atarionline.pl KRET - gra zręcznościowo-logiczna - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1:

CommentAuthorpebe
    • CommentTime2 May 2021 zmieniony

Znowu ja i Krecik.

Jeszcze nie grywalna, ale co raz bliżej, co raz bliżej...

- Zrobiony Joystick (przynajmniej u mnie działa :|)
    - Ekran tytułowy
    - Historia

TO DO:
    - Poziomy - może jednak ktoś ma pomysł?
    - Bonus
    - Game Over - choć ten w pewnym sensie już jest :D
    - Lista najlepszych i wpisywanie na listę.

przypomnę jeszcze z wcześniejszego postu, co może wpływać na trudność gry:

- szybkość spadania kloców
    - szybkość po jakim klocek zaczyna się kruszyć
    - szybkość kruszenia się klocka
    • 2:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 May 2021

Bardzo przyjemnie to wygląda!
    • 3:

CommentAuthorpebe
    • CommentTime2 May 2021 zmieniony

@Kaz: Dziękuję. Jak widzisz, sporo pracy w to włożyłem i jestem mega zadowolon. Wiele pomysłów mam, co do tej gry. Zwłaszcza w kontekście efektów, jednak mam problem z optymalizacją, by ładnie efekty wyglądały (zwłaszcza, żeby mieścieściły się w "ramce")

Do tego, nie korzystam z gotowców, jak np. RMT. Stworzyłem prosty mechanizm, pozwalający odtwarzać dźwięki pod przerwaniem (nie jest to optymalna procedura)

Mam też pomysł na historię, która składałaby się z kilku obrazków (takich panoramicznych) i do tego pod spodem tekst. Jednak, grafikiem (aż tak zaawansowanym) nie jestem (próbowałem) To by miło wzbogaciło ten jakże egzotyczny fragment gry.

Jak (być może) zauważyłeś, padł też pomysł, by wykorzystać FujiNet do przechowywania listy wyników - jak dla mnie, bomba sprawa.

No i muzyka, która łagodzi obyczaje :P Do tego potrzebny SFX-Tracker (sam wymyśliłem :P) Czyli trzeba go napisać.

Ale... póki co, wszystko ładnie działa. Póki co, czas jest.
  1.  
    @pebe

Nowy krecik jest uroczy a animacja uchodzenia z niego duszy wspaniała! Bardzo przyjemnie spędza się czas z Twoją grą. Trzymam kciuki za dalsze prace!!!!
    • 5: CommentAuthorVidol
    • CommentTime3 May 2021

Fajna gierka, tylko zapomniales o atract mode - po ok 10 minutach plansza tytulowa zmienia kolory tak samo jest podczas grania. Wystarczy wstawic w oczekiwaniu na ramke: sta $4d :)
    • 6:

CommentAuthorpebe
    • CommentTime3 May 2021

@Vidol: Tak, Dzięki. Już zmienione :)
    • 7:

CommentAuthorpebe
    • CommentTime3 May 2021

krzysztofk78: Bardzo mi miło :) Ta animacja mnie niesamowicie bawi - tak bardzo, że mógłbym zaśpiewać Rotę :D:D:D ;)
    • 8:

CommentAuthorzbylu
    • CommentTime3 May 2021

No to też jest i gameplay z nowej wersji Kreta:
    • 9:

CommentAuthorpebe
    • CommentTime3 May 2021

@zbylu: jak zwykle, rękę na pulsie trzymasz ^_^
    • 10:

CommentAuthorpebe
    • CommentTime6 May 2021

Trochę nowinek związanych z Krecikiem.

---

Po pierwsze: Krecik stoi w miejscu - póki co - a już tłumaczę czemu:

"Kret" aż się prosi o muzykę, a że wystartowałem z poziomu Turbo Basica, to napisałem własny silnik zwany przeze mnie SFX do uzyskania dźwięków pod przerwaniem VBlank.
    Silnik ten przeniosłem do wersji MAD Pascalowej.

Jako, że lubię "wszystko sam", postanowiłem uruchomić nowy projekt o nazwie "SFX-Tracker".
    To natywny tracker dla Atari, oparty o autorski silnik dźwiękowy SFX wykorzystany w grze Kret.
    Będzie to prosty, czterościeżkowy traker jakich wiele, bez wodotrysków dźwiękowych (przynajmniej na razie :P) Ma zagrać melodię na kilku kanałach i tyle.

---

Po drugie: Jest niespodzianka, a nawet dwie i jedną Wam zdradzę.
    Jest to pomysł, który podsunęła mi moja siostrzenica.
    Ponieważ, w grze przewidziana jest runda bonusowa co poziom, to w tej rundzie, będzie się zbierało "coś" (pieniążek, gwiazdkę, albo coś innego).
    Co kilka poziomów będzie... UWAGA!!! Boss :D Jak to opisała siostrzenica: "może by tak rzucać tymi gwiazdkami/pieniążkami w tego Sadystę?"
    No i mnie urzekła tym :D

Tak więc, jest świetny pomysł.

Potrzebowałbym jeno grafiki Sadysty/Bossa :D Musi być na znakach, dość ograniczony, bo jest to tryb 20x12 w 5 kolorach.
    Jest do dyspozycji trochę znaków, ok.47-48:
    - 1 pusty na tło,
    - 8 zajmują bloki,
    - ze 2-3 na element bonusowy,
    - 3 murki
    - reszta do wykorzystania. Może być animowany - np. jak rzuca klockami. :P
    To tylko tak, jak by się ktoś chciał zapisać w Creditsach :P
    lub po prostu przyczynić do powstania ciekawszej gry :)

---

Po trzecie: Prawdopodobnie zmienię historię, bo ta się jakoś nie klei, a po za tym, dostałem świetny pomysł od Kaza - za co WIELGACHNE DZIĘKI, ja nie umiem w historie :P

Krecik dostał imię hahaha...

"Kret Stefan :D z powodu swojej ślepoty, nieopatrznie wszedł do magazynu z paczkami. Niezdarnie się poruszając spowodował, że wszystkie się na niego przewracają. Musi uniknąć zgniecenia i odszukać wyjście."

Prosta i idealnie odzwierciedlająca temat gry. Ta dieta ceglana, jakoś nie przemawia do mnie :P

---

Według mnie, dzieje się. :D

Pozdrawiam fanów Kreta.
    • 11: CommentAuthorzyga64
    • CommentTime7 May 2021

Trochę OT, ale pod Debianem fajnie działa mi Flash Player Projector (standalone) od Adobe ->link<-
    • 12:

CommentAuthorpebe
    • CommentTime7 May 2021

@zyga64: Ściągłem, uruchomiłem, jednak nie odpala mi edytora PMG. W konsoli dostałem komunikat:
    Failed to open VDPAU backend libvdpau_i965.so: nie można otworzyć pliku obiektu dzielonego: Nie ma takiego pliku ani katalogu

Prawdopodobnie (nie wiem, bo nie chce mi się sprawdzać) chodzi o biblioteki związane z Adobe. Wiem, że ich nie mam, bo je odinstalowałem.

Na dzień dzisiejszy, świetnie sprawuje się paczka od Bocianu pod Wine :D i tylko do tej apki do edycji PMG go potrzebuje.

Jednak dzięki za info. Być może, kiedyś pobawię bardziej.
    • 13:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 May 2021

PeBe - cieszę się, że przypadło Ci do gustu moja propozycja :)

Co do poziomów trudności, to można regulację zrobić na wiele sposobów, również w menu, ustawianą przez gracza. Jeżeli miałbym coś zaproponować, to najlepiej, aby wszystkie parametry (szybkość spadania kloców, szybkość po jakim klocek zaczyna się kruszyć, szybkość kruszenia się klocka) wzrastały równomiernie. Ale to do przetestowania i rozważenia.
    • 14:

CommentAuthorpebe
    • CommentTime14 May 2021

Zważywszy na dzisiejszą niewielką awarię mojego kompa, postanowiłem w końcu zabezpieczyć swój "dorobek"

Kret jest dostępny na GitHubie:

->link<-