atarionline.pl Altirra - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime12 Nov 2022 zmieniony
     
    Panowie Atarowcy
    Odpalilem po dosc dlugim czasie emulator Atari.
    Zachecony nowinkami ktore mial/ma oferowac. Niestety nie moge sie w pelni cieszyc virtualAtari bo szlag jasny mnie trafia przy konfiguracji USTROJSTWA. Prosze o podpowiedzi, czy Altira jes w stanie wczytac pliki turbo AST/UM oczywiscie przez odpowiedni loader??? Pliki w formacie WAV. I jeszcze jedno pytanie z tysiaca.
    Jak zaemulowac Ultimate 1MB tudziez inne fajne rozszezenia. Bo w menu takowe sie znajduja. Przepraszam za brak PL. Za PESEL nie ;)
    • 2: CommentAuthorbaktra
    • CommentTime12 Nov 2022
     
    Tak, najnowsza stabilna wersja Altirry może ładować dane UM/AST z plików WAV. Emulację kasety można skonfigurować za pomocą kilku kliknięć.
    • 3: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime12 Nov 2022
     
    @baktra

    Bardzo prosze o klikniecia.
    • 4: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime12 Nov 2022
     
    @baktra.

    Podpowiedz prosze.
    Inni tez skorzystaja.

    Chba ze tylko ja mam zajawke na magnetofon ;)
    • 5:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime13 Nov 2022
     
    system>configure system>casette>turbo support
    no dobra, dalej nie wiem. nie sądziłem, że altirra obsługuje taką różnorodność tureb. kurka wodna, phaeron chyba zaimplementował wszystko, co się ruszało (na pewno nie, ale liczba kombinacji exploduje musk).
    dla lajkoników fajnie by było mieć jakieś tłumaczenie w rodzaju
    AST: SIO COMMAND, Peak + balance lo-hi
    Blizzard: SIO interrupt, Peak + HPF, High speed (~4000 baud)

    (to na górze to tak na pałę, nie mam pojęcia, jakie powinny być ustawienia)
    • 6: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime13 Nov 2022
     
    Też na tym poległem:(
    • 7: CommentAuthorbaktra
    • CommentTime14 Nov 2022
     
    Nigdy nie daj się zastraszyć złożonością emulatora Altirra. Jest dobrym sługą, gdy go oswoisz.
    Obraz wart więcej niż 128,5 słów
    • 8: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime15 Nov 2022
     
    @baktra
    Dzięki za podpowiedź.
    Sorry że tak późno.

    Wielkie dzięki.
    Mała rzecz a cieszy.
    :)
    • 9: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime3 Dec 2022
     
    To jeszcze dopytam.
    Co ustawić w emulatorze Altira żeby podczas ładowania pliku wav turbo był słyszalny dźwięk.
    Jakoś nie moge tego uzyskać.
    Nie ukrywam że to mnie kręci;)))

    W A800 turbo. Działa. Aż miło.
    • 10: CommentAuthorbaktra
    • CommentTime3 Dec 2022
     
    Jedyną rzeczą, której Altirra nie emuluje, jest przesłuch między dwoma kanałami.W rezultacie, jeśli dasz Altirrze plik WAVE, który jest stereofoniczny i ma ciszę w lewym kanale i sygnał danych w prawym kanale, nic nie usłyszysz.

    Tak więc, jeśli wybierzesz opcję „Load data as audio” w Altirra i użyjesz monofonicznych plików WAVE lub obrazów taśm .CAS, usłyszysz pisk.

    Możesz skonfigurować TURGEN do generowania plików mono. (Tools>Preferences>Wave Output>Channels>1).

    Atari800 emuluje przesłuch i pozwala dostosować poziom przesłuchu.
    • 11: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime5 Dec 2022
     
    @baktra

    Tego nie wiedziałem. Dzięki.
    • 12: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime5 Dec 2022
     
    @baktra

    Zaczynam dopiero walczyć z Emulatorem Altirra .
    Wiele,wiele możliwości. Jak pakiet Office.
    ::;;)))).

    Dzięki za podpowiedź.
    • 13: CommentAuthorbaktra
    • CommentTime5 Dec 2022
     
    @atariki50

    Nie jesteś sam. Na przykład Fandal nie jest fanem Altirry. Z podobnych powodów.
    • 14:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime6 Dec 2022
     
    w developmencie nie wyobrażam sobieteraz nie mieć altirki, to by było jak uciąć renkie. ale do szybkiego odpału używam atari800, bo srubuntu i te sprawy...
    • 15: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime6 Dec 2022
     
    @baktra

    Miło mi. Bo już myślałem że wyginę jak te Dinozaury. Emulator Atari to nie cyngiel na kałachu.
    Są smaczki udawania Atari w emulatorze i trzeba z nich Korzystać.
    Tylko trzeba wiedzieć jak.
    Dzięki za podpowiedzi.
    Potestuje i się odezwę.

    @Fandal pozdrawiam :)
    • 16:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime6 Dec 2022 zmieniony
     
    Jestem również zdania, że przydałoby się nieco przyjaźniejsze tzw. UX w Altirze, ciekawe czy autor kiedyś to ulepszy...
    • 17: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime6 Dec 2022
     
    @pirx
    Sprecyzuj.
    Chodzi o ustawienia Altirry.

    Atari800turbo. Jest OK. Sam używam.
    • 18: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime6 Dec 2022
     
    @Dracon
    Tu się z Tobą zgadzam. !!!
    • 19: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime6 Dec 2022
     
    @baktra


    Przetestowane. Dzla az milo.

    Sorry za brak polskich liter.

    To zalezy od sprzetu na jakim pisze. Niewazne.
    Dzieki jeszcze raz . Jest PISK :)
    • 20:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime6 Dec 2022
     
    na srubuntu altira chodzi znacznie wolniej od a800, laguje dźwięk i czasem znika obraz przy debugowaniu. no ale to leci przez wine.
    phaeron się bardzo stara, żeby było tak łatwo, jak się da dla początkujących, dlatego jest jego własny OS (zresztą używany teraz też przez a800) i wizardy do wstępnej konfiguracji. Nawet jak się coś wywala, to artilka próbuje pomóc i przestawić.
    ale teraz to taki ogromny kombajn, że nie zazdroszczę nikomu, kto by dostał zadanie, żeby "nieco przyjaźniejsze tzw. UX" miało być.
    No bo jak? które opcje pochować, które poprzenosić? Gdzie przenieść i w jaki sposób to poprawi UX?
    Może jakby zrobić parę mock-upów dowodzących, że o pacz - tak będzie lepi, to phaeron coś by zmienił. Zmienia / dodaje wciąż od pyty różnych rzeczy, np. te turba wszystkie - kogo to w hameryce w ogóle obchodzi???
    • 21:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime6 Dec 2022 zmieniony
     
    Może te lagi są przez implementacje dx9 w wine. Dzisiaj po latach walki z hackintoshem+BigSur na Ryzenie+OpenCore, udało mi się wreszcie zobaczyć dobrze działającą Altirrę pod wine stable 5.0

    Cieszę się cieszę, po czym powiększyłem okno na cały ekran. Dźwięk rzęzi, obraz laguje. Wyłączyłem wsparcie DirectX9. Chodzi pięknie. Włączyłem z powrotem. Dalej chodzi pięknie.

    No to zacząłem powiększać, pomniejszać, włączać i wyłączać dx9, 16-bitowe powierzchnie... czasem udaje się przywrócić szybkie działanie nawet z włączonym dx9 i powiększonym oknem na cały ekran. Czasem jednak nie.

    Może podobnie będzie pod wine na ubuntu.
    • 22: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime6 Dec 2022
     
    @pirx

    Myślę że to może być hit w Hameryce. To turbo właśnie;)
    Coś nowego :)
    A poważnie to używamy prostych nazw do wyboru turbo. Nie hgw/9_spladwish i jeszcze ze dwie opcje plus Turgena trzeba przestawić na coś tam bo nie idzie na default.
    Prosty wybór w menu.
    A jeśli chcesz się bawić wybierz opcję Więcej,dalej,głębiej czy co kto lubi.

    Dlaczego tak?

    Bo konia z rzędem kto opanował Altirte powyżej ustawień podstawowych.
    A reszta się poprostu marnuje mimo że Autor się stara.
    • 23: CommentAuthorbaktra
    • CommentTime7 Dec 2022
     
    Osobiście używam Altirry bez problemów, choć przyznaję, że liczba opcji może być przytłaczająca. Jeśli chodzi o emulację kasety, Phaeron wykonał świetną robotę. Nie spodziewałbym się tego, ponieważ opracowanie dobrej emulacji kasety jest żmudną pracą dla małej (ale oddanej) bazy użytkowników.

    Cieszę się, że mogłem wnieść swój wkład, zgłaszając kilka raportów o błędach związanych z emulacją kasety i testując emulację kasety dla każdego nowego stabilnego wydania Altirry.

    Jeśli się odważę, poproszę Phaerona o dodanie emulacji wow i fluttera :-)
    • 24:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime7 Dec 2022
     
    @atariki50 swietny pomysl, to teraz tylko rozpisz phaeronowi opcje, wielce prawdopodobne, ze zaimplementuje
    • 25: CommentAuthorbaktra
    • CommentTime7 Dec 2022
     
    Osobiście podoba mi się sposób, w jaki Altirra umożliwia wybór systemu turbo. Wymienia różne rodziny turbo. Wydaje się to lepsze niż wymienianie komercyjnych nazw systemów turbo. Taka lista nigdy nie byłaby wyczerpująca.
    • 26: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime7 Dec 2022
     
    @pirx

    Jak się najem gum-jegód.;))
    Bez obrazy ;)
    • 27: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime7 Dec 2022
     
    @baktra

    A jak jest w Turgen ?
    Moim zdaniem dużo lepiej, bardziej zrozumiale. A przecież też wybierasz "rodzinę turbo" a potem precyzujesz.

    I nie jest tego tak strasznie dużo.
    Ok.Ja się nauczę Altirry bo chcę.
    Dopytam na forum, doczytam gdzieś tam.
    Nie chcę wyjść na "krytykanta" Altirry bo to tak jakbym sr.. we własne gniazdo.
    • 28: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime7 Dec 2022
     
    Doprecyzuję

    Chciałbym aby Altirta była troszkę łatwiejsza w obsłudze nic poza tym. :)

    Slina człekowi leci jak patrzy na możliwości tego kombajnu.
    Tylko żeby to wykorzystać jako użytkownik a nie jako ekspert:)
    • 29:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime8 Dec 2022 zmieniony
     
    ależ to zbożne życzenie, każden by chciał. No ale nie wymagajmy od jednego gościa z kalafiorni, żeby nam wszystko wymyślił. on turba w życiu na oczy nie widział zanim userzy go nie zaczęli o to nukać.
    no to teraz wystarczy:

    a. wziąć jego publicznie dostępny kod, poprawić i odesłać

    jakby to było zbyt trudne to

    b. napisać dokładnie, jak powinno być i jak ma to wyglądać, najlepiej rozrysować

    wiadomo, że opcja (a.) tylko dla orłów, ale opcja (b.) łatwiejsza i też dobra dla programisty.

    najgorsza możliwa opcja to powiedzieć "jest do dupy, zrób lepiej". ja jako profesjonalny programator w pracy mówię to, co powyżej - rozpisz mi to jak pięciolatkowi, to przedstawię kosztorys (czasowy ;)))))
    • 30: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime8 Dec 2022 zmieniony
     
    @pirx

    Przyjmuję krytykę na klatę ;)

    Jak wcześniej wspomniałem nie jest moim zamiarem "krytykanctwo"
    Może faktycznie za bardzo wybrzydzam ;) Pamiętam czas kiedy na pytanie czy jest pragram "XYZ" dostawałem odpowiedź nie, nie ma, napisz sobie.:))

    Rozrysowac powiadasz. OK. Co do menu cassete to myśle że dam radę coś nabazgrać i opisać bo to mnie najbardziej interesuje. Co do reszty ustawień Altirry tych bardziej, bardziej :) to narazie się ślinię, więc nie będę się wygłupiał. Za długo czekałem na opcję turbo w Altirze:)

    Tak dla rozluźnienia atmosfery patrz post nr.5 w tym wątku.
    a jeśli chodzi o " zanim userzy go nie zaczęli o to nukać. "
    To czasami się opłaca ;)

    ->link<-

    @baktra pozdrawiam, dzięki.
    @pirx biorę się do nauki Altirry :)
    • 31:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime8 Dec 2022
     
    heeeeej, ja nie krytykuję, mi sie autentycznie podoba pomysł, też spróbowałem to turbo ustawić i poległem. ja tylko sugeruję, co trzeba zrobić, żeby uzyskać poprawę w tym programie. "weź zrób lepi" nie zadziała, wiem, bo sam takie requesty dostaję. natomiast jakby programator dostał szczygółowe wytyczne, to insza godka.
    • 32: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime8 Dec 2022
     
    @pirx

    Spoko ;)

    Trochę chciejstwa z mojej strony było :)
    • 33: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime8 Dec 2022
     
    Taki żart nad ranem :)))

    Takie menu było by fajne, jak tu:

    ->link<-
    • 34:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Dec 2022 zmieniony
     
    Hej.
    Nie widzę w Altirze w debugu takiego okienka atywności. Co gdzie kiedy się w pamięci czyta, pisze, taki obrazek 65536 punktów 256x256.

    Wydawało mi się, że to tam było, czy mi się przywidziało?
    • 35:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime17 Dec 2022
     
    Chyba Ci się przywidziało - tam raczej żadnej "graficznej" prezentacji niczego nie było (poza oknem emulacji).

    Ja się ciągle uczę debuggera Altiry (no może za duże słowo "uczę" - jak szukam błędów w kodzie staram się stosować wszystkie ułatwienia jakie on daje) i czuję, że nic nie umiem - tak rozbudowane to jest narzędzie.

    Tyle tylko, że akurat do debuggera dokumentacji brak/jest bardzo uboga. Albo ja czegoś nie wiem (tak wiem ".help" działa)
    • 36: CommentAuthortebe
    • CommentTime17 Dec 2022
     
    może 65 XE Debugger od Slajerka
    • 37:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime17 Dec 2022
     
    @Pecus ja sobie te .helpy skopiowałem do pliku tekstowego, ale chyba mądrzej by było wyciągnąć to ze źródełek :]
    • 38:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime17 Dec 2022 zmieniony
     
    Faktycznie jest w .\src\Altirra\res\dbghelp.txt

    I już na samym początku, to czego szukałem (zmienne, funkcje, symbole) :)

    Nigdy tego kawałka z konsoli nie udało mi się wyświetlić (znaleźć) :)
    • 39:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime18 Dec 2022
     
    NO KURCZE TO JEST TO
    • 40: CommentAuthorbaktra
    • CommentTime18 Dec 2022
     
    @atariki50

    To zależy od tego, jak zdefiniujesz „rodzinę Turbo”.
    Mój własny, prywatny standard jest następujący:

    A. Command + DATA IN
    B. Data OUT + DATA IN
    C. KSO Joystick
    D. Proceed IN
    E. Interrupt IN

    Oczywiście systemy turbo wykorzystujące ten sam sposób aktywacji obwodu turbo i to samo wejście należą do jednej "rodziny".

    Z drugiej strony TURGEN wyróżnia „Turbo Systemy”.
    "Systemy" te są bardziej szczegółowe i bliższe nazwom handlowym.

    To tylko dla kompletności. Nie mam zamiaru rozpoczynać "flamewar".
    • 41: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime20 Dec 2022
     
    @baktra

    Już się przyzwyczaiłem;)
    Nadal uważam że nazwy "handlowe" są lepsze
    Ale rozumiem zamysł Autora.
    • 42: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime12 Jan 2023
     
    Odgrzeję wątek :)

    Gdyby to kogoś zaineresowało a mam nadzieję płonną że tak.

    To Altirra w wersji 4.10 obsługuje nareszcie pliki gier/programów zapisanych w kasetowym turbo UM/AST/Blizard i co tam jeszcze uda się wam skonfigurować.
    Z tą różnicą że teraz wczytuje je w formacie CAS !
    Drobna zmiana a jakże ważna.

    Wiem, starzy wyjadacze pisków i szumów mnie wyśmieją bo nius pewnie stary. Ale może się komuś przyda ?

    Tak przy okazji tego wpisu.

    Jest gdzieś dostępny opis "user manual" po Polsku please :) do tego emulatora ?

    Ogrom opcji i możliwości trochę rozwala system :)
    • 43:
       
      CommentAuthorduncan
    • CommentTime1 Jan 2024
     
    Jest już nowa wersja Altirra 4.20

    ->link<-

    ->link<-
    • 44:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Jan 2024
     
    Dobre wieści przynosisz Duncan! A widać, że lista zmian jest obszerna:

    Version 4.20 [December 29, 2023]:
    [changes]
    * Command Line: Switches are no longer allowed at the end of arguments, e.g. disk.atr/f or /f/nosi. Switches must now be separate arguments.
    * Input: Removed the extraneous hidden Button 1 input on light pen/gun controllers.

    [features added]
    * Additions: Added PHLOAD.COM to trigger peripheral handler loads via type 4 polling.
    * Cartridge: Added Williams 16K cartridge type.
    * Cartridge: Changed existing JRC cart type to JRC6 64K without RAM and added JRC RAMBOX cartridge type.
    * Cartridge: Added MDDOS cartridge type.
    * Cartridge: Added COS 32K cartridge type.
    * Cartridge: Added Pronto cartridge type.
    * Cartridge: CAR types 76, 78-93, and 160 are now supported without advanced configuration overrides.
    * Cassette: Load Data as Audio option now supports raw FSK and PWM data blocks in .cas files.
    * Cassette: BASIC auto-boot can now handle BASIC program tapes that require RUN "C" instead of CLOAD.
    * Command Line: Added /[no]casautobasicboot, /kernelref, /basicref, and /diskemu switches.
    * Debugger: Symbols escaped with '#' prefix can now include @ in their name.
    * Debugger: .vbxe_traceblits command now has a compact mode.
    * Debugger: .vbxe_bl command now has a compact mode and can dump a blit list at an arbitrary address.
    * Debugger: Added explicit option in the disassembly window for whether the current D register state affects symbol lookup for direct page addressing modes.
    * Debugger: bta (set tracepoint on access) can now supply a default trace message.
    * Debugger: Math pack symbols can now be unloaded independently.
    * Debugger: Added static trace PBI (stp) command to auto-trace parallel bus interface firmware.
    * Debugger: Memory window now accepts arbitrary address expressions.
    * Debugger: Ctrl+F in the history view moves focus to search box.
    * Debugger: Added c (compare memory) command.
    * Debugger: Added a menu command to export the debugger help from the .help command in HTML form.
    * Debugger: @hwwritereg(addr) can be used to read back write-only system hardware registers.
    * Debugger: The debugger now additionally tries to resolve source file references against the module binary path and the paths of any open source windows.
    * Debugger: Source windows now have context menu options to reopen the file externally.
    * Debugger: u (unassemble) now has -m option to change CPU mode used for disassembly.
    * Devices: 1030 now does actual pulse/tone dialing.
    * Devices: 1030 relay sound is now heard when phone is placed on-hook.
    * Devices: Added SIDE 3.1 (JED 1.4) support.
    * Devices: Added CPS SuperSALT Test Assembly support.
    * Devices: MidiMate now exposes a serial port for custom MIDI interfacing.
    * Devices: File writer device can now also be used with serial ports.
    * Devices: Added networked serial port device.
    * Devices: Added copy/paste support to devices UI.
    * Devices: Added shortcut command to rescan a virtual FAT16/FAT32 disk.
    * Devices: Added 835, full 835, and full 1030 hardware emulation.
    * Devices: Added SIO serial adapter device to bridge serial devices directly to the emulated SIO bus without requiring motor control activation.
    * Display: Added support for main display pan and zoom.
    * Disk: Improved timing compensation when burst I/O mode is enabled.
    * Input: Added support for Chalk Board PowerPad controller.
    * Input: Added support for Stack Lightpen controller.
    * Input: Mouse wheel can now be bound as an input.
    * Input: Added an option to show pointer location when driving a tablet, pad, or light pen/gun with a non-mouse input.
    * Input: Pad input area can now be moved and resized via Configure HUD.
    * Network: Raised max MSS in emulation TCP stack from 512 to 1460.
    * Network: Emulation gateway now supports ICMP echo requests (only to the gateway; not forwarded).
    * Network: Emulation gateway now has a more distinctive Ethernet address to avoid conflicts when bridging through a VXLAN tunnel.
    * PerfAnalyzer: Added support for saving and loading traces.
    * PerfAnalyzer: Added trace channel for disk sectors passing under the drive head.
    * PerfAnalyzer: Added approximated import for Atari800WinPLus 4.0 monitor execution traces (TRON/TROFF).
    * Save States: Devices can now opt-in to save state support.
    * Save States: R-Time 8, XEP80, Black Box, MIO, Ultimate1MB, SIDE/2/3, and MyIDE[-II] are now included in save states.
    * Save States: CPU mode, 65C816 high memory, and Axlon memory are now included in save states.
    * System: Added 1400XL and 1450XLD emulation support (currently only minimal V:/T: support).
    * UI: Added /registeruserfileassocs, /registersysfileassocs, and /unregisterfileassocs for silent registration/unregistration of file type associations.
    * UI: Added support for screen readers to read out text from the emulation screen (opt-in).
    * VFS: Added support for reading from .zip files that use Enhanced Deflate compression.
    * VFS: Add special:// protocol to access specific images.

    [bugs fixed]
    * AltirraOS: Fixed incorrect MEMLO adjustment when loading peripheral handlers through CIO via type 4 poll.
    * AltirraOS: Force C=1 on exit from CIO for compatibility (undocumented behavior).
    * AltirraOS: Shift+Help and Ctrl+Help are now reported properly in HELPFG.
    * AltirraOS: KEYREP and KRPDEL are now supported properly on the 65C816 build.
    * AltirraOS: Improved compatibility of NOCLIK handling.
    * AltirraOS: Fixed K: not applying inverse video to vertical bar ($7C) character.
    * AltirraOS: Fixed timing issue in SETVBV.
    * AltirraOS: S: now properly overrides the no-clear flag for GR.0.
    * AltirraOS: FASC no longer clears first byte of FR0.
    * AltirraOS: SIOV now resets BRKKEY when returning Break key pressed condition.
    * Audio: Fix downmix setting not saving.
    * Cartridge: Phoenix and Blizzard cartridge types now also react to CCTL reads as well as writes.
    * Cartridge: SIC! 128K and 256K images now retain their original type rather than being converted to 512K on load.
    * Cassette: Fixed FLAC decoder crashing on some files on some CPUs.
    * Cassette: BASIC auto-boot detection now handles BASIC programs saved with the rev. B BASIC bug.
    * Cassette: SIO data in line is now released when motor stops.
    * Command line: Address specified in /soundboard switch was always overridden to default.
    * CPU: 65C816 PLB and PLD instructions were not setting NZ flags.
    * CPU: 65C816 PHP instruction could write bits 4/5 as zero after re-entering emulation mode from native mode with MX bits cleared.
    * CPU: Improved accuracy of NMI timing when NMIs occur across a write to WSYNC.
    * Custom Devices: Programmatic memory layer changes no longer bypass auto-PBI.
    * Debugger: Zero page symbols were not being loaded from CC65 symbols.
    * Debugger: PEI (dp) instruction no longer shows indirect data in disassembly.
    * Debugger: Symbol lookup is now suppressed for (dp), (dp,X), and (dp),Y addressing modes with D != 0 like with other direct page addressing modes.
    * Debugger: Fixed Step Over command not working above bank 0.
    * Debugger: Disassembler now does basic block detection in 8048 mode.
    * Debugger: Fixed .diskdumpsec command not working on virtual disks.
    * Debugger: Fixed a crash when clearing breakpoints from debugger symbol based assert/trace directives.
    * Debugger: Fixed panes that displayed the context menu at the wrong place when activated from the keyboard.
    * Debugger: Debug display wasn't decoding IR mode 8 properly.
    * Debugger: Improved visibility of keywords in source views in dark theme.
    * Devices: R-Time 8 is now reset on a cold reset.
    * Devices: SIDE 2 now returns floating bus data instead of $FF when reading from deselected CF card.
    * Devices: Fixed sporadic initial interrupt state issue with MIO.
    * Devices: Fixed some stack wrapping bugs with Veronica's 65C816 CPU.
    * Devices: Fixed "use long path names" setting not saving properly on the H: device.
    * Devices: H: no longer returns Y=$03 for imminent EOF when reading directories.
    * Devices: MIDI output device from MidiMate is now reset on cold reset.
    * Devices: Added missing emulation of IDE+2 CF detect in $D1FA bit 6.
    * Devices: Fixed virtual FAT32 device limiting included files to FAT16 cluster limit.
    * Devices: Fixed 8048 ADDC,@Rn and MOVP3 A,@A instructions and TF emulation.
    * Devices: Fixed broken ATI0/1 commands for SX212.
    * Disk: Fixed XF551 full drive emulation sometimes not handling write protect state properly.
    * Disk: Reinterleave command wasn't marking the disk as modified.
    * Disk: Fixed crash when attempting to convert a disk using an unknown or unsupported filesystem.
    * Disk: Improved Happy 1050 memory map to closer match hardware, including contended regions.
    * Disk: Add workaround for ATX disk images that have extra zero padding words at the end.
    * Disk: Fixed 810, 1050, and XF551 based full drive emulators not consistently acting on write protect status.
    * Disk: Improved accuracy when reading and writing sectors with missing data fields.
    * Disk: Fixed rotational position being updated while motor is off.
    * Disk: Fixed 810 post-read delay being used for 1050 emulation in single density.
    * Disk: Improved timing precision for full disk drive emulators.
    * Disk: Sectors are now ignored on mixed-density disks when not using the current density.
    * Display: Fixed inverted field polarity detection in interlace mode (since 3.90) and improved auto-flip behavior.
    * Display: Removed horizontal offset in PAL high artifacting.
    * HLE: Set Y and C=1 in program loader to emulate CIO results when invoking init/run address.
    * Input: Fixed paddles not responding when driven in absolute mode from a digital input (regression since 4.10).
    * Input: Fix light pen not working in port 4.
    * MMU: Extended RAM priority is now adjusted when U1MB is enabled to emulate difference in VBXE MEMAC behavior.
    * Network: Fixed emulation TCP stack not sending final FIN packet to emunet after graceful shutdown from remote host.
    * Network: Emulation dhcpd no longer reports a gateway to DHCP clients if routing is disabled (NAT off).
    * Network: Fixed VXLAN tunnel code sending two extraneous bytes with each Ethernet frame.
    * PerfAnalyzer: Fixed keyboard shortcuts not working in the perf analyzer's history view.
    * PerfAnalyzer: Snapshot frame timing at end of session so VBI/DLIs don't get confused when emulation is restarted after the trace ends.
    * PerfAnalyzer: Fixed crash in tape code after stopping trace with a tape mounted.
    * POKEY: Improved accuracy of truncated/restarted POTGO scans.
    * POKEY: Fixed stop bits not playing properly out audio channels 1/2 in two-tone mode.
    * Recorder: Fixed bug with AVI writer not marking all uncompressed frames as key frames.
    * Recorder: Fixed incorrect colors when recording WMV or MP4 video without scaling (ARM64 only).
    * Save States: Fixed POKEY having keys stuck down after loading a save state.
    * Save States: Fixed last 64K of extended memory not being saved properly in 128K and 320K memory modes.
    * UI: Fix crash when using Calibrate Screen command without any hardware graphics acceleration.
    * UI: Ensure that undocked tool windows are on-screen when restoring window layout.
    * UI: Added workaround for Windows 10/11 touch keyboard sending the wrong extended key state for movement keys.
    * UI: Fixed Input Setup controller diagrams displaying blank in some configurations.
    * VBXE: Fixed incorrect blitter cycle speed for $00 bytes transformed by AND/XOR mask.
    * VBXE: Blitter collision detection now returns the first hit instead of the last hit.
    * VBXE: Fixed pixel shadows when using HR blit mode (mode 6).
    * VBXE: Fix false P/M priorities on right half of screen in core 1.26 in lines that have no P/M graphics.
    • 45:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Jan 2024
     
    Ha, z tego jestem mega-dumny, że się coś pomogło Phareonowi w rozwoju emulatora :D
    • 46: CommentAuthorbaktra
    • CommentTime1 Jan 2024
     
    @Kaz
    blask chwały
    • 47:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Jan 2024
     
    Baktra - słaby blask, tam nikt chyba nie zagląda, ja też przypadkiem trafiłem :D