atarionline.pl Atari pad bluetooth - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorRiverRaid
    • CommentTime22 Apr 2021
     
    Czy ktos z Kolegow "produkuje" moze gotowca do podlaczenia bezprzewodowych padów do małego Atari np.od Ps4 lub inne?Lub wrzuci linki, gdzie mozna takowy kupic?
    • 2: CommentAuthorgreblus
    • CommentTime22 Apr 2021
     
    Ja ostatnio podłączyłem z sukcesem Dulashocka do Atari przez Tom2 i tani chiński konwerter do PS3 z Aliexpress:

    ->link<-

    Dla mnie Dualshock 4 jest genialny, a dzięki TVBox na Androidzie naparzam na nim też w Dooma na konsoli syna i inne cuda via Google Stadia. Jedyny minus, że Dualshock łączy się z ostatnio sparowanym urządzeniem, więc jak chcę się przełączyć na Atari, to muszę nacisnąć guzik na donglu i sparować pada, ale nie trwa to długo.
    • 3: CommentAuthorRiverRaid
    • CommentTime23 Apr 2021 zmieniony
     
    Konwerter zamowiony na Alie...Tom2 kupie na Alledrogo. Anie ma nic w jednej obudowie?
    • 4:
       
      CommentAuthorvangis
    • CommentTime23 Apr 2021
     
    @ greblus Pytam tak z ciekawości jak zamówiłeś ten konwerter ? bo wysyłka na aliexpress do Polski jest nie możliwa.
    • 5: CommentAuthorRiverRaid
    • CommentTime23 Apr 2021
     
    Jest mozliwa, tylko trzeba zmienic wysylke z Chin, a nie z francji, czy hiszpani itp...
    • 6: CommentAuthorRiverRaid
    • CommentTime23 Apr 2021
     
    @Greblus a taka fajna krótką przedlużke 9pin gdzie kupiles?Wszystkie, ktore znalazlem sa bardzo długie.
    • 7:
       
      CommentAuthorvangis
    • CommentTime23 Apr 2021
     
    @ RiverRaid dzięki nic tylko kupować :)
    • 8:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime23 Apr 2021 zmieniony
     
    Już zamówione?

    Bo ja szedłbym w znane i sprawdzone rozwiązanie od 8bitdo : ->link<-

    Cena z Chin nie będzie wiele wyższa niż tej bezfirmówki, a obsługuje więcej padów, działa z konsolami (mam do Switcha pad od PS3 podpięty dodatkowo). Jest wsparcie itp.
    • 9: CommentAuthorRiverRaid
    • CommentTime23 Apr 2021
     
    @pecus ktore dokladnie trzeba by bylo zamowic od 8bitdo?Duzo tego tam jest
    • 10:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime23 Apr 2021 zmieniony
     
    Dałem link do konretnego :) Ten brązowy jak cegły "Mariana".

    Tylko ten ma USB, pozostałe to są odbiorniki/konwertery dla klasycznych konsol, no i szary do PS Classic (i on ma USB ale jest szary ;) ).

    Na Ali u Chinczyka w granicach 52zł: ->link<-
    • 11: CommentAuthorRiverRaid
    • CommentTime23 Apr 2021
     
    @Pecus dzieki.Ale jeszcze trzeba chyba Tom2 do tego...
    • 12:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime23 Apr 2021
     
    Ja używam tego ->link<-

    tylko trzeba w kabelku łączącym go z Atari trzeba zamienić żyłę zasilania. Używam go z padem od PS4 i działaja tu 2 przyciski fire.
    • 13: CommentAuthorRiverRaid
    • CommentTime23 Apr 2021
     
    A nie da sie w nim w srodku zamienic żyły ,zeby bezpisrednio go wsadzic bez przedluzaczy?
    • 14:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime23 Apr 2021 zmieniony
     
    Proponowałem brązowy USB, bo jest bardziej uniwersalny, ale oczywiście do Atari wymaga dodatkowego konwertera.
    A faktycznie odbiornik do Segi jest praktycznie jak do Atari, wystarczy mała zmiana w przedłużaczu joysticka. Pewnie da się w środku tę zmianę zrobić, ale coś czuję, że wtyczka lutowana jest do krawędzi płytki i osobiście nie chiałbym wtedy takiej dłubaniny robić ;)

    Poza tym jest on na tyle szeroki, że do XE i tak nie wejdzie bez przedłużki.
    • 15: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime23 Apr 2021
     
    Wszystkiego w jednym to chyba nie ma.
    ->link<-
    • 16: CommentAuthorRiverRaid
    • CommentTime23 Apr 2021
     
    Ok, to wezme to plus pezedluzka.A masz rozpisane, ktora zyle trzeba podmienic?
    • 17:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime23 Apr 2021
     
    Na "konkurencyjnym" forumie: ->link<-
    • 18: CommentAuthorRiverRaid
    • CommentTime23 Apr 2021
     
    Dziekuje.
    • 19: CommentAuthorpustak
    • CommentTime27 Apr 2021
     
    Czy komuś udało się podłączyć pada Microsoft Pad XBOX 360 Wireless Controller do Atari?

    Mam takie dwa i włąściwie tylko zbierają kurz.
    • 20: CommentAuthorJerzy72
    • CommentTime28 Apr 2021
     
    Wczoraj próbowałem podłączyć się do Atari przez FujiNeta 3 padami ( 2 x od xboxa i 1 x inny chińczyk ) i niestety nie udało się ich sparować. Może trzeba coś z palca wpisać . Nie potrafię a instrukcji chyba w tej materii nie ma. Może ktoś podpowie jak to zrobić. Mam też Toma v2 i ten dla odmiany chodzi z Atari na F710.
    • 21:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime28 Apr 2021
     
    @Jerzy72 - a skąd pomysł, że przez Fujineta da sie podłączyć pady? Przecież to urządzenie jest podłączone do portu SIO, a nie do portów joysticka :D
    • 22: CommentAuthorJerzy72
    • CommentTime28 Apr 2021 zmieniony
     
    Na mieście mówią , że FujiNet może wszystko :)