atarionline.pl Prywatna wiadomość - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthordss
    • CommentTime17 Aug 2022
     
    Może mnie ktoś oświecić jak wysłać prywatną wiadomość na tym portalu do kogokolwiek? Patrzę, szukam i nie widzę takiej możliwości - poza zakładaniem nowego wątku - bo tu jest takie pole "Wyślij jako prywatną wiadomość do". Ale jeśli zakładam nowy wątek to ta wiadomość trafi również na forum a mnie interesuje wysłanie tej wiadomości tylko do tej osoby - bez wysyłania na forum :)
    • 2:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime17 Aug 2022 zmieniony
     
    Tylko ta osoba i Ty zobaczy wiadomość jeśli w polu "Wyślij jako prywatną..." wpiszesz jej ksywę z forum. :)
    • 3: CommentAuthordss
    • CommentTime17 Aug 2022
     
    A to tak działa - dzięki za odpowiedź :)
    • 4:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime17 Aug 2022
     
    Działa to bardzo spoko... Ostatnio przypadkowo dowiedziałem się o privie wysłanym do mnie pięć lat temu w jednym z wątków na forum.
    • 5:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime17 Aug 2022
     
    Dokładnie. Jest tak jak pisze MaW. Zdarzało mi się już parę razy, że ktoś mi wysłał w jakimś wątku prywatną wiadomość, a ja kiedyś tam przypadkiem wlazłem i zobaczyłem ją grubo po czasie. Ciekawe jak wiele jest jeszcze prywatnych wiadomości do mnie w jakichś wątkach, w których tego w ogóle nie zauważyłem.

    Nieodpisywanie na korespondencję potrafi budować negatywny wizerunek, ale skąd ktoś ma wiedzieć, że ma jakąś korespondencję? Brak powiadomień o prywatnych wiadomościach dyskwalifikuje taką funkcjonalność na starcie. W związku z powyższymi postami kolegów, oraz moją własną cegiełką do argumentacji, wnioskuję, bardzo proszę, lub wręcz oczekuję całkowitej likwidacji tej funkcji tak zwanych prywatnych wiadomości.
    • 6:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime17 Aug 2022
     
    Nie likwidować, bo będzie po "kononowiczowemu"! :P
    Lepiej taka niż żadna "pocztowa" funkcjonalność moim zdaniem.
    • 7: CommentAuthorrr_800xe
    • CommentTime17 Aug 2022
     
    O rany. To ja w tym momencie przepraszam jeśli komuś nie odpisałem ;). Mam nadzieje, że nikogo nie uraziłem na "priv" - nie odpisując - wydaje mi się, że nic nigdy nie dostałem - ale piszę na wszelki wypadek. Pozdrawiam ;) ;)
    • 8: CommentAuthorCaesar
    • CommentTime17 Aug 2022
     
    Między innymi z tego powodu Misza z grą Kaz's Knickers miał opóźnienia w testowaniu - ja na przykład nie wiedziałem, że coś do mnie wysłał i dosłownie rzutem na taśmę uruchomiłem i wysłałem kilka wniosków.
    • 9: CommentAuthoras...
    • CommentTime17 Aug 2022
     
    Potwierdzam że wiadomości, "trochę" nie działają.
    Brak powiadomienia, dla mnie to dyskwalifikacja.
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Aug 2022
     
    Przyłączam się do narzekań. Żle, niedobrze, dyskwalifikacja. I co dalej?
    • 11: CommentAuthorZenon
    • CommentTime17 Aug 2022 zmieniony
     
    Czeba by jakimsik sposobem, by generał dowiedzioł się że w zomku jest zaraza....
    • 12:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Aug 2022
     
    Janosik :D
    Też bym ponarzekał, ale wyczerpaliście wszystkie możliwości.
    • 13:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime17 Aug 2022
     
    propozycyjke juz kiedys rzuciłem - powolutku budowac nowy serwis, byc moze z w miare nowoczesnych klocków. to zadanie na lata, ale jesli sie nie zacznie, to na pewno sie nie skonczy. oczywiscie doloze moje skromne umiejetnosci i ograniczone mozliwosci czasowe. no i tu potrzeba długodystansowców, nie szybkich i wściekłych, jak kiedyś Zbyti, który dołożył b. fajne archiwum.
    • 14: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime17 Aug 2022
     
    Moja receptura jest prosta - technicznie serwis wraz z forum musi być zrobiony na nowo. I to nie z użyciem jakichś własnych in-house silniczków, bo support i stabilność jest ważna. Ja mam koncepcję od 2015, życie sprawiło że musiłem pracę zarzucić. Mógłbym do niej wrócić pod warunkiem, że nikt nie ma innego pomysłu i nie robi coś z tym, bo nie ma co sobie deptać po palcach.
    Estymacja - nie na lata, ale w ciągu kilku miesięcy bezboleśnie może nowy serwis całkowicie zastąpić stary.
    • 15:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime17 Aug 2022
     
    jako skromny uzytkownik forum bardzo popieram i zglaszam sie na ochotnika do pomocy, moze np. z migracja danych czy czymstam.
    • 16:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime17 Aug 2022
     
    Ten system to porażka i w dodatku przy każdej próbie wrzucenia posta wywala błąd. Jest tyle gotowych systemów forumowych, że aż mnie dziwi, że do tej pory nikt tego nie ogarnął. Najgorsza i tak będzie migracja ;)
    • 17: CommentAuthorkkrys
    • CommentTime17 Aug 2022
     
    Można by wysyłać na e-mail użytkownika info o nowej wiadomości w konkretnym wątku.
    Ksywka (nick), e-mail i nazwa wątku przecież w bazie istnieją...

    Odbiorca wiadomości byłby natychmiast informowany o nowej wiadomości w danym wątku. Treść wiadomości można by było pominąć.
    • 18:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime17 Aug 2022
     
    @wieczor słuszna uwaga, jest parę pomysłów.
    Proponuję spotkać się na Zoomie w gronie Ty, Santyago, Kaz oraz ja i zastanowić się który wariant byłby najlepszy.
    Do 22.VIII jestem wieczorami zajęty ale po tym terminie chętnie znajdę czas.
    • 19:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime17 Aug 2022
     
    Można by też tymczasowo zablokować prywatne wiadomości wewnątrz wątków, a zamiast tego zapraszać do zakładania prywatnego topiku (np. na onRelease albo innym evencie), które są bardziej widoczne niż privy w treści...

    Oczywiście prywatne topiki nie są widoczne na głównej AOLu, ale to nie problem - wystarczy od czasu do czasu wejść na forum, a nie tylko rzucać okiem przez ramię ;-)
    • 20:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Aug 2022
     
    Ha, a ja lubię to retro. Prywatny post można ogarnąć przez powiadomienie email.
    • 21: CommentAuthorrr_800xe
    • CommentTime17 Aug 2022
     
    Nie wiem, czy to "retro" czy nie. Ale jeśli ktoś potrafi to wykonać - to moim skromnym, pewnie niewiele znaczącym zdaniem - naprawdę dobry pomysł ma jhusak ;). Mail jest bardzo wygodny.
    • 22:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime18 Aug 2022
     
    Aaa... po pierdyliardach maili w robocie w ciągu dnia średnio mi się chce zaglądać codziennie do prywatnych skrzynek pocztowych. Co na Forum, to na Forum.
    • 23:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime18 Aug 2022 zmieniony
     
    Jeśli już to miałbyś checkbox w twoich ustawieniach :D
    Mejla ślij!
    alb
    Mejla nieślij!
    • 24:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime19 Aug 2022 zmieniony
     
    Kuba, to jeśli już mamy miksować w kodzie, to może jednorazowa flaga "szukaj priva!" - zdejmowana przy wejściu na Forum, a zakładana w momencie wysłania do Ciebie priva?
    w sumie to nawet można by wrzucać jako flagę link do priva... pole puste == priva brak.
    • 25: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime19 Aug 2022
     
    @Cyprian, @Kaz, @Santiago - to zaproponujcie termin i po prostu wyślijcie mi maila - Kaz ma. Po 22 to ja z kolei mam czas do 25 :)
    • 26:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime19 Aug 2022
     
    @MaW to dobra opcja.
    @wieczor, a ja?
    • 27:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime19 Aug 2022
     
    Ty chcesz starocia ryperować, panu to już dziękujemy :)))))))))))
    • 28: CommentAuthorkraczaj
    • CommentTime19 Aug 2022
     
    Przypięty wątek "priv". Wchodzisz i widzisz tylko swoje wiadomości
    • 29:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime19 Aug 2022
     
    Ale lepsze jest wrogiem dobrego. Zróbmy ankietę, jeśli ludzie chcą nowego forum - się podłączy jeden z istniejących mechanizmów. Jeśli nie - będziemy łatać.
    • 30:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime19 Aug 2022
     
    Najlepiej i najtrudniej postawić nowe forum czy całą stronę. :)
    • 31:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime19 Aug 2022
     
    No właśnie nie wiem - siła przyzwyczajenia to wielka moc. Dlatego proponuję ankietę. Ja np. niechętnie bym zmieniał wystrój. Już nawet postawiłem sobie włąsną kopię serwisu do developmentu.
    • 32: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime19 Aug 2022
     
    @jhusak ty też oczywiście :)

    A co do ankiety - nowe forum to nowy silnik, z odpowiednimi mechanizmami. Wygląd nie ma nic do tego, może zostać obecny ;)
    • 33:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime19 Aug 2022
     
    To forum ma w sobie to "coś", choć rzeczywiście pod skórą czuć trącenie myszką :) zwłaszcza na telefonie. Jednakże wstawienie w to miejsce jakiegoś defaulta z vbulletina, phpbb3 czy innego będzie totalnie antyklimatyczne. Jedynym wyjściem byłoby poświęcenie czasu, by takie forum wizualnie zbliżyć do obecnego.
    • 34: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime19 Aug 2022
     
    @mav Po to mamy zasoby i odpowiednie kwalifikacje, żeby więcej nie składać serwisu z defaultów ;)
    • 35:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime19 Aug 2022
     
    Jakie nowe forum, to po co ja dziorgam nowy site :)?
    • 36:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime19 Aug 2022
     
    Mimo wszystko wydaje mi się, że dzisiaj pisanie site'a czy forum od zera to niepotrzebne wymyślanie koła na nowo :)
    • 37:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime19 Aug 2022
     
    Może i tak, tylko chętnych brak nawet do gotowych opon
    • 38:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime19 Aug 2022 zmieniony
     
    Obecnie najlepszym silnikiem jest chyba Discourse (open source i darmowy w opcji self hosted):
    ->link<-
    • 39:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime19 Aug 2022
     
    A może podzielić się na dwa odrębne zespoły: jeden sklejający to co jest, a drugi próbujący postawić od zera?
    Backend tu i tu może być ten sam, silnika bazy forum lepiej nie ruszać...

    Ja tam jestem chętny do (ws)pomagania modyfikacji w istniejącym - @jhusak - jakby co to pisz w privie ;)
    • 40:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime19 Aug 2022
     
    Zostawić backend? Powiedzieć "powodzenia" to jak nie powiedzieć nic. Panowie, powiedzcie mi teraz, będziecie działać czy jak, bo bez sensu jak będę robił drugim torem :)
    • 41:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime19 Aug 2022
     
    Dlatego ma być to spotkanko na czymśtam.
    • 42:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime19 Aug 2022
     
    Ale po co spotkanie? Wydawało mi się, ze jest wszystko ustalone co mam robić
    • 43:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime19 Aug 2022
     
    @Santyago z tym spotkaniem chodziło o to by ustalić czy coś mamy działać czy nie. Bo jak widzisz nie dla wszystkich jest to jasne. Cieszę się że działasz nad nowym projektem. Myślę jednak ze warto się spotkać i przegadać co, jak i kiedy, a może moglibyśmy jakoś pomóc itp.
    • 44:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime19 Aug 2022 zmieniony
     
    Rozumiem :) kiedy? mogę powiedzieć, że TBA i chociaż pomoc by się przydała to nie jest osiągalna na obecnym etapie ze względu na closed source :( Docelowo apka frontowa będzie dostępna dla chętnych poza frameworkiem
    • 45:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime19 Aug 2022
     
    apka frontowa?
    • 46:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime19 Aug 2022
     
    Aplikacja AOL (www+forum) oddzielona od frameworka i corowego backendu, ale posiadająca swój aplikacyjny backend na potrzeby funkcji, które sa nam potrzebne.
    • 47:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime19 Aug 2022
     
    Ale na tel? ios?
    • 48:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime19 Aug 2022
     
    Nieeee :) normalny web
    • 49:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime19 Aug 2022
     
    ale weź to koduj w jakimś haskellu czy innym brainfucku, żeby broń bosze nikt nie mógł Cię potem zwolnić z zaszczytu serwisowania :))))
    • 50:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime19 Aug 2022
     
    Taki jest plan :)