atarionline.pl Gra "TONY" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime6 Dec 2022 zmieniony
     
    @rafaldudek
    Fajnie, jakbyś zaskoczył fabułą, żeby to nie było tylko jak "Montezuma's Revenge" w innej (lepszej) oprawie - trochę innowacji w "skostniałym" gatunku by się przydało. :)
    • 2: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime6 Dec 2022
     
    to nie montezuma, czas akcji i nawiazanie jest do Pedra ale humorystyczne, w opisie jest to opisane. Pomysl jest nowy tak sadze choc nawiazan sporo do klasykow. Wiecej do Indego niz Pedra ale to sie zobaczy jak sie uda bedzie 2 czesc co powiesz ze to pomysl z Sw Graala :P Tony to mial byc Halik... czas pokaze mam nadzieje ze bedzie fajnie bo pomyslow calal glowa. Bedzie pierwszy Tony poczytam recenzje i zobacze co dalej.
    • 3: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime6 Dec 2022
     
    zreszta na poczatku watku napisalem moj tekst wprowadzajacy do gry, przeczytaj
    • 4: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime6 Dec 2022
     
    w wersji pudelkowej komercyjnej bedzie tez stara gazeta piszaca o Tonym, ale beda inne "newsy" i nawiazania do nowej czesci gry z nazistami maniakami okultyzmu... :P czas pokaze
    • 5: CommentAuthordrakon
    • CommentTime6 Dec 2022
     
    Proponuję skończyć najpierw grę, a później zająć się otoczką :D.
    • 6: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime6 Dec 2022
     
    @drakon podchodze do tego kompleksowo, ale masz racje wazniejsza gra jako soft
  1.  
    Ładna mapa.
    • 8: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime8 Dec 2022 zmieniony
     
    dam choc xxl nie chcial jeszcze pokazywac
    • 9:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime8 Dec 2022
     
    pikne!

    xxl może mieć rację, mój śp. ojciec wiele mnie nie nauczył, ale 2 prawdy od niego przyjąłem do serca:

    1. kobiecie nie kłam, ale prawdy też nie mów
    2. nie pokazuj głupiemu niedokończonej pracy

    ale może tu takich nie sieją?
    • 10: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime8 Dec 2022
     
    @pirx madry twoj tata, ale dalem bo bylo ze tylko screeny pokazuje, pozdrawiam
    • 11: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime8 Dec 2022
     
    wygląda świetnie
    • 12: CommentAuthordhor
    • CommentTime8 Dec 2022
     
    Chłopaki, ale wyczuwam tutaj czepianie się Rafała (odpowiedzialnego za fantastyczną oprawę graficzną), o to, że nie może znaleźć kodera, który dokończy projekt. Te wszystkie teasery które zamieszcza są jak najbardziej na miejscu. Owszem, wolałbym, aby gra gruchnęła ni stąd ni zowąd, ale jeśli drużyna niedomaga, to trzeba ratować projekt, a nie przejmować się etykietą dworską.

    Gdyby każdy z powyższych komentarzy przerobić na lda sta ror - to gra by już była gotowa :)
    • 13: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime8 Dec 2022
     
    @dhor, koder jest, wszystko idzie dobrze
    • 14: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime8 Dec 2022 zmieniony
     
    @rafaldudek fajny ten avik. Może by ludka delikatnie podkolorować duchami, tak aby był bardziej widoczny? Ciut jaśniejszy lub ciemniejszy odcień? A jakby duchów starczyło to i przeskadzajki?
    • 15: CommentAuthorhichal
    • CommentTime8 Dec 2022
     
    Piękne to jest i animacja super :)
    Masz rację bruno_j, fajnie by było, jakby tytułowy TONY był choć trochę podkolorowany.
    • 16:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime8 Dec 2022
     
    A ja myślę, że trzeba by to zobaczyć w docelowym kolorze, a nie tym z Basica ;-)
    Tak trudno rozmawiać o pokolorowaniu, bo może to się gryźć. Ale np. kolorowy panel czy coś...
    • 17: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime8 Dec 2022
     
    @Jacques sugerowałem się czernią i bielą z planów podziemi. A panel można podkolorować swoją szosą. Jedno drugiemu nie wadzi.
    • 18: CommentAuthorkraczaj
    • CommentTime8 Dec 2022
     
    Mnie zawsze podobały się gdy w hiresie, video Kult. A ta jest o niebo ładniejsza
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 May 2023
     
    O grze pisaliśmy w listopadzie zeszłego roku tutaj:

    ->link<-

    A tu filmik z wersji Amigi, podesłał autor:

    • 20: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime22 May 2023 zmieniony
     
    Może dzięki takim gierkom jak Tony do łask wrócą czarno-białe Unitry.
    • 21:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime22 May 2023 zmieniony
     
    Super grafika w hiresie, ale dość wtórna jeśli chodzi o rozgrywkę i pomysł. W każdym razie - coś wysokojakościowego w ogólnym rozrachunku bo gracze A8 raczej nie są zbytnio rozpieszczani i tu nie jest tak jak to się gdzieniegdzie wypisuje: "A na ZX-a czy C64 codziennie nowa gra powstaje...". :)
    • 22: CommentAuthorkraczaj
    • CommentTime22 May 2023
     
    Kojarzy mi się z moim ulubionym Blinkym
    • 23: CommentAuthorxbx
    • CommentTime22 May 2023
     
    Zapowiada się bardzo ładna gra.
    To, co rzuca się w oczy i psuje efekt to brak fizyki w poruszaniu Tony'ego. Przydałyby się się krzywe wznoszenia/opadania – wyglądałoby to naturalniej i nadało dynamiki. Choćby coś na wzór bohatera Ghosts 'n Goblins.
    • 24:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime22 May 2023
     
    @xbx ale może przez to że autor zrobi jak uważa będzie oryginalniej. Niech robią po swojemu, byle by wyszło szybko, czuje że to będzie wielki hit.
    • 25: CommentAuthortebe
    • CommentTime22 May 2023
     
    bez obaw, syn Halika szykuje już pozew, teraz jest to w modzie ;)
    • 26: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime23 May 2023 zmieniony
     
    tylko co w filmiku robi ten darmowy asset - ta grajaca na sega genesis 6 buttonowym padzie;)

    z fizyka postaci sie zgodze - wyglada jakby caly skok byl przetablicowany (dodatkowo z blokada ruchu w powietrzu). co kto woli (ja preferuje pelna kontrole, ale to troche wiecej kodu).
    • 27:
       
      CommentAuthorXLent
    • CommentTime23 May 2023
     
    Doprecyzuję tylko, że w tym filmiku w części 'music' zabrakło Michała Brzezickiego, który jest autorem muzyki, przygrywającej podczas gry. Ja ją tylko 'przeniosłem' na Amigę.

    Co do fizyki postaci...
    Tukinem, który jest programistą tej wersji zapewno bez problemu by to opanował gdyby chiał, bo zaprogramował pinbala na Amigę, więc z fizyką jest za pan brat.
    Dla mnie laika w temacie, wystarczyłoby chyba 'odwrócić' kod wyskoku i Tony nie zaliczałby 'niewidzialnej ściany' w powietrzu :)
    • 28:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime2 Oct 2023 zmieniony
     
    ->link<-

    Jest już grywalne demo na Amigę i C64, a u nas posucha.
    • 29: CommentAuthortebe
    • CommentTime2 Oct 2023
     
    eee, no bo wiecie, Amiga i C64 to zostały stworzone do gier, mają specjalne ułatwienia, tam wystarczy jedna instrukcja i wszystko samo się robi, nie to co na Atari XE/XL ;)
    • 30: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime2 Oct 2023
     
    prace nad gra Tony na atari jest jest bardzo zaawansowana, testujemy, bylo zamieszanie z koderami ale juz wszystko jest ok, gra wymiata, 50 klatek, ma wiecej duszkow niz Amiga i zero spowolnien, assebler to assembler, plusem dla Atari to ze mamy wiecej niz C64, grajac mamy muzyke i fx... 4 kanaly Atari na to pozwala, w tym miesiacu bedzie demko jak wszystko bedzie jak w planie
    • 31:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime2 Oct 2023
     
    Ten skok to krzywa balistyczna :)
    Ta dziewczyna trochę wkurza, bo nie dość, że klepie bez ładu i składu, wciska wszystkie przyciski po kolei, to jeszcze się patrzy na ten kontroler... Po co?

    Bez niej było by lepiej chyba. No ale, "przy tak skromnym budżecie" to jest fajna zajawka.
    • 32: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime2 Oct 2023
     
    ale ze co jhusak? czytam i zastanawiam sie o co biega?
    • 33: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime2 Oct 2023
     
    @XLent ja ci pisze maile o muzyke dla amigi i cisza, kazdy kolejny muzyk mi odpada w ocenie, kazdy gracz mowi twoja muza ma byc... i pewnie bedzie ta sama na kazdym poziomie dla Amigi... :(
    • 34: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime2 Oct 2023
     
    wersja na Atari bedzie identyczna tzn nie gorsza, tyle ze muzyka inna i bedzie muzyka i fx w grze...
    • 35:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime2 Oct 2023
     
    O proszę, wersja C64 ma skok po normalnej paraboli, oby na Atari też tak było. Bo w amigowej jest jakiś potworek, że w połowie skoku bohater spada jak kamień pionowo w dół. Koder stwierdził, że tak miał zrobić, ale to naprawdę kiepskie jest.
    Nawet Pedro potrafił idealnie skakać ;-)
    • 36: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime2 Oct 2023
     
    koder c64 i xl robia to samo... skok taki sam, byly pretensje o skok i parabole lotu, na c64 i xl jet juz ok
    • 37:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime2 Oct 2023
     
    Super :-)
    • 38: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime2 Oct 2023
     
    grajac na c64 i atari ja nie widze roznicy, poza muzyka i fx, ale ja nie jestem graczem a laikiem
    • 39: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime3 Oct 2023 zmieniony
     
    Na PPA piszesz, że autor na ST się wykruszył.
    Jeśli to aktualne, to ja mógłbym za kod się wziąć (jeśli czas developmentu może się rozciągnąć w czasie).

    edit: Kuba wskazał błąd ortograficzny ;)
    • 40: CommentAuthormono
    • CommentTime3 Oct 2023
     
    A mnie się podobały kwadratowe skoki. W grze nie musi się wszystko pokrywać z rzeczywistością, ale powinno być ciekawe i fajne.
    Mało jest może nie tyle przeszkadzajek, co elementów animowanych (znalazłem pochodnię, która aż się prosi o parę klatek), bo plansze czasem sprawiają wrażenie, jakby świeciły pustkami przez to że są statyczne.
    Bardzo nie podoba mi się otwieranie drzwi. Czemu one znikają?

    Przepiękna grafika i sama gra. Może by tak kupić wersje na wszystkie ośmiobitowce... hmmm? :)
    • 41:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Oct 2023
     
    ciekawe czy postać skacze jak człowiek pod fajerem ?

    Fajna gra, mnie skoki nie przeszkadzają, chodź z tym skokiem "amigowym" to trochę tak jakby o coś zawadzał, atarowskie gry często-gęsto mają dość dziwne skakanie bądź wchodzenie po drabinkach pixel perfect, ale są też gry z których można wziąć przykład np Rockman czy Deimos jeżeli chodzi o skakanie, no tyle że te ukosy :( .
    • 42: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime3 Oct 2023
     
    z tym ST to prawda, szybko sie pomysl skonczyl, teraz to juz ciezko zabierac sie za kolejny komputer bo i czasu malo a chce to wydac w jednym czasie na Amiga/C64/AtariXL i Zx
    • 43:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime5 Oct 2023
     
    Szkoda aby wersji na ST zabrakło. Bob_er szybki jest, może da radę w odpowiednim terminie zakodować wersję ST? Czy opóźnienie terminu wydania na ST było by jakieś "nie do zaakceptowania"?
    • 44:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime5 Oct 2023
     
    W sumie chyba nie byłoby straszne, jakby pojawił się drugi rzut platform. Sprzedaż wcale nie musiałaby ucierpieć. Te pierwsze zrobiłyby reklamę, a potem pojawiłaby się "wyczekiwana wersja na ST" :)

    Ja mogę zrobić w ramach wprawki na Jaguara, bo na Lynksa łatwo nie wejdzie (on ma rozdzielczość 160x102 i trzeba byłoby skrollować planszę, a to chyba psuje mechanikę)
    • 45: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime5 Oct 2023 zmieniony
     
    @bob_er wyslij mi email na valkiriadublin@gmail.com
    • 46: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime5 Oct 2023
     
    @laoo mam tez przerysowane ekrany i sama mape do 256 × 192 (ZX Spectrum), tzn faktycznie ekran gry bez beleczki dolnej ma 256x160, ale to predzej pasuje do NES niz Lynx
    • 47:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime5 Oct 2023 zmieniony
     
    @bob_er - trudno z tym jest, bo jak ktoś Mickiewicza czytał, to tam wziąść i wziąść. No ale to błąd, bo to pochodzi od "jąć", tak jak zdjąć. A nie pisze się zdjąść :)

    Sorki za offtop.
    • 48: CommentAuthorVLX
    • CommentTime5 Oct 2023
     
    - Czy to można wziąść?
    - Tak, to wszystko można braść.

    A żeby nie wypaść z tematu, wersja na C64 jest śliczna i wierzę, że wersja XL/XE jej dorówna.

    Coraz więcej gier chcę mieć na cartridge z pudełkiem...
    • 49: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime5 Oct 2023
     
    Czy w wersji XL/XE będzie można wyłączać muzykę? Chociaż jeśli nie ma FX w grze to nie będzie to jakiś wielki problem jeśli nawet nie.
    • 50:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime5 Oct 2023 zmieniony
     
    To tak wybiegając nieco do przodu, jeżeli powstanie wersja na ST to będzie dźwięk z Amigi w wersji na STe? Czy znów równanie do dołu i brzęczenie na golasie ST?
    edit: jednak po posłuchaniu DMA-SC w wersji na ST to też może być dobrze muzycznie a na STe tylko odgłosy.