atarionline.pl Trik w Keystone Kapers - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime6 Dec 2022 zmieniony
     
    Witam, odkryłem ciekawostkę w tej grze, a przynajmniej w wersji na XL/XE. To coś dla maniaków bicia rekordów. Może to żadne odkrycie, ale nie znalazłem podobnego wątku, więc się dzielę. Chodzi o to, że winda żyje własnym życiem i nie startuje w ustalonym miejscu w danym levelu, tylko jakby kontynuuje swoją jazdę w sposób ciągły po przejściu do kolejnego. Co to oznacza? Kiedy już doganiam złodzieja, to nie łapię go od razu, tylko czekam chwilę, aż winda ustawi mi się tak, że jak rozpocznę kolejny level to dobiegnę akurat wtedy, kiedy zjedzie mi na dół. Oczywiście trzeba to na początku sobie "wyliczyć". Mamy wtedy za każdym razem sumarycznie jedno piętro z głowy.
    • 2: CommentAuthorurborg
    • CommentTime6 Dec 2022
     
    Niezły trick. Z windy korzystałem sporadycznie ze względu na jej nieprzewidywalność. Czasem opłacało się z niej skorzystać a czasem nie. Tymczasem okazuje się że ona właśnie jest przewidywalna. Ja jedyny trick jaki stosowałem to wskakiwanie na schody co dzięki czemu zyskiwało się może z sekundę, bo jazdę zaczynało się nie od samego dołu lecz trochę wyżej.
    • 3:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime6 Dec 2022
     
    Dzięki za info o windzie :) Wskakiwać wskakiwalem na schody niemal zawsze ale o trik z windą nie wiedziałem. Przyda się jak będę grał z córeczkami :)
    • 4: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime7 Dec 2022
     
    To wskakiwanie na schody jest chyba w jakiś sposób naturalnym odruchem. Zauważyłem to po swoich dzieciakach.
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime7 Dec 2022 zmieniony
     
    W ogóle ta gra ma jakiś taki urok w sobie i wszystko, co trzeba Światu, by był lepszy. Jest śliczna, ma dużo kolorów, dynamiczna, jest sens szybkiego biegu. Jedyne co bym zmienił to dodał to ślizg jak piłkarz zamiast schylania się (podczas biegu).

    A (nie sprawdzałem) co się stanie, jak wyprzedzimy złodzieja? Wraca na dół? Czy kończy z drugiej strony na górze?
    • 6: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime7 Dec 2022 zmieniony
     
    Wyprzedzić w sensie dosłownym to się chyba nie da, bo nie da się go przeskoczyć, ale można go zaskoczyć wjeżdżając schodami na górę w momencie, gdy on tam akurat wyłazi. Wtedy on się cofa i chyba schodzi piętro niżej.
    Ja też uważam, że ta gra ma wyjątkowy urok i grywalność.
    • 7:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime7 Dec 2022
     
    Windą się da.
    • 8: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime7 Dec 2022
     
    Wydaje mi się, że lezie na dół dopóty, dopóki będziemy o jedno piętro wyżej niż on.
    • 9:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime7 Dec 2022
     
    Tak. Tylko my nie możemy zjechać na dół schodami - a złodziej może. Pozostaje nam wtedy wyłącznie winda.