atarionline.pl Atari 130xe pomocy - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorrobertj07
    • CommentTime16 Apr 2021
     
    Witam piszę w imieniu koleżanki,poszukuję osobę z Rzeszowa (na miejscu) w celu sprawdzenia zestawu małego Atari czyli magnetofon i stacja dysków Ca2001,koleżanka nie jest pewna czy stacja działa prawidłowo ....posiada dyskietki lecz na wyświetlaczu nie ma żadnednego error a ciągle wyskakuje boot error
    • 2:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime16 Apr 2021 zmieniony
     
    Uruchom komputer z wciśniętym klawiszem OPTION (lub START+OPTION) i zamkniętą dyskietką w stacji.
    • 3:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime17 Apr 2021
     
    Samo Option. Start jest do odczytu z magnetofonu.
    Możliwe, że bufor w stacji padł. Zdarza się.
    • 4: CommentAuthorrobertj07
    • CommentTime17 Apr 2021
     
    opcje OPTION+START dla magnetofonu lub OPTION dla stacji dysków były już przerabiane wcześniej,nadal problem nie rozwiązany.I jak powyżej w temacie nadal poszukuję osoby z Rzeszowa
    • 5:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime17 Apr 2021
     
    Dzisiaj miałem identyczną sytuację z 1050 - brak reakcji stacji i tylko boot error. Okazało się, że głowica była tak brudna (uwalana materiałem magnetycznym z innej dyskietki), że głowica straciła łączność z bazą. Odrobina IPA i stacja znów działa
    • 6:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime17 Apr 2021
     
    A dyskietka jest bootowalna?
    • 7: CommentAuthorrobertj07
    • CommentTime24 Apr 2021
     
    Dyskietki kiedyś działały a teraz dzieją się cuda dlatego poszukuje osoby z Rzeszowa aby to sprawdzić
    • 8: CommentAuthorZenon
    • CommentTime24 Apr 2021
     
    Napisz na adres zenon.dial@gmail.com, pogadamy (popiszemy :)
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime25 Apr 2021
     
    Zenon, byłbyś skłonny napisać taki artykulik jak o kartridżach, ale o PBI/ECI? Jak działa takie rozszerzenie? Jak wykorzystać sygnały? A może gdzieś to jest już opisane? Z góry dzięki :)
    • 10: CommentAuthorZenon
    • CommentTime27 Apr 2021
     
    Mam trochę za małe doświadczenie. Eksperymentowałem, jednak wszystkich niuansów nie znam a głupot nie będę wypisywał. Ale zawsze mnie ciągnęło w tą stronę i nadal ciągnie więc warto do tematu wrócić.
    • 11:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime27 Apr 2021
     
    Kibicuję więc:)
    • 12:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime27 Apr 2021
     
    Stację rozkręćcie i sprawdźcie docisk, mogło się rozpaść jarzmo lub docisk, BARDZO polularna usterka. W razie czego mam na to remedium:)