atarionline.pl Oferta Georga - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Sep 2022 zmieniony
     
    Kiedyś nawiązałem kontakt z sympatycznym gościem o ksywie Georg, który zaoferował w niskiej cenie instrukcje do gier Atari. Współcześnie można sobie spokojnie takie pdfy czy skany oryginalnych instrukcji za darmo ściągnąć z netu, i takoż zrobił Georg, ale...

    Georg dołożył również od siebie. Po pierwsze przetłumaczył z angielskiego na polski, przy okazji przenosząc też ilustracje, tabelki, etc. Co już samo w sobie jest dużą pracą. Potem doprowadził to jeszcze do postaci fizycznej: wydrukował swoje dziełka, zbidnował. Uznałem, że warto to jego zaangażowanie docenić i wesprzeć, dlatego zakupiłem kilka sztuk instrukcji. Ale nie tylko z tego powodu - ważne dla mnie były też względy praktyczne, czasem łatwiej sięgnąć na Atari po papierowy podręcznik niż biegać do peceta i czytać opis na ekranie. Szczególnie, że cena takiego papierowego wydania jest niska - to raptem kilka złotych (w zależności od grubości od 5 do 10 zł)! Również koledzy Mono i Santyago znaleźli na liście instrukcji coś ciekawego dla siebie i zamówili po kilka sztuk. Miły gest ze strony Goerga był też taki, że każdemu dołożył jakiegoś gratisa! Bardzo dziękuję za takie załatwienie sprawy, sprzedawcę mogę z czystym sumieniem polecić - a zdjęcia zamówionych przeze mnie pozycji poniżej.

    W ramach wsparcia jego drobnej działalności (z tego kokosów przecież nie będzie miał) informuję, że do Georga można pisać na email:
    georgbSKASUJTO@SKASUJTOwp.pl.

    Tutaj lista przygotowanych przez niego polskich wersji oryginalnych instrukcji (nie jest to pełna lista, ponieważ na życzenie może wydrukować i zbindować inne pozycje). Najlepiej po taką listę kierować się do Georga.

    PROGRAMY - FORMAT A5

    7. PaperClip (27 stron) - Edytor tekstów, instrukcja obsługi programu.
    11. Soft Synth (22 strony) - Program muzyczny, instrukcja obsługi.
    12. Synfile + (48 stron) - Program baza danych, instrukcja obsługi.
    13. Koala Microillustrator (24 strony) - Program graficzny, instrukcja obsługi.
    14. Fun With Art - Epyx (12 stron) - Program graficzny, instrukcja obsługi.
    16. Magniprint II+ - AlphaSystem(41 stron) - Edytor graficzny, instrukcja obsługi.
    18. Micro Painter - DataSoft (39 stron) - Program graficzny, instrukcja obsługi.
    19. Music Painter (26 stron) - Program muzyczny, instrukcja obsługi.
    21. Print Shop - Broderbund (63 strony) - Program graficzny: zaproszenia, kartki, wiadomości, ulotki plus drukowanie, instrukcja obsługi.
    23. Speed Script 3.0 - Compute (41 stron) - Edytor tekstów i drukowanie stron, instrukcja obłsugi.
    24. Blazing Paddles - Baudville (37 stron) - Program graficzny, instrukcja obsługi (wersja dla Commodore i Atari).
    26 Rubber Stamp - XLEnt (41 stron) - Edytor tekstów i grafiki, instrukcja obsługi.
    27. MegaFont II+ - XLEnt (20 stron) - Edytor tekstów i drukowanie stron, instrukcja obsługi.
    28. Page Designer - XLEnt (17 stron) - Edytor tekstów i grafiki, instrukcja obsługi.
    29. Typesetter - XLEnt (43 strony) - Program graficzny i drukowanie, instrukcja obsługi.
    30 PS Interface - XLEnt (30 stron) - Program graficzny spina wiele prog. graficznych typu: TYPESETTER, RUBBER STAMP, ATARI ARTIST, MICRO ILLUSTRATOR, MICROPAINTER, instrukcja obsługi.
    31 Graphics Master - DataSoft (37 stron) - Projektowanie różnych schematów, obwodów, instrukcja obsługi.
    32. Graphic Generator - DataSoft (24 strony) - Edytor grafiki i znaków, instrukcja obsługi.
    33 Computer Eyes - DigitalVision (31 stron) - Program od przechwytywania obrazu i opis modułu COMPUTEREYES dla Atari, instrukcja obsługi.
    34. Color Print - DataSoft (27 stron) - Program do drukowania grafiki, instrukcja obsługi.
    35. Spell Wizard - DataSoft (25 stron) - Program do sprawdzania pisowni, instrukcja obsługi.
    36. Tele Talk - DataSoft (30 stron) - komunikacja poprzez internet, instrukcja obsługi.
    37. Bank Street Writer - Broderbund (48 stron) - Edytor tekstów, instrukcja obsługi.
    38. MegaFiler – XLEnt Software (31 stron) - Baza danych, instrukcja obsługi.
    39. Disk Manager - Synapse Software (32 strony) - Stwórz bibliotekę dysków, instrukcja obsługi.
    40. Disk Detective - Datasoft (6 stron) - Program narzędziowy, instrukcja obsługi.
    41. Text Wizard – Datasoft (62 strony) – Edytor tekstu – instrukcja obsługi.
    42. AtariWriter Printer Driver (31 stron) - Opis sterowników do drukarek do programu AtariWriter.

    GRY - FORMAT A5

    1. Ultima I (17 stron) - instrukcja obsługi gry.
    2. Ultima II (32 strony) - instrukcja obsługi gry.
    3. Ultima III (39 stron) - instrukcja obsługi gry.
    4. M.U.L.E. (36 stron) - instrukcja obsługi gry.
    5. The Eidolon (17 stron) - instrukcja obsługi gry.
    6. Rescue On Fractalus (20 stron) - instrukcja obsługi gry.
    7. Kody i porady do gier (48 stron) - około 231 gier opisanych (zebrane w całość przeze mnie).
    8. Ultma IV (22 strony) - instrukcja obsługi gry.
    9. Ghostbuster (11 stron) - instrukcja obsługi gry.
    10. Silent Service (14 stron) - instrukcja obsługi gry.
    11. Amaurote (8 stron) - instrukcja obsługi gry.

    RÓŻNE - FORMAT A5
    2. Tablet dotykowy i pióro świetlne (10 stron) - opis urządzeń oraz programu.
    3. Sys Check dla Atari (17 stron) - opis programu.
    5. AVG Cart (26 stron) - instrukcja obsługi i mod SIO cable.

    FORMAT A4
    6. Epson dla Atari (144 strony) - drukarki firmy Epson z komputerem Atari.
    7. The Last Word 3.1 (84 strony) - Edytor tekstów, obsługa programu.
    8. First XLEnt Word Processor (57 stron) - Edytor tekstów, obsługa programu.
    9. Letter Wizard - Datasoft (60 stron) Edytor tekstów z funkcją sprawdzania pisowni, obsługa programu (wersja dla Commodore i Atari).
    11. The Music Studio plus Reference Card (54 strony) – Commodore i Atari (wspólna).
    12. Happy Warp 810 i 1050 (51 stron) – opis rozszerzenia dla stacji dysków.
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Sep 2022 zmieniony
     
    Do tego mogę dodać, bo się dziś dowiedziałem, że zostały mu już tylko ostatnie 4 pianki ochronne, które Georg zrobił dla modelu Atari XE. Klejone z kilku warstw, dokładnie spasowane. Z tego co mówił, jest to bardzo pracochłonne i raczej nie będzie więcej tego oferował. Więc możliwe, że ostatnia okazja, jeśli komuś potrzebne. Cena moim zdaniem niska, 29 zł. Ja zakupiłem dla wsparcia tego pomysłu :)
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Sep 2022 zmieniony
     
    I jeszcze taki drobiazg, koperta na dyskietkę 5,25 cala - kopia oryginalnej koperty do stacji 1050. Cena bodajże 5 zł. Też wziąłem! :)
    • 4:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Sep 2022
     
    O! pianki ochronne super sprawa - koniec z owijaniem Atari w ciuchy ;)- tylko czemu tak mało ?
    Jak można to zamawiam zestaw- rozumiem że zamówienie można wysłać na podany mail.
    Te koperty to z jakiego materiału ? papier ?

    "W ramach wsparcia jego drobnej działalności (z tego kokosów przecież nie będzie miał) informuję, że do Georga można pisać na email: georgbSKASUJTO@SKASUJTOwp.pl. "

    Za kokosy też robi wyminę ? ;)
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Sep 2022
     
    W tekście jest wyjaśnione, dlaczego tak mało pianek. Tak, na podany email.