atarionline.pl NOWA GRA NA ATARI !!! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 Oct 2021 zmieniony
     

    JAKIE KOLORKI :D










    Musicie przyznać że wygląda to naprawdę pięknie,te kolorowe szczególiki ech.... i gra ukończona w 99% ZARAZ BEDZIE !!!!!


    ->link<-
    • 2: CommentAuthormono
    • CommentTime21 Oct 2021
     
    Były już dwa poświęcone tej grze wątki.
    * ->link<-
    * ->link<-
    Ten jest trzeci.
    • 3:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 Oct 2021
     
    ...cholercia,faktycznie,ale wrzuciłem lepsze screeny.
    • 4: CommentAuthormono
    • CommentTime21 Oct 2021
     
    A jak byś zrobił sensowny tytuł z nazwą gry, albo umieścił go gdzieś w treści to i Twój wątek mógłby być łatwo wyszukany. A tak, to nikt go za chwilę nie znajdzie.
    • 5: CommentAuthordhor
    • CommentTime21 Oct 2021
     
    Witraże nie są kolorowe. Ale prowizorka :)

    Żeby nie było, gra miodzio.
    • 6: CommentAuthorPecet
    • CommentTime21 Oct 2021
     
    bardzo ładnie to wygląda. Zupełnie jak nie małe Atari;)
    • 7:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime21 Oct 2021 zmieniony
     
    To dodam jeszcze jedną powstającą wersję tej gry. I też na Atari, ale STe.
    ps. to nie mockup
    • 8:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 Oct 2021
     
    @ dhor jasne że nie są kolorowe bo ich tam nie ma !!! wyleciały z biegiem lat,a to co widać to po prostu niebo :D
    • 9:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime21 Oct 2021
     
    ładne screeny. chciałbym to zobaczyć w akcji - chodzi o konwersje na małe atari.
    • 10: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime21 Oct 2021 zmieniony
     
    IRATA4.

    Faktycznie, kolorki piękne.

    Jakiś filmik, czy coś ?

    Masz może więcej ?

    W tym wątku ?
    • 11: CommentAuthorfder
    • CommentTime21 Oct 2021
     
    Super wiadomość, akurat w lipcu przegapiłem w wakacje!
    • 12: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime22 Oct 2021
     
    screeny nie sa z malego atari. koncept jest swietny (i mocny), chce zobaczyc jak wyszlo. oby soon.

    moze byly 2 topici, ale IRATY4 zrobil potrzebny PR;)
    • 13:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime22 Oct 2021
     
    Już myślałem, że to ta Twoja!
    • 14: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime22 Oct 2021
     
    Trzeba zadać ton pytanie do Iraty4, co z Twoją grą??
    • 15: CommentAuthorPecet
    • CommentTime22 Oct 2021
     
    @dhor
    "Witraże nie są kolorowe. Ale prowizorka :)"

    Dokładnie - prowizorka, trafiłeś idealnie:)

    "Sin embargo, Giamalidis precisó que falta la coloración con Display List Interrupts (DLI) de las ventanas. "Tengan en cuenta que estas pantallas probablemente variarán un poco hasta la versión final", recalcó."
    "Jednak Giamalidis zwrócił uwagę, że brakuje barwienia okien w trybie Display List Interrupts (DLI). „Pamiętaj, że te ekrany prawdopodobnie będą się nieco różnić do czasu ostatecznej wersji” – podkreślił."
    • 16:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime22 Oct 2021
     

    dhor:

    Witraże nie są kolorowe. Ale prowizorka :)


    • 17:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime22 Oct 2021 zmieniony
     
    Z nudów, cykłem z wersji C64 mapę do gry (wiem, jest na necie - ale kto mi zabroni? :P) Nic szczególnego, ale...

    się mi ta gra podoba, jak diabli(o) :D
    • 18:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime22 Oct 2021
     
    Patrzę na ten kościół i mi się skojarzył klimat trochę z Duszpasterzem Janem Rzygoniem, tylko tam było chyba ze 160 komnat, a nie 20... Czy ta gra będzie taka krótka jak np. niedawno wypuszczona gra Betty's Issues? Nie znam za bardzo tytułów z innych platform, nie znam tej gry, może ktoś napisać w skrócie jak jest w praktyce z długością i ciekawością rozgrywki?
    • 19:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime22 Oct 2021 zmieniony
     
    Mq, raczej Cię zmartwię. Gra jest krótka. Cała rozgrywka (na YT) trwa <10min dla C64 (dla ZX jeszcze mniej)

    Rozgrywka na C64


    Rozgrywka na ZX


    Krótko o grze:
    W XIII wieku katarzy, którzy głoszą dobre wierzenia chrześcijańskie, zostali wygnani przez Kościół katolicki z regionu Langwedocji we Francji.
    Jeden z nich, zwany Jean Raymond, znalazł stary kościół, w którym mógł się ukryć, nie wiedząc że pod jego ruinami leży pogrzebane starożytne zło.

    * 23 ekrany do zbadania
    * Zagadki i wskazówki, jak znaleźć przedmioty
    * Około 30 minut gry (po pełnym opanowaniu)

    Gra do ściągnięcia tutaj ->link<- Wersja dla PC/Windows (działa pod Winem dla Linuxa :P)

    Zagrałem chwilkę i dość zręcznościowa jest - refleks już nie ten i szybko straciłem życie. Przyjemnie się gra. Klimat utrzymany z ZX Spectrum. Przyjemniaszcze :D
    • 20: CommentAuthoremkay
    • CommentTime22 Oct 2021
     
    boo
    • 21:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime23 Oct 2021
     
    Dzięki pebe za tą wrzutkę wersji pod windę. Pograłem chwilę i gra się super, jak na Atari wersja będzie miała ten sam poziom grywalności, taką samą trudność, to jak dla mnie będzie super.

    Trochę szkoda, że dość krótka, ale z drugiej strony ważniejsza jest grywalność i stosunek trudność/długość. Są gry jak np. The Last Squadron, które mają dużo świetnych poziomów i są długie, co powinno cieszyć, ale co z tego, skoro mnie np. The Last Squadron tym nie jest w stanie zachwycić, bo nie daję rady przejść zbyt daleko, więc i tak gram ciągle w pierwszy poziom, czasami tylko przechodzę do drugiego i kawałek tam przejdę i koniec. Zmierzam do tego, że lubię długie gry, ale wtedy muszą one mieć dla mnie taką konstrukcję, żeby średni gracz mógł w ogóle kiedykolwiek zobaczyć ciąg dalszy. Czyli albo system sejwów, albo kody na dalsze etapy po przejściu poprzednich, albo podobne rozwiązania.

    Natomiast są w sumie też gry krótkie, w które chętnie się gra i przechodzi wielokrotnie od nowa, nie nudzą, bo mają to coś fajnego. Np takimi grami z klasyki są dla mnie Bruce Lee, Ghost Chasser, czy Ninja, a z nowych np. wspomniana przeze mnie Betty's Issues. Jest takich w sumie dużo. Wydaje mi się po zagraniu w tą wersję windowsową, że ta nowa gra może się wpisać w ten klimat fajnie. Czekam z niecierpliwością na gotową wersję na małe Atari.
    • 22:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime23 Oct 2021
     
    @Mq TLS chyba nie jest aż tak trudne. Jeśli grasz ciągle jeden poziom to powinieneś go znać na pamięć , ustawiasz się tylko w odpowiednich miejscach, w krytycznych momentach odpalasz specjala i gra sama się przechodzi. Trzeba mieć jednak dobry joystick, ja gram na Atari65xe na gampepadzie od PS4, a na Altirze korzystam z klawiatury. Jeśli joystick ma duże "pole martwe" to można mieć problemy z szybkością reakcji.
    Na Bossa wystarczy zostawić 2 specjale , latać na samym dole ekranu i szybko zbijać działka, a przeciwnik po chwili skapituluje.

    Jest specjalny kod który daje 9 żyć na początku rozgrywki, ale nie wiem czy mogę go podawać ;)
    • 23:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime23 Oct 2021
     
    @shanti77

    Możesz, ja chcę kod. Dla mnie też gra jest trudna, chciałbym wreszcie odpalić ją z jakimś trainerem, ale 9 żyć na początek też powinno wystarczyć :)
    • 24:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime23 Oct 2021
     
    Wpisz na stronie tytułowej "sikorsoft".
    • 25: CommentAuthorkraczaj
    • CommentTime23 Oct 2021
     
    Przypomniały mi się tips and tricks z TS i SS. To były piękne dni
    • 26:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime23 Oct 2021
     
    @shanti77

    "Wpisz na stronie tytułowej "sikorsoft". "

    Działa :D
    Przynajmniej na wersji dla 64kB, czyli zielonym carcie.
    Pomimo straty 2 żyć nadal jest widoczne 9.

    Jutro będzie grane :)
    • 27: CommentAuthornosty
    • CommentTime23 Oct 2021 zmieniony
     
    Znakomita gra. Ma w sobie echa Jet Set Willy oraz serii Dizzy. Faktycznie trudna, ale nie ekstremalnie. Za pierwszym razem zdobyłem 8 krzyży. Co ważne: poszczególne przeszkadzajki są w pełni przewidywalne, a trudność budowana jest przez różne prędkości ich ruchów, co wymusza na graczu zaplanowanie ścieżki z uwzględnieniem cykli 2 czy 3 elementów. Prosty trik, a działa.

    To co mnie drażniło: gdy przestawiałem jakąś dźwignię nie dostawałem informacji co otworzyłem, co wymuszało dużo niepotrzebnego biegania w kółko.

    Nie dajcie się zwieść jej pozorną krótkością. W końcu speedrun Mario to niecałe 4 minuty ;)

    Nie jestem pewny, czy port na Atari będzie prosty. Sporo duszków obok siebie w poziomie, sporo różnych rodzajów ruchów... Może być ciekawym wyzwaniem.
    • 28:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime23 Oct 2021
     
    @ nosty w wersję pod jaki sprzęt grałeś ?
    • 29: CommentAuthornosty
    • CommentTime23 Oct 2021
     
    @IRAT4 pod windows.
    • 30:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime24 Oct 2021
     
    @shanti77 dzięki. Co do samej trudności w TLS: faktycznie w mojej opinii ta gra obiektywnie nie jest aż tak bardzo trudna, jest w sam raz dla wielbiciela gatunku, ale subiektywnie dla mnie jest trudna, bo ja nigdy w tego typu gry nie byłem dobry, choć lubię również pograć. System z zapamiętywaniem i masterowaniem oczywiście się sprawdza, ale dla kogoś, kto spędzi z grą wiele czasu. Ja natomiast lubię po prostu pograć - odpalam grę raz na jakiś czas i to na niezbyt długo. Za każdym razem od nowa uczę się i zapamiętuję, ale jak już sobie z tym poradzę, to jestem na poziomie przejścia pierwszego etapu, a właśnie kończy mi się czas na grę w ogóle. W ten sposób zawsze dochodzę tylko do tego samego mniej-więcej miejsca. Jak odpalę znów grę za miesiąc, to już nic nie pamiętam i dlatego gram znowu w pierwszy poziom i tyle. Dlatego jak już coś pokonam, to chciałbym żeby była opcja grania następnym razem od razu od tego miejsca. Np. w Adam is me gram kolejne etapy, nie muszę znowu przechodzić tych, które już kiedyś pokonałem. Spróbuję pograć z większą ilością żyć w TLS, na pewno dojdę sobie wtedy trochę dalej:-)
    • 31:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime24 Oct 2021
     

    hospes:

    To dodam jeszcze jedną powstającą wersję tej gry. I też na Atari, ale STe.
    ps. to nie mockup


    wygląda fajnie.

    zdradzisz jakieś szczegóły?
    może jakieś wideo?
    • 32: CommentAuthormono
    • CommentTime2 Nov 2021
     
    To jeszcze wersja na NES-a: