atarionline.pl Przeróbka na STE - Lotus Esprit Turbo Challenge - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime23 Feb 2021 zmieniony
     
    Chicane z Atari-Forum.com wprowadza poprawki do Lotusa tak by gra korzystała z dodatkowych możliwości STE.
    Na razie dodane jest cieniowanie nieba, pasy na drodze, sprajty nakładane są BLiTTERem, planowany jest też dźwięk z sampli.

    Projekt dostępny jest na Github: github.com/jonathanopalise/lotus-ste
    Wątek na AF: www.atari-forum.com/viewtopic.php?f=3&t=38060

    wersja sprzed 9 godzin:


    wersja sprzed 3 dni:


    Swoją drogą, w tym wątku jest też moja wersja Lotusa z gradientem działającym na zwykłym ST. Dodanie jego nie wpłynęło na wydatność gry, zastanawiam się więc czemu autorzy nie dodali go do wersji ST.
    Przy okazji dodania tego cieniowania rzuciłem okiem na kod, no i nie jest on optymalny z punktu widzenia zwykłego ST. Gra mogła by działać szybciej (a aktualnie i tak, pomimo braku blittera, ma prędkość zbliżoną do wersji z amigi)
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Feb 2021
     
    Brawo, dobra robota Cyprian.

    A i na projekt czekam. Bo w starych czasach jakoś ten AY nie pasował mi do gry.
    • 3:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime23 Feb 2021 zmieniony
     
    Też jestem ciekawy czy się uda znależć autorowi czas na dodanie moda do Atari STe. Właśnie doczytałem, że 23 grudnia 2020, pojawił się nowy player modów z Amigi.

    ->link<-

    Zapewnia kilka trybów odtwarzania, które mają różne ograniczenia użytkowania, przechodząc od wolnego (23% CPU przy 12,5 kHz, 46% przy 25 kHz), ale wykorzystującego niewiele pamięci do bardzo szybkiego (4% CPU przy 12,5 kHz, 9% przy 25 kHz) ale wykorzystując dużo pamięci i pewne ograniczenia odtwarzania.
    4% to jest spokojnie czas do znalezienia na playera moda:)
    Ehhh znów 30 lat za późno :/
    • 4:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime8 Mar 2021
     
    Jest już wersja z samplami. Po 30 latach wreszcie gra wygląda tak jak powinna od początku.

    • 5:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime8 Mar 2021
     
    no i cacy, swoją drogą, w nastepnym kroku można będzie pomyśleć o dodanie sampli do zwykłej wersji na ST
    • 6:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime8 Mar 2021
     
    Ja to nadal jestem za opcją modułów zamiast piardów z YM. Niestety "Don't worry, the fantastic chipmusic remains as an option... "
    No i żeby gadał jeszcze Final Stage, checkpoint ;)
    • 7:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime8 Mar 2021 zmieniony
     
    No niestety, moduły Lotusa w wersji na Amigę są świetne i można powiedzieć kultowe (zwłaszcza intro!), rezygnacja z takiej możliwości w przypadku wersji STE to ponury żart.
    Czemu nie stworzyć opcji wyboru lub 2 wersji?
    • 8:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime8 Mar 2021
     
    @Jacques to się nazywa "lazy port".
    Do wersji ST mogli dodać cieniowanie nieba jak i sample (tak jak jest w grze Vroom). Sprawdziłem to i te dwa dodatki nie mają wpływu na wydajność gry.
    Zgaduję że nie mieli na to czasu.
    • 9:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime8 Mar 2021
     
    Ale ja mam na myśli obecną, poprawianą wersję, szkoda, że nie znajdą się w niej MODy z Amigi.
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Mar 2021
     
    O, i to jest krok we właściwym kierunku. Pamiętam, że właśnie te YM-owe dźwięki zniechęcały mnie do tej gry, rządził "Vroom" :)
    • 11:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime30 Mar 2021 zmieniony
     
    Kolejna wersja poprawek do kodu gry dla komputerów serii STE.
    Dodane:
    - "kultowy" sampel Gremlinów /o który wnioskowałem ;)/
    - połączenie muzyki YM i sampli na DMA w czasie rozgrywki.



    plus rozgrywka dla dwóch graczy

    • 12:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime30 Mar 2021
     
    no i cacy,

    jedna uwaga, jest to projekt otwarty, kod źródłowy dostępny jest dla wszystkich. Czyli jeśli ktoś ma jakiś pomysł na usprawnienie i umie kodować to ma możliwość dodać coś od siebie.
    • 13:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime30 Mar 2021 zmieniony
     
    @hospes
    Fajnie, teraz trzeba by zawnioskować o MOD muzyki intra, potem po kolei każdej z 4 muzyczek w grze i mamy to ;-)))
    A tak poważnie, bardzo dobre i to :-)

    A czy dałoby się zasugerować, żeby gra używała blittera w zwykłym ST, jeśli jest na pokładzie (jak np. w części Mega ST) i tylko nie byłoby sampli, a gra wyglądałaby ładniej?

    Podobnie ma się sytuacja np. z Giana Sisters: istnieje wersja ze scrollem dla ST z blitterem, a nie tylko dedykowana wersja STE.
    • 14:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime10 Apr 2021 zmieniony
     
    Opublikowano właśnie wersję 1.0.
    Jeśli ktoś ma pomysł co jeszcze usprawnić w następnej wersji ( 1.1 ) to może go tutaj.

    Atari-Forum - wątek o wersji 1.0
    Twitter
    Atarimania - wersja 1.0

    • 15:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime10 Apr 2021
     
    Mooduuuuuuułyyyy intra i w trakcie gry ;-)
    • 16:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime11 Apr 2021
     
    nigdy nie mów nigdy :)

    tu jest coś na ten temat:
    ->link<-
    • 17: CommentAuthorRaDeK
    • CommentTime11 Apr 2021
     
    Gra działa z dyskietki ,żeby nie zajeżdżać starego flopa,
    jak ktoś nie ma goteka.
    Działa z usatana za pomocą Image runnera
    ->link<-