atarionline.pl Atari Last Party 2023 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  


    Część z Was już wie, że reaktywowane zostanie atarowskie Last Party. Bedzie ono rocznikowo w 2023, ale od pierwszej edycji w 1997 będzie go dzieliło 25 lat (i tydzień). Myśląc o zlocie mam w głowie 2022 ;)

    Będzie to już 10. edycja Last Party. Łącznie z Latem Ludzików będzie to moja 14. atarowska impreza a wraz z multi Lostem 18. party, które będę (współ)organizował.

    Data to 5-8 I 2023 (okolice Trzech Króli).

    Kiedyś Last w nazwie oznaczał ostatnie atarowskie party w roku. Obecnie raczej znaczy ostatnie wyłącznie atarowskie w Polsce. Oczywiście sam dokładam też cegiełkę do imprez multi (i nie jest to powód do wstydu), ale fakt pozostaje faktem.

    Miejsce: Pensjonat Licheń (nie sala OSP!) przy ul. Toruńskiej 4B.

    Zmieniamy miejscówkę, ponieważ spodziewam się mniejszej liczby partyzantów ale bardziej ze względu na większą wygodę zimą. W tym samym budynku mamy ok. 70 miejsc noclegowych (na 1. i 2. piętrze). Tak, są już dla nas zarezerwowane - wszystkie.

    Ze względu na położenie sali będzie też... cieplej. Pewną wadą jest większa odległość od centrum ale zimą to niewiele zmienia, ponieważ i tak wszystko będzie zamknięte. Będzie dalej do Hotelu Stara Gorzelnia, ale za to bliżej do Hotelu Atut. Całkiem możliwe, że tamtejsze restauracje będą otwarte.

    Latem przed pensjonatem także znajduje się restauracja. Jeśli zbierze się większa liczba chętnych, to pewnie uda nam się zorganizować posiłki w ciągu dnia. Oczywiście w cenach licheńskich.

    Konkursy odbędą się wyłącznie (niespodzianka!) na Atari. Regulamin pojawi się w najbliższym czasie ale nie będzie w nim większych niespodzianek. Compo poprowadzi Lewis/Blowjobb.

    Prace nad stroną i wydarzeniem na FB trwają. Pojawią się w relatywnie bliskiej przyszłości.

    Pomysł przywrócenia tej imprezy spotkał się z ciepłym przyjęciem na tegorocznym Loście. Sporo z Was potwierdziło swe zdanie zakupem biletu. Jeśli ktoś jeszcze chciałby to zrobić, to niżej znajdzie linki.

    Bilet na Atari Last Party 2023 - 100 zł: ->link<-
    Bilet online na Atari Last Party 2023 - 50 zł: ->link<-

    Bilet tradycyjnie dotyczy całej rodziny (chociaż zachęcam przemyśleć, czy dzieciaki nie będą się nudzić przy niepewnej pogodzie). Cena będzie wzrastać, dlatego warto kupić bilet wcześniej. Aktualne ceny obowiązują do 30 VIII.

    ->link<-
  2.  
    Tak tylko przypominam, że w tej cenie bilety są tylko do 30 VIII. Od września podwyżka :(
  3.  
    Nowy miesiąc, nowe ceny :(

    Bilet na Atari Last Party 2023 - 110 zł: ->link<-
    Bilet online na Atari Last Party 2023 - 55 zł: ->link<-

    Sprzedaż do 29 IX. Później najprawdopodobniej sprzedaż będzie wznowiona dopiero od grudnia!
    • 4: CommentAuthortebe
    • CommentTime3 Sep 2022
     
    za tanio, poczekam do grudnia
  4.  
    Tylko namiot kup, żebyś miał gdzie spać ;p
  5.  
    Udało się wreszcie odpalić wydarzenie na FB oraz stronę www, na której możecie się zapoznać z regulaminem kompotów a także podejrzeć zdjęcia obiektu:

    ->link<-
    ->link<-

    - - -

    Ze spraw ważnych: została już tylko nieco ponad doba na zakup biletu w niższej cenie.
    • 7: CommentAuthortebe
    • CommentTime28 Sep 2022
     
    nie strasz, nie strasz, bo się ....
  6.  
    Będziemy kontynuować tradycję nagradzania osób, które przyjadą z Atari na zlot. Tu już nie będzie niespodzianki - będzie to kolejny znaczek z serii.

    Muszę je zamówić, dlatego bardzo Was proszę o deklarację (najlepiej tutaj, to nie zginie!) kto przyjedzie z kompletnym zestawem komputerowych na Lasta :)

    Termin: do 6 grudnia.
    • 9: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime29 Nov 2022
     
    w tak wykwintnej sali partyzanci się jeszcze nie upodlali
    • 10:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime29 Nov 2022
     
    Ja! znaczy Pancio!
  7.  
    Bilety wróciły do sprzedaży. Są dostępne do 30 XII. Znana jest też cena na miejscu (więc warto kupić wcześniej!).

    Jeden bilet jest na całą rodzinę, a więc żony, mężowie, konkubenci i dzieci nie muszą kupować osobnego. Ale dajcie znać, jeśli także z Wami przyjadą, abym mógł przygotować dla nich imienne identyfikatory!

    ->link<-
  8.  


    Gadżety związane ze styczniowym Lastem są już gotowe do zamawiania.

    Do wyboru jest sporo koszulek jak w poprzednich latach. Dodatkowo możecie się zaopatrzyć w koszulki z DŁUGIM RĘKAWEM. Bardzo je polecam, zwłaszcza, że są tylko niewiele droższe od klasycznych t-shirtów.

    Trochę w ramach eksperymentu dostępne są też bluzy. Są dość grube, sam mam takie dwa z logotypami z poprzednich edycji Losta i sobie mocno je chwalę. Jeżdżę w nich też na zloty w chłodniejszych miesiącach, więc pewnie mieliście okazję je zobaczyć na żywo. Niestety, są dość drogie :(

    No i tradycyjnie będą kubki i duże podkładki pod myszkę. Chodzą słuchy, że niektórzy mają mniejsze dywaniki w łazienkach ;)

    Zapraszam tutaj: ->link<- - w razie czego pytajcie!

    Koszulki/bluzy musimy zamówić do 12 XII wieczorem (okres świąteczny nie pomaga w logistyce), więc pozostał tylko tydzień na decyzję :(

    Aha, można wybrać opcję wysyłki paczkomatem.

  9.  
    Ostatnia szansa dla przywożących sprzęt na zarezerwowanie sobie znaczka ze zlotu!
  10.  
    Znaczki zamówione. Dziękuję za współpracę!

    Zamówienie gadżetów już w poniedziałek, więc nie ma już co zwlekać ;)
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Dec 2022 zmieniony
     
    Będę z Atari (i nie tylko) :D
  11.  
    Powiedzmy, że zdążyłeś...

    Ostatnia doba zamawiania gadżetów!

    Przypominam o rezerwacjach noclegów, bo się zaczynają kończyć! ->link<-
    • 17: CommentAuthortebe
    • CommentTime11 Dec 2022
     
    ja śpię u Vasca na kanapie :)
  12.  
    Koszulek i bluz nie można już zamawiać. Zostało jeszcze parę dni na kubki i podkładki.
    • 19:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Dec 2022
     
    jak można to zamawiam kubek.
  13.  
  14.  
    Znaczki dla osób, które zadeklarowały przyjazd ze sprzętem, właśnie dotarły:

  15.  
    Jak co roku, gramy z WOŚP!

    ->link<-
  16.  
    Wasze magnesy na lodówkę już tu są!



    Pamiętajcie, że do jutra niższa cena biletu. Mamy jeszcze kilka magnesów zapasu.
    • 24: CommentAuthoras...
    • CommentTime29 Dec 2022 zmieniony
     
    ok. doczytałem że gratisowe :)
  17.  
    Są już także identy (dla Asa: gratisowe ;) ):



    Ostatni dzień przedsprzedaży biletów!
    • 26: CommentAuthoras...
    • CommentTime30 Dec 2022
     
    Super, dziękuję ;)
    • 27:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Jan 2023
     
    Jak ktoś coś potrzebuje ze sklepiku AtariFan.pl (magazyn "AtariFan", "Grel" albo płytki rewelacyjnego PTODT Stereo) to uruchomiliśmy właśnie opcję odbioru osobistego na Last Party. Można oszczędzić 15 zł na przesyłce. Zamówienia tylko do piątku włącznie.

    ->link<-
  18.  
    Zabierzcie też trochę zapasu!
    • 29:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Jan 2023 zmieniony
     
    Dobrze, tak zrobimy. Bo już pierwsze zamówienia odbioru na LP się pojawiły.
    • 30:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Jan 2023
     
    od dwóch tyg nie mogę się z Piterem połączyć, zlał mnie i mam w ciemno na jego sklep kasę wpłacać ha,ha,ha.
    @Kaz poproszę weź na Lasta jedną płytkę, odbiorę i zapłacę na miejscu.
    • 31:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Jan 2023 zmieniony
     
    Irata - sklep internetowy jest po to, żeby nie trzeba się było z nikim łączyć, tylko wybrać w sklepie produkt, dokonać płatności, a następnie w ciągu kilku dni otrzymać płytkę. Opis płytki jest na podstronie sklepu.
    • 32:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Jan 2023 zmieniony
     
    znam płytki, nie chce latać po pocztach/bankach i robić przelewy, mam tylko firmowe konto z którego przelewów nie robię, poza tym staram się nie robić zakupów przez internet dlatego prosiłem o możliwość zapłaty na miejscu, rozmawiałem przez moment z Piterem który nie widział problemu\ po czym kontakt się urwał.
    Nie da rady, to trudno.
    • 33:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Jan 2023
     
    Skoro Piter powiedział, że nie ma problemu i możesz zapłacić na miejscu to jaki dalszy kontakt z nim jest ci potrzebny? Przyjdź, zapłać na miejscu i już.

    Po drugie, w sklepie internetowym nie trzeba robić przelewów. Jak to już zostało napisane wiele razy, można zamówić od odbioru osobistego na konkretnym party i z płatnością na miejscu. Na przykład tak było z Silly Venture i tak jest obecnie z Last Party. Więc przestań kombinować i kręcić i obwiniać ludzi za swoje niezrozumienie prostych zasad albo nieumiejętność dostosowania się.
  19.  
    Party timeline:

    * czwartek, 5 stycznia:
    - 15:00 - otwieramy drzwi (jeśli ktoś zapuka wcześniej, to nie będziemy drobiazgowi...)
    - 20:00 - oficjalne otwarcie
    * piątek, 6 stycznia:
    - 12:00 - turniej "International Karate" / "World Karate Championship" (zabierzcie swoje ulubione joysticki!)
    - 18:00 - obiad
    - 19:10 - "Wszystko, co uważamy, że chcielibyście wiedzieć o M.U.L.E." - Lewis & krap
    * sobota, 7 stycznia:
    - 12:00 - deadline dla prac zgłaszanych do konkursów
    - 15:00 - obiad
    - 16:00 - "Pisma retrokomputerowe - Atari Fan oraz Grel" - Kaz
    - 20:00 - compos
    * niedziela, 8 stycznia:
    - 10:15 - ogłoszenie wyników
    • 35: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime3 Jan 2023 zmieniony
     
    czy planowany jest ogólnodostępny stream kąpo? miłej zabawy
  20.  
    Lewis mówi, że tak.
  21.  


    Główną nagrodą będzie Medusa Retro Scandoubler (https://lotharek.pl/productdetail.php?id=135), więc jeśli zastanawiacie się, czy kończyć swoją pracę na compo, to mam nadzieję, że zostaliście przekonani.
    • 38:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 Jan 2023
     
    W której konkurencji?
  22.  
    Jeszcze nie wiadomo, ponieważ nie wiadomo, które konkurencje się ostatecznie odbędą. Jest duże prawdopodobieństwo, że otrzyma ją praca, która otrzyma najwięcej głosów we wszystkich compotach.
    • 40: CommentAuthorZenon
    • CommentTime5 Jan 2023
     
    Vasco, odpisałem.
  23.  
    Streamy:











    • 42: CommentAuthorAdam
    • CommentTime7 Jan 2023
     
    Podbijam niniejszym wątek, bo dodawanie kolejnych streamów w postaci edycji poprzedniego komentarza zamiast tworzenia nowych wpisów jest niezauważalne na głównej stronie forum :)
    • 43:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime7 Jan 2023 zmieniony
     
    Tym bardziej, że nie ma linku do streamu z rozgrywki.

    O już jest :)
  24.  
    Jest ;)
  25.  


    Ekipa ArtiFX, Yolk i Stryker przekazali 4 carty jako nagrody dla... głosujących.

    Tak więc wśród wszystkich, którzy zagłosują w konkursach na Last Party 2023 rozlosujemy powyższe carty. Dotyczy to oczywiście tak samo głosujących na party place jak i uczestników online.

    Serdecznie dziękujemy sponsorom!
  26.  
    Rozesłałem wszystkim uczestnikom online (i tym, którzy z różnych przyczyn nie dojechali i nie przenieśli biletu na kolejny rok) kody do głosowania przez Internet.

    Jeżeli ktoś nie otrzymał maila/messengera, to proszę pilnie o kontakt!
  27.  
  28.  
    Wyniki:

    Music compo:
    1. The Chip Tangle: A Unified Theme Remix - New Generation - 282 p.
    2. Zolt - ZoltarX/NG - 260 p.
    3. Follow the invoices - LiSU/Tristesse/NG - 225 p.
    4. SIOSHT - Mateoos - 211 p.

    Gfx compo:
    1. Portrait of Wakagi, The Last of the Deer Men - pépé/Hemoroids - 320 p.
    2. Atari Rulez - Tiger/NG - 300 p.
    3. Kto bardziej zaskoczony? - Kaz/Rohar - 226 p.

    VBXE compo:
    1. Footballer - Innuendo/DLT - 113 p.
    2. Mocchi Teddy Bear - Innuendo/DLT - 96 p.

    Wild compo:
    1. Dżuma Puma - Raf, PeBe - 106 p.

    256 B intro compo:
    1. Spiral Grawitacja - koala/Agenda - 307 p.
    2. Just Regular Polygons - gorgh/Agenda, Piesiu/Agenda - 278 p.
    3. Dancing drunk M.U.L.E. friends - koala/Agenda - 189 p.

    Game compo:
    1. Last Ninja - Jakub Husak / Peter Scott - 305 p.
    • 49:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Jan 2023 zmieniony
     
    Gratulacje dla wszystkich uczestników i wygranych!

    Też wziąłem udział po dłuższej przerwie, moja praca zajęła ostatnie, trzecie miejsce w gfx compo. Publikuję.
    • 50: CommentAuthormarok
    • CommentTime8 Jan 2023
     
    Jak wiadomo, inaczej oceniać w zaciszu domowym, mając dowolną ilość czasu, a inaczej w warunkach "polowych".

    Mnie się tam podobają z jakiś względów szczególnie:

    "Just Regular Polygons"
    "Mocchi Teddy Bear"
    "Atari Rulez"
    "Kto bardziej zaskoczony?" (sama twarz postaci robi na mnie wrażenie)
    "The Chip Tangle: A Unified Theme Remix"

    (sam jeszcze nie na oglądałem się tych prac - raz tylko, "prawie" na żywo stream z otworzenia; przykładowo muzyczki muszą się zwykle lepiej osłuchać)

    Jeśli chodzi o prace kodowe w 256b to są świetne, jak zwykle (od kiedy zajmuje się tym Agenda), dlatego może mniej trochę "szokują" (przychodzą na myśl w podsumowaniach), ale wszystkie są dobre (osobiście, z pierwszego wrażenia M.U.L.E. friends zapunktowałbym pewnie wyżej niż Spiral).

    Jeśli chodzi o muzyczki, było w nich ogólnie dużo b. regularnej, dość jednostajnej i głośnej perkusji, co mniej mi pasuje. Natomiast ta z dźwiękami fletowymi (może głupie określenie) - dokładnie nie wiem która to - była aranżacyjnie dla mnie interesująca.