atarionline.pl Historia L.K. Fire-Bird - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Sep 2022
     
    W najbliższy wtorek dowiemy się więcej o L.K. Fire-Bird od Żbika! :). Umówiłem się z nim na wizytę na naszym zoomie jeszcze na zeszłorocznym letnim Silly Venture, ale dopiero teraz udało nam się zgrać terminy. Zapraszam na spotkanie:
    • 2: CommentAuthoras...
    • CommentTime16 Sep 2022
     
    O w końcu miało być na Sv i Lost i w końcu będzie.
    • 3:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime16 Sep 2022
     
    Może Żbiku "uwolni" wreszcie "Technoida", to będzie można grać bez wyrzutów sumienia. ;)
    • 4: CommentAuthoras...
    • CommentTime17 Sep 2022
     
    Żbik,
    Oraz jego zabezpieczenia...
    TDK na toms multi nie podjedziesz :P
    • 5:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Sep 2022
     
    Nie wiem czy to był błąd w miesięczniku, czy mi się przyśniło, ale pamiętam jak czytałem bodaj w Top Secret o grze rodzaju Arkanoid na Atari xl/xe dopracowanej do maximum, tytuł jaki pamiętam to Bananoid, ale ta gra jest jedynie na PC DOS ...

    Technoid ok, ale to nie to co było opisane w magazynie .
    • 6:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime17 Sep 2022
     
    Technoid to hicior w swoim gatunku.
    Raczej nikt nie popełnił lepszej, kolorowej wersji na A8!
    Nawet wybredny Konop tym się kiedyś zachwycił. :)
    • 7: CommentAuthorLt_Bri
    • CommentTime17 Sep 2022
     
    Był jakiś taki fikuśny(bodaj pole gry szerokie na 2-3 ekrany), ale jak się nazywał...
    • 8: CommentAuthorVidol
    • CommentTime18 Sep 2022
     
    Exploding Wall
    ->link<-
    • 9: CommentAuthorpigula
    • CommentTime18 Sep 2022
     
    Tylko, żę Technoid został wydany przez Stanbit, a nie LK.Fire-bird
    • 10:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime18 Sep 2022 zmieniony
     
    Ano tak, pokręciło mi się. Obie firmy z Pomorza, na dodatek działające w podobnym czasie. :)
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Sep 2022
     
    No i autor Technoida (Jarek) był w tej samej grupie demoscenowej co Grzesiek - Mega Assemblers Crew.
    • 12: CommentAuthorŻbiku
    • CommentTime19 Sep 2022
     
    Witam wszystkich, jutro opowiem nieco więcej na każdy temat, a propos Technoida rownież mimo, że nie był wydany w L.K.Fire-Bird to aktywnie z grupą przygotowywaliśmy grafikę do Intra ( mój brak vel Krzepki ), muzykę dla Yarka, Ja zabezpieczałem grę dla Stanbitu i wykonałem duplikację wszystkich wersji dyskowych na moim sprzęcie, aby nie było łatwo gry skopiować - opowiem jak została zabezpieczona i dlaczego tak. Zabezpieczenia oprogramował Dariusz Bzówka ( Bael ), a Yarek Staniek autor gry umieścił je w samym programie. Tyle w kwestii zachęty obejrzenia bajki z Mchu i Paproci :)

    Pozdrawiam: Żbiku
    • 13:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime19 Sep 2022 zmieniony
     
    W razie czego parę pytań ode mnie:

    - proszę o odtajnienie takiej "miejskiej legendy" w temacie ostatniej, niedokończonej gry grupy MegaAssemblers Crew pt. Labirynt Śmierci. :) Czy to miała być wierna adaptacja znanej planszówki? Kto to konkretnie robił? Ile zostało wykonane i czy gdzieś można zobaczyć choć część grafiki, itp. ?

    - jak potoczyły się później losy członków grupy M-A-C, (szczególnie chodzi mi o Dariusza "Trenera" Wasilewskiego) ? Czy robi on może muzę do jakiś fajnych projektów (komercyjnych), gdzie zabawia obecnie? To był jeden z lepszych muzyków małoatarowskich a jednak mało doceniony. :( Znałem go osobiście, ale potem kontakt się jakoś urwał.

    To tyle ode mnie. ;)
    • 14:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime19 Sep 2022 zmieniony
     

    Żbiku:

    Ja zabezpieczałem grę dla Stanbitu i wykonałem duplikację wszystkich wersji dyskowych na moim sprzęcie, aby nie było łatwo gry skopiować - opowiem jak została zabezpieczona i dlaczego tak.

    Dodam może "tajemnicę poliszynela", że w zabezpieczenia do gry "Technoid" włączył się nawet słynny Seban, który zrobił tam prockę "anty-freezer". :)
    Ciekawostka: niektóre etapy w tej grze noszą ksywy scenowców w tym i Sebana. ;)

    Tylko, że... tyle się namęczyliście nad blokadami, itp. a i tak później jakaś grupa (?) "Jabole" wypuściła złamaną wersję wśród użytkowników... Cóż, nie pierwszy to raz i pewnie nie ostatni był... :|
    • 15: CommentAuthoras...
    • CommentTime20 Sep 2022
     
    Qrde,
    Czy jest tu Pin?

    Tych gier nawet toms mulit z tdk nie dał się ugryźć.
    Jak pisałem :)
    • 16: CommentAuthorŻbiku
    • CommentTime20 Sep 2022 zmieniony
     
    No opowiem na spotkaniu, zrobić wersję plikową to jedno, a niespodzianka po kilku levelach gry to drugie. Ludzie, którzy Crakują gry nigdy ich nie kończą bo po co. Zrobili "Swoje" wypuścili " file Version " w Polskę i z czapy. Tymczasem na przeciw tych " mądrych " procedury sprawdzające nie działały poza dobrymi mieszanymi zabezpieczeniami tylko przed startem gry :)) Niewiem ilu ludziom posiadającym wersję piracką udało się ją mieć dłużej niż kilka poziomów ;) Opowiem co robił program i dlaczego. Anty Frezer dobra rzecz dziękuję Sebanowi i pięknie dziękowałem " Clever People " aby nie Crackowali gier L.K.Fire Bird zanim się ukazały i potem również. Siła rozmowy między ludzkiej polega na tym, że był to wygasający rynek, o czym opowiem więcej po 20.
    Szacun Seban za dokonania na scenie małego Atari, jesteś dla Mnie niedoścignionym wzorem do naśladowania jako Koder absolutny mistrz !

    Tymczasem pozdrawiam wszystkich: Żbiku
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Sep 2022
     
    Z innej beczki, gra która miała być wydana przez LK Fire-Bird: ->link<-

    Kaz:

    Do takich perełek należy Paser czyli demonstracyjna wersja gry autorów podpisujących się ksywą Chmiel i Bael, a sygnowana jako powstała dla L.K. Fire-Bird 24 lipca 1996 roku w Gdyni. Chmiel to Marcin Mielniczuk, Bael to Dariusz Bzówka, obaj byli członkami grupy Mega Assembler Crew, pracowali wspólnie również przy grze "Lancelot". Dobrze się składa też to, że kolega Grzegorz "Żbik" Żbikowski, założyciel i właściciel L.K. Fire-Bird będzie wkrótce naszym gościem na zoomie, może będzie wiedział coś więcej, bo to on przecież zrezygnował ze sprzedaży "Lancelota" pod koniec swojej działalności biznesowej na Atari. Tamta gra pochodziła ze stycznia 1996 roku, można więc się domyślić, że tym bardziej "Paser" z lipca 1996 nie miał już szans na wydanie.




    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Sep 2022
     
    Zaczęliśmy.
    • 19:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime23 Sep 2022
     
    Ciekawy i długi wywiad, muszę przyznać. Niektóre doświadczenia miałem podobne, np. odwiedziny w serwisie KAREN (Gdynia-Leszczynki obok SKM) - dla mnie wielka wyprawa kiedyś a to w celu napraw magnetofonu.

    Tu Żbik radosny jak nigdy (QuaST 98 MultiParty), ale z wywiadu okazuje się, że uważał to party za nieudane - podobnie jak spora część jego uczestników:
    • 20:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime24 Sep 2022
     
    A gdzie te obiecane tutaj zrzuty ekranowe z „Labiryntu…” i nie tylko? ;o
    • 21: CommentAuthorŻbiku
    • CommentTime25 Sep 2022
     
    Do małego Atari będę miał dostęp dzisiaj, jak odkopię biurko to siądę do tego tematu, Postaram się zrzucić na osobną dyskietkę, ale jeszcze przyszło mi do głowy, że jeśli miałoby to kiedyś ujrzeć światło dzienne w jakiejś grze to może lepiej nie pokazywać będzie większe zaskoczenie :)

    Pozdrawiam: Żbiku
    • 22: CommentAuthorŻbiku
    • CommentTime25 Sep 2022
     
    Dzięki Dracon za fotkę, mam inną podobną poskanuję zdjęcia wieczorem i wrzucę.

    Pozdrawiam: Żbiku
    • 23:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime25 Sep 2022 zmieniony
     
    OK, poczekam a w międzyczasie mam pytanie o to zdjęcie, tzn. kto na nim konkretnie jest?

    Od prawej: ja, ten odwrócony w okularach i słuchawkach to Casper(atos), z którego robiłeś sobie wtedy jaja... ;) A pozostałych dwóch zawodników?
    • 24: CommentAuthorŻbiku
    • CommentTime28 Sep 2022
     
    Cześć !

    Wykopaliska udane, dzisiaj skanowanie zdjęć z Ornety 95, 96, 97, Elbląga 1998 :)

    Pozdrawiam: Żbiku
    • 25: CommentAuthorpigula
    • CommentTime28 Sep 2022
     
    w tej kolorowej koszulce z lewej strony piszący długopisem to AXE.
    • 26:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime30 Sep 2022
     
    A czy ten na samym dole to nie Tiger/NG albo ktoś podobny? ;)
    • 27:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime30 Sep 2022
     

    Dracon:

    A czy ten na samym dole to nie Tiger/NG albo ktoś podobny? ;)


    Okulary Ci zaparowały Michale? Jedyne podobieństwo to chyba takie, że to osobnik płci męskiej.
    • 28: CommentAuthorŻbiku
    • CommentTime2 Oct 2022
     
    Na zdjęciu od prawej Bael, Tomek Liebich, Jaskier, Immortal, i mój brat Krzepki :)
    • 29: CommentAuthorŻbiku
    • CommentTime2 Oct 2022
     
    Na zdjęciu Gepard :)
    • 30: CommentAuthorŻbiku
    • CommentTime2 Oct 2022
     
    Na zdjęciu brać atarowska, po Lewej Jaskier, po prawej Sikor, Miker, Electron, mój brat Krzepki, jest i Gepard.
    • 31: CommentAuthorŻbiku
    • CommentTime2 Oct 2022
     
    Tutaj Vasco i drugiego kolegi nie pamiętam ksywy.
    • 32: CommentAuthorŻbiku
    • CommentTime2 Oct 2022
     
    Od prawej kolega z Bit Busters, Żbiku, Electron, Jaskier, Tomasz Liebich, Immortal, mój brat Krzepki.
    • 33: CommentAuthorŻbiku
    • CommentTime2 Oct 2022
     
    To ja Żbiku ;)
    • 34: CommentAuthorŻbiku
    • CommentTime2 Oct 2022
     
    Od lewej Jaskier, Ja, Gepard i 4 kolegi nie pamiętam ksywy :)
    • 35: CommentAuthorŻbiku
    • CommentTime2 Oct 2022
     
    Tutaj osób więcej ale trudniej rozpoznać Van Ejk, Adam Kłobukowski a dalej nie rozpoznaję.
    • 36: CommentAuthorŻbiku
    • CommentTime2 Oct 2022
     
    Tutaj masa atarowskiej braci...
    • 37: CommentAuthorŻbiku
    • CommentTime2 Oct 2022
     
    Po party 98 w Elblągu na dworcu Mateos :)
    • 38:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime2 Oct 2022
     
    "Kolega z Bit Busters" to Zulus.
    • 39:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Oct 2022
     
    Dzięki za fotki Żbiku. Nawet na jednym z nich rozpoznaję siebie z aparatem :D. To znaczy pewnie bym normalnie nie zauważył, ale mam w swoich analogowych zasobach zdjęcie, które ja robiłem z tamtego miejsca. I chyba ktoś robił mi jeszcze zdjęcie z bliższej odległości.
    • 40:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Nov 2022 zmieniony
     
    Od Żbika:

    Oto skąd pochodziło zdjęcie do Arden:

    ->link<-

    Brałem pod uwagę zdjęcie z książeczek Tygrys lecz to wygrało.