atarionline.pl Ciekawe filmy o historii elektronicznej rozrywki i o Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime31 Jan 2021 zmieniony
     
    Witam wszystkich w tym temacie, zachęcam do wrzucania linków do ciekawych filmów związanych ogólnie z historią elektronicznej rozrywki, retro grami i oczywiście o Atari.
    Może ktoś znajdzie tu coś dla siebie wartego obejrzenia a czego jeszcze nie widział?
    Sam czekam na ciekawe propozycje ;)

    Na początek takie coś ode mnie może ktoś nie zna/nie widział



    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime31 Jan 2021
     


    Podobne materiały są w ciekawostkach.
    • 3: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime31 Jan 2021 zmieniony
     
    @IRATA4 nie było pytania :D
    • 4:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime31 Jan 2021 zmieniony
     
    @ Belzebub to dopiero po inicjacji,musisz zostać zaprzysiężony na Atarianina,wyrzec się Commodore i wszystkiego co niezwiązane z Atari,czasem trzeba nawet porzucić rodzinę gdy ta nie akceptuje takiej pasji,dopiero wtedy Kaz da ci Atarianieństwo ;)

    Normalnie wklejasz link,np z YT zaznaczasz,Ctrl
    +C,wchodzisz na Aol Ctrl+V

    ->link<-
    • 5: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime31 Jan 2021
     
    @IRATA4 Jestem gotów do inicjacji, ale rozbierać się nie będę ;)
    Commodore wyrzekłem się dawno temu, PC to tylko maszyna do pisania a rodzina od dawna nie ma już wyjścia :)

    Gram jeszcze na Nintendo, Sedze i Xboksie ale to nie komputery ;)

    Wklejanie filmów ogarnąłem, wiem gdzie był błąd, dzięki za radę.

    Temat faktycznie podobny już jest, najwyżej jeśli @Kaz uzna to przeniesie moje filmy do ciekawostek a ten temat usunie.
    • 6: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime1 Feb 2021
     
    @Belzebub - IMHO tak jest lepiej
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Feb 2021
     
    @ Belzebub o to fajnie że w Nintendo grasz i Segę,a ten X to co to ? ;)podobno długie oddziaływanie promieni X prowadzi do nowotworów,ja tam Playstation4 bo piątki jak za komuny dostać nie można nigdzie,a Pewexy pozamykali :(. :D.
    • 8: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime1 Feb 2021 zmieniony
     
    Ja lubieć promień X i Xbox "lepszejszy" dla mnie bo ja cebula jestem a tam XGP za 4 cebuliony jest :) no i bardziej pad mi leży od tego w PS4
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Feb 2021
     
    @ Belzebub kiedyś grałem w X-Boxa,ale brakowało mi znanych ip,gier Fumito Uedy,Boga Wojny i takich tam,a co do PS4 to spełnienie moich marzeń za sprawą VR :D.Grałeś w Nier Automata ?
    • 10: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime2 Feb 2021
     
    Fb i podobnych nie używam, cenię sobie prywatność
    O współczesnych grach chyba byśmy nie pogadali :) wymieniłeś gry które kompletnie do mnie nie trafiają.
    W Nier Automata grałem brzydka grafika i podobnie nudaaa straszna jak dla mnie oczywiście
    Ja lubię gry akcji wszelkiej maści strzelanki, wyścigi czy bijatyki
    Jak potrzebuje dobrej fabuły to relaksuje się przy dobrym filmie
    VR jest spoko ale dla mnie to zabawa na chwilę potem boli mnie głowa
    O grach zawsze można pogadać tutaj, zaglądam tu przynajmniej raz dziennie.
    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Feb 2021 zmieniony
     
    Automata oprócz świetnej fabuły ma niesamowity i z zróżnicowany gameplay,grafika też jest niezła,szczegółowa.Nie trafiają bo na Xsie nie ma,ja np nie lubię gier w stylu Gears-wszystko na jedno kopyto i fabuła 16+ he,he.Na Psa masz Detroid,Horizon,Tsushima-który czeka w kolejce a na tego typu tytuł czekałem chyba całe życie,piękna muzyka i otwarty świat który nie jest upszcony masą znaczników,do tego krótkie brutalne starcia i przygnębiający klimat.Tak na marginesie to nie lubię otwartych światów bo wszystkie są na jedno kopyto czyli świat otwarty a gra sprowadza się do biegania od punktu "a" do "b" później do "d" i znowu do a i tak do wyczerpania pomysłów,w niektórych "piaskownicach"to już przegięcie na przykład w Horizon Zero jest tyle dodatkowych zadań że w połowie gry zapomniałem o co generalnie chodzi,jaki jest główny motyw,po prostu biegałem i wypełniałem kolejne zadania,dla mnie Horizon to średniak z piękną grafiką bo ta naprawdę jest niesamowita,nie lubię też gier idących w trendy związane z tym co się aktualnie dzieje,za przykład niech posłuży The Last Of Us 2 -grę zrąbali robiąc z głównej bohaterki lesbijkę generalnie nie chcę spojlować ale zjebali po całości.Pisałeś że grasz na konsolach Nintendo i Segi,nie napisałeś na jakich,więc zapytam jakie to konsole ? Lubię Segę i Nintendo,jakiś czas temu dla Zeldy kupiłem WII U,bo jak nie ma nowego Metroid/a to szkoda mi kasy na Switcha,mam New 3DSa i masę gier do ogrania,wolę fajny gadżet z ekranem 3D który mieści się w kieszeni niż konsolo tablet który znając mnie z docka by nie wyszedł-bo by się łekran rysował he,he .
    A na koniec filmik z gry Ghost of Tsushima .




    No i dużo grywam na Atari,w końcu wychodzą konkretne gry i niektóre dla wybranych(prawdziwych Atarian) jak ta niżej prezentowana-tzn ku mojej uciesze nie ma na piracie, warto kupić bo klimat i game play sprawiający masę frajdy,jedyny minus to brak tej muzyki z zwiastuna ;) .




    • 12: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime2 Feb 2021 zmieniony
     
    Nie trafiają nie dlatego że na Xie nie ma bo ja Xa kupiłem świadomie, tylko dlatego że nie lubię takich gier poprostu
    Takie mocno japońskie gry mi nie podchodzą
    Też nie przepadam za grami z otwartym światem takie Assassyny mnie męczą i są na jedno kopyto choć ten ostatni nawet spoko ale już Shadow Tomb Raidera czy Red Dead Redemption 2 grałem z przyjemnością
    Gearsy 4 były fajne, piątka już mnie trochę nudziła
    Lubię Halo podobnie jak Battlefielda no i Forzę Motorsport czy Horizon
    Ostatnio pogrywam też w Morze złodziei
    A dzięki wstecznej kompatybilności gram czasem w gry z poprzednich Xboksów

    Jak o Nintendo i Segę chodzi to tylko retro gry z Pegasusa i Segi Mega Drive 16bit

    No i wkrótce małe Atari jak tylko otrzymam SDrive ;)
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Feb 2021
     
    jakbyś miał coś na wymianę na Segę to mam parę gier na wymianę,szukam Gauntlet 4,The Terminator,Immortal.
    • 14: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime2 Feb 2021 zmieniony
     
    Na Segę mam kilka cartów ale nie kolekcjonuje ich, gram głównie na składankach 112in1 i 196 in 1
    Przez ostatnie lata grałem głównie na Xboksach dopiero jakiś czas temu naszło mnie na retro
    Kupiłem klona Pegasusa, Segę MD, Atari 2600 i niedawno Atari 800XE

    PS. Kaz nas nie wywali za ten mały śmietnik nie na temat? ;)
    • 15:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Feb 2021 zmieniony
     




    Ps.
    Kaz jest zajęty grą,jak zobaczy że ja coś piszę to nie wejdzie bo nie będzie mu się chciało czytać/usuwać ha,ha,ha.
    • 16: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime3 Feb 2021
     
    :) a gra czy tworzy?

    jeśli chodzi o filmy to kiedyś czytałem o filmie nt. bicia rekordów w grach (chodziło o stare gry oczywiście) taki jakby dokument tylko nie pamiętam tytułu, wiem że go kiedyś chciałem obejrzeć ale wyleciało mi z dyńki, będziesz może kojarzył co to mogło być?
    • 17:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Feb 2021 zmieniony
     
    Kaz ?
    Kaz tworzy z tego co mi wiadomo to ma chłopak ciekawe pomysły które nie rzadko są wykorzystywane w nowych grach na A8 i piksluje coraz ładniej.
    Gra również i podstępem zmusza innych do przyznania swoich racji wyrywając tychże często rano podczas snu na różnych zlotach ;),na dowód załączam film,trzeba uważać co się piszę na forum bo później można niespodziewanie trafić na Kaza z kamerą he,he.


    Sugerowałem się ocenami z TS/a

    • 18: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime12 Feb 2021 zmieniony
     
    @IRATA4 fajny ten film z ogrywania Tarkusa :)

    jeśli chodzi o filmy to kiedyś czytałem o filmie nt. bicia rekordów w grach (chodziło o stare gry oczywiście) taki jakby dokument tylko nie pamiętam tytułu, wiem że go kiedyś chciałem obejrzeć ale wyleciało mi z dyńki, będziesz może kojarzył co to mogło być?

    Już wiem co to było
    The King of Kong Fistful of Quarters



    oraz późniejsze bo zawirowań w tej ciekawej historii jest całe mnóstwo










    Ja mega jaram się takimi historiami, sporo też o tym czytałem, no i oczywiście zachęcam każdego do dokładnego zapoznania się z tą historią oraz z stroną Twin Galaxies - to część historii naszej wspólnej growej pasji która trwa nadal :)
    Za dzieciaka sporo grało się nie tylko na komputerach i konsolach ale również w ówczesnych "klubach arcade" w PL ;)

    Swoją drogą ciekawe czy w Donkey Kong i Pac-man na Atari 8-bit też są te "kill screeny"? :)
    • 19: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime13 Feb 2021 zmieniony
     
    Ludzie do dzisiaj biją rekordy w starych grach
    ->link<-

    Ciekawe że wcześniejszy rekord w tej grze należący do Toda Rogersa został unieważniony po przeszło 30 latach

    ->link<-
    • 20: CommentAuthorphilipo
    • CommentTime9 Apr 2021
     


    "We talk to the legendary Chris Crawford about his roots in Mainframe gaming, his time at Atari and founding the Computer Game Developers Conference (GDC)."
    • 21:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime9 Apr 2021
     
    Historia informatyki PRL:

    ->link<-
    • 22: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime10 Apr 2021 zmieniony
     
    @jhusak
    Miały być "filmy" ;) ale ciekawe ciekawe.
    • 23:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Aug 2021
     
    Zestawienie lat, w których dzieje się akcja różnych filmów!
    • 24:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime24 Aug 2021 zmieniony
     
    Pan Billy Mitchell (grany przez Petera Dinklage) jest bohaterem (i czarnym charakterem) filmu Pixels, głównym rywalem naszego ulubieńca Adama Sandlera :)

    Może nie polecam Pixels, ale jako zamiennik demotów jest fajny. W sumie
    móglbym jeszcze raz obejrzeć.
    Edit: Dzięki Adam za sprostowanie.
    • 25: CommentAuthorAdam
    • CommentTime24 Aug 2021
     

    jhusak:

    (..) Jest też tam twórca PacMana, Masaya Nakamura, w oryginale (jako on sam).

    No tak nie do końca. Nakamura był prezesem Namco. W "Pixels" występuje postać pracownika Namco, twórcy Pac-Mana Toru Iwatani, którą zagrał niejaki Denis Akayama, nieżyjący już dziś aktor (zmarł na raka w 2018). Prawdziwy Iwatani wystąpił też w tym filmie, ale w niemej rólce, podobno nie znał angielskiego i dlatego nie zagrał sam siebie.