atarionline.pl Pixel - RIP? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Wiadomość z rana na Facebooku: grudniowy numer "Pixela" będzie tym ostatnim.

    Wielka szkoda. Byłem wiernym prenumeratorem od pierwszego numeru. Fajne pismo. Miałem zastrzeżenia (za mało o Atari :)), ale każde wydanie czytałem od deski do deski.

    "PSX Extreme" będzie dalej się ukazywał. Pixel Heaven też nie jest chyba zagrożony. Redakcja nie wyklucza okolicznościowych wydawnictw, a nawet reaktywacji, gdyby pojawił się inwestor.
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime5 Dec 2022 zmieniony
     
    W zasadzie to lekko schodzi zainteresowanie retrosprzętem. Ceny aktualnie niższe niż rok-dwa lata temu, o tak 10-20%, według moich obserwacji, jeśli chodzi o serię XL/XE.
    • 3:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime5 Dec 2022
     
    Tak, w grudniu ukaże się ostatni, 84 numer tego magazynu. Szkoda.
    • 4: CommentAuthorGekoPL
    • CommentTime5 Dec 2022
     
    Do tego dochodzą rosnące koszty życia i niepewność jutra, więc oszczędzamy "na wypadek W".
    Niestety najłatwiej oszczędzić na hobby i używkach... sam się zastanawiam nad "odchudzeniem kolekcji retro-sprzętów".
  2.  
    ->link<- - szybcy są.
    • 6:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime5 Dec 2022 zmieniony
     
    @charliecherry
    Czyżby historia się powtarzała jak z Secret_S. 2014/2015?
    ->link<-
    Trochę nie rozumiem, znowu ktoś próbuje coś zrobić inaczej niż się innym wydaje???

    A sam upadek gazetki? Z jednej strony faktyczne problemy rynku (znaczny spadek czytających przy zwiększających się kosztach produkcji) a z drugiej może... karma wraca? ;o

    "Pixel" jakoś nigdy mnie nie zafascynował na tyle, bym go regularnie kupował, mam z 2-3 numery w sumie.
    • 7: CommentAuthorCaesar
    • CommentTime6 Dec 2022
     
    Ja mam wszystkie numery i bardzo mnie ta wiadomość zmartwiła. Uwielbiam papier, książki, gazety - odkąd pamiętam jakiś periodyk gościł w domu, pozostała stara sympatia do czytania gazet 'od deski do deski', dla samej radości czytania.
    • 8: CommentAuthorkraczaj
    • CommentTime6 Dec 2022
     
    Nie kupowałem, ale nie rozumiem dosr*ywania się do kogoś, że co chciał zarobić? Chyba, że czegoś nie wiem, i Lapusz jest jakimś szwarcharakterem, przez którego dzieci płaczą po nocach?
    • 9: CommentAuthorDope
    • CommentTime6 Dec 2022
     
    Zajrzyj co się dzieje na stronie zrzutki, na książkę o C64, prowadzonej przez Łapusza, to będziesz miał część powodów o dosrywanie. :)
    • 10:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime6 Dec 2022
     
    Poczytasz, jak jesteś uczestnikiem zrzutki.... A jest co czytać :)
    • 11: CommentAuthorkraczaj
    • CommentTime6 Dec 2022
     
    To w takim razie milknę. Czytać mi się nie chce, ale już się domyślam
  3.  
    Chodzi o opóźnienia zbiórek książek o Amidze i C64? Obydwie wsparłem. Wiem, że są opóźnienia, ale jakoś mi to nie przeszkadza. Na starość robię się coraz bardziej cierpliwy i wybaczający. Tak, wydawca mógłby popracować nad komunikacją ze wspierającymi, ale uważam że są większe problemy.

    A wracając do "Pixela", co pozostaje nam czytać na papierze?
    • 13: CommentAuthortebe
    • CommentTime7 Dec 2022
     
    kup drukarkę i drukuj z internetu ;)
    • 14:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime7 Dec 2022
     
    A wracając do "Pixela", co pozostaje nam czytać na papierze?

    CD-Action a szczególnie ich dodatek specjalny "Retro". :)
    • 15:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime7 Dec 2022
     
    Ten dodatek to od wielkiego dzwonu wychodzi...
    • 16: CommentAuthorstreak
    • CommentTime7 Dec 2022
     
    Z ciekawostek mozna np:

    ->link<-

    Nawet nazwa podobna :)
  4.  
    A tak, widziałem to w 'kiosku'. Mają też magazyn o Amidze. Obydwie rzeczy są dość cienkie objętościowo jeśli chodzi o ilość stron. "Retro Gamer" jest grubszy.

    Jak będę miał okazję, to kupię i przeczytam, tak jak i "Retro".
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Dec 2022
     

    charliecherry:

    A wracając do "Pixela", co pozostaje nam czytać na papierze?


    Oczywiście "Atari Fan" i "Grel" :)

    ->link<-
    • 19: CommentAuthorDope
    • CommentTime9 Dec 2022
     
    Bardzo chętnie. Kiedy nowe numery? ;)
    • 20:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime9 Dec 2022 zmieniony
     
    Na początku gdy pismo powstawało (wtedy jeszcze Secret Service) mocno ścierały się dwie główne wizje jaki powinien być taki magazyn. Jedni chcieli mieć fajny magazyn Retro, a drudzy chcieli mieć magazyn o nowych grach, a przez to się promować, zarabiać kasę itp.

    Niestety padło bardziej na pismo o współczesnych grach (brak zdziwienia?? :P ), na Pixel Heaven pojawiało się coraz więcej indyków itp.

    Ja bardzo oczekiwałem tego, że będziemy mieli fajny nowy i dobry magazyn o naszych tematach. Niestety były one tylko poboczne.

    Aby załatać tę dziurę, na rynku pojawiły się inne pisma, np. RETROKOMP, ale też na tym braku i zapotrzebowaniu doszło do reaktywacji AtariFana.

    Postawię jasno tezę: pisząc o współczesnych grach kołysani jesteśmy wszystkimi zawirowaniami obecnego rynku. A pisząc o retro-grach-kompach ma się większe szanse przetrwać?
    Jeszcze nikt nie próbował zrobić z takim rozmachem (jak Pixel) redakcji tylko w naszej tematyce - więc nie wiadomo.
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Dec 2022
     

    Dope:

    Bardzo chętnie. Kiedy nowe numery? ;)


    Wkrótce! :D