atarionline.pl Emulator flopa z dedykowanym panelem do ST - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorSti0pa
    • CommentTime8 Apr 2021
     
    Czy istnieją wersje HxC lub Goteka razem z pasującymi stylistycznie panelami np. do Atari ST?

    Albo inaczej, czy istnieją może gotowe wzory paneli do emulatorów stacji dysków na drukarki 3d, które można zlecić komuś do wykonania?
    • 2:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime8 Apr 2021
     
    Co masz na myśli pisząc "panel"? Standardowym postępowaniem jest wydrukowanie ramki mocującej, wyciągnięcie Goteka z jego obudowy i zamocowanie za pomocą takiej ramki w obudowie. Siedzi lepiej - jest dopasowany do obudowy. Nie trzeba nic ciąć itp. Pliki do wydruku 3D znajdziesz na thingiverse.
    • 3: CommentAuthorSti0pa
    • CommentTime8 Apr 2021
     
    Chodziło mi o coś, co nie będzie straszyć wyglądem po usunięciu oryginalnego flopa.

    Znalazłem cóś takiego:
    ->link<-

    Dzięki za hint!
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime9 Apr 2021
     
    I co, będziesz gdzieś zlecał druk?
    • 5: CommentAuthormartinez
    • CommentTime9 Apr 2021
     
    Najbardziej elegancki Gotek to Goex ->link<- Działa na kartę pamięci, więc pendrive z boku nie sterczy. Sterowanie "bezwzrokowo" jednym wielofunkcyjnym pokrętłem, zamiast przycisków i/lub enkodera obrotowego. Wyświetlacz w oddzielnej obudowie, wypuszczony na górę dla wygody.

    • 6: CommentAuthorSti0pa
    • CommentTime9 Apr 2021 zmieniony
     
    @jhusak,

    w sumie to nie jestem zdecydowany co do samego emulatora. Gdy pobiorę cokolwiek losowo np. z atarimania.com to wszystko trafiam w formacie .stx.
    Jak patrzę na poniższe wątki, to mi wychodzi, że ten format trzeba konwertować, a najlepiej nie używać.

    ->link<-
    ->link<-

    Pamiętam, że z dekadę lub więcej temu za pomocą dd próbowałem zrzucać na PC obrazy dyskietek do Atari ST, co było drogą przez mękę - na 30 dyskietek może z 7 mi działalo potem na Atari ST.

    "Więc" najpierw spróbuję się połapać w tych emulatorach, formatach i firmware do nich.

    Dopiero potem spróbuję zlecić druk ramek do tego emulatora, który kupię - chyba, że przypadkiem odkryję, że jest coś sensownieszego, np. ów wskazany przez martineza Goex.

    Mam jeszcze Amstrada 6128, więc tu pewnie też podobnie będzie: jak połapię się w Atari ST, to będę szukał emulatora plus ramki/panelu, żeby to schludnie wyglądało po przełożeniu. W wypadku Amstrada przynajmniej z wersjami firmware i formatami jest nieco łatwiej - tak mi się przynajmniej w tej chwili wydaje.
    • 7: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime9 Apr 2021
     
    Kiedyś do ST i pochodnych robiłem taką wersję.

    ->link<-

    Wpinane pomiędzy stacje a kabel, więc oryginalny napęd zostawał i działał dalej. W minimalnym konfigu trzeba było tylko pendrive gdzieś wyprowadzić.
    • 8: CommentAuthorSti0pa
    • CommentTime10 Jun 2021
     
    Trochę się naczekałem (zamawiałem pod koniec kwietnia), ale przyszło i rzeczywiście wygląda, jak na markietyngowym obrazku - w załączeniu.
    • 9: CommentAuthorhsimpson
    • CommentTime11 Jun 2021
     
    Mam pytanie. Na stronie są dwie wersje GOEXa: short i long button version. W STe jaka będzie wersja?
    • 10: CommentAuthormartinez
    • CommentTime11 Jun 2021
     
    STE miały stacje z małym przyciskiem. No chyba, że trafisz dziwadło.
    • 11: CommentAuthorhsimpson
    • CommentTime11 Jun 2021
     
    Dzięki za info :)
    • 12: CommentAuthorSti0pa
    • CommentTime11 Jun 2021
     
    Ta moja 520 na zdjęciu to akurat STe. :-)