atarionline.pl Problem z HEARTLIGHT - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorTygrys1982
    • CommentTime30 Oct 2022
     
    Hejka. Pewnie znacie grę HEARTLIGHT. Otóż od kilku dni bawię się układaniem nowych plansz. Do 16 plansz wszystko działało bez zarzutu. Kiedy jednak stworzyłem 17-stą planszę, gra przestała się uruchamiać (czołówka nie jest wyświetlana, tylko czarny ekran). Czy ktoś z Was miał podobny problem i ewentualnie czy można go jakoś rozwiązać (poza zakupem dodatkowej pamięci)?
    Grę uruchomiłem na fizycznej maszynce ATARI 65 XE za pomocą SIO2SD. Wgrałem wpierw DOS-a, a następnie TURBO BASIC-a 2.0, skąd uruchomiłem plik gry (rozszerzenie BAS). Wynik działania komendy ?FRE(0) to 19745, więc teoretycznie powinno wszystko działać. Znacie jakieś rozwiązania tego typu problemu?

    pozdrawiam
    Tygrys1982
    • 2:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime30 Oct 2022
     
    To pewnie nie to, ale jakbyś miał czasem stereo, to oryginalny HL się zawiesi od razu, trzeba zrobić popraweczkę w maszynówce.
    • 3: CommentAuthorEagle
    • CommentTime31 Oct 2022 zmieniony
     
    Wow daj znac jak masz jakies fajne levele i chcialbys sie podzielic.
    Kiedys przenioslem te gre na konsole Atari 7800
    Moze najwyzszy czas podmienic grafike na 25 kolorowa i dokonczyc :)

    Link do emulatora online
    ->link<-

    ps. postaram sie zajrzec do kodu na dniach i sprawdzic dlaczego masz problem.
    • 4: CommentAuthorTygrys1982
    • CommentTime1 Nov 2022
     
    @sun nie, nie używam stereo :)
    • 5: CommentAuthorTygrys1982
    • CommentTime1 Nov 2022
     
    Hej @Eagle, plik z moją wersją gierki jest załączony. Część leveli jest autorska, część wzięta z oryginalnej wersji, ale przerobiona, część przepisana ze Screwlight-a (podobnej gierki). Taki miszung.
    Gierka działa do 16 leveli, powyżej 16 leveli pojawia się tylko czarny ekran.
    Gierka jest zapisana na dyskietce Cheese.atr. Wgrasz sobie DOS-a, potem plik Cheese.atr, a w niej znajdziesz plik HT.BAS. Mam nadzieję, że do czegoś dojdziesz.

    PS. Fajna wersja na emulatorze, z tego co widzę plansze są wzięte z oryginalnego Heartligta :)
    • 6: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime1 Nov 2022
     
    Brzmi jak problem z adresowaniem plansz, które jest 4bitowe - ale bez zajrzenia w kod trudno powiedzieć.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Nov 2022
     
    Tygrys1982 - załączyłeś nie tę dyskietkę. To jest gra Victora Parady "Where's my cheese?".
    • 8: CommentAuthorEagle
    • CommentTime1 Nov 2022
     
    OMG zapomnialem ze to jest w Basicu :D
    Ja mam wersje ASM. Zajrze do tego w weekend.
    @Kaz zalaczam plik BAS
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Nov 2022
     
    Dzięki Eagle - dodałem plik do archiwum gier. Czy te komnaty są takie same jak w oryginale, czy to jakieś Twoje?
    • 10: CommentAuthorTygrys1982
    • CommentTime1 Nov 2022
     
    @Kaz, część komnat jest autorska, część jest przepisana z gry SCREWLIGHT, a część jest przerobiona z oryginału, także taki miszung. Jeśli problem zostanie rozwiązany, to do tej wersji dodam kolejne komnaty :)
    • 11: CommentAuthorTygrys1982
    • CommentTime1 Nov 2022
     
    Dzięki @Eagle. Sorki, że nie wrzuciłem pliku BAS - SIO2SD mam od niecałego tygodnia, dopiero się uczę jego obsługi. Dzięki, że wrzuciłeś plik z tym rozszerzeniem.
    • 12: CommentAuthorEagle
    • CommentTime6 Nov 2022
     
    @Tygrys1982
    W programie nie ma zadnych przeciwskazan zeby bylo wiecej leveli.
    Cos jest nie tak w czesci basica (z basica znam tylko print i goto :) )
    Wrzucilem Twoje levele do XEX
    Przy okazji zmotywowalem sie zeby podkolorowac wersje dla A7800, zostalo jeszcze tylko ogarniecie animacji i dzwieku.
    Jakbys nie mial nic przeciwko to doloze levele do koncowej wersji.

    Link do emulatora online
    ->link<-
    • 13:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime6 Nov 2022 zmieniony
     
    Poprawcie tego xexa bo się wiesza na stereło. Pisałem o tym :)
    Było to pisane jak nie było stereło. Takoż samo się wiesza screwlight. W reedycjach gazet z Retronics ja to poprawiałem.
    • 14: CommentAuthorEagle
    • CommentTime6 Nov 2022
     
    Bo uzywa $d21x :) zaraz poszukam i zmienie
    • 15:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime6 Nov 2022 zmieniony
     
    Dokładnie :) Na szczęście nie używa rejestrów powtórzonych, bo by nie działało z altimejtem :)
    Wersja 7800 wymiata.
    • 16: CommentAuthorEagle
    • CommentTime6 Nov 2022
     
    Zrobione
    • 17: CommentAuthorblanketman
    • CommentTime30 Jan 2023
     
    Komnata nr 6 jest inspirowana moja:


    Patrzac na plik bas mam podejzenie, ze problem moze byc z komnat "KONIEC" od lini nr 6 przekroczona zostala liczba obiektow o 2 i jest 22.