atarionline.pl Recoil vs XnView - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime25 May 2022 zmieniony
     
    Hej

    Jak powinna wyglądać integracja Recoil z XnView? Macie możliwość przeglądania plików w pełnym oknie lub podglądzie, czy tylko w przeglądarce jako ikona?

    Wrzuciłem plugin do folderu pluginów XnView, ustawiłem dodatkowe alternatywne ścieżki w konfiguracji, ale mam wątpliwości, czy jest prawidłowo obsługiwany - czy coś jeszcze powinienem skonfigurować?

    Mam ustawione w Options:
    General,Keyboard/Mouse: [Open action (Browser)], All other files -> Open in XnView

    Dodatkowo jeszcze ustawiłem:
    Browser,File List: Custom files: G2F FNT - Show item in view (Thumbnails, Other), Show as thumbnail, Show in preview
    • 2:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime25 May 2022
     
    tam jest taki mały dopisek "[MP]":
    "plugin for XnView [MP]"

    czyli wygląda na to że w zwykłym XnView nie zadziała.

    0xF można prosić o plugin do wersji nie MP?
    • 3:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime25 May 2022
     
    W paczce *.msi jest plugin i do XnVew{classic imho} i do XnViewMP.

    BTW: oba zainstalowane, w żadnym nie bangla.
    • 4: CommentAuthor0xF
    • CommentTime26 May 2022
     
    Ta sama wtyczka jest do XnView Classic i XnView MP. Powinna otwierać obrazki na pełnym ekranie. Jeśli widzisz same miniatury, to albo Ci się skeszowały, albo ciągną się z wtyczki do Windows Explorera.

    Potrzebuję więcej informacji:
    - która wersja Windows? 32-bit czy 64-bit?
    - która wersja XnView?
    - jak instalujesz RECOIL?
    - jaki plik próbujesz otworzyć? (nazwa)
    • 5:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime26 May 2022 zmieniony
     
    Fox, pytanie, jak Recoil identyfikuje XnView i co potrzebuje?

    - która wersja Windows? 32-bit czy 64-bit?
    Win10 Pro, 64bit.

    - która wersja XnView?
    XnView Classic 1.49.4, portable, config zapisywany do folderu użytkownika

    - jak instalujesz RECOIL?
    *.msi ze stony projektu, "Entire feature will be installed on local harddrive" dla pluginów + kopiowanie bibliotek do folderu pluginów XnView (czy nie lepiej byłoby dołożyć manualne wyszukanie ścieżki XnView?)

    - jaki plik próbujesz otworzyć? (nazwa)
    każdy G2F

    //EDIT: w przypadku XnView MP już działa - zadziałało po resecie ustawień do domyślnych i skopiowaniu bibliotek do filderu ręcznie
    • 6: CommentAuthor0xF
    • CommentTime27 May 2022 zmieniony
     
    XnView Classic 1.49.4

    Tak stary XnView ma ograniczenie w postaci jedenastu rozszerzeń nazw na wtyczkę. Zostało to poprawione na moją prośbę. Zainstaluj coś współczesnego, teraz jest to 2.50.4.
    portable

    Ok, to powoduje, że instalator RECOIL nie wie, w którym katalogu jest XnView. Musisz go sam wskazać podczas instalacji.
    - jak instalujesz RECOIL?
    *.msi ze stony projektu, "Entire feature will be installed on local harddrive" dla pluginów + kopiowanie bibliotek do folderu pluginów XnView (czy nie lepiej byłoby dołożyć manualne wyszukanie ścieżki XnView?)

    Jest: patrz załącznik.
    jak Recoil identyfikuje XnView i co potrzebuje?

    Instalator RECOIL po prostu rozpakowuje plik wtyczki do katalogu XnView. Do XnView są wtyczki 64-bitowa i 32-bitowa. ZTCP XnView Classic jest zawsze 32-bitowe.
    Katalog XnView próbuje znaleźć przez wpis w rejestrze, co nie zadziała w przypadku XnView "portable".

    XnView przy uruchamianiu ładuje wtyczki *.usr. Niestety zapamiętuje w swoim pliku konfiguracyjnym, która wtyczka obsługuje jakie rozszerzenia. W ten sposób jest nieczuły na aktualizację wtyczki. Obejściem jest otworzenie pliku konfiguracyjnego XnView w notatniku i usunięcie wpisów dotyczących wtyczki RECOIL. XnView je odtworzy przy następnym uruchomieniu.
    • 7:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime27 May 2022
     
    0xF była by możliwość wypuszczenia też wersji przenośnej?
    • 8: CommentAuthor0xF
    • CommentTime27 May 2022
     
    Co to jest "wersja przenośna" ? Są paczki ZIP, są paczki dla wszelakich systemów operacyjnych, jest wersja działająca w przeglądarce.
    • 9:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime28 May 2022
     
    @0xF ok, teraz widzę że oprócz MSI jest też ZIP.
    Które pliki z ZIP trzeba wgrać do katalogu XnView\Plugins ?
    • 10:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime28 May 2022
     
    Już wiem, czemu nie widziałem możliwości zmiany ścieżki pluginów do XnView - wybierałem "change" zamiast "reinstall" (a Recoil już siedział w rejestrach).

    Update XnView classic nie będzie potrzebny - muszę przyzwyczaić się do interfejsu MP ;)

    Dzięki Fox, kawał dobrej roboty w tym instalatorze i programie!
    • 11: CommentAuthor0xF
    • CommentTime31 May 2022
     
    MaW: Cieszę się!

    Cyprian: Tylko plik Xrecoil.usr. Z recoil-*-win32.zip dla 32-bitowego XnView, z recoil-*-win64.zip dla 64-bitowego XnView.