atarionline.pl Pismo "Grel" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Aug 2022 zmieniony
     
    Jako że nowe pismo "Grel" ma mieć swoją podstronę na stronie PTODT, ale ta strona jeszcze nie powstała, to tymczasowo tworzę tu wątek, w którym będzie to, co powinno być tam na podstronie. Materiały dodatkowe, programy, linki, etc.

    Zamówić pismo można w każdej chwili tutaj: ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Aug 2022 zmieniony
     
    W pierwszym numerze "Grela" znalazł się między innymi artykuł o duszkach na Atari ("Duszne kolory" mojego i Mono autorstwa), do którego anonsowaliśmy program demonstracyjny "Sin23" Mono, a także wcześniej znany "Multicolor Sprites" Kskiego. Są w załączniku poniżej. "Sin 23" dodałem też do katalogu demoscenowego: ->link<- , a "MS" do katalogu użytków: ->link<-
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Aug 2022 zmieniony
     
    Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy zamówili Grela (i Atari Fana) przez system zamówień na stronie atarifan.pl ( ->link<- ). Rozpoczęła się rozsyłka egzemplarzy. Wczoraj poszła już około połowa, dzisiaj właśnie jedzie do paczkomatu kolejna partia. Dziękujemy Piterowi za realizację zamówień. A Miszy za obsługę sklepu i płatności.

    Prosimy oczywiście o cierpliwość, bo wszystko to robimy hobbystycznie, po godzinach, w "wolnych chwilach" :)

    Jak ktoś już dostanie swoją przesyłkę to prosimy o wrażenia i recenzje :)
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Aug 2022 zmieniony
     
    Przesyłkę z Grelem i/lub Atari Fanem rozpoznacie m.in. po naklejce na kopercie (projekt i zdjęcia by Piter). No i raport sprzed minuty, druga partia poszła przez pocztę w świat. Zostało dosłownie kilka zamówień na następne dni.
    • 5:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime23 Aug 2022
     
    Czy nakład się nie skończy na początku września?
    • 6:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime23 Aug 2022
     
    Tak, skończy się, więc jak możesz zamawiaj już teraz i na zapas. Na aledrogo niedługo pójdą za dwa razy tyle.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Aug 2022
     
    Ha ha, spokojnie, nie skończy się. Mam nadzieję :)|
    • 8: CommentAuthoras...
    • CommentTime24 Aug 2022
     
    Super pismo tak samo jak atariFan
    • 9:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime24 Aug 2022
     
    Dzisiaj otrzymałem swoje egzemplarze - Grela oraz AtariFana - wspaniała lektura, doskonale wydane czasopisma!
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Aug 2022
     
    Dzięki koledzy za dobre słowo. Jak już przeczytanie wszystko to poproszę o opinię pogłębioną i może być krytyczna jeśli trzeba. Na przykład czy w Grelu znaleźliście jakieś błędy (korekta była kilkukrotna, ale mogło się przemknąć...), czy tematyka odpowiada, czy czegoś brakuje albo jest za dużo, takie tam :)

    Jeszcze raz dziękuję koledze Piterowi za błyskawiczną wysyłkę większości zamówień, ładne najklejki Grel+AtariFan (nie ustalaliśmy z nim tego, ale to świetny pomysł, będziemy dorzucać je do kolejnych numerów), dobre zdjęcia pocztowe :D. Dodam, że Piter na razie wysyła wszystko za swoje pieniądze, nie czeka na rozliczenie z nami, nie domaga się płatności (to my się domagamy jego numeru rachunku, żeby mu zwrócić koszty) - szacun i podziękowania!
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Aug 2022
     
    Wysyłka wszystkich zamówionych egzemplarzy została zakończona wczoraj. Miłej lektury! :)
    • 12: CommentAuthorDope
    • CommentTime26 Aug 2022
     
    Wróciłem z SV do hotelu, miałem ambitny plan wypicia czterech Edelmeisterów i przekimania się do compo a skończyło się na tym, że wciągnąłem i Grela i AF w jeden wieczór i zapomniałem, że od dwóch godzin trwają już prezentacje prac a ja mam wciaz 4 piwa w lodówce. Te czasopisma to zło!
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Aug 2022 zmieniony
     
    Prezentację Grela i Atari Fana na platformie Atari Jaguar mieliśmy zapewnioną na Xenium 2022 dzięki AxiomaT-owi (kod), Piterowi (grafika) i ALK-owi (msx). Dzięki! Ponoć był jakiś problem z wyświetleniem tego, ktoś kto oglądał potwierdzi?
    • 14: CommentAuthorCaesar
    • CommentTime30 Aug 2022
     
    Aloha. Ja byłem, widziałem na żywo. Nie stwierdziłem problemów wizualnych. Nadmieniam, że byłem kompletnie trzeźwy, może to wpływa na mój nadmiernie optymistyczny odbiór ;)
    • 15:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime25 Nov 2022
     
    Bardzo mi przykro, ale zrezygnowałem z zakupu dwóch czasopism na atarifan.pl - połączenie ze sklepem jest niezabezpieczone.

    Chrome raportuje, że certyfikat strony jest nieważny.
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Jan 2024
     
    George - po Twoim zgłoszeniu zostało to naprawione, certyfikat wznowiony.

    A z bieżących spraw: dotychczas rekordzistą zakupów Grela - przy Grelu 1 był Alex_D - kupił 6 sztuk, aby wesprzeć stowarzyszenie PTODT. W tym roku pobił swój rekord kupując Grela 2 w liczbie 7 sztuk! A obecnie rekordzistą jest DaruG - kupił 10 sztuk! Dzię-ku-jemy za tak hojne wsparcie stowarzyszenia panowie!

    No i Grele się powoli kończą. Info ze spisem treści tutaj:

    ->link<-
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime31 Jan 2024 zmieniony
     
    Nabór tekstów do numeru 3 zamykamy z końcem lutego, a więc jest czas do 29 lutego podesłać swoje artykuły. W tej chwili numer 3 jest wypełniony w około 50%. Okładka numer 2 i 3 poniżej (ta druga robocza, bo dojdą jeszcze tytuły artków):
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Feb 2024
     
    Zgłoszono problem ze ściągnięciem materiałów cyfrowych (plików) towarzyszących czasopismu ze strony PTODT, to uprzejmie donoszę, że błąd naprawiony, teraz już bez problemu można ściągać tu:

    ->link<-
    • 19: CommentAuthorbartgo
    • CommentTime2 Feb 2024
     
    Będzie jakiś event w Warszawie podczas którego można zakupić Grela? Trochę mi szkoda kasy na paczkomat (kilkanaście zyla).
    • 20:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime2 Feb 2024
     
    Zawsze możemy się jakoś zgadać i podzielić przesyłkę.
  1.  
    Panowie :)

    Nie chcę zapeszać, ale jak zerkam w kalendarz, to widzę KWAS w Warszawie 24 lutego 2024. Tam powinien pojawić się odpowiedni zapas magazynu.

    Wystarczy w sklepiku AtariFan.pl wybrać transport z odbiorem osobistym i napisać na wskazany adres email, żeby zagwarantować sobie dostępność.
    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Feb 2024
     
    Tak, wezmę parę egzemplarzy na KWAS w Warszawie.

    A przy okazji, info o naborze tekstów do Grela pojawiło się na zaprzyjaźnionej stronie C64.fun:

    ->link<-
    • 23: CommentAuthoras...
    • CommentTime13 Feb 2024
     
    Gdzie będzie ten Kwas?
    - przecież ja nie mogę się denerwować bo mi ciśnienie podskoczy i włączy mi się buforowanie ścieżek ;)
    Te 2gie przejście ?
    • 24:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Feb 2024
     
    W tym samym miejscu, tej samej salce, co kilka poprzednich KWAS-ów, a na jednym lub dwóch nawet tam byłeś :)

    AS, algorytm dotarcia jest prosty: wchodzisz w dowolne przejście podziemne na al. Niepodległości 208. Jeśli tam jesteśmy - bingo! A jeśli nie możesz znaleźć tam salki z nami to wychodzisz na powierzchnię, przechodzisz na drugą stronę ulicy i wchodzisz w przejście podziemne po drugiej stronie. I wtedy tam jesteśmy :)
    (można stosować wielokrotnie, działa!)
    • 25:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime15 Feb 2024
     
    Sprawdzić godzinę i datę spotkania, bo można się nachodzić...
    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Mar 2024
     
    Od przedwczoraj Grela można nabyć w Krakowie, bez kosztów przesyłki, bo w sklepie stacjonarnym NoGame.pl, ul. Kazimierza Wielkiego 41.
    ->link<-
    • 27: CommentAuthorAtaripuzzle
    • CommentTime17 Mar 2024 zmieniony
     
    Cieszę się, że wróciłeś na forum Kaz. Edycja: Musisz odpoczywac - (lepiej nie zawracam teraz głowy Grelem- w spokoju lepiej się wraca do zdrowia)
    • 28: CommentAuthorAtaripuzzle
    • CommentTime17 Mar 2024 zmieniony
     
    skasowałem
    • 29: CommentAuthorAtaripuzzle
    • CommentTime17 Mar 2024 zmieniony
     
    skasowałem
    • 30: CommentAuthorAtaripuzzle
    • CommentTime17 Mar 2024 zmieniony
     
    privy skasowałem - ale przeczytałeś- jak chcesz Kaz odpisz na maila - ale nie musisz
    • 31:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Mar 2024 zmieniony
     
    Miło Cię widzieć Kaz!
    • 32:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Mar 2024
     
    Dzięki Atarpuzzle, odpiszę mailem.
    Kuba - dzięki, na razie jestem na 10% :)
    • 33:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Mar 2024
     
    Zamierzasz przytyć 10-krotnie?
    :P
    • 34:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Mar 2024
     
    Urosnąć 10x :)
    • 35:
       
      CommentAuthorMWK
    • CommentTime1 dzień temu
     
    Kaz wybaczy, że się podepnę z ContraBandyckim "grelem", ale być może kogoś tutaj zainteresuje fakt, iż niebawem ukaże się 3 numer naszego dekadnika (następny numer już za 10 lat) i jeżeli są chętni, to zapraszam w imieniu swoim oraz reszty redakcji do zakupu w preorderze: ->link<-

    Albo jak ktoś nie chce przez pejsbuka, to może pisać bezpośrednio u nas (tylko trza się zarejestrować... a to też może się nie spodobać, no trudno, to nie nasza wina, zawinił człowiek) >> ->link<-

    Dziękuję i Pozdrawiam :-)
    • 36: CommentAuthormono
    • CommentTime1 dzień temu
     
    Ponad 100 stron! Zamówione! :)