atarionline.pl Pokrowce do "Malucha" wersja XL - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthornowy80
    • CommentTime29 Apr 2021 zmieniony
     
    Przygotowałem projekt pokrowców dla Atari 800 XL oraz jego peryferii. Pokrowce wykonane są z miękkiej ekologicznej skóry w kolorze ciemnobrązowym. Przeszycia oraz spersonalizowany haft wykonałem w kolorze beżowym. Wszystko kolorystycznie pasuje do wersji Atari XL. Może będą inni zainteresowani takimi pokrowcami. Dodatkowo mogę spersonalizować haft nickiem właściciela (nadruk pod logo oraz oznaczeniem sprzętu). Docelowo chcę przygotować pokrowce dla większości komputerów Atari, łącznie z wersjami desktopowymi (MSTE/TT - klawiatura, jednostka). Dla pozostałych Atari pokrowce czarne z czerwonymi przeszyciami oraz haftami.
    - pokrowce w 100% szyte i haftowane są w Polsce
    - pokrowiec zabezpiecza komputer przed kurzem, zabrudzeniem, cieczą a nawet uszkodzeniami mechanicznymi typu otarcia itp.
    - łatwo się go czyści i zabezpiecza preparatami do skóry
    - pokrowiec zabezpiecza gniazda podłączeniowe komputera, jednocześnie jest na tyle luźny, że można go stosować przy podłączonych gniazdach (zasilanie, FDD itp.)
    - personalizacja haftu jest na życzenie.
    Pokrowce są dostępne na eBay, mają pozytywne komentarze. Do tej pory były oferowane głównie do USA czy Australii. Jeśli byłyby pytania, chętnie na nie odpowiem.
    linki do eBay:
    ->link<-
    ->link<-
    ->link<-
    • 2: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime29 Apr 2021
     
    ale czadowa rzecz!
    • 3:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime29 Apr 2021
     
    Cyt. "Dla pozostałych Atari pokrowce czarne z czerwonymi przeszyciami oraz haftami."

    A nie mogą być szare, dopasowane do koloru serii XE, ST, itd.? Mogą być materiałowe. Na szarym kurz jest mniej widoczny a na czarnym razi w oczy każdy pyłek. Ja byłbym zainteresowany szarymi dla 65XE, XC12 oraz XC11.
    • 4: CommentAuthornowy80
    • CommentTime29 Apr 2021 zmieniony
     
    Rozważę kolor szary, kupuję materiał na bele. Dysponuje w tej chwili kolorem czarnym i brązowym. Mam do tego dobrane nici w dużych szpulach, które dobrze radzą sobie z haftem na skórze i są dobrane kolorystycznie pod materiał. Jednym zdaniem, do rozważenia kwestia czysto ekonomiczna. Przesyłam poniżej, jak wygląda przykładowy czarny pokrowiec z czerwonymi przeszyciami. Dla wersji XE przewiduje na start pokrowiec na komputer, magnetofon CX12 oraz stacje dyskietek CA2001. Dokładnie takim zestawem dysponuje i szyje pokrowce pod realne sprzęty które mam do dyspozycji.
    • 5: CommentAuthornowy80
    • CommentTime1 May 2021 zmieniony
     
    Przygotowałem krótki materiał wideo odnośnie jak wygląda przygotowanie projektu, haftowanie oraz finalny produkt. Premiera filmu odbędzie się za około godzinę. Zapraszam Serdecznie
    Polska wersja językowa:

    Angielska wersja językowa:
    • 6: CommentAuthornowy80
    • CommentTime8 May 2021
     
    Nie będę zakładał nowego tematu. Przygotowałem kolejny pokrowiec tym razem dla Atari Jaguara. Pokrowce wykonałem z miękkiej skóry ekologicznej w kolorze czarnym. Przeszycia i hafty personalizowane zostały wykonane w kolorze ciemnej czerwieni. Pokrowiec pasuje również do Atari Jaguar z zainstalowanym kartridżem. Poniżej link do aukcji, gdzie są również dostępne zdjęcia z zainstalowanym kartridżem. Ciekawostka, film w wersji angielskiej cieszy się pięciokrotnie większą popularnością niż w wersji polskiej. Ogólnie pokrowce zbierają niezłe recenzję, szczególnie w USA, Kanadzie, Niemczech, Francji czy UK. Do tych krajów było najwięcej wysyłek.
    ->link<-
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 May 2021 zmieniony
     
    Świetny pomysł Paweł, gratulacje również za wykonanie, bo wygląda zacnie. Muszę pomyśleć o takim kompleciku do 800XL/1050/1010. Aczkolwiek na codzień korzystam z serii XE i XEGS, więc dopytam: to samo można zakupić w czarnej skórze, tak?

    PS. Doprecyzuję, że moje pytanie nie dotyczy Jaguara tylko XL - czy pokrowiec do serii XL można zamówić również w czarnej skórze?
    • 8: CommentAuthorxtrem007
    • CommentTime9 May 2021
     
    Czy dla Atari 800XL jest możliwe wykonanie pokrowca z otworem na cartridge oraz nieco wyżej podciętym bokiem od strony portów na joye oraz podniesioną krawędzią dla gniazd z tyłu? Taki pokrowiec jest przydatny gdy komputer jest wyjęty z pudełka i przygotowany do pracy w każdej chwili. Trudno więc za każdym razem wszystko rozłączać. Cartridge może się zakurzyć i nic mu się nie stanie;)
    • 9: CommentAuthornowy80
    • CommentTime9 May 2021 zmieniony
     
    Kaz
    Dzięki Kaz za opinię co do wyglądu pokrowców. Staram się dobierać dobrej jakości materiały. Dla 800XL/1050/1010 mogę na życzenie zrobić również wersję czarną z beżowymi lub czerwonymi przeszyciami i haftami. Jeśli chodzi o dedykowane pokrowce do XE, będą dostępne w ciągu dwóch tygodni. Tworzę teraz wykrojniki dla Atari 65/130/800XE oraz CA-2001/XC12. Dokładnie dla zestawu, którym dysponuje. Równocześnie przygotowuje wykrojniki pod Atari STFM/STE/Falcon czy Atari MSTE/TT. Dla tych wszystkich pokrowców będzie możliwość indywidualnego haftu. Postaram się dodać zdjęcia w ciągu najbliższych dni.

    xtrem007
    Wykrojnik dla Atari 800XL który przygotowałem, chroni wszystkie porty Atari przed kurzem, zalaniem itp. Istnieje możliwość założenia go na okablowane Atari. Spokojnie pokrowca można używać z włożonym kartridżem, po zakończeniu pracy z Atari. Zerknij na poniższe zdjęcia. Samego wykrojnika nie chce już zmieniać, moim zdaniem jest optymalny pod Atari okablowane, bez kabli oraz nawet z podłączonym kartridżem. Chętnie spersonalizuje dla Ciebie pokrowce w zakresie kolorystyki czy haftów (z dostępnych materiałów które mam). Jednak indywidualnego wymiarowania nie przewiduje.
    • 10: CommentAuthornowy80
    • CommentTime23 May 2021 zmieniony
     
    Obiecałem, więc wrzucam kolejne modele pokrowców do Atari. Tym razem seria XE wzbogacona o CA2001. Nie ukrywam, jestem dumny z przerysowania logotypu stacji i dostosowanie go do haftowania :) Zebrałem już sporo opinii o pokrowcach również przez eBay m.in. z US, Kanady, Australii, Japonii, krajów skandynawskich, Niemiec czy Francji. Wszystkie pozytywne :)
    • 11: CommentAuthornowy80
    • CommentTime23 May 2021
     
    Nie będę zakładał nowego tematu dotyczącego pokrowców dla "dużego" Atari. Poniżej pierwsze modele przeznaczone dla Atari MegaSTE oraz TT. Komplet dla jednostki centralnej oraz klawiatury. W przygotowaniu kolejne modele :)
    • 12: CommentAuthornowy80
    • CommentTime24 May 2021
     
    Otrzymałem kilkanaście pytań w ciągu ostatnich dni odnośnie pokrowców do Falcona, STE czy STFM. Przyspieszyłem prace, rezultat poniżej :)