atarionline.pl Podziękowania dla... - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Feb 2021
     
    ...dla Sebana! Czasami mam potrzebę podziękować komuś za coś nie tylko prywatnie, ale również publicznie - bo uważam, że nie warto trzymać informacji o tym, że ktoś jest bardzo w porządku - tylko dla siebie. Jakby ktoś w tej samej intencji chciał tu komuś podziękować, nawet innej osobie - to śmiało :D

    Sprawa była taka:

    ->link<-

    Zgrany przeze mnie i Krolla filmik tutaj:



    Seban zgłosił się do pomocy z przegraniem w lepszej jakości. Wysłałem mu kasety VHS-C. No i przypadkiem Seban zgrywając je, w jednej z nich uszkodził obudowę. Nie musiał nic robić, bo te kasety po zgraniu już do niczego nie posłużą, a pęknięcie obudowy nic nie przeszkadza, ale... Seban przełożył taśmę do nowej obudowy i taką odesłał! Drobiazg, ale to świadczy wiele o człowieku, że potrafi poświęcić swój czas czy pieniądze, żeby było jak należy, nawet w drobiazgach.

    Dzięki Seban!
    • 2: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime25 Feb 2021
     
    Seban-sensei.
    Zawsze ^
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 May 2021 zmieniony
     
    ...dla Ramzessa. Teraz mi się przypomniało, choć sprawa miała miejsce w lipcu 2020. Nie znałem wówczas człowieka, jedynie z ksywy na forum. Potrzebowałem kogoś, kto w innym mieście mógłby mi odebrać zakupione na OLX kasety do Atari, których sprzedawca nie chciał wysyłać, a chciał się natychmiast pozbyć. Dzięki Krollowi, który zna Ramzessa, udało mi się uzyskać pomoc, bardzo dziękuję obu kolegom!

    A kasety wyglądają tak (nie interesowały mnie za bardzo nagrane programy, ale staram się zbierać i dokumentować działalność pirackich studiów komputerowych, wypożyczalni - więc jeśli ktoś ma takie kasety, na których mu nie zależy, nawet same wkładki, to proszę o kontakt):
    • 4: CommentAuthorKroll
    • CommentTime22 May 2021 zmieniony
     
    @Kaz, dziekuje za miłe słowa w imieniu swoim i kolegi Ramzessa. Ku chwale Atari, polecam sie na przyszłość. Podejrzewam, że wszyscy mijalismy w latach 90. w Ornecie. Myśmy z Ramzessem kręcili sie wokół Atari 32-bit :).
    Na taką wspominkę mnie naszła :)
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Jul 2021 zmieniony
     
    A dzisiaj dziękuję koledze Vangisowi, który podesłał mi za friko numer magazynu Pixel, na którym mi zależało, bo tam Piotr Mańkowski rozmawiał z Adrianem Golką - naczelnym "Avaxa". Przyczynek do ustalania historii. Bardzo dziękuję Sebastian!

    PS. Faktycznie, to nie ta niebieska okładka, tylko wersja dla prenumeratorów, biało-czarna.

    PS2. I dziękuję również Adamowi, który na potrzeby spotkania środowego podesłał mi zdjęcia interesującego artykułu zanim przyszła przesyłka od Vangisa. Zresztą to on przypomniał sobie, że taki wywiad w Pixelu był. Dzięki temu mogłem się z treścią zapoznać przed Środowiskiem Prasowym. Chłopaki, zawsze można na Was liczyć, serdecznie dziękuję! :)
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Oct 2021
     
    Chciałbym podziękować koledze Mariuszowi, który na naszym forum występuję jako Mariuszbox. Kolega zorganizował zakup gier w sklepie AtariAge dla kilku osób i od początku do końca nadzorował całą operację. A ta nie była prosta, przez pandemię, niedobory w sklepie AA, potwornie długi transport morski, etc. Bardzo profesjonalnie i w ciągłym kontakcie z nami. Doceniam wkład pracy!

    Dzięki temu mam swoje oryginały gier, które mi wpadły w oko i będą (kiedyś :D) grane!
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Oct 2021 zmieniony
     
    A dzisiaj chciałbym podziękować dwóm naszym kolegom:
    - PeriNoidowi za podarunek w postaci oryginalnych gier (głównie LK Avalon) na dyskietkach dla C64/C128. Powędrują one do Ubu Lab na Uniwersytecie Jagiellońskim. Niech młodzież wie, że takie rzeczy powstawały już w latach 90.
    - Carrionowi, który na swój koszt wysłał do mnie rzeczone dyskietki!
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime31 Oct 2021
     
    Podziękowania dla kolegi CharlieChaplina, który podesłał mi sporo ciekawostek PDF na pendrive, a same pendrive'y podarował. W takiej sytuacji przeznaczam je na cele statutowe stowarzyszenia PTODT. Dzięki Andreas! :)
    • 9:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime31 Oct 2021 zmieniony
     
    To jak już, to ja podziękuję jakiemuś... anonimowi;)))

    Jak widać anonimy nie zawsze są złośliwe i agresywne;) Kiedyś gdy organizowałem pewne wydarzenie retro, gdy zbierałem wszystko... okazało się, że jest do zabrania znacznie więcej niż przyniosłem:D

    Ktoś był tak miły, że podrzucił na nasze stoiska z mojego punktu widzenia prawdziwe perełki z czasów PRL-u! Naprawdę coś wspaniałego;)
    Szukałem potem osoby, która mogła tę darowiznę uczynić, ale do dziś nikt się nie odezwał (w kwestii podszywania się pod AOL się już do nas zgłaszają ludzie - a tu nie:P).

    Uznałem, że ten ktoś sam chciał się tego pozbyć i dał komuś kto to doceni - i ja naprawdę bardzo, bardzo doceniam!

    Dlatego! Drogi Anonimie! Bardzo dziękuję w imieniu całego naszego zespołu.

    Oby więcej takich anonimów!;)


    [brak zdjęcia - może kiedyś zrobię i podeślę]
    • 10:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime31 Oct 2021
     
    i to jest prawdziwa informacja - co prawda nie wiadomo co, gdzie i kiedy, ale wiadomo kto - anonim :))))
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime31 Oct 2021
     
    Pirx - w punkt :)

    TDC - jakie to było wydarzenie retro? Kiedy? Gdzie? I co otrzymałeś?
    • 12:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime2 Dec 2021 zmieniony
     
    @pirx - zapomniałeś dodać że brak zdjęcia;)))

    Gdzie i kiedy? Tutaj:
    ->link<-
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Dec 2021
     
    TDC - to jeszcze dodaj informację, co to były za cudowności z czasów PRL - i będzie komplet informacji.

    A ja dziękuję Jesionenowi, który taki oto prezencik mi sprawił (odebrałem na Silly Venture w tym roku, przekazał Piter - również dziękuję). Bardzo trafia w mój gust, bo jak niektórzy wiedzą, zbieram taką literaturę, jako że ciekawi mnie rozwój języka polskiego w zakresie informatyki.
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Dec 2021 zmieniony
     
    Chciałbym podziękować koledze Ataripuzzle za prezent świąteczny w postaci 5 dyskietek Atari z grami! Dzięki chłopie, mam nadzieję, że moje i nie tylko moje prezenty Tobie również przypadły do gustu!

    PS. Rozbawiło mnie, że na "Rodericu" nagrane było "07 zgłoś się" :). Jako że mam oryginał tej drugiej gry, to ja pozwolę sobie przywrócić Roderica na właściwe mu miejsce :D
    • 15:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime22 Dec 2021
     
    Dla pewnego TYPA za to że robi takie fajne zloty na których jest dużo fajnych TYPÓW i TYPIAREK ;)
    • 16: CommentAuthoras...
    • CommentTime23 Dec 2021
     
    Chyba wiem o jakim "Typie" piszesz i On nawet twierdzi że nie ma garażu :P
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Jan 2022 zmieniony
     
    Tym razem podziękowania dla dwóch osób: Carriona oraz Lizarda. Carrion pojawił się na KWAS-ie, żeby dostarczyć dwa monitory Commodore 1084S dla naszego stowarzyszenia. Jeden sprawny, jeden niesprawny - bardzo dziękujemy, przydadzą się! Do tego około 200 dyskietek 5,25 cala - część na Atari, więc przekazaliśmy Kubie Daneckiemu, do jego cyklu youtubowego "Przegląd dyskietek" :D

    Z kolei Lizard pomógł monitory od Carriona przewieźć i przechowuje u siebie - dziękujemy za pełnienie potrzebnej funkcji tragarza i magazyniera! Odpalił u siebie oba monitory i początkowo oba działały! Padło nawet zdanie w klasycznym, lizardowym stylu humoru odwrotnego:

    Lizard:

    "Monitory, które miały być uszkodzone, okazały się być sprawne. Dzisiaj nikomu nie można już ufać."


    Ale ostatecznie drugi się wyłączył, więc jednak coś z nim nie tak. Może wpływ na to ma temperatura - działał, gdy był trzymany w niskiej temperaturze, przestał w wyższej lub po nagrzaniu się.

    Lizard:

    Żadnego obrazu, a z głośników wydobywa się nieprzyjemny dźwięk, gdy na wejściu audio jest sygnał. Widać świecącą diodę zasilania, ale obrazu brak i nie jest to kwestia ustawienia jasności.


    Może uda się naprawić, a może nie - wtedy posłuży jako dawca części. Tak czy siak - cenne nabytki dzięki koledze od C64.
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime31 May 2022
     
    W czasie Moonshine Dragons kolega Pajda (Marcin Guzik), który prowadzi portal Wadowice Online ( ->link<- ) podarował nam Atari 520STM z monitorem SM124, zasilaczem i myszką STM1. Sprawdziłem na szybko, że komputer działa, monitor również. Zostaną wykorzystane w dobrym celu. Dzięki kolego Pajda!
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime31 May 2022
     
    Jeszcze dodam, że kolega Pajda to znany komodorowski scenowiec: ->link<-

    I przy okazji ciekawostka, bo powiedział, że w jego grupie Faith był Greg, potem z atarowskiej demosceny: ->link<-
    • 20:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime31 May 2022 zmieniony
     
    dobra fota,
    jest Atari - jest uśmiech na twarzy.
    Komodorowcy wiedzą co dobre :)
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Oct 2022
     
    Dziękuję Miszy za podarowany egzemplarz najnowszego numeru "Pixela"! :)
    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Oct 2022 zmieniony
     
    Podziękowania dla kolegi Patryka - dopadł mnie w przerwie konferencji w Warszawie i podzielił się na rzecz PTODT wieloma atarowskimi artefaktami: a) oryginalną kasetą polskiego Atari Logo, b) książką Atari Basic Miguta, c) książką Piotra Adamczewskiego "Instrukcja obsługi Atari 800XL" oraz d) stertą bardzo interesujących pirackich kaset. Serdecznie dziękuję w imieniu swoim i PTODT. Będzie archiwizowane wszystko, czego jeszcze w necie nie ma.
    • 23:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Oct 2022 zmieniony
     
    Podziękowania dla Pinokia za dokładne wywiercenie otworów oraz wlutowanie dobrej jakości gniazd jak i płytkę do stereo jakie chciałem i rozwiązanie włączania również tak jak chciałem, i że komputer nie leżał długo... a nie, moment, leżał długo, na szczęście miałem zapasowy :p.

    Dzięki Pinokiowi moje Atari w końcu nie jest konsolą a normalnym komputerem i też mu za to chciałem podziękować !!! - tzn podziękowałem, ale chciałem to zrobić tak bardziej oficjalnie.





    PS. to nie SVHS, tylko zwykły czincz plus odpowiednie ustawienie tv- obraz żyleta, choć przymierzam się do SVHS.
    • 24: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime14 Oct 2022
     
    Podziękowania dla Zaxona, który wiele razy udowodnił, że zależy mu na kliencie. Rok temu za darmo serwisował mi ZX Spectrum +2 a w tym roku nie dość, że za psie pieniądze sprzedał mi wgrywadełko do Amstrada CPC to jeszcze serwisował mi je zupełnie za darmo. Zaxon to gość!
    • 25:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime14 Oct 2022
     
    Nie zaprzeczę!
    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Oct 2022 zmieniony
     
    Podziękowania dla CharlieCherry, który przekazał posiadany przez siebie egzemplarz gry "Kolony 2106" z pierwszego wydania na przyszłoroczną aukcję charytatywną AOL. To jest wersja trzydyskietkowa (na każdej dyskietce Single Density nagrana inna wersja językowa: polska, angielska i czeska). Do tego oczywiście emiter fotonów (czyli latarka - jeszcze działa!) oraz instrukcja w postaci książeczki i CD. Unikat w postaci pudełka - gry w takim pudełku nigdzie nie dostaniecie :D. Będzie do wylicytowania w 2023 roku, w kwietniu, na urodziny AOL, wybierzemy na rzecz kogo.
    • 27: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime19 Oct 2022
     
    Sprawdziłem przy okazji, mój emiter fotonów też ciągle działa z tego pakietu. Toż to prawie początki retro edycji takich na bogato.
    • 28:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Mar 2023
     
    Podziękowania dla Robiego, za podarowanie mi Fantastyk, których mi brakowało w kolekcji, a on miał duble! Bardzo dziękuję. Będzie czytane.