atarionline.pl Mobilny czytnik czasopism z Internet Archive - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime12 Apr 2021 zmieniony
     
    Moze kogos zaintereuje mój mobilny czytnik czasopism z zasobów Internet Archive (Magazine Rack - ponad 200 tys. pozycji, głównie komputerowych z dawnych lat, dużo o Atari):

    ->link<- (LoboReader)

    Aplikacja webowa, wymaga Safari na iPadzie (iPadOS 14) lub iPhonie (iOS 14) albo najnowszego Chrome na Androidzie, z załozenia będzie działać tylko po dodaniu - zgodnie z instrukcją - skrótu do ekranu domowego.

    Aplikacja na razie (to pierwsza wersja) potrafi:
    * automatycznie zapamiętywać które wydawnictwa czytaliśmy i na której stronie skończyliśmy
    * obsługiwać standardowe gesty, których "nie umie" standardowa przeglądarka od Internet Archive (powiększenie po podwójnym stuknięciu w ekran lub przez "szczypanie" ekranu, zmiana kartek przesunięciem palca w lewo lub w prawo itd.)



    App jest hostowana na GitHub pages, ale działa po stronie klienta (aplikacja a nie serwer odpytuje API Internet Archive i pobiera stamtąd dane, a wszystkie dane użytkownika - np. postęp czytania - są przechowywane po stronie przegladarki; dodam możliwość ich eksportu a może i synchronizacji przez zewnętrzną usługę).
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime12 Apr 2021
     
    Zainteresuje :)
    • 3:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime26 Apr 2021
     
    Poprawiłem w międzyczasie kilka błędów i jakość wyświetlanych skanów. Listę czytanych czasopism można wyeksportować w dowolnym momencie w formacie CSV.

    • 4:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime27 Apr 2021
     
    Czad! Mam ogromny sentyment do starych pism - zawartości i składu druku. Będzie czym się bawić czekając jak żona buty przymierza.
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime27 Apr 2021 zmieniony
     
    Coś mi nie działa, iPad Pro ios 12.3.1. Biały ekran i nic więcej. Chyba za stary os...
    • 6:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime27 Apr 2021
     
    u mnie efekt taki jak u jhusaka - też nie działa
    • 7:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime21 Aug 2021
     
    Poprawka. iOS 14 działa zajebi&cie:]
    • 8:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime21 Aug 2021 zmieniony
     
    Potwierdzam, na iPadzie działa jak trzeba - prosto i szybko! :)
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Jul 2022
     
    Odśnieżam dla nowych czytelników. Bardzo sympatyczna aplikacja mobilna kolegi Galu:

    ->link<-
    • 10:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime23 Mar 2023
     
    Nowa wersja: ->link<-

    Dla osób korzystających z "dziwnych" przeglądarek została dodana możliwość korzystania z aplikacji nie tylko , ale NIE jest ona zalecana (usability + dane aplikacji są przechowywane lokalnie i w tym trybie historia/postęp czytania wyparuje gdy przeglądarka/Github uzna, że należy wyczyścić lokalny "storage" w kontekście domeny).

    Czyli - dla nowych użytkowników - nadal należy skorzystać z instrukcji wyświetlanej na starcie i użyć opcji "Zainstaluj aplikację" (Chrome/Android) lub "Udostępnij > Dodaj do ekranu domowego" (Safari).

    W kolejnych dniach powinno być więcej nowości.
    • 11: CommentAuthorstreak
    • CommentTime23 Mar 2023 zmieniony
     
    OOOO.. pierwszy raz widze. Super pomysł. Zaraz to obczaje.

    Po chwili:
    Widze ze mozna czasopismo przeklikiwac strzalkami lewo/prawo ale nie widze zadnych buttonów wizualnych do tegoż :/

    Ps. uzywam Vivaldi/Chrome
    • 12:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime23 Mar 2023
     
    Przeczytaj łaskawie pierwszy post. To nie jest aplikacja na dekstopa.