklad ? Ty zrobiles ? github zrobil..
    wtyczki sio transparentne bylo po to robione w 2019r ...i pod kilka innych rzeczy, ktore w ramach wolnego czasu wypuszczam.


    "A idea była prosta. Miało być tanie, proste w użyciu. Dla ludzi którzy nie mają czasu patrzeć na diody, zagłebiać sie w czytanie manuali która od czego jest. No i dociekać po co są te cholerne przyciski ?"

    Jobs powiedzial, ze jeden przycisk to za duzo... uwazam, ze dwa sa w sam raz :-).



    "Oni chcą to tylko podłączyć wieczorem i z dziećmi zagrać w Montezumę. ;)"

    w dwudyskowa gre juz nie zagraja...


    "Ty rozbudowałeś na siłę, na siłe też upychając w swoją wtyczkę. BTW, wtyczki ci zalegają ? Bo nie wiem czy nadal wydzielasz sprzedaż ? Nadal jest jedna wtyczka na osobę ;) ?"

    proponuej spojrzec na moja strone. Dla ciebie bez zmian. Na sile sie oduczylem i nie mam ochoty.. wiek i brzuch mi przeszkadza


    "Smutne to trochę w sumie bo przecież masz możliwości, maszyny, ludzi , mógłbyś zrobić dużo dobrego a wolisz robić tak jak robisz. NO ale , twoja sprawa ;)"

    Smutne jest to, ze swoim uraganiem zmuszasz mnie do odpowiedzi..
    • 38:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime22 Sep 2023
     
    "... A Kapusta rzecze smutnie:
    - Moi drodzy, po co kłótnie,
    Po co wasze swary głupie,
    Wnet i tak zginiemy w zupie!"
    • 39:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime22 Sep 2023 zmieniony
     
    Ja tu nic nie napiszę, bo gdybym napisał, to niejeden by się niezręcznie poczuł :/ A ja najsamprzód :\
    • 40:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime23 Sep 2023
     
    Gdzie się 'tuzy bijo' tam zyskuje OpenHardware i DIY
    • 41: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime23 Sep 2023 zmieniony
     
    Na te przepychanki między tuzami można spojrzeć inaczej:
    że trochę w sumie ubarwiają ten atarowski świat
    (jak w filmie sensacyjnym albo jakimś thrillerze)
    • 42:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime23 Sep 2023 zmieniony
     
    I tu się z tobą zgodzę ale... żeby się nie okazało jak w wspaniałym polskim filmie "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz":

    ->link<-

    że za chwilę trafią na gablotkę i będziemy jeździć aż do Bydgoszczy! :-)

    Im dłużej patrzę na ten fragment w sklepie tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że mamy 1:1 przerysowaną sytuację z naszego atarowskiego grajdołka...
    • 43: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime26 Sep 2023
     
    @jhusak
    To ja Cię wyręczę bo jak to czytam......

    Mam nadzieję że Projekt RM 800XL wypali.
    Pogadanki o wyższość koloru diody nad sensem istnienia interfejsu,
    przestaną mieć rację bytu. I koniec. Z całym szacunkiem dla Autorów obu bardzo fajnych "międzymordź"
    • 44: CommentAuthoradi
    • CommentTime26 Sep 2023
     
    @atariki50
    Zaczną się pogadanki na temat wyższości zasilania DIN nad zasilaniem USB-C.
    • 45: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime26 Sep 2023
     
    Jessu, jakie tuzy ? Ot , cała moja fabryka jak ktoś ciekawy a nie był u mnie . Blok, 3 piętro. Na filmie , wychodzę z pracy i wracam do domu.Dobrze że mam blisko ;)



    Co do jeżdżenia do Bydgoszczy ? Cóż, nie chce ale musze bo Przemek dał mi bana na zakupy u siebie w sklepie jakiś czas temu ;) Pojęcia do tej pory nie mam dlaczego. Nie wyjaśnił. Ale nie wnikałem a bardzo bo i po co ? Kabelki SIO sobie robię swoje, wtyczki też a jak coś grubszego jest do kupienia to odsyłam klientów niech u niego kupują bezpośrednio i mi wysyłają. Są zdziwieni dlaczego tak trzeba cudować ale piszę im im że to tak działa. Bo tez nie ma sensu tłumaczyć...

    A USB jako gniazdo zasilania, do tego, montowane powierzchniowo to czyste ZUO, zahaczające nawet o celowe postarzanie produktu ;)
    • 46: CommentAuthoradi
    • CommentTime26 Sep 2023 zmieniony
     
    Mnie też śmieszy zasilanie całego komputera retro wtyczką Mikro-USB lub USB-C.
    Zupełnie nie pasuje do ducha tamtych czasów. Wówczas takich małych wtyczek nigdzie nie było.

    Co prawda Rigol w swoim najnowszym oscyloskopie też dał zasilanie przez USB-C i to na wlutowanym pionowo, powierzchniowo gniazdku. Rzeczywiście postarzanie produktu. Starsze oscyloskopy miały wbudowany, elegancko ekranowany zasilacz.
    • 47: CommentAuthormono
    • CommentTime26 Sep 2023
     
    A w 7800 jakie było gniazdo zasilania?
    • 48:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime26 Sep 2023
     
    Takie gówniane mocno, dwupinowa wtyczka niespotykana chyba nigdzie indziej.
    • 49: CommentAuthormono
    • CommentTime26 Sep 2023
     
    Ja to wiem :) Dlatego pytam.
    • 50: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime26 Sep 2023
     
    @adi
    Miałeś rację:)

    Swoją drogą gdyby dali DIN to byłby płacz że nie USB-C :)

    No nie dogodzisz ;)