atarionline.pl Barbarian na Atari XL/XE - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime9 Feb 2023 zmieniony
     
    Od 35 lat nurtuje mnie jedna kwestia czy w latach 80-tych był wkońcu ten Barbarian na Atari XL/XE czy go nie było?
    Bo natrafiłem na takie coś
    ->link<-

    Widnieje tam data 1987
    • 2: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime9 Feb 2023
     
    Byl od L.K.Avalon (ale chyba bez licencji):
    ->link<-

    nie wiem czemu niektorzy twierdzili, ze to "shit". Dla mnie calkiem dobra wersja, jedynie logika za szybka (powinna byc spowolniona, aby bylo jak w oryginale) - byc moze o to chodzilo (slabo gryalne bylo vs CPU)

    Przydaloby sie jakies DLI, aby nie bylo tylko 4 kolorow.
    • 3: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime9 Feb 2023
     
    @solo/ng
    o tym od Avalonu wiem, chodziło mi o tego z linka z 1987 roku, bo ja myślałem że innego Barbariana nie było a tu wychodzi na to że chyba jednak jakiś był
    • 4:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime9 Feb 2023
     
    To tech-demo nie jest z 1987 roku, tylko ma napisane "Palace 1987" ;-) I nie, wtedy nie było, tylko ta lipa z Avalonu co się ostatecznie pojawiła.
    Mam nadzieję, że kiedyś powstanie prawdziwy :-)
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Feb 2023 zmieniony
     
    Korzystając z wątku dodam, że szukam pliku tego fejkowego Barbariana, który krążył po giełdach w latach 80/90 - pojawiał się napis "Barbarian", potem niby się ładowała gra, ale zawsze na końcu był boot error. Miałem to w starych czasach, ale nie zachowałem niestety. Jeśli ktoś ma - poproszę!

    Tak jak koledzy piszą - nie było wówczas innego Barbariana niż ten od L.K.Avalon, aczkolwiek chilijska grupa New Age prawie przekonwertowała w 1993 roku tę grę. Nie dokończyli tego, zostało tech-demo, które zobaczyłeś.

    Jest jeszcze rozpoczęta współczesna konwersja, też na razie niedokończona, kolegi Tezza. Wygląda pięknie, bo Tezz dba o szczegóły, w tym graficzne.

    Wszystkie wersje, w tym tech-dema, znajdziesz w naszym archiwum gier.
    • 6: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime9 Feb 2023 zmieniony
     
    @jacques
    @Kaz

    Dzięki Panowie i wszystko stało się jasne
    Pamiętam ile to razem z kumplem biegaliśmy po giełdzie Krakowskiej w poszukiwaniu Barbariana na małe Atari :) w końcu nam jeden pirat sprzedał ma kasecie tego fejka o którym pisze KAZ, pamiętam że wczytywała się z napisem Barbarian ale gra na końcu wczytywania wyrzucała self test i lipa
    Chyba mam to jeszcze gdzieś na kasecie ale nie jestem pewien musiałbym sprawdzić

    @Kaz a ten Barbarian co jest w naszym archiwum w katalogu inne tam gdzie jest homesoft collection plik z numerem dwieście którymś to jaki to Barbarian? Nie ten którego szukasz?

    Piękny ten Barbarian Tezza byłoby super jakby go ukończył
    • 7:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime9 Feb 2023
     
    To spróbuj to znaleźć. Ta wersja jest poszukiwana od dawna.
    • 8:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime9 Feb 2023
     
    Też mam nadzieję, że Tezz dokończy Barbariana.
    Ciekawe czy jakieś prace trwają czy pokrył się kurzem (Barbarian, nie Tezz).
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Feb 2023
     
    @Kaz a ten Barbarian co jest w naszym archiwum w katalogu inne tam gdzie jest homesoft collection plik z numerem dwieście którymś to jaki to Barbarian? Nie ten którego szukasz?


    Nie, to jest Barbarian od L.K.Avalon, tylko że działa z 128kB pamięci RAM. Taką wersję mamy i w głównym katalogu gier.
    • 10: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime9 Feb 2023 zmieniony
     
    @Peri Noid
    @Kaz
    Można wiedzieć do czego przyda się ta wersja której mam poszukać skoro się nie wczytuje?
    Muszę mieć jakąś motywację żeby się wybrać na strych i kopać w pudłach a potem podłączyć magnetofon i sprawdzać czy właściwa kaseta jest w pudełku :)

    @Kaz a Twój magnetofon wrócił już z naprawy bo wciąż nie wiem co jest na kasecie którą masz z podpisem Radio Komputer o której kiedyś rozmawialiśmy że może okazać się moja jeśli są tam też moje i mojego brata autorskie programy w Basicu
    • 11:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime9 Feb 2023
     
    Do celów dokumentacyjnych. Dlatego @Kaz o to poprosił.
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 Feb 2023
     
    @Belzebub ... coś się jednak wczytuje, może da radę odkodować cóż to takiego się próbuje wczytać ?...
    • 13: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime9 Feb 2023
     
    Dobra Panowie poszukam, może w ten weekend
    @Kaz podbijam pytanie
    • 14: CommentAuthoras...
    • CommentTime10 Feb 2023
     
    Ta gra jest jak Yeti,


    Mam oryginała od LK Avalon na dysku z epoki, dało się w to grać.
    • 15:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 Feb 2023
     
    grać się dało, ale gra była za szybka, komputer grał jak cyborg, zamiast testować to pospieszyli się z wydaniem. Uciekła gdzieś fabuła razem ze stworkiem zabierającym zwłoki z areny walk.
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Feb 2023
     
    Belzebub - nie, magnetofon jeszcze do mnie nie wrócił :(

    Co do fake'owego "Barbariana", tak jak pisał PeriNoid, szukam od lat. Ten fake to kawałek historii komputerów Atari w Polsce, warty zachowania - jak zwał tak zwał - dla celów historycznych, archiwizacyjnych, zachowania dziedzictwa technicznego.

    Dodam, że w naszym archiwum jest też "Barbarian" pocięty na kawałki przez Eru z LBS. Każdy ekran gry osobno. Podesłał kiedyś Miker.
    • 17: CommentAuthorVidol
    • CommentTime10 Feb 2023 zmieniony
     
    Eru z Lbs?
    Jeżeli już to Lbs z APC.
    Lbs to dawna ksywa Eru.
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Feb 2023 zmieniony
     
    Tak, przejęzyczenie. Chodzi o Eru _czyli_ LBS z APC.
    • 19: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime10 Feb 2023
     
    Ok @Kaz daje słowo że poszukam, kocham Atari więc zrobię to z miłości ;)
    Tylko proszę o trochę cierpliwości bo ja już od dawna z kaset na Atari i magnetofonu nie korzystam wszystko wczytuje z FujiNeta albo SDrivea
    Kasety leżą u mnie w pudłach na strychu razem z literaturą, wszystko pokrywa spora warstwa kurzu a w dodatku panuje tam niska temperatura, muszę mieć poprostu dzień, chęci i wolny czas na to ale obiecuję że poszukam, zdaje mi się że powinna być ta kaseta ale nie jestem pewny czy nie została kiedyś już nadpisana czymś innym trzeba będzie sprawdzić.
    Dam znać.
    • 20:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Feb 2023
     
    Dzięki Belzebub, w razie problemów z odczytem na Atari po prostu zgraj taśmę na zwykłym magnetofonie do formatu WAV czy innego podobnego. Są tu fachowcy, co sobie z tym poradzą, nawet jeśli odczyt nie jest idealny.
    • 21: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime10 Feb 2023
     
    @Kaz
    Ok, nie ma sprawy