atarionline.pl FujiNet - Dostępność - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthordely
    • CommentTime22 Apr 2021
     

    GekoPL:

    @dely - nie mam bladego pojęcia, bo nie jestem elektronikiem.
    Ale nikt bez powodu by nie zmieniał wersji HW, tylko skupił by się na FW i funkcjach.

    Więc jeśli nie wiesz, to nie wprowadzaj w błąd potencjalnych nabywców.

    Wszystkie obecne, jak i prawdopodobnie wszystkie kolejne "funkcje" będą działać zarówno z wersją 1.0, jak i 1.5. Dotychczasowe zmiany obejmują poprawki we współpracy z innymi urządzeniami na szynie SIO, ułatwienie (a nie umożliwienie) w korzystaniu z emulowanego magnetofonu oraz m.in. poprawki we flashowaniu firmware na NIEKTÓRYCH komputerach. Nie mają nic wspólnego z działaniem, lub nie.

    Tu jest repozytorium zmian w sprzęcie. ->link<-
  1.  
    and I am making a conscious effort at every turn, to ensure that what works will work on all hardware versions. We can do this because of the fact that 99% of the hardware is the ESP32 itself, with our hardware changes being the other 1% that, as mentioned before, try to improve how fujinet cooperates with other devices.

    Given that we are only taking up 33% of the flash memory space, and roughly only 25% of the available memory (actually more like 12.5%, there is an additional 4 megabyte bank we can switch to when it comes time), we have plenty of room to breathe.

    We can further improve upon this promise by stating that @mozzwald made a very conscious decision to take every available SIO pin, and connect it to the ESP32, and to thus make it available to the firmware. This happened from the start.

    So, to reiterate, the hardware improvements going forward will fall into two categories:

    (1) Improving bus coupling for the users that want to run with their existing hardware.

    (2) Moving #FujiNet to new footprints and different manufacturing methods, such as the 576NUC hat, and the through-hole versions of #FujiNet.

    I understand this can cause some confusion, because the retrocomputing world has mostly been very hardware centric, while this device, really isn't.

    But that's okay, I'll keep re-iterating. :)

    -Thom
    • 3: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime22 Apr 2021
     
    Thomas. Ja jestem bardzo zadowolony mogąc montować Fujinety i oferować je ludziom. To naprawde bardzo fajne urządzenie. Kibicuje mu od początku . Jedyne co to musze w końcu zrobić własny projekt płytki bo te od Mozzwalda są wybitnie upierdliwe w montażu. Zupełnie niepotrzebnie . Choćby zastosowane elementy 0402 . Po co ? Miejsca na płytce jest dosyć na użycie większych i łatwiejszych w montażu. Podobnie inne elementy. Wygląda na to że projekt płytki jest celowo robiony tak żeby uniemożliwić zwykłym ludziom montaż.. Ja mam odpowiedni sprzęt, wiedzę i zdolności manualne więc sobie radzę , ale widze to co widzę...Nie wspomne już o zrobieniu projektu płytki używając części któych nigdzie nie ma do kupienia...

    Do tego, jest jeszcze jedna sprawa. Jeśli ja to sprzedaje, nie ukrywam że z pewnym zyskiem, jednocześnie ponoszę też odpowiedzialność i koszty. A klient który kupił u mnie Fujinet spodziewa sie ode mnie wsparcia technicznego np , w przypadku gdy po update firmware Fujinet przestał mu rozpoznawać karty pamięci.. Część ludzi to zrozumie i spokojnie poczeka na poprawki. Ale część sie na mnie wkurzy, bo je kupili ode mnie, zapłacili, zrobi mi zwrot urządzenia, do tego wystawi mi negatywny feedback na portalu gdzie sprzedaje i moja ciężka praca na budowaniu jakiej takiej marki, pójdzie na marne..

    Więc generalnie, myśle że ja zrobie swój projekt płytki, pasujący do obudowy Mozzwalda, bo tu zrobił kawał dobrej roboty. I dopiero wtedy wróce z dystrybucją Fuji Net.

    Mam nadzieję że wyjaśniłem mój punkt widzenia w miare sensownie i jasno ;)
  2.  
    @zaxon - mozzwald and I are more interested in FujiNet flourishing as a long term platform.

    have at it. :)

    -Thom
    • 5: CommentAuthormaxpayne
    • CommentTime24 Apr 2021
     
    kiedy spotkanie użytkowników FujiNetu i wspólne granie w gry online ?
    • 6:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime25 Apr 2021
     
    @zaxon, mógłbyś opublikować te zmiany, które powodują, że V1.5 znowu działa :) Część osób się podejmie z będziesz miał mniej roboty, a w przyszłości też pewnie ktoś skorzysta :)
    • 7: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime25 Apr 2021
     
    Nie chce sie Mozzwaldowi w projekt wcinać.Bo wyjdą jakieś kwasy które mi są zupełnie niepotrzebne. Robie wersję 1.0 które działają bezproblemowo i można do nich bez problemu kupić części.I wiem że reklamacji mieć nie będę. Sorry. Jak ktoś chce mieć 1.5 to inni je montują i sprzedają, chyba ?
    • 8: CommentAuthoradolfinio
    • CommentTime25 Apr 2021
     
    Kiedy można się spodziewać kolejnej partii?
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime25 Apr 2021 zmieniony
     
    @zaxon, może Mozzwald skorzysta i poprawi? :) Bo tak to (chyba) powinno działać, ktoś jest zarządzcą projektu, a ktoś kontrybutorem. Wszyscy korzystają :) Thomas pisze, że są chętni do polerowania platformy.
  3.  
    Yeah, no egos here, this belongs to all of us, the community.

    -Thom
    • 11: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime26 Apr 2021
     
    Spokojnie, sam musze najpierw to sprawdzić żeby nie robić zamieszania i zbędnej paniki . Będe pewny na 100 % że nie pisze głupot to dam znać co i jak. Na razie wiem że kontroler USB świruje ...Obadam sprawe to dam znać. Problem jest taki że do końca maja tych kontrolerów w sklepach nie uświadczysz...
    • 12:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime26 Apr 2021
     
    A nie da rady zwykłego ftdi wsadzić? Albo AtmegaU2, jak arduino? To i tak złącze diagnostyczne chyba...
    • 13: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime26 Apr 2021
     
    Wstawiaj...Widziałeś chociaż schemat FN ????

    Jest ogólne załamanie na rynku części, zaczyna brakować wszystkiego.Układy idą do hurtowych odbiorców a detalistów wszyscy mają gdzieś. Dla przykładu, jeszcze 2 miesiące temu STM32 kupowałem po 12 PLN/sztuka, dzisiaj placiłem 65 PLN/sztuka i sie cieszyłem że są i udało mi sie kupić . Bo w innych sklepach zapisy są na 2022 rok....

    A mądrali co w życiu zmontowali 2 płytki a zaraz będą mi próbowali udowodnić że sie nie znam bo oni znajdą na AliExpress albo w guuglu prosze o danie sobie spokój....
    • 14:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime26 Apr 2021
     
    Jasne jest, że na ali nie należy kupować części, to proszenie się o kłopoty. Schemat widziałem. Wiem, że jest dołek na rynku części. Wiem, że Arduino z jakiegoś powodu przesiadło się na AtmegiU2 jako konwertery USB<>serial. A przedtem mieli też bodajże podobne, jak w fujinet oraz FTDI232RL (który jest niezbyt, ale rzadko używany, tu dałby radę)
    • 15: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime27 Apr 2021
     
    jakby ktoś jeszcze chciał versia 1.0, kolejna seria sie sobi, wystawiłem. ->link<-
    • 16: CommentAuthorJerzy72
    • CommentTime28 Apr 2021
     
    Szkoda że mam IPv4 a nie IPv6 , więc na shoutboxie sobie przez FujiNeta nie pogadam.
    • 17: CommentAuthoradolfinio
    • CommentTime29 Apr 2021
     
    Super. W końcu kupiłem swoją sztukę
    • 18:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime29 Apr 2021 zmieniony
     
    @Jerzy72
    Na IPv4 pogadasz :-)
    • 19: CommentAuthorJerzy72
    • CommentTime30 Apr 2021
     
    Jakoś nie mogę się połączyć, za każdy razem mnie odrzuca, nawet sobie z komórki zrobiłem hotspota i też nic. Wszystko inne ładnie działa ale ten shoutbox nigdy mi nie odpalił .
    • 20:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime30 Apr 2021
     
    Dziwne.
    • 21: CommentAuthorGekoPL
    • CommentTime30 Apr 2021 zmieniony
     
    Modyfikacja zaxona do płytki w wersji 1.5 działa, bo dziś bez najmniejszego problemu PC i FujiNet-Flasher rozpoznały kartę i wgrały najnowsze FW (wcześniej komputer rozpoznawał kartę jako urządzenie nieznane, pomimo zainstalowanych właściwych sterowników).

    Niestety shoutbox nadal się nie łączy, ale to ponoć problem połączenia internetowego niż samej karty.
    • 22: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime30 Apr 2021 zmieniony
     
    Pisałem, shoutbox na sieci komórkowej nie zadziałą, dostawcy blokują. Na pewno play i tmobile. Testowałem też z UPC, też musiałem na routerze wrócić do IPV4.

    Jeszcze jedna rzecz ale to było sprawdzane jakiś czas temu, za częste logowanie do shoutboxa też skutkowało brakiem połączenia.
    Nie wiem, może to już autor poprawił. Ale zaobserwowałem to przy testowaniu FN przed wysyłką. Trzeba było odczekać jakiś czas żeby kolejny sie połączył.
    • 23: CommentAuthorpigula
    • CommentTime30 Apr 2021 zmieniony
     
    Potwierdzam shoutbox niestety z sieci komórkowej nie zadziała. Ja sam sprawdzałem kartę na łączu z UPC i dopiero tam poszło. Natomiast na łączach komórkowych działa klient irc napisany w basicu (serwer poznan.irc.pl, kanał #atari8, ja się wbijam na porcie 6661, chociaż domyślny to chyba 6667).
    • 24:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 May 2021
     
    A czy można podłączyć się do shoutbox z 2 komputerów w tej samej podsieci? Nie udało mi się jeszcze podpiąć drugim komputerkiem, jak jeden już jest podpięty pod shoutbox.
    • 25:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime1 May 2021 zmieniony
     
    Czyżby klient był identyfikowany po IP a nie IP+port?

    A blokada dostępu przez sieć komórkową pewnie może zostać pokonana za pomocą jakiegoś VPN-a.
    • 26: CommentAuthorpigula
    • CommentTime2 May 2021 zmieniony
     
    Kuba shoutbox używa portu 6502, czyli z sieci wewnętrznej tylko jedna sesja!
    • 27:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime9 May 2021
     
    Dzięki za info, a pogadał bym sam z sobą ;) A tu zonk.
    • 28: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime11 May 2021
     
    Tak daje znać, wystawiłem tam gdzie zawsze kolejne 5 szt , ver. 1.0.
    • 29: CommentAuthoradolfinio
    • CommentTime11 May 2021
     
    Moje urządzenie dzisiaj dotarło. Świetny srzęcior. Szkoda, że tak długo zwlekałem z zakupem.
    • 30: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime11 May 2021
     
    No to mi klepnij pozytywa na Allegro. To naprawde jest ważne dla mnie. Przepraszam że sie tak o to upominam ale Allegro tak to wymusza na mnie.
  4.  
    Ooo, nie wiedziałem, ze Allegro tak ciśnie. W takim razie wystawiłem właśnie wszystkie zaległe oceny :)
    • 32: CommentAuthorbaton
    • CommentTime12 May 2021 zmieniony
     
    zaxon czy eightbitclone2 to twoje konto? tam mam zamówić?
    ok już znalazłem link - sorry za pytanie, ale jeszcze jedno czym różnią się wersje, którą robisz? którą zamówić? help :)
    • 33:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime12 May 2021
     
    Tak, to konto zaxona :)
    • 34: CommentAuthoradolfinio
    • CommentTime12 May 2021
     
    Odrobiłem zaległości w ocenach. Sorki, że to zaniedbałem.
    • 35: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime2 Jun 2021
     
    Tak daje znać, zrobiłem 3 szt FN 1.5 czyli ostatnią wersję, wystawiłem, ->link<-