atarionline.pl Silly Venture 2022 WE - 45th A2600 VCS and 30th Falcon Anniversary! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime23 Nov 2022
     
    @Adam: Po prostu przyjęliśmy zalecaną przez Logikera rozdzielczość, jako ramy, bo po prostu jakieś muszą być. Obejrzeliśmy pracę w jego konkursie - nie zauważyłem żadnej która by poza nie wykraczała. Ja wiem, że Atari może wyświetlić więcej linii, ba, więcej znaków w poziomie też, ale czy jest gwarancja, że wszystkie będą widoczne na wszystkich wyświetlaczach? Możliwe, że tak.

    Szczerze mówiąc ja nie mam problemu z tym żeby te granice poszerzyć jeżeli jest taka potrzeba ze strony twórców. Jeśli ktoś stwierdzi że 25 linii to za mało - nie ma sprawy.
    Ale prosiłbym o jakąś konstruktywną dyskusję bo ramy w regulaminie muszą być - za dużo było już czepiania się nieścisłości a czasem złośliwego ich wykorzystywania :)
    • 2: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime23 Nov 2022
     
    @jhusak: No ja wiem, że nie chciałeś, ale cóż, stało się :P

    Informujemy, że po długich bojach, udostępniliśmy (w końcu) formularz do wysyłania prac. Dołożyliśmy wszelkich starań aby wyeliminować problemy i zabezpieczyć się przed ewentualnymi błędami, ale życie codziennie udowadnia nam, że potrafi zaskoczyć, więc w razie problemów nie irytujcie się, tylko dajcie nam znać na tech_support@sillyventure.eu

    ->link<-
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime23 Nov 2022
     
    Dzięki wieczor! Dobry wieczor!
    • 4: CommentAuthorAdam
    • CommentTime24 Nov 2022
     
    @wieczór
    Proponuję zapisać, że wysokość jest do 28 linii znakowych (jeśli obrazki mają się wyświetlać w całości i w PAL, i w NTSC) zamiast wskazywania na sztywno jednej konkretnej wartości.

    Skoro zaczynasz już pisać o jakimś złośliwym wykorzystywaniu(?) reguł, to podpowiem, że przy obecnym sformułowaniu "o wysokości 25 linii" złośliwy organizator mógłby odrzucić każdą pracę o innej wysokości, również mniejszej: sporo osób uważa 24 linie za standard dla małego Atari, nie 25, i taki rozmiar ma np. praca "Amis BBS" z konkursu Logikera :)
    • 5: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime24 Nov 2022
     
    @Adam: masz słuszną rację - wprowadzę odpowiednią korektę. Ciekawe czy eksporter to obsłuży
    • 6: CommentAuthorAdam
    • CommentTime24 Nov 2022
     
    Aktualny eksporter nie obsłuży, ale spróbuję do niego zajrzeć.
    • 7:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime24 Nov 2022 zmieniony
     
    Mały reminder: w najbliższą niedzielę 27-go listopada mija deadline na zamawianie koszulek zimowej edycji SV2022! Zawierać ona będzie własnoręcznie napisane pozdrowienia od projektanta Atari Falcon'a 030 specjalnie dla uczestników Silly Venture 2022WE!

    Wspaniała pamiątka nie tylko dla posiadaczy tego wspaniałego komputera, ale także dla wszystkich, którzy marzyli o jego posiadaniu :D



    Prosimy o wypełnienie formularza TYLKO OSOBY ZDECYDOWANE NA ZAKUP:

    Koszulki SV2022WE formularz:

    ->link<-

    T-shirt będzie można odebrać na Silly Venture, bądź otrzymać drogą pocztową za dodatkową opłatą. Maile z prośbą o płatność zostaną wysłane w momencie odbioru T-shirtów z drukarni.

    CENA: 95 zł
    • 8:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime26 Nov 2022
     
    Jutro, tj. w niedzielę 27-go listopada[b] mija deadline na zamawianie T-shirtów z [b]SV2022WE, które zawierają własnoręcznie napisane pozdrowienia specjalnie dla uczestników SV od projektanta ostatniego komputera firmy ATARI - Falcon'a 030!

    Oczywiście będzie ograniczona ilość do kupna także podczas imprezy, ale bez gwarancji dostępności odpowiedniego koloru lub/i wymiaru!

    Prosimy o wypełnienie formularza TYLKO OSOBY ZDECYDOWANE NA ZAKUP:

    Koszulki SV2022WE formularz: ->link<-

    T-shirt będzie można odebrać na Silly Venture, bądź otrzymać drogą pocztową za dodatkową opłatą. Maile z prośbą o płatność zostaną wysłane w momencie odbioru T-shirtów z drukarni.

    CENA: 95 zł
    • 9:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime27 Nov 2022
     
    ostatni dzień zamówień na koszulki! nie przegapcie tego!
    • 10:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime30 Nov 2022 zmieniony
     














    Blisko, bliżej... jeszcze bliżej... Silly Venture! Tak, tak, już pod koniec przyszłego tygodnia spotykamy się na 15-ej edycji największego eventu, poświęconego w całości demoscenie ATARI. Na zdjęciach możecie zobaczyć m.in. dobrze Wam znane i lubianie "Silly Krówki" od MyTube, które będą rozdawane w welcome pack'ach na wejściu, a także piękne świąteczne bombki z logo Atari od Retronics przy zakupie biletu "Strong Support"!

    Oczywiście to tylko część gadżetów dotycząca pamiątek z zimowej edycji SV! Oprócz tego także energetyki ze specjalnie zaprojektowanymi etykietami Silly Venture Winter Edition i... reszty dowiecie się już na miejscu! :D

    Podziękowania dla serwisu MyTube oraz firmy Retronics za nieustanny support!

    Firma Retronics będzie obecna podczas Silly Venture - jeśli ktoś z Was chciałby nabyć jakikolwiek produkt z bogatej oferty firmy - piszcie proszę bezpośrednio na adres mailowy: jurek(at)retronics.eu - będziecie mieli wtedy pewność, że produkt będzie dostępny podczas wydarzenia! Do zobaczenia :)
    • 11:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime1 Dec 2022 zmieniony
     
    Miło mi zakomunikować, że największy klub zrzeszający miłośników małego ATARI z całego świata, czyli...



    Jednogłośnie podjął decyzję o dalszym wsparciu SV! Oznacza to m.in. liczne nagrody dla wszystkich zwycięzców biorących udział w konkursach - także tych, dotyczących najbliższej zimowej edycji :)

    Jeśli ktoś nie wysłał nam jeszcze pracy na compo - jest jeszcze czas! Wiemy, że presja działa cuda :D
    • 12:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime3 Dec 2022 zmieniony
     
    Słuchajcie, szybkie pytanko - o ile we wszystkich kategoriach prac jest cała masa, to w jednej konkretnej kategorii zgłoszona została tylko jedna - Atari XL/XE Game Compo (i nie chodzi o 256b Game Compo, bo tam jest "na bogato" :) )

    Jeśli ktoś planuje przesłać nam jakąś grę do kategorii Atari XL/XE Game Compo - prosimy o pilne info na maila - atari(at)sillyventure.eu

    Przypominamy, że nagrodą w tej kategorii jest nówka A2600 w boxie + Uno Cart, ufundowana przez RJ1307!
    • 13:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime4 Dec 2022 zmieniony
     
    ok, mamy już przynajmniej dwie prace w tej kategorii - czyli wystarczająco, aby compo mogło się odbyć :)
    • 14:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime5 Dec 2022
     
    W razie czego się zrobi w unity8 latająca kropkę, którą trzeba ustrzelić i będzie sztuka :)
    • 15: CommentAuthorAdam
    • CommentTime5 Dec 2022
     

    Wieczór 24 Nov 2022:

    @Adam: masz słuszną rację - wprowadzę odpowiednią korektę.

    Eee... jest 5 grudnia, nie widzę żadnej korekty w stosunku do tego, co było przed Twoją deklaracją.
    • 16: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime5 Dec 2022
     
    @Adam; przeoczenie - już jest.
    • 17:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime5 Dec 2022
     
    UPDATE: zadeklarowano kolejną grę w kategorii Atari XL/XE GAME COMPO - co łącznie daje nam 3 prace.
    • 18:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime5 Dec 2022
     
    To ta moja kropka, tak czuję :)
    • 19:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime5 Dec 2022
     
    @sun ;)
    • 20:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime7 Dec 2022 zmieniony
     
    Niektórzy z Was są już w Gdańsku... inni odliczają dni do SV2022WE... godziny... a pewnie są i tacy, co odliczają minuty :) Dla całej ekipy SV Team jest to bardzo trudny okres. Chcielibyśmy sprostać przede wszystkim Waszym oczekiwaniom. Zrobimy co w naszej mocy. Postaramy się streamować najważniejsze punkty programu SV2022WE - w czwartek próbnie to, co dzieje się na party-place (m.in koncert Felice/Maggie Team), w piątek oficjalne otwarcie (związane m.in. z 30-letnią rocznicą komputera Atari Falcon 030), koncerty Wacka i DMA-SC, crazy & wild compo... a w sobotę wszystko to, na co wszyscy czekają - główne compo. Bezpośredni link do stream'a znajduje się tutaj:

    STREAM: ->link<-

    Zakup biletu to także szansa na organizację kolejnych edycji SV. Z góry serdeczne dzięki.



    BILETY: ->link<-

    A czy warto? Cytując jednego z moich przyjaciół ze sceny Atari, gdy spytałem czy planuje wystawić coś na SV2022WE - "a czy dzik sra w lesie?" :)

    Na Atari2600 spodziewamy się min. 3 prac w kategorii Demo Compo, na Atari XL/XE - minimum 8 + dodatkowo 1 praca Demo na VBXE, na Atari ST/STe - minimum 4 dema, na Atari 7800 - minimum 3 dema, Atari Falcon - minimum 2 dema (+1 w kategorii Wild), Atari Jaguar - minimum 1 intro/demo.

    p.s. Oczywiście istnieje możliwość zakupu biletu także podczas trwania eventu!
    • 21:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime7 Dec 2022
     
    "bedzie DOOM na VBXE" :)
    • 22:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime8 Dec 2022
     
    @sun: gry na VBXE nie ma ;) ale bardzo ładne demko, owszem ;)
    • 23:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime8 Dec 2022 zmieniony
     
    Specjalnie na czas koncertu w klubie Miasto Aniołów, gdzie wystąpią: Wacek / Arise (Polska) i DMA-SC / SCT1^YMR (Francja) powstały wyjątkowe drinki!



    Tradycyjne podziękowania dla Hospesa za plakat!
    • 24: CommentAuthoras...
    • CommentTime8 Dec 2022
     
    To będzię crossfit wątroby ... ;)
    • 25: CommentAuthorAdam
    • CommentTime8 Dec 2022
     
    Termin oddawania prac brutalny w tym roku, nie zdążyłem.
    • 26: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime8 Dec 2022
     
    @Adam Musi być jeśli mamy zapewnić że nic się nie zwali. Ale mam dobre wieści:

    W związku z pewnymi zmianami technicznymi, informujemy iż rozszerzyliśmy deadline na upload prac do DZIŚ (2022-12-08) do godziny 19:00 (CET) (UTC+1). Więc jeśli ktoś nie zdążył przesłać pracy do południa, to zapraszamy. W miarę możliwości prosimy o generowanie plików video (opcjonalnie, ale zalecane).

    ->link<-
    • 27: CommentAuthorpin
    • CommentTime9 Dec 2022
     
    Jakiś stream dla sofa scenerów dziś będzie?
    • 28: CommentAuthorgwinter
    • CommentTime9 Dec 2022
     
    Jak ma być, jak Ciebie tam nie ma ze sprzętem :)
    • 29: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime9 Dec 2022
     
    wywalilo prad w polowie dzielnicy xd po 18 ma wrocic
    • 30: CommentAuthorpin
    • CommentTime9 Dec 2022
     
    Lol. Za dużo sprzętu podłączyliście ;)
    • 31:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime9 Dec 2022
     
    ->link<- lajw
    • 32: CommentAuthorpin
    • CommentTime10 Dec 2022 zmieniony
     
    jakieś "lajwy" są jeszcze w planie?


    edit:

    a jest:

    • 33: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime10 Dec 2022 zmieniony
     
    ->link<-

    nowy stream cd
    • 34:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Dec 2022
     
    Czyli tu:

    • 35: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime10 Dec 2022
     
    Compo stream:

    ->link<-
    • 36: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime10 Dec 2022
     
    ->link<-

    stream
    • 37:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Dec 2022
     
    Solo, podawaj link w postaci klasycznej www.youtube.com/cośtam to wtedy pojawi się podgląd :)

    • 38:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime10 Dec 2022 zmieniony
     
  1.  
    Czy wiecie kto podkładał głos pod konferansjera podczas Atascii compo?
    • 40: CommentAuthorpin
    • CommentTime10 Dec 2022
     
    to zapytaj jeszcze czy PL czy ENG, bo wydaje mi się że to dwie różne osoby. Jakby KK i Husak, ale może się mylę, nie wiem.
  2.  
    Wydaje mi się, że przy Atascii compo to była jedna osoba i to rzeczywiście mógł być KK.
    • 42: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime11 Dec 2022
     
    Demo Unified z SV 2022 WE:

    • 43: CommentAuthortebe
    • CommentTime11 Dec 2022
     
    nikt jeszcze nie wspomniał, ale to demo wymaga 1MB, na co poszło to 1MB ?
    • 44: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime11 Dec 2022
     
    i dlaczego zaczyna się na un* :)
    • 45: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime11 Dec 2022
     
    A poza tym mega fajowa prodka jest.
  3.  
    na animacje ,cale demo to animacjaaa :)
    • 47: CommentAuthorslaves
    • CommentTime11 Dec 2022
     
    Chłopaki zawstydzili Polynomials ;) Kiedyś to się robiło na 4 dyskietkach :)
    • 48: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime11 Dec 2022 zmieniony
     
    Slaves i ty brutusie?;)

    wszystko realtime bicze. niektorzy widze dalej sa w 1998 roku 320kb rambo. Demo ma free 16 bankow w core, ktore kazdy part moze sobie uzywac kiedy chce na tablice, rozpisywanie kodu, preprocess itd (zamiast sepic na poczatku dema, az cos sie zwolni blokujac sobie swobode w designie) oraz ok 20 bankow danych (w tym 2 banki to muzyka via lzss). sumujac 36 bankow, pewnie daloby sie zejsc do <0.5MB jakby bylo wiecej czasu. Dalej, po co mam mazac ekran 1 textura, jak robilem bedac nastolatkiem, skoro moge kilkoma layerami przed/po ala lynx, ktore 6502 przygotowalo innymi prodecurami samo. Przy tym layoucie, zostalo wolnych 28 bankow (stricte pod same dane gfx, objects, msx), mozna byloby zmiescic 3 takie dema (bo kod i tech sobie juz lezal), ale dejcie zyc;).

    boomerzy;)

    ps Sheol wymaga tez 1MB tylko jest pociety na dwa.

    A jak ktos mysli, ze bedziemy w 2022 po powrocie robic flip disk (nie muszac, ale psujac flow) to pozdro&pocwicz. A potem czytam, ze na 1MB sa 3 programy. Ja mam koncept gry na 1MB (po flimbo;), a juz bym wolal z 2MB+.
    • 49: CommentAuthormono
    • CommentTime11 Dec 2022
     
    Popieram! :) Git demo żeście zrobili! Szacun.
    • 50: CommentAuthorslaves
    • CommentTime11 Dec 2022
     
    Solo, ehhh… już nawet poheheszkować nie można ;) Wiadomix, że produkcja zacna :) Mocne 10/10 ;)