atarionline.pl Hmm niezle odkrycie - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorCuzz
    • CommentTime12 Jun 2021
     
    Odkryłem coś niemożliwego. Mianowicie mój szanowany komputer Atari 130 XE potrafi kodować wewnętrznie procesor, niestety pojawiają się z tego powodu smugi na ekranie. Czy ktoś się spotkał z tym zjawiskiem ( złącze Euro )? Na poważnie przymierzam się do programowania i chcę się upewnić paru rzeczy. Czy nielegalne rozkazy u was działają. Nie wiem, czy mam identyczny komputer i czy moje programy będą działały u was, panowie. Mam lotharka i niektóre programy się zwyczajnie nie włączają. Moje pytanie, kochani, jakie wersje komputera macie? Ja robiłem przeróbki i się w tym pogubiłem. Zamontowałem nowe oprorniki, nowe chipy i doszedłem do wniosku, nie ma już chyba kompytybilności, czy się mylę?
    • 2:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime12 Jun 2021
     
    z sennika atarowca:
    "smugi na ekranie widzieć - o Zofii myśleć będziesz"
  1.  
    ja mam wersję 2.8, z 65535 bajtów pamięci, ale nie wiem czy na pewno je wszystkie zapakowali do środka, bo zaglądałem pod obudowę i doliczyłem tylko do połowy.
    • 4: CommentAuthorpin
    • CommentTime12 Jun 2021
     
    .. a na moich dwóch Atarkach nielgale nie działają ;)
    • 5: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime12 Jun 2021
     
    A ja podziwiam czasy kiedy "niemozliwe" bylo jednym z układów malego atari. Kiedy atari kodował wewnętrznie swój procesor, klapkę do magnetofonu trzeba było docisnąć czymś ciężkim, pewnie żeby dane w dużej ilości nie ulatywały i gra się wczytałą.
    • 6:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime12 Jun 2021
     
    A na pozostałych? ;-)
    Na moich dwóch też nie działają :-D
    • 7: CommentAuthorCuzz
    • CommentTime13 Jun 2021
     
    Atari zdążyło się nie zestarzeć. Włączyłem FREEDIEGo i czuję taką radochę, że wracam do społeczności atarowców. Używajcie NIELEGALNYCH ROZKAZÓW bardzo proszę. FREDDIE widać w akcji.
    • 8:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime13 Jun 2021
     
    Ale masz poczucie, że freddie się marszczy?
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Jun 2021
     
    Heheszki heheszkami, ale przypominam, że Cuzz ma problemy zdrowotne, o czym opowiadał pewnego razu na zoomie. Bardzo sympatyczny facet, choć kłopoty z pamięcią, w tym mylenie znaczeń słów, wpływa na jego odbiór. Bierzemy więc poprawkę na to!

    Cuzz - przypomniał mi się suchar o Freedim :)
    - czy słyszałeś najnowsze wiadomości o Freddim Mercury?
    - nie, jakie?
    - ciągle nie żyje.
    • 10: CommentAuthorCuzz
    • CommentTime22 Jun 2021
     
    Udało mi się uzyskać nową paletę nieznanych kolorów, dołączam plik, żebyście mogli sprawdzić czy oszalałem.
    • 11:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime22 Jun 2021
     
    Sprawdziłem.
    Oszalałeś.
    • 12: CommentAuthorCuzz
    • CommentTime22 Jun 2021
     
    bocianu, czy te ninja plik ci czyta i czy pojawiają się kolory takie troche techno? U mnie pojawiają się napisy w kolorach techno, ale gra się nie włącza.
    • 13: CommentAuthorCuzz
    • CommentTime22 Jun 2021
     
    To wysyłam na wszelki wypadek, żeby mnie nie posądzano o trolling.
    • 14:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime22 Jun 2021
     
    @Cuzz wygląda na to że Twój TV miksuje dwie ramki obrazu w jedną
    • 15:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime22 Jun 2021
     
    Tak to wygląda... Może pomóc przełączenie TV w tryb "GAME", ale to też nie zawsze działa w 100% dobrze. Czasem są też opcje poprawiania jakości obrazu, można spróbować je wszystkie powyłączać.
    • 16:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime22 Jun 2021
     
    Mi to wygląda na nieudaną próbę deinterlace. Obraz Atari, który się zmienia 50hz, ale w TYCH SAMYCH liniach.
    • 17: CommentAuthorCuzz
    • CommentTime1 Oct 2021
     
    Nie chcę otwierać nowego wątku. Robię różne eksperymenty. Bawię się emulatorem Atari++. Jest taka opcja prof.s. Czyli jednak da się przerabiać programy, czy mi się tylko wydaję?
    • 18:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Oct 2021 zmieniony
     
    "Mam lotharka i niektóre programy się zwyczajnie nie włączają."
    Ło kuźwa,no tak to nie będzie,Lotharek jest wspólny !!! Łoddawaj nam LOTHARKA !!!


    PS. że też Lotharek dał się porwać...hmmm



    ;)