atarionline.pl Wasze retro kąciki i sprzęt - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime6 Mar 2021 zmieniony
     
    Chyba większość z nas ma taki swój retro kącik/dziuple/samotnie/pustelnie zwał jak zwał :) gdzie możecie w ciszy i spokoju oddać się swojej growej pasji i retro zainteresowaniom
    Liczę że pochwalicie się swoją samotnią jaką ona by nie była i retro sprzętem jaki posiadacie

    U mnie jeszcze dość skromnie, retro kącik dopiero w budowie, planuje dodać jeszcze jakieś klimatyczne oświetlenie i plakaty

    Na zdjęciu nr.1 patrząc od lewej stary laptop PC Toshiba Tecra do ogrywania starych gier pod DOS-a potem Sega Mega Drive, następnie klon Pegasusa, wreszcie Atari 800XE i klon Atari 2600 sławne "Rambo"
    To sprzęty że tak powirm w ciągłym użyciu ;)

    Na zdjęciu nr.2 nie używane na codzień zapasy ;) czyli od spodu Atari 1040STE który leży i nabiera wartości :) nie gram na nim bo ST mnie nie kręci, na nim zapasowe Atari 65 XE gdyby moja 800XE wyzionęła ducha i na szarym końcu Commodore C64 (ale jak to?! u Atarowca Commodore?) Tak bo dostałem gratis od gościa który sprzedał mi 65XE.
    C64 działa ale cicho siedzi i się nie oddzywa :) bo ma uwalonego SID-a a reszta sprzętu w pełni sprawna i zadbana.

    A jak to wygląda u Was? piszcie i wklejajcie zdjęcia, chętnie zobaczę co tam skrywacie! :)
    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime6 Mar 2021 zmieniony
     






    Ale nie rozumiem tej twojej"samotni"ja tam wspólnie z moją kobietą kultywowałem pasje do gier,sprzętów,po prostu podzielała moje zainteresowania,nie umiał bym grać jak mysz pod miotłą w komurce,na strychu czy w jakiejś "Samotni"
    • 3: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime6 Mar 2021 zmieniony
     
    Moja kobieta nie podziela moich zainteresowań, ma własne inne, zresztą ja lubię sam grać :)
    Oczywiście jak gram to mi nie przeszkadza i nie muszę się chować po kątach, w salonie mam Xboxa i duży TV tam też gram ale nie pozwoliła mi go "zaśmiecać" retro sprzętem z tv crt
    Na szczęście mam duży dom i wolne pokoje, jeden najmniejszy z taką wnęką zaadaptowałem pod retro i tam sobie siedzę spokojnie "w kąciku jak myszka" :)
    • 4:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime6 Mar 2021
     
    ...no to luzik,ja zbieram na dom ...
    Tylko nie mów że na poddaszu masz ów kącik-poddasza są klimatyczne :D
    jak miałem trzy pokoje i zrobiłem w jednym kącik retro to nie chciało nam się tam latać,w drugim była pracownia artystyczna malarska,generalnie żyje wygodnie-salon dla mnie nie dla gości,ale jak wybuduje dom to w salonie będzie kino z PS5/6 i Atari ... do tego gablotki z jakimiś białymi krukami :D.
    • 5: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime6 Mar 2021
     
    Nie,nie, strych jeszcze wolny i nie zagospodarowany ;)
    • 6: CommentAuthorCaesar
    • CommentTime6 Mar 2021 zmieniony
     
    A jak tu załączyć więcej niż jedno zdjęcie :/ ? Edit: Już umiem :D
    • 7:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime6 Mar 2021
     
    Lubię takie tematy :)

    Po obejrzeniu wstawionych foto wstyd mi wstawiać zdjęcia swojej nory (może jak posprzątam...), ale z przyjemnością obejrzę kolejne :D
    • 8:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime6 Mar 2021
     
    @Caesar fajna miejscówka,i wygląda na poddasze,jak pada deszcz to do klimatu + 10 he,he i perkusja jest,Nice.
    • 9: CommentAuthorCaesar
    • CommentTime6 Mar 2021
     
    Tam gdzie retro to jest piętro domu ze skosami. Nasza sypialnia, ale jak widać wszystko da się zmieścić przy dobrej organizacji. Trochę sprzętów doszło od czasu zrobienia zdjęcia, ale na razie dałem sobie STOP, bo ceny zaczynają być szalone.
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Mar 2021
     
    Ceasar - ładna miejscówka, to mi przypomniało, że jeszcze niopublikowany jest filmik z KWAS-a, na którym pokazywałeś swój arcade... :)
    • 11: CommentAuthorCaesar
    • CommentTime7 Mar 2021
     
    Kaz - jakoś mi się z tym nie spieszy, bo słabo IMO wypadłem ;)

    A przy okazji oczywiście zapraszam do siebie :)
    • 12: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime7 Mar 2021 zmieniony
     
    @ccwrc to cieszę się
    A teraz marsz do sprzątania i dawaj zdjęcia swojej norki chętnie oblukam co tam masz ;)

    @Caesar fajne te gablotki u Ciebie i masa fajnego sprzętu konsolowo komputerowego, nawet NeoGeo masz i automat arcade!
    Zazdro!

    Co to za konsola na drugim zdjęciu, druga półka od prawej?
    I co ukrywasz na ostatniej fotce? ;)

    PS. Przydałby Ci się jeszcze Vectrex fajnie by wyglądał w Twojej kolekcji
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Mar 2021
     
    Ceasar - a moim zdaniem bardzo dobrze. Już to powtarzałem - nie ma to jak opowieść pasjonata, który zrobił coś własnymi rękoma. To zupełnie inna sprawa niż te opowieści na kanałach, na których po prostu ktoś coś testuje gotowego czy cudzego. Nie ten klimat, nie ten urok :)
    • 14: CommentAuthorCaesar
    • CommentTime7 Mar 2021
     
    @Belzebub - jeżeli dobrze rozumiem pytanie to jest to Grandstand - konsola z grami na cartridge'ach oraz pistoletem świetlnym.

    Automat arcade zbudowałem sam, o czym wspomina zresztą Kaz ;)

    Vectrex faktycznie jest fajną konsolą, ale... Raz - limituję zakupy. Już mam tego za dużo i praktycznie leżą nieużywane. Dwa - powiedziałem sobie, że mogę kupować to, co mniej więcej jestem w stanie ogarnąć/grzebnąć/znaleźć kogoś kto może to naprawić - ja niestety nie potrafię. Trzy - górny STOP (tu akurat nie dotyczy to Vectrex) - jak najmniej starszych sprzętów z CD - mam wrażenie, że wymiana laserów w nich może być już niemożliwa.

    Ale i tak w tym tygodniu miałem rozterki z powodu tego, że umknęła mi Ouya, Sega Saturn...

    A na ostatnim zdjęciu zamazałem zdjęcia rodziny - nie chcę pchać ich na afisz :)
    • 15: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime7 Mar 2021
     
    I trenażer rolkowy z boku wystaje, zdaje się.
    To tak w temacie sąsiedniego wątku - o inne hobby.
    • 16: CommentAuthorCaesar
    • CommentTime7 Mar 2021
     
    Hahahaha... Widzę, że prawie pełne rozszyfrowanie :) Trenażer elektryczny z Tacx, razem z żoną jesteśmy bardziej biegowi (asfaltowo/górsko), ale z powodu tego, że zaraza i biegi odwołane postanowiliśmy wsiąść również na rower :)
    • 17: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime7 Mar 2021
     
    Heh, ja z tych samych powodów zainwestowałem w bieżnię i rower spinningowy.
    Szczęśliwie 1szego stycznia udało się przebiec na Cyborgu, teraz czekam na WizzAirHM - jeszcze nie odwołali :).
    • 18: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime7 Mar 2021
     
    Rower spinningowy? Tak trochę zbyt wędkarsko jak na rower
    • 19: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime7 Mar 2021
     
    No, słówko to samo co i w wędkarstwie.
    W tym rowerze chodzi o to, że jest ostre koło, napędzasz koło zamachowe, nie ma hamulca i ostro spala kalorie (do 1k na godzinę, o ile kondycja pozwoli).
    • 20: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime9 Mar 2021 zmieniony
     
    Panowie, może jeszcze ktoś wrzuci fotki swoich miejscówek z małym opisem?
    @Atariki50 @Jerzy72 @Patryk Kopacki @mav @mgr_inz_rafal i inni do dzieła! :)
  1.  
    @Belzebub, ja obecnie nie mam miejscówki :-/
    Ale pracuję nad tym.

    Jeśli temat Cię interesuje to Kaz (jeśli się nie mylę) udostępniał kiedyś serię filmów o nazwie "Jaskinie Retro", o np. tutaj:
    ->link<-
    • 22:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime9 Mar 2021
     
    my na naszym nie atarowym kanale YT ;) też ostatnio pokazywaliśmy nasze jaskinie
    moja
    ->link<-
    i Yugorina
    ->link<-

    w sumie to u mnie nawet kilka Atari widać.....
    u Yugorina chyba też :)
    • 23: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime9 Mar 2021
     
    Dzięki Panowie! już oglądam
    • 24:
       
      CommentAuthorCreonix
    • CommentTime12 Apr 2021
     
    Niektórzy jednak mają talent wykorzystywania przestrzeni. Bardzo podoba mi się Caesar. Poza tym lubię skosy.
    • 25: CommentAuthorCaesar
    • CommentTime12 Apr 2021
     
    @Creonix 'Bardzo podoba mi się Caesar' - Oh Ty, oh Ty (czerwieni się)...
    • 26: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime13 Apr 2021
     
    Panowie @Creonix i @Caesar to nie jest portal randkowy!

    ;)
    • 27:
       
      CommentAuthorCreonix
    • CommentTime16 Apr 2021
     
    :P Na uczucia wszędzie znajdzie się miejsce :)
    • 28:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime16 Apr 2021 zmieniony
     
    To też wrzucę mój bałagan. Jestem w trakcie zamawiania półek, żeby do ludzi to wyglądało.
    Ogólnie to skosy "zasysają". Totalnie nie wiem jak ustawić sprzęt. No i gry muszę oglądać na kolanach. Prawdziwy ołtarzyk i klękanie przed softem :D
    Plus kącik gdzie gram najczęściej na ostatniej fotce. Sprzęt retro podłączany do CRT.
    • 29: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime16 Apr 2021
     
    Widzę że sprzętu sporo konsole SNES, Dreamcast, PSX, PS2, pierwszy Xbox komputery Atari, Commodore, Timex i inne wraz z osprzętem i joystikami
    pięknie :)
    To wszystko aż się prosi żeby to ładnie wyeksponować
    No i jedynie słuszny TV do tego czyli CRT, brawo! ;)
    • 30:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime16 Apr 2021
     
    ładna kolekcja /|\ @hospes