atarionline.pl Wydawnictwo A2 - Adam Zalepa - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Nov 2021 zmieniony
     
    Ponieważ kilka osób kierowało do mnie (czy też do nas, atarowców) pytania odnośnie Adama Zalepy (którego gościliśmy na KWAS-ie numer 17 w Łodzi), czy wiemy co się stało, że zniknął, a jego wydawnictwo (zajmujące się głównie Amigą oraz magazynem "Retrokomp") zaprzestało działania, a wiem niewiele, to wrzucam tu oświadczenie Adama, które pojawiło się wczoraj:

    ->link<-

    Adam Zalepa:

    W związku z zaistniałą sytuacją czuję się w obowiązku napisać do Was kilka słów wyjaśnienia. Na początek najważniejsze: moje wycofanie się z działalności jest podyktowane względami osobistymi oraz stanem zdrowia, który nie pozwala mi nadal aktywnie pracować przy tworzeniu nowych treści.

    Nigdy nie było moją intencją zakończenie pracy na tym etapie, szczególnie bez zapowiedzi. Amiga i inne komputery są moją pasją od dzieciństwa i pragnąłem kontynuować ten temat tak długo, jak tylko będzie on dla Was interesujący. W wielu wypadkach robiłem to nawet kosztem innych sfer życia.

    Jednak moja działalność zawsze, a szczególnie po 2012 roku, była silnie uzależniona od osób współpracujących. Mówiąc wprost: AIBB i A2 (niezależnie od zmieniających się nazw domen) nigdy nie były tylko i wyłącznie moimi firmami. Organizowałem i nadzorowałem prace, tworzyłem treści, ale wiele decyzji technicznych związanych z bieżącą działalnością nie było w mojej gestii. Aktualnie nie jestem w stanie kontynuować pracy w takiej formie, a osoby odpowiedzialne za sprawy organizacyjne (m.in. hosting, kontakty online i dalsze prowadzenie strony Bitronic.pl) podjęły decyzję o zakończeniu współpracy.

    Dlatego w tej chwili archiwalne pozycje książek i magazynów są gromadzone na osobnej stronie Retro Guide. W najbliższych dniach zostaną darmowo udostępnione także cyfrowe edycje książek. Następnie strona będzie wypełniana innymi materiałami związanymi z retro komputerami. Celem jest zebranie moich wszystkich publikacji w jednym miejscu, także w wersjach obcojęzycznych. Tak jak pisałem wielokrotnie, ta wiedza nie może ulec zapomnieniu.

    Zdaję sobie sprawę z pozostających zobowiązań i będę starał się je wypełnić z opóźnieniem lub w nieco innej formie, niż było to zakładane. Jeśli pozwoli mi na to zdrowie, w 2022 roku wrócę do poprzednich projektów i będę dalej je rozwijał. Jednak nie planuję już pełnej działalności komercyjnej. Większość treści będzie dostępnych za darmo lub tylko za cenę pokrycia kosztów. Nie będę również angażował się w działalność na forach dyskusyjnych i portalach społecznościowych.

    Mam nadzieję, że przyjmiecie taką formę wyjaśnienia z mojej strony. Obecnie próbuję wrócić do stanu pozwalającego na dalszą pracę. Wrócę do Was, gdy tylko pozwoli mi na to sytuacja i wtedy przekażę więcej informacji. Przepraszam wszystkich, których zawiodłem. Jednocześnie chcę Wam przekazać najlepsze życzenia na nadchodzące Święta. Równo za miesiąc Wigilia Bożego Narodzenia. Niech ten czas będzie wypełniony radością, a Nowy Rok będzie lepszy zarówno dla naszej platformy, jak i dla nas osobiście. Dużo zdrowia.

    Adam Zalepa (24.11.2021)


    Życzę Adamowi powrotu do zdrowia i załatwienia zaległości. Jeżeli to przeczyta - również życzenia Wesołych Świąt Bożego Narodzenia. Tu Adam na KWAS-ie:

    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Dec 2021
     
    To jeszcze dodam, że Adam udostępnił wiele materiałów wydawnictwa za darmo, w tym magazyn Retrokomp, swoje książki o Amidze, etc:

    ->link<-
    • 3:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime2 Dec 2021
     
    Dużo zdrowia Adam!!!
  1.  
    Wielka szkoda.
    To chyba koniec jakiegoś etapu w świecie Amigi w Polsce.
    Mam nadzieję, że wyjaśni się ta kwestia z artykułem Dracona.
    • 5:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime5 Dec 2021
     
    @RTG
    Dzięki, też mam taką nadzieję….
    Wycinanie artykułów z różnych miejsc, bez wiedzy i zgody autora,
    a potem jeszcze niepodawanie go wcale albo dawanie kogo innego,
    to po prostu zwykła chamówa i tego po A.Zalepie akurat się nie spodziewałem. :(
    Czekam na jakiś ruch z jego strony, skoro to on formalnie odpowiada(ł) za wydawanie tego całego magazynu „RetroKomp”, a Piter też się zszokował tą sprawą. :|
    • 6:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime5 Dec 2021
     
    Chyba ciężko będzie o ruch, sprawa wydaje się być jeszcze bardziej nieciekawa, polecam poczytać odpowiedni wątek na forum PPA.PL.
    • 7: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime9 Dec 2021 zmieniony
     
    Poczytałem.
    Faktycznie nieciekawie to wygląda.
    Tutaj jakiś nowy artykuł w temacie:
    ->link<-

    I tu wcześniejszy podcast:
    ->link<-