atarionline.pl ŁO-patologiczny strumień z kuchni, edycja kwiecień plecień. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorpin
    • CommentTime16 Apr 2021 zmieniony
     
    Po dłuższej przerwie wracam do tematu, nowy stream już za nieco ponad tydzień - w sobotę (24.04.2021). Tym razem być może zaproszeni będą goście, będzie wesoło :)

    Do dyspozycji mam kilka platform sprzętowych, więc jeśli chcielibyście szczególnie coś zobaczyć to zapraszam do kontaktu na priv (pin(at)atari8.info). Tylko realne maszyny, zero emulatorów i innych kompromisów.

    Chciałbym też pokazać coś, nad czym pracuję od jakiegoś czasu - TRS Desktop w nowym wydaniu i nowe jego możliwości. Usłyszymy też sporo muzaków z PokeyMAX'a (Retronics), jest trochę ciekawostek w tym nowe oprogramowanie do XEP80 (testy) ... będzie też część poświęcona dla ludzi o mocnych nerwach - zapisałem nieco danych na szpuli ;)

    Ponieważ będzie to spotkanie przy browarze to wszystkich serdecznie zapraszam na LIVE_chat, prawdopodobnie nawet dwa gdyż - zapraszam wszystkich użytkowników FUJINET; odpalcie swoje maszyny i wbijajcie na SHOUTBOX'a (na serwerze u Bocianu). Sprawdzimy, czy serwer nie padnie :D

    Więcej nie obiecuję choć mam pomysły, ale obawiam się że może mi nie wystarczyć na to wszystko czasu.

    Ok. Start 24.04.2021, godzina 18:00 - link to streamu pojawi się tu w #1

    Dozo!


    Jeśli niczego nie zepsułem to link jest tu:

    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime16 Apr 2021
     
    Staporam się być!
    • 3: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Apr 2021
     
    Przygotowania idą "pełną parą", a skąd to stwierdzenie to przekonacie się już ...no, dziś w sumie. Tym razem będzie prawdopodobnie dwóch gości specjalnych (już po :) ), czyli Kris3D oraz Oswald. Chłopaków zapewne znacie z tutejszego forum ;)

    Mam też nadzieję że wszystko odpali zgodnie z planem, złożyłem jak na razie około 70% setupu na sobotni wieczór. Ok, lecę,.. rano mam to nadzieję poskładać ostatecznie.

    Dozo.
    • 4: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Apr 2021 zmieniony
     
    Aha - być może będzie opcja "wdzwonić" się Discordem na streama, jeśli więc ktoś z Was ma coś ciekawego do powiedzenia to można spróbować. Nie testowałem tego jakoś tak do końca, ale może się uda. W razie nagłej potrzeby atakować nick: pin666.

    Do godziny 22:00 będzie "grzecznie", więc jeśli chcecie odpalić stream w gronie rodziny to nie powinno być problemu; niemniej jednak prawdopodobnie będziemy cały czas spożywać napoje /energetyczne/ i miejcie to na względzie. Po tej godzinie niczego nie gwarantuję ;) W razie nieprzewidzianych problemów dajcie później znać kiedy to się skończyło.
    • 5: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Apr 2021
     
    ok - Shoutbox na Fujinet mam już opracowany, więc jak się coś nie posypie to na 100% będą wcinki na "strumieniu".
    • 6: CommentAuthorGekoPL
    • CommentTime24 Apr 2021
     
    Nie wiem czemu ale mam problemy z Shoutbox'em - nie łączy mi się, niezależnie ile razy bym próbował; mam timeout'y :( i program wychodzi do DOSa.
    • 7: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Apr 2021
     
    a ogólnie z transmisją przez FN i sieć wifi nie masz problemów?
    • 8: CommentAuthorJerzy72
    • CommentTime24 Apr 2021 zmieniony
     
    @ GekoPL, mam dokładnie to samo FN ver. 1,5. A teraz to już wcale się nie uruchamia FujiNet. Od razu jest ekran READY. Mam nadzieję, że nie umarł 24 godziny po zakupie.
    Postępowałem zgodnie z tym filmem:
    • 9: CommentAuthorGekoPL
    • CommentTime24 Apr 2021 zmieniony
     
    Z wifi nie mam problemów. Ogólnie działają programy typu Weather; kopiuję pliki z serwerów fujinet na np. SD; wczytuję zdalne obrazy dysków do FN i wszystko raczej działa.
    Również mam rev. 1.5 z aktualnym FW - już po modyfikacji Zaxona i jest znacznie lepiej niż przed fixem (teraz chociaż nie przełącza się automatycznie na BT i ogólnie FN sprawia wrażenie działającego).

    Nawet wyłączyłem firewalle w routerze; otworzyłem port TCP/UDP 6502 by działał cały czas; próbowałem przez hotspot w komórce i nadal są timeouty.
    • 10: CommentAuthorJerzy72
    • CommentTime24 Apr 2021
     
    Mi prawie za każdym razem wywala listę adresów i trzeba ją od nowa wprowadzać. Co robię nie tak ? Jeszcze zauważyłem jak jest podpięte zasilanie usb, to po restarcie atari wifi ładnie jest podtrzymywane i się świeci dioda i nie trzeba od nowa się logować .
    • 11: CommentAuthoradolfinio
    • CommentTime24 Apr 2021
     
    Wpadnę na bank.
    • 12: CommentAuthorGekoPL
    • CommentTime24 Apr 2021
     
    Ja nie podtrzymuję napięcia przez usb, SIO wystarcza, a i FN nic nie gubi przy restartach czy wyłączeniu Atari. Jedyny problem (póki co) to shoutbox.
    • 13: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Apr 2021
     


    start 18:00
    • 14: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime24 Apr 2021
     
    Shoutbox tak ma z niektórymi dostawcami netu. Sam musiałem sie w UPC przełączać na IPV4 z ipv6 bo nie mogłem sie połączyć. Jeśli net jest przez sieć komórkową, podobnie.
    • 15: CommentAuthorGekoPL
    • CommentTime24 Apr 2021
     
    To bo mi wszystko tłumaczyło... na mojej wiosce stałego łącza nie ma (jesteśmy "wykluczeni cyfrowo") więc jadę na LTE od Orange.