atarionline.pl Nowa gra "Inżynier" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Jun 2022 zmieniony
     

    AtariFan:

    Gra Inżynier powstała na bazie gry „Bridge Builder” napisanej w języku Atari Basic. Oryginał przepisałem i przystosowałem do języka Turbo Basic XL, poprawiłem kilka błędów, zmieniłem język oraz przysposobiłem skompilowany kod do pracy w środowisku Sparta DOS X. Grę uruchamia się przez polecenie X chyba że użytkownik korzysta ze sterownika COMEXE – wtedy wystarczy wpisać INZYNIER. Wciśnięcie klawisza BREAK powinno umożliwić powrót do Sparta DOS X. Plik dla Sparta DOS X znajduje się tutaj.

    Zasady gry są bardzo proste a sterowanie odbywa się dżojstikiem wpiętym do portu 1. Po ustaleniu miejsca ustawienia belki konstrukcyjnej wskazujemy dżojstikiem kierunek jej ułożenia. Belkę można ułożyć na poziomie lub poniżej nóg Pana Inspektora. Po prawidłowym ustawieniu belki Pan Inspektor sprawdza stan budowy i jeśli stwierdzi że most nadaje się do przejścia gra się kończy.


    Więcej u AtariFana:
    ->link<-
    • 2: CommentAuthorMDW
    • CommentTime9 Jun 2022 zmieniony
     
    Ciekawy byłem jak to wyszło w Turbo Basicu. Aż sobie sprawdziłem na emulatorze i... działa całkiem w porządku. :)
    Ale nie powiem jak mi poszło granie, bo jak to się u nas mówi "Gdy sobie pomyślę jakim jestem inżynierem to boję się iść do lekarza." ;)
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Jun 2022 zmieniony
     
    AtariFan gra w swoją grę: